Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 05:19


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 733 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 04 Aug 2006, 15:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
gata...am si eu rochia acasa (de fapt acasa la socrii ca inca n-am ajuns la noi acasa, ne-am oprit la ei)...

fetelor, stiu ce o sa ziceti voi...ca conteaza ce simt eu dar...ieri cand am mers sa o luam (o vazuse doar mama mea si ieri am chemat-o pe soacra si pe sora ei cu mine) m-am necajit tare rau...nu le-a placut...am probat-o si le-am chemat sa ma vada...am vazut pe fata lor cat sunt de dezamagite...pe urma mi-au tot spus chestii de genul...orice mireasa e frumoasa, ca e frumoasa rochia dar se asteptau la altceva....bla bla...m-am simtit ca naiba mai ales ca conta parerea mamei lui...desi apreciez parerile sincere cred ca de data asta ma lipseam...acum, nu stiu...ma tot uit la rochie parca sa ma conving ca e frumoasa...ca eu am ales bine si de fapt ele nu stiu ce inseamna o rochie simpla si eleganta...
abia astept sa ajung cu ea acasa, sa o imbrac si sa vad ce o sa zica sora mea...stiu ca mamei i se pare superba, ca am ales-o impreuna...cred ca am mare nevoie de aprecieri pozitive...:)


si eu am rochia simpla. si mama mea a zis ca nu trebuie sa fie mult prea simpla si a venit cu niste idei care sunt super. dar tot simpla este. important este sa te simti tu bine. si pana la urma asa ti-a placut tie.
s-o porti mandra si fericita.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 04 Aug 2006, 19:20 
Junior

Membru din: 06 Ian 2006, 18:11
Mesaje: 67
Citat:

Ce fain , fata!!!:wok:
2 rochii chiar nu m-as fi gandit, este o idee excelenta!
De ex. eu o sa port o rochie in biserica si una la local diferita. Eu fiind nasa, asa ca ideea de schimbat rochiile si la mireasa mi se pare chiar de bun augur!:lips:


da si nasa are doua tinute.......una visinie si una ceva cu auriu.. cred


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 04 Aug 2006, 21:36 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

da si nasa are doua tinute.......una visinie si una ceva cu auriu.. cred


si eu o sa am doua tinute...una mai trasnita (o sa vedeti voi)la starea civila si la biserica rochia (mult discutata rochie!!!)...tinuta de stare civila va starni, cred, si mai multe comentarii...dar nu vor putea spune ca e prea simpla sau prea incarcata...vor putea spune doar ca e iesita din comun...:)

si...aveti atata dreptate...e rochia mea si imi sta asa de bine...o sa fim mirese superbe, nu-i asa?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 06 Aug 2006, 17:40 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
fetelor...va multumesc mult...voi si sora mea m-ati ajutat mult...sa imi revin...si intr-adevar, chiar cred ca rochia mea e superba, in ciuda tuturor...abia astept sa o imbrac...si sa va arat si voua poze...
va multumesc mult pentru sustinere...:)


Stai linistita draga mea ...
Eu iti cunosc modelul ales si stiu ca este o alegere foarte buna ... culoarea este magnifica, frumos lucrata, se vede ca este importata ... si sunt sigura ca iti sta foarte bine in ea.
Asa ca ... keep going and be happy!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 06 Aug 2006, 19:52 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Stai linistita draga mea ...
Eu iti cunosc modelul ales si stiu ca este o alegere foarte buna ... culoarea este magnifica, frumos lucrata, se vede ca este importata ... si sunt sigura ca iti sta foarte bine in ea.
Asa ca ... keep going and be happy!!!



:flowers::flowers::flowers: mersi mult...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 07 Aug 2006, 14:33 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
:flowers::flowers::flowers: mersi mult...


Cu cea mai mare placere!!! :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 14 Aug 2006, 20:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Mai, pe bune, eu nu va inteleg! Bineinteles ca iti cumperi ce-ti place , mai ales cand este vorba despre rochia ta de mireasa.
Eu mi-am luat rochia de mireasa impreuna cu sotul meu. Doar noi 2 si am probat-o pe cea care mi-a placut si am zis ca ASTA ESTE, PE EA O VREAU!
Mie cand imi place ceva, nu mai caut, iau si gata! Poate sa gasesc mai ieftin sau mai scump o chestie dar daca mie mi-a placut ceva foarte mult, IAU nu mai stau pe ganduri.
Hai ca va pup:lips:


:wok: super! asta mi se pare cea mai buna varianta, pe care am si ales-o!:) in ziua aia iti doresti sa fii frumoasa pt el...sa vezi in ochii lui ca te adora:love: ce conteaza alte pareri?!
malinka, nu-ti mai face griji! sunt sigura ca rochia e cea mai frumoasa pt ca e a ta!%%-

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 15 Aug 2006, 03:18 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

:wok: super! asta mi se pare cea mai buna varianta, pe care am si ales-o!:) in ziua aia iti doresti sa fii frumoasa pt el...sa vezi in ochii lui ca te adora:love: ce conteaza alte pareri?!
malinka, nu-ti mai face griji! sunt sigura ca rochia e cea mai frumoasa pt ca e a ta!%%-


fetelor...eu acum nu mai sunt sigura de nimic...poate doar de faptul ca vreau sa ma marit...desi...daca ar fi sa o iau de la inceput cred ca as fugi cu el in lume...sa fim doar noi doi si sa scapam de stres...incredibil de mult...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 15 Aug 2006, 05:51 
Nou Venit

Membru din: 18 Iul 2006, 03:33
Mesaje: 19
Citat:

Cui nu -i place ...sa nu se uite (:D:D:D m-a apostrofat pe mine o utilizatoare la un mom dat:p:p:p ii spusesem eu ca nu-mi plac rochiile cu tul....la mine tul=tifon.....si replica a fost : "nici nu trebuie" ....si avea dreptate! Da' mi-am dat si eu cu parerea, na! ) ........so ..concluzi e asta: "Nici nu trebuie sa le placa"! Daca iti place tie e suficient! Sa o porti iubita!


i guess that was me.......am spus doar ce am gandit....si da..am avut dreptate...conteaza ca mi-a placut mie...
si malinka....conteaza ca iti place tie...daca tu te vei simti bine in ea...se va simti....vei emana o energie de nedescris....si cei din jur vor fi mai mult decat impresionati!!!! :heart:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 17 Aug 2006, 15:24 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Ajutati-ma si pe mine - initial vroiam diadema , dar rochita mea are trandafirei si nu prea merge diadema , acu' vreau trandafirei in par ca se potrivesc cu rochia dar nu stiu cum sa-i pun , sa nu par o taranca ,prea imbrobodita si nici mult prea simpla.pls help !! va pup:-*


Am vazut pe la magazine ace de par care au in varf atasate diverse tipuri de flori, unele mai mari altele mai mici.
Poti cumpara 5-7 sau 9 ace, in functie de cat de dese ai vrea sa fie si le poti aplica in coafura, ici-colo.
Spui doamnei cand te coafeaza si te poate ajuta si ea cu idei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 17 Aug 2006, 20:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

rochia mea "simpla" inseamna doar ca e lipsita de dantela, n-are tul pe deasupra (da angelino, nici mie nu-mi place)(de fapt, daca o iau pe dos, adica cu jupoanele pe deasupra cred ca o sa placa mai mult) si n-are nici aplicatii de flori sau mai stiu eu ce...rochia mea e doar o rochie dintr-un material foarte fin (tafta adusa din strainatate), ampla, cu niste aplicatii de margelute marunte si cu trena...


Draga mea, cele mai frumoase rochii sunt cele simple. Daca tie iti place si daca atunci cand te-ai vazut imbracata cu ea ai stiut ca aia e ceea ce vrei atunci ce mai conteaza ce zic altii? A mea a fost exact la felcum ai descris-o tu pe a ta numai ca eu nu am avut bretele deloc si am avut numai niste margelute in talie. Poti sa intri sa vezi poze daca vrei. Si eu am avut ganduri ca poate e prea simpla, ca poate ar fi trebuit sa iau ceva cu mai multa dantela, ca poate.... Da in ziua aia si acum cand ma uit la poze ma bucur ca nu am luat altceva. Aia mi-a placut mie si toata lumea a zis la final ca am fost ca o printesa. Sa te bucuri din plin si sa va iubiti! Daca el crede ca esti cea mai frumoasa nimic nu mai conteaza!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 02 Sep 2006, 13:16 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:
gata...am si eu rochia acasa (de fapt acasa la socrii ca inca n-am ajuns la noi acasa, ne-am oprit la ei)...

fetelor, stiu ce o sa ziceti voi...ca conteaza ce simt eu dar...ieri cand am mers sa o luam (o vazuse doar mama mea si ieri am chemat-o pe soacra si pe sora ei cu mine) m-am necajit tare rau...nu le-a placut...am probat-o si le-am chemat sa ma vada...am vazut pe fata lor cat sunt de dezamagite...pe urma mi-au tot spus chestii de genul...orice mireasa e frumoasa, ca e frumoasa rochia dar se asteptau la altceva....bla bla...m-am simtit ca naiba mai ales ca conta parerea mamei lui...desi apreciez parerile sincere cred ca de data asta ma lipseam...acum, nu stiu...ma tot uit la rochie parca sa ma conving ca e frumoasa...ca eu am ales bine si de fapt ele nu stiu ce inseamna o rochie simpla si eleganta...
abia astept sa ajung cu ea acasa, sa o imbrac si sa vad ce o sa zica sora mea...stiu ca mamei i se pare superba, ca am ales-o impreuna...cred ca am mare nevoie de aprecieri pozitive...:)
si eu sunt de parere cu fetele...stii ce am facut eu?Cand am ajuns in rOMANIA la 2 zile am plecat si mi-am cumparat rochia dar singura singurica.Am probat una care imi placea dar nu-mi statea bine si dupa aia am probat menita mea.Am cumparat-o nu am aratat la nimeni nimic iar in ziua nuntii cand deja eram cuafata,machiata si imbracata cu la toti li se parea ca sunt super desi rochia nu era cine stie ce .O poti vedea la galerie,noi si partenerii....Stai linistita si nu te mahni degeaba,rochia oricum trebuie sa fie super iar tu vei fi o frumusete:wok::D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 02 Sep 2006, 16:43 
Veteran

Membru din: 17 Apr 2006, 00:55
Mesaje: 447
Stai linistita si nu te mahni degeaba,rochia oricum trebuie sa fie super iar tu vei fi o frumusete:wok::D


Are dreptate! Conteaza mireasa din rochie si felul cum se simte ea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 03 Sep 2006, 05:32 
Nou Venit

Membru din: 31 Aug 2006, 03:55
Mesaje: 24
Rochia de mireasa trebuie sa-ti placa tie si daca-ti place tie o sa-i placa si lui singur.Eu nu am vrut o rochie foarte clasica si m-am gandit foarte mult pana m-am hotarat la culoare si model.Nu stiu daca socrei mele i-a placut,si since,nici nu ma intereseaza,pentru ca stiu sigur ca a placut tuturor.Am avut rochia argintie,simpla dar fusta a avut o tenta de epoca,nu mi-am facut-o umflata decat la spate.A fost o rochie inedita datorita culorii si pentru ca eu am inventat modelul dar a fost rochia visata de mine si asta a fost tot ce a contat.Asa ca,va rog sa nu tineti seama de parerile nimanui,simtiti-va bine si faceti ce va taie capul :lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 07 Sep 2006, 02:12 
Nou Venit

Membru din: 31 Aug 2006, 03:55
Mesaje: 24
interesanta rochia ta...poate ne pui poze?

Incerc,desi nu stiu exact cum sa le pun aici la profil:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 09 Sep 2006, 16:17 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:
fetelor...va multumesc mult...voi si sora mea m-ati ajutat mult...sa imi revin...si intr-adevar, chiar cred ca rochia mea e superba, in ciuda tuturor...abia astept sa o imbrac...si sa va arat si voua poze...

va multumesc mult pentru sustinere...:)

hai sa iti spun cum am facut eu...
am fost singura singurica sa imi caut rochie...nu am gasit de-a gata sa imi placa si am fost la mai multe case de moda cu un model..
m-am orit la una care am vz ca are de toate si nu exagereaza la pret..eu singura am fost la probe..eu singura am ales rochita...la sf cand a fost gara am dus-o acas ala mama..si atunci a vz si tat si mama si sotu..si au ramas f impresionati..nu ca m-ar fi interesat f tare parerea lor..ci doar a sotului..
dar pot sa spun caeu eram innebunita dupa rochita...si cand tu te simti bine in ea...si radiezi ..at esti cea mai frumoasa...
nu conteaza pareera nimanui...pt ca fiecare are gusturi diferite...si intotdeauna vor fi comentarii...
oricum astept sa te vad mireasa..pupici!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 733 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 10 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România