Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 22:22


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 450 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 03 Dec 2008, 12:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:

daaaaaaaa. nu am fost niciodata tunsa atat de scurt. imi e si frica sa ma spal pe cap imi cade ingrozitor. si ma spalam cu joico am facut si tratament cu capsule joico si kerastase. degeaba. am luat si vitamine....

dute prima data la un doctor ca sa vada care'i cauza ca dupa aceea sa'ti dea tratamentul care trebuie ... daca folosesti u ce te doare capul mai rau iti faci...poate sa aiba mai multe cauze caderea parului...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 03 Dec 2008, 17:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

daaaaaaaa. nu am fost niciodata tunsa atat de scurt. imi e si frica sa ma spal pe cap imi cade ingrozitor. si ma spalam cu joico am facut si tratament cu capsule joico si kerastase. degeaba. am luat si vitamine....


Nu ma refeream sa il tunzi scurt-scurt. Doar cativa centimetri. La mine, de la o anumita lungime incepe sa imi cada foarte rau... Il tund cam pana pe la umeri si isi revine.

Si inca ceva...
am observat ca imi cade mai mult cand il tin strans; probabil din cauza ca "stresez" radacinile.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 03 Dec 2008, 19:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
eu am patit o chestie foarte ciudata. parul meu era foarte ondulat si des iar dupa nunta cam la o luna mi-a cazut in nestire si s-a intreptat. nu-mi vine sa cred. da-ti o solutie ca sunt disperata. o sa ajung cheala:cry::cry::cry:


hmm daca ai fi nascut ti-as fi spus ca de la aia este si nu ai solutie decat sa astepti sa isi revina...asa...nu prea stiu...te-ai stresat exagerat de mult cu nunta?...s-ar putea sa fie un efect al stresului...sau ti-ai schimbat alimentatia?...si aia poate fi o cauza...eu cred ca trebuie sa descoperi cauza ca sa stii cum sa il tratezi...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 04 Dec 2008, 00:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

hmm daca ai fi nascut ti-as fi spus ca de la aia este si nu ai solutie decat sa astepti sa isi revina...asa...nu prea stiu...te-ai stresat exagerat de mult cu nunta?...s-ar putea sa fie un efect al stresului...sau ti-ai schimbat alimentatia?...si aia poate fi o cauza...eu cred ca trebuie sa descoperi cauza ca sa stii cum sa il tratezi...

pai sa stii ca m-am stresat pt ca am facut si am luat toate deciziile singura. daca iesea rau mi se reprosa mie. asa ca...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 05 Dec 2008, 19:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
si mie imi cade in nestire in ultimul timp.mereu imi cadea dar acum e groaznic.vad ca unul dintre sfaturi e sa mergem la medic.dar la ce medic?ca am incercat tot felul de solutii dar nu vad niciun rezultat.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 05 Dec 2008, 21:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
si mie imi cade in nestire in ultimul timp.mereu imi cadea dar acum e groaznic.vad ca unul dintre sfaturi e sa mergem la medic.dar la ce medic?ca am incercat tot felul de solutii dar nu vad niciun rezultat.

trebuie sa mergi la un medic dermatolog ca ei se ocupa cu aceste probleme.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 06 Dec 2008, 17:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
si mie imi cade in nestire in ultimul timp.mereu imi cadea dar acum e groaznic.vad ca unul dintre sfaturi e sa mergem la medic.dar la ce medic?ca am incercat tot felul de solutii dar nu vad niciun rezultat.


mie mi s-a recomndat sa merg la psihiatru ca cica e de la stres. (X). in fine. am inceput de vreo 5 zile un tratament naturist, pt ca medicamente eu nu iau, si vad deja ca nu imi mai cade asa rau. pare mai sanatos. sper sa aiba efect.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 06 Dec 2008, 18:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:

mie mi s-a recomndat sa merg la psihiatru ca cica e de la stres. (X). in fine. am inceput de vreo 5 zile un tratament naturist, pt ca medicamente eu nu iau, si vad deja ca nu imi mai cade asa rau. pare mai sanatos. sper sa aiba efect.

ce tratament faci? daca este asa bun vreu sa-l incerc si eu si mai ales daca este naturist.:ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 06 Dec 2008, 21:55 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
ce tratament faci? daca este asa bun vreu sa-l incerc si eu si mai ales daca este naturist.:ndance:

Da, poate ne scrii si noua. Si pe mine m-ar interesa. Multam.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 07 Dec 2008, 12:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Da, poate ne scrii si noua. Si pe mine m-ar interesa. Multam.

intai aplic o crema de la Vivanatura cu extracte naturale si petrol( exact asa se numeste), sampon de la Favisan impotriva caderii parului si apoi clatesc ci apa minerala. nu mi s-a incrtetit parul dar cel putin deocamdata nu imi mai cade asa mult.
PS. crema miroase a gaz dar dupa ce va spalati cu sampon nu mai e nici un miros.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 07 Dec 2008, 16:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
intai aplic o crema de la Vivanatura cu extracte naturale si petrol( exact asa se numeste), sampon de la Favisan impotriva caderii parului si apoi clatesc ci apa minerala. nu mi s-a incrtetit parul dar cel putin deocamdata nu imi mai cade asa mult.
PS. crema miroase a gaz dar dupa ce va spalati cu sampon nu mai e nici un miros.
am incercat si eu cu o solutie pe baza de petrol.urat mai miroase,dar intr-adevar dupa ce ma spal cu sampon nu se mai simte mirosul.doar ca nu vad rezultate.ar putea fi de la balsam?inainte eu nu foloseam dar inainte de nunta mi l-a nenorocit coafeza...l-a decolorat aproape pe tot si mmi se incurca f rau.offf.o sa merg la dermatolog.si daca e din cauza stresului ...e clar...asta zice endocrinologul ca e motivul pt care m-am ingrasat.dar cum sa fac sa nu mai fiu stresata,asta nu am idee (?):wall:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 07 Dec 2008, 23:35 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
intai aplic o crema de la Vivanatura cu extracte naturale si petrol( exact asa se numeste), sampon de la Favisan impotriva caderii parului si apoi clatesc ci apa minerala. nu mi s-a incrtetit parul dar cel putin deocamdata nu imi mai cade asa mult.
PS. crema miroase a gaz dar dupa ce va spalati cu sampon nu mai e nici un miros.

Multam. Ma gandeam si eu de ceva timp sa incerc o lotiune din aceasta cu petrol. O sa iau.
Ral, dar tu de ce esti asa stresata? Nu ca eu n-as fi... pentru mine serviciul e factorul de stres. Ca-i mult de munca si ca trebuie sa recuperez bani de la unii clienti neseriosi, si asta chiar ma streseaza. Dar incerc sa nu ma mai implic asa de mult...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 08 Dec 2008, 16:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
Multam. Ma gandeam si eu de ceva timp sa incerc o lotiune din aceasta cu petrol. O sa iau.
Ral, dar tu de ce esti asa stresata? Nu ca eu n-as fi... pentru mine serviciul e factorul de stres. Ca-i mult de munca si ca trebuie sa recuperez bani de la unii clienti neseriosi, si asta chiar ma streseaza. Dar incerc sa nu ma mai implic asa de mult...
pai eu stiu?ma stresez prea mult din orice.despic firul in 4,ma agit,ma consum,imi pun o mie de intrebari.faza tocmai asta e ca toata lumea imi zice ca nu ar trebui sa ma tot gandesc la toate nimicurile.in fine...acum mi-am luat revalid..sa vad ce rezultate are.(oare am mai zis?)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 08 Dec 2008, 21:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
pai eu stiu?ma stresez prea mult din orice.despic firul in 4,ma agit,ma consum,imi pun o mie de intrebari.faza tocmai asta e ca toata lumea imi zice ca nu ar trebui sa ma tot gandesc la toate nimicurile.in fine...acum mi-am luat revalid..sa vad ce rezultate are.(oare am mai zis?)

nu-i bun revalid. am luat eu degeaba


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 14 Ian 2009, 22:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
asa e...revalid nu e bun...am luat si eu..ca la pereti si am auzit si eu de vivanatura asta...si mai e bun pentru caderea parului alpecin sampon este cu cafea...incercati%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 20 Ian 2009, 00:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
asa e...revalid nu e bun...am luat si eu..ca la pereti si am auzit si eu de vivanatura asta...si mai e bun pentru caderea parului alpecin sampon este cu cafea...incercati%%-

depinde de la persoana la persoana. eu fac tratament cu revalid, sampon, balsam si masca si pot spune ca nu imi mai cade parul cum imi cadea inainte si nu mai am nici matreata. pt mine este foarte bun.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 20 Ian 2009, 11:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
Citat:
depinde de la persoana la persoana. eu fac tratament cu revalid, sampon, balsam si masca si pot spune ca nu imi mai cade parul cum imi cadea inainte si nu mai am nici matreata. pt mine este foarte bun.

eu folosesc pentru caderea parului samponul si tratamentul de la Vichy... eu in general folosesc produse de la Vichy ca sunt foarte bune asa ca le recomand...si mie imi cadea parul foarte mult intr'un timp, chiar groaznic si de cand folosesc tratamentul se cunoaste diferenta

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 20 Ian 2009, 18:48 
Nou Venit

Membru din: 20 Ian 2009, 18:29
Mesaje: 5
eu chiar le-am incercat pe toate si niciun rezultat:wacko: am incercat topt soiul de produse de la furnizorii mari, ba pentru caderea parului, ba pentru matreata, si degeaba. m-am hotarat sa incerc si unele remedii naturiste, ati incercat asa ceva? ati avut rabdare, a dat rezultate? am gasit ceva pe net in sensul asta, suna interesant "leacuri de la bunica pentru un par superb"
http://www.flu.ro/articole/In_Oglinda/L ... perb.html;);)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 21 Ian 2009, 00:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
eu chiar le-am incercat pe toate si niciun rezultat:wacko: am incercat topt soiul de produse de la furnizorii mari, ba pentru caderea parului, ba pentru matreata, si degeaba. m-am hotarat sa incerc si unele remedii naturiste, ati incercat asa ceva? ati avut rabdare, a dat rezultate? am gasit ceva pe net in sensul asta, suna interesant "leacuri de la bunica pentru un par superb"
http://www.flu.ro/articole/In_Oglinda/L ... perb.html;);)

interesante retete. o sda le incerc si eu. cl cu spanac si cel cu miere.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Coafuri...vol II
MesajScris: 04 Feb 2009, 21:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
cum o sa va coafati?
eu imi voi lasa parul liber,si sunt filata cred ca il voi intparce putin la varfuri...dar fara coc,nu imi place si nu ma avantajeaza!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 450 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 19, 20, 21, 22, 23  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România