Ultima vizită a fost: Acum este 09 Mai 2024, 07:54


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 345 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Cununia Civila...vol II
MesajScris: 24 Mar 2006, 17:21 
Junior

Membru din: 17 Dec 2005, 02:07
Mesaje: 59
Cununia civila...aici puteti continua discutiile despre aceasta, foarte importanta parte a unei nunti.

Prima parte a acestui subiect o pueti gasi aici:

https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... 3&mid=2622

Ati reusit sa va programati cununia civila?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia Civila...vol II
MesajScris: 24 Mar 2006, 18:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Ati reusit sa va programati cununia civila?


Eu totusi zic ca este mult prea devreme! Mai sunt 5 luni (in cazul meu)....:):):,


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia Civila...vol II
MesajScris: 24 Mar 2006, 18:35 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

Eu totusi zic ca este mult prea devreme! Mai sunt 5 luni (in cazul meu)....:):):,


tu cand te duci sa programezi civila?(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia Civila...vol II
MesajScris: 24 Mar 2006, 18:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

tu cand te duci sa programezi civila?(X)


sincer....habar nu am...pt. ca asta implica ...ca si eu si mihai sa plecam de la munca...pt. a face programarea pamantului! Si sa ma invoiesc ..sa ajung la alea si ele sa zica ca am venit prea devreme ...nu prea imi surade ideea! Asa ca mai bine mai stau ..sa vina vara ...si daca ma duc si zic ca nu mai au locuri ..intervin cu pile si le strang cu usa!:D:D:D:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia Civila...vol II
MesajScris: 24 Mar 2006, 18:41 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

sincer....habar nu am...pt. ca asta implica ...ca si eu si mihai sa plecam de la munca...pt. a face programarea pamantului! Si sa ma invoiesc ..sa ajung la alea si ele sa zica ca am venit prea devreme ...nu prea imi surade ideea! Asa ca mai bine mai stau ..sa vina vara ...si daca ma duc si zic ca nu mai au locuri ..intervin cu pile si le strang cu usa!:D:D:D:D


noi, ne vom duce atunci cu 2 saptamani inainte cu certificatul ala cu analize ,o s ane ducem de dimineata sa fiu sigura sa imi aleg la ce ora vreau,oricum eu vreau la 12,la noi lumea se bate pe ore cat mai de dimineata,dar nu-mi trebuie decat la ora 12 sa fie civila.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia Civila...vol II
MesajScris: 27 Mar 2006, 13:39 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

poi programarea efectiva se face numai cu 14-10 zile innainte dar poti rezerva data si ora mai rpd. la noi si cu 1 an jumate mai rpd. ce-i drept ne-am dus cu 8 luni mai rpd si ne-am trecut la listutza acolo :)


poti sa te duci si cu o luna inainte de nunta cu un cadou ceva si sa va treaca sa fiti siguri la ora care vreti. daca nu cu 14-10 zile inainte.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia Civila...vol II
MesajScris: 27 Mar 2006, 14:22 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
Cred ca asta depinde de la primarie la primarie...


normal ar trebui sa te duci cu 14 zile inainte,acuma fiecare cum vrea daca aveti pile chiar mai devreme depinde la ce ora vrea fiecare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia Civila...vol II
MesajScris: 28 Mar 2006, 13:53 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
as vrea sa stiu si eu ceva. analizele si certificatul prenuptial trebuie depus imediat ce am primit rezultatul sau cum se procedeaza?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia Civila...vol II
MesajScris: 28 Mar 2006, 14:24 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
as vrea sa stiu si eu ceva. analizele si certificatul prenuptial trebuie depus imediat ce am primit rezultatul sau cum se procedeaza?


cineva imi poate raspunde si mie?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia Civila...vol II
MesajScris: 28 Mar 2006, 15:22 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

nuh certificatul care contine analizele trebuie depus cand duci actele iar certificatul tb sa aiba data valida intra 10-14 zile de la data nuntii. de ex noi avem nunta in 4 nov si certificatul cu restul actelor tb depuse in 23-26 oct


aha mersi pt informatie.ne mai informam si noi cand ne ducem sa ne facem analizele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia Civila...vol II
MesajScris: 30 Mar 2006, 17:05 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
fetele..sunt si eu curioasa....ce se intampla daca unul dintre noi e din alt oras? in cazul meu eu sunt aceea.. imi trebuie si alte acte cumva?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 345 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 18  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România