Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 08:52


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2032 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 102  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:25 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Un nou volum :)

Vol. II
viewtopic.php?f=96&t=96988&p=109742#p109742

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:28 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
puffy_is scrie:
si mirosul de brad natural imi place la nebunie....dar cele artificiale imi place foarte mult doar pt ca sunt foarte bogate , arata de 10 ori mai bine...



si mie-mi place mirosul de brad , dar prefer unul artificial, schimb sprayurile la pufaitoare cu unele ce miros a brad :D si am rezolvat

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
carlita scrie:

in ceea ce priveste defrisarile ai mare dreptate...nu ca as fi pentru asta...dar ma atrag brazii naturali....imi plac mult si mirosul lor natural.....dar e posibil sa ajung si eu sa imi iau unul artificial la un moment dat......o sa vedem ....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:32 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu din brad natural de obicei fac o coronita de pus pe masa sau de pus la usa, o creanga de brad imi ajunge...si daca nu ar fi brazi de cumparat as cumpara de la florarie...oricum se gasesc in toata perioada anului crengi :eek: ....eu tot timpul imi cumpar esente de alea de parfum care le pun intr-o chestie de aia de artizanat cu lumanare :~* ...anul trecut nici macar nu am cumparat cu miros de brad, am luat cu scortisoara :p

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
carlita scrie:
eu din brad natural de obicei fac o coronita de pus pe masa sau de pus la usa, o creanga de brad imi ajunge...si daca nu ar fi brazi de cumparat as cumpara de la florarie...oricum se gasesc in toata perioada anului crengi :eek: ....eu tot timpul imi cumpar esente de alea de parfum care le pun intr-o chestie de aia de artizanat cu lumanare :~* ...anul trecut nici macar nu am cumparat cu miros de brad, am luat cu scortisoara :p

o idee buna fetelor cu aroma de brad...cred ca daca al meu sot vrea artificial am sa iau asa...si o sa imi iau niste esente...intr-un final mi-am mai schimbat parerea dar inca nu stiu o sa vedem...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
:cry: :cry: nu-i corect am scris un mesaj lung si l-am trimis si mi-a spus ca acel topic a fost inchis si mi-a disparut tot
buna fetele!!!

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:41 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
:cry: :cry: nu-i corect am scris un mesaj lung si l-am trimis si mi-a spus ca acel topic a fost inchis si mi-a disparut tot
buna fetele!!!



imi pare rau ely, nu stiam ca scrie cineva...ca il inchideam mai tarziu :D

dar poti sa-l mai scri odata :P:) promit ca nu-l inchid si pe asta :nlol:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
si eu am tot brad artificial,.....nici nu ma gandesc sa il schim cu unul natural...imi place acesta f mult....si la fel ca si corina imi cumpar aranjamente cu brad natural si am rezolvat treaba.......eu l-am facut 2 ani la rand rosu cu argintiu si mi-a placut.....anul asta nici nu ma obosesc sa mai cumpar ceva ptr ca nu suntem acasa.....dar la anul as schimba si eu putin culoarea
fetelor sunt putin dezamagita si socata in acelasi timp.....biletele de avion s-au triplat ca pret......mai bine le cumparam eu a cum o luna 2......mi se par exagerate sincer

ps.....uita-ti si o poza cu braduzul meu de anul trecut si sunt si eu pe acolo :nlol: :nlol:

http://picasaweb.google.com/elyt1000/Craciun2008#

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:


imi pare rau ely, nu stiam ca scrie cineva...ca il inchideam mai tarziu :D

dar poti sa-l mai scri odata :P:) promit ca nu-l inchid si pe asta :nlol:


:nlol: :nlol: mersic Carlita.....asta am facut...l-am scris din nou

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:44 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
si eu am tot brad artificial,.....nici nu ma gandesc sa il schim cu unul natural...imi place acesta f mult....si la fel ca si corina imi cumpar aranjamente cu brad natural si am rezolvat treaba.......eu l-am facut 2 ani la rand rosu cu argintiu si mi-a placut.....anul asta nici nu ma obosesc sa mai cumpar ceva ptr ca nu suntem acasa.....dar la anul as schimba si eu putin culoarea
fetelor sunt putin dezamagita si socata in acelasi timp.....biletele de avion s-au triplat ca pret......mai bine le cumparam eu a cum o luna 2......mi se par exagerate sincer

ps.....uita-ti si o poza cu braduzul meu de anul trecut si sunt si eu pe acolo :nlol: :nlol:

http://picasaweb.google.com/elyt1000/Craciun2008#



asa este...biletele cresc pe zi ce ne apropiem de sarbatori :blink:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
mai bine cumparai bilete cu cateva luni inainte ...erau mlt mai ieftine...
bradul tau e superb...vreau si eu unul asa:D ca astea naturale oricum nu ies niciodata asa...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:


asa este...biletele cresc pe zi ce ne apropiem de sarbatori :blink:


nu m-am asteptat la asa ceva......gasisem luna trecuta la tarom 281euro pp......iar acum este 600euro pp......incredibil.....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
puffy_is scrie:
mai bine cumparai bilete cu cateva luni inainte ...erau mlt mai ieftine...
bradul tau e superb...vreau si eu unul asa:D ca astea naturale oricum nu ies niciodata asa...:D


pai vezi....pune mana si cumpara unul artificial....economisesti bani si scapi si de munca de dupa......si e perfect....pe bune

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:49 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
puffy_is scrie:
mai bine cumparai bilete cu cateva luni inainte ...erau mlt mai ieftine...
bradul tau e superb...vreau si eu unul asa:D ca astea naturale oricum nu ies niciodata asa...:D



Eu mi-am luat brad artificial acum 3 ani de zile cu 200 ron...scria pe cutie ca e de 2,10 m...cred ca are 1,80 :nlol: oricum imi ajunge...pentru ca eu bradul artificial il fac la mine in camera si pentru ceva mai mare nu aveam loc...dar ma deranjeaza ca pe cutie arata atat de bine si de frumos iar cand am ajuns acasa si l-am desfacut am fost putin cam dezamagita, arata mult mai des....daca stau bine cu banii o sa-mi cumpar alt brad anul acesta :eek:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:

Eu mi-am luat brad artificial acum 3 ani de zile cu 200 ron...scria pe cutie ca e de 2,10 m...cred ca are 1,80 :nlol: oricum imi ajunge...pentru ca eu bradul artificial il fac la mine in camera si pentru ceva mai mare nu aveam loc...dar ma deranjeaza ca pe cutie arata atat de bine si de frumos iar cand am ajuns acasa si l-am desfacut am fost putin cam dezamagita, arata mult mai des....daca stau bine cu banii o sa-mi cumpar alt brad anul acesta :eek:


tocmai ce spuneam de poze la cizme.....una e poza sau ambalajul alta realitatea......mie mi la defacut cand l-am cumparat.....are 2 m....eram cu soacra mea cand l-am mai cumparat....doamne ce am mai ras.....abia l-am bagat in masina.....bine el impachetat are vreo 1,50m.....dar tot a fost chin si 2 femei :nlol: :nlol: ...al meu merge pe al 4 lea an si arata ca nou

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
si mie imi place foarte mult bradul tau ely...este foarte frumos :nwink: si eu am unul la fel de inalt si foarte bogat...arata de 10 ori mai bine decat bradul natural pe care dai o gramada de bani si foarte rar gasesti unul care sa fie bogat si simetric in acelasi timp...pe mine ma dispera brazi care sunt rari sau au crengi mai mult pe o parte...cred ca daca am folosi toti brazi artificiali nu s-ar mai taia atatia si nu am mai avea atatea probleme cu alunecarile de teren...si mie imi place foarte mult mirosul de brad natural dar pt asta imi cumpar coronite sau diferite aranjamente si am rezolvat problema

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:58 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
tocmai ce spuneam de poze la cizme.....una e poza sau ambalajul alta realitatea......mie mi la defacut cand l-am cumparat.....are 2 m....eram cu soacra mea cand l-am mai cumparat....doamne ce am mai ras.....abia l-am bagat in masina.....bine el impachetat are vreo 1,50m.....dar tot a fost chin si 2 femei :nlol: :nlol: ...al meu merge pe al 4 lea an si arata ca nou



e frumos bradul tau, cam inaltimea asta o are si al meu cu suportul inclus..doar ca nu e chiar asa de stufos si asta m-a cam deranjat :blink:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 14:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
lily scrie:
si mie imi place foarte mult bradul tau ely...este foarte frumos :nwink: si eu am unul la fel de inalt si foarte bogat...arata de 10 ori mai bine decat bradul natural pe care dai o gramada de bani si foarte rar gasesti unul care sa fie bogat si simetric in acelasi timp...pe mine ma dispera brazi care sunt rari sau au crengi mai mult pe o parte...cred ca daca am folosi toti brazi artificiali nu s-ar mai taia atatia si nu am mai avea atatea probleme cu alunecarile de teren...si mie imi place foarte mult mirosul de brad natural dar pt asta imi cumpar coronite sau diferite aranjamente si am rezolvat problema


multumesc lily.....ai dreptate...
ce mai face nora mea? tu esti bine?
eu am sa va parasesc un pic...merg pana la piata.....sa cumpar fructe....numai am ff multe si nu pot sta fara ele,nici eu nici sotul....va citesc si vb cand ma intorc

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 15:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
noi facem bine...in afara de durerile de spate nu am nici o problema...bebelina cred ca face dansuri pe la mine prin burtica :nlol: a reusit sa o simta si laurian...si eu sunt dependenta de fructe...imi plac foarte mult :p

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 10 Noi 2009, 15:40 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
lily scrie:
noi facem bine...in afara de durerile de spate nu am nici o problema...bebelina cred ca face dansuri pe la mine prin burtica :nlol: a reusit sa o simta si laurian...si eu sunt dependenta de fructe...imi plac foarte mult :p



si eu sunt dependenta :rofl:
in perioada de toamna - iarna mananc doar citrice....mandarine, clementine, mineole, sweetie, pomelo...portocale mai putin ca sunt cam acre :nlol: ...dar imi plac toate fructele si nu le-as refuza niciodata...aaa....si decat sa primesc o ciocolata mai bine primesc un kg de clementine :p

si eu am fost de dimineata la piata...fructe am luat: 1 kg mere, 1 kg clementine, 1 pomelo, si o ciorchina mai mare de struguri care nu mai este :nlol:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2032 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 102  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România