Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 10:25


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 243 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Croatia
MesajScris: 17 Ian 2006, 01:03 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Noi am mers cu masina noastra

Spune-mi de drum ... ce ruta ati folosit, cati km sunt pana acolo si cat timp a durat? Pe unde ati facut popas?
Cat de dificil este drumul? ... intreb asta pentru ca el este incepator; eu am carnet de cativa ani dar nu am acumat prea multa experienta si imi este teama.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 17 Ian 2006, 02:28 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2005, 02:00
Mesaje: 34
noi vrem sa mergem in cehia , la praga...asta in ciuda tuturor rudelor si prietenilor, care ne sfatuiesc sa alegem paris, viena, etc.
are cineva idee cum sunt preturile si calitatea serviciilor?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 17 Ian 2006, 23:43 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
cine a fost in Italia? acolo as vrea si eu sa merg, cice imi spune unde e mai bine? (undeva romantic)

La Verona ... like Romeo and Juliet! (X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 18 Ian 2006, 14:11 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
buna..voi ce parere aveti...e mai indicat sa alegi pentru luna de miere o excursie cu un autocar sau e mai bine sa mergi cu masina proprie? eu ma gandeam la un autocar pentru ca e mai comod, n-avem de facut mare lucru dar parca acum imi surade ideea de-a merge cu masina...normal, ma gandesc la o excursie inafara tarii...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 18 Ian 2006, 22:08 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Din cate vad, tu esti din baia mare. Pt voi e mai usor sa iesiti cu masina din tara.



nu se iese neaparat mai usor...nu stiu cum e prin sud dar aici...de fapt la satu mare pe unde iesim (ne ducem destul de des in ungaria) se sta destul de mult la vama..si sunt acolo niste oameni...superrr naspa.

m-ar tenta sa merg cu avionul dar inca nici nu stiu unde o sa mergem si in plus ma gandesc la bagaje...sa le car la bucuresti...si la intoarcere la fel...cu si mai multe...:)
deci pana la urma nu stiu care e mai buna solutia...e adevarat ca e foarte obositor cu masina...chiar daca nu conduc eu...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 19 Ian 2006, 01:31 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Pana la urma plecatul in afara tarii cu masina, cu autocarul sau cu avionul tine si de confortul dorit, si de timpul disponibil dar si de buget (cel mai mult).
Oricum este bine sa te hotarasti din timp si sa nu lasi totul pentru la nunta. Urmeaza targurile de nunti; poate poti gasi cateva oferte si pe acolo.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 19 Ian 2006, 14:01 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
acum chiar sunt intr-o dilema....am citit cate ceva de pe aici si desi inainte nu ne gandisem deloc la croatia...am studiat cate ceva si pare interesant...nu mai stim...cum sa stii ca ai ales cea mai buna solutie? stiu ca o sa caut mult si sper sa gasesc ceva care sa le impace pe toate...
...vroiam italia...pe urma ne-am gandit la grecia...apoi croatia...ar mai fi si egiptul,ne place amandurora...luna de miere e doar una...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 19 Ian 2006, 20:07 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Cred ca targurile de nunti sunt totusi cam devreme pentru oferte de luna de miere.

Daca te gandesti la mine sau la tine sau la toti cei care avem nunti in perioada vara - toamna poate este devreme, dar sunt foarte multi care au nunti mai devreme (ex: februarie, mai) ... pentru ei pica numai bine aceste targuri.
Sa aveti bafta!:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 243 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România