Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 10:17


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2032 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
[quote="carlita"]ma bucur ca esti bine brunetik :D
sa ne anunti si pe noi daca se vede ce sex are bebelul :P
si eu ma bucur ca esti bine si sper sa-ti treaca greturile astea...
si eu ma papat hren cu ciorbica acra de curca...yamy yam...a fost foarte buna...chiar aveam pofta de asa ceva

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

nu prea sunt de acord cu ce zici aici. si eu am avut o sarcina grea si cu probleme cum nu doresc la nimeni, dar l-as face si pe al doilea fara discutii. ce atata ne vaitam, urasc chestiile astea, si mamele noastre au nascut asa si nu au ramas traumatizate sau mai stiu eu ce

iar legat de spitale , noroc sau ghinion, nu stiu, dar te pregatesti dinainte cu tot ce trebuie tocmai ca sa nu ai surprize, chiar daca dr ti-e prieten sau stiu eu ce renume are , eu nu am incredere in nimeni


poate unele nu sunt facute sa fie mame ,dar se obisnuiesc cu statutul mai greu.Daca ma plang, sau daca nu am avut trusa de epidurala cumparata nu inseamna ca sunt o mama denaturata sau ca imi iubesc copilul mai putin decat o faci tu.
Si daca mamele noastre au nascut primitiv nu inseamna ca si noi trebuie sa o facem la fel.Medicina a evoluat si nu imi doresc sa nasc ca pe vremea bunicii.Asa cum ,....daca eu m-am nascut intr-o garsoniera nu inseamna ca ma multumesc cu acelasi lucru si pt pisoiul meu.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
laura_sandu scrie:
exact la felvoi face si eu:privat,epidurala, cezariana...80 de mil sau cine stie cat va costa peste 4-5 ani cand mai fac eu unul.
la Stat...ce buton...ce rasfat???intr-una din turele de noapte erau niste nesimtite cu care m-am certat de numa.M-am dus la ele in spate ca nu mai venisera de 4 ore in salon desi trebuia sa faca vizita de seara si deja era ora 10.30.Si ele se uitau la telenovele si mancau seminte.Va dati seama ce a fost la gura mea.....Si jur ca au venit de 3 ori in noaptea aia sa vada daca am nevoie de ceva.Si dimineata si-au luat la revedere...nesimtitele.

o..da, cred ca si eu as fi facut scandal monstru. apropos de nesimtirea sistentelor, am fost la verisoara mea la spital (spital tot de stat, in bucresti, sf. pantelimon se numeste), in vizita, dupa ce nascuse. si zice: hai sa mergem sa iti arat finuta (noi am botezat-o si pe a doua fetita). coboram un etaj (ea era intr-un salon la un alt etaj, probabil nu cotizase indeajuns ca sa fie pe acelasi palier cu bebelusii, plus ca ea era la un alt doctor, la un alt spital, dar i se rupsese apa la miezul noptii si era deja cu dilatatie mare si s-a oprit salvarea la primul spital din cale). si cand ajungem la etajul bebelusilor, apare si o asistenta care se uita la noi chioras si care ne zice ati facut cezariana? verisoara mea zice da. a..pai si stati cu burta aia asa scoasa? verisoara mea saraca era cu u capot peste camasa de noapte, nimic indecent. zice: cum scoasa, doamna? pai asa...nelegata adauga asistenta autoritara...trebuie sa va legati si dintr-o data se schimba la fata, se lumineaza si incepe sa ne spuna cum are ea cingatoare magice . eu ma uitam uluita, aveam senzatia ca face cineva o farsa, ca suntem la teleshopping. fiindca asistenta scotea dintr-un dulap clasicile brauri gasite la tarabele din piata, acelea de ti le pui in jurul mijlocului de te strang, si se tot invartea in jurul nostru incepand sa-si dea cu parerea ce masura ar trebui sa ia verisoara mea si ridicand in slavi capacitatea uimitoare de vindecare dupa numai o folosire. :party:

p.s. n-are rost sa mentionez ca aveau un cost "infim" 25 de lei noi :nlol:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
madutz scrie:
ely ce mai faci?

mada eu sunt bine....numar zilele pana vin in tara.....ieri am fost la cosmetica ,azi am fost la coafor,mi-am vopsit parul.....ma fac frumoasa ptr sarbatorile de iarna......eu o i-au din timp.....in rest toate bune si frumoase.......tu cum te mai simti? ai grija de tine....pupicei

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
brunetik scrie:
Buna fetelor. In sfarsit am reusit sa va citesc din urma. Referitor la sarcina ii dau dreptate lui Ayrun. Pana acum am vomat si de cate 7, 8 ori pe zi si in afara de vomat imi era si rau de simteam ca nu mai apuc ziua sa-mi vad copilul, dureri de cap groaznice, slabita, nici o putere nimic. Cu toate astea cand m-am trezit intr-o zi cnd n-am vomat m-am bucurat putin :D a doua zi la fel , a treia va spun sincer ca eram de-a dreptul panicata pentru ca nu mai aveam absolut nimic. Incepusem sa-mi fac griji ca a patit ceva copilasul meu, ca nu se poate pur si simplu sa te trezesti intr-o dimineata sa te simti super bine si apoi 3 zile la fel, ziceam ca macar sa ma ia mai rar cu vomitaturile pana se opresc, macar de 2 ori pe zi. A patra zi cand m-am trezit am vomat 20 de minute intr-una. Nu va spun cat de fericita am fost cand am reusit sa ies din baie ca sotul meu se inchina si imi spunea ca nu a crezut in viata lui sa ma vada sa ies din baie, dupa ce vomit asa de rau, cu un zambt larg pe fata.

Dar eu zambeam pentru ca simteam ca e puiul meu acolo si e bine. Sincera sa fiu nici eu nu le inteleg pe femeile care se plang, ca a avut os arcina groaznica, ca nu mai vrea al doilea din cauza asta etc. Acum cat de cat e bine dar pe vremuri cand nu se faceau nici un fel de anestezie cum era?? Mamele noastre eu zic ca s-au chinuit mult mai mult decat noi. Mama cand a nascut-o pe sora mea s-a rupt in 4 sau 5 locuri si a cusut-o pe viu fara nici un pic de anestezie. La mine a taiat-o a fost un pic mai bine sa te taie decat sa te rupi in asa hal.

Clarut esti insarcinta? :hug:

Referitor la Geoana ca am citit acum ce spunea Clarut. "Hotul striga: Hotii". Socrul meu a lucrat in armata, e pensionat de vreo 10 ani. A gasit acasa scrisoare in vinerea alegerilor de la PSD semnata Mircea Geoana. Nu va spun ca in scrisoare, i s-a dresat socrului de parca era fra-su. Stia cnp, ce grad a avut in armata la ce arma a lucrat etc. Eu pentru chestia asta faceam plangere la politie. Sincer va zic. Ceea ce a facut Geoana e infractiune. Datele socrului cat si a celoralti erau secrete de stat. Cu ce drept si cu ce putere a putut Geoana ca caute in arhiva secretelor de stat??? Si cand il mai si vad pe post pe cuvant ca mi se face rau. Nu zic ca Basescu e un sfant dar nici asa josnic nu cred ca e.

Pana una alta pe 18 dec adica vinerea viitoare ma duc sa-mi vad sufleteul la ecograf si poate aflu ce este ca o sa am 18 sapt nu?? abia astept sa aflu ce este. O:) O:) O:)

Sa aveti o zi buna. %%-


ca sa vezi ca e bine copilul te duci la ecografie....la control...nu trebuie sa vomiti.Nu inseamna ca daca nu ti-e rau ai un copil bolnav...
Si ma repet.....ce ma intereseaza cum era pe vremuri???de ce trebuie sa fiu la fel???

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
elyt1000 scrie:
mada eu sunt bine....numar zilele pana vin in tara.....ieri am fost la cosmetica ,azi am fost la coafor,mi-am vopsit parul.....ma fac frumoasa ptr sarbatorile de iarna......eu o i-au din timp.....in rest toate bune si frumoase.......tu cum te mai simti? ai grija de tine....pupicei

chiar asa..daca tot vii in tara..nu ni te alaturi la intalnire?
fetelor, poate trecem sa colindam si pe la Adina si Nicholas :clap: (si Marius, bineinteles, sa nu ignoram taticii)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Ayrun scrie:

nu prea sunt de acord cu ce zici aici. si eu am avut o sarcina grea si cu probleme cum nu doresc la nimeni, dar l-as face si pe al doilea fara discutii. ce atata ne vaitam, urasc chestiile astea, si mamele noastre au nascut asa si nu au ramas traumatizate sau mai stiu eu ce

iar legat de spitale , noroc sau ghinion, nu stiu, dar te pregatesti dinainte cu tot ce trebuie tocmai ca sa nu ai surprize, chiar daca dr ti-e prieten sau stiu eu ce renume are , eu nu am incredere in nimeni


e f dur raspunsul tau...dc te doare, te vaiti, e normal, nu-mi spune ca tu erai cu zambetul pe buze de cate ori iti era rau. in plus pt fiecare durerea e altfel...si dc ai trecut printr-o intamplare nefericita sunt sigura ca vei cauta sa eviti sa faci la fel data viitoare...si pana la urma cred ca orice femeie care isi doreste sa faca un al doilea copil o va face, indiferent prin ce-a trecut...
mamele noastre, bietele de ele, nu cred ca au avut de ales...si-n plus habar n-avem noi cat de traumatizante au fost experientele lor...probabil insa ca timpul le vindeca pe toate.

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
nu sunt insarcinata :nlol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
logodnica scrie:
chiar asa..daca tot vii in tara..nu ni te alaturi la intalnire?
fetelor, poate trecem sa colindam si pe la Adina si Nicholas :clap: (si Marius, bineinteles, sa nu ignoram taticii)

mi-ar placea tare mult sa vin la intalnire cu voi fetele dar din pacate eu ajung pe 24 dec .....cam tarziu,voi va intalniti pe 22dec
p.s.:asta am vrut sa intreb si eu dimineata dar m-am abtinut: Clarut poate esti insarcinata?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
clarut scrie:
nu sunt insarcinata :nlol:

oeps.....si eu care credeam ca raman ultima pe site care intra in randul viitoarelor mamici :nlol: :nlol: .....binenteles cu exceptia Carlitei care n are de gand sa faca pasul asta deocamdata

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Ayrun scrie:

mon cheri sau mon amour, ambele sunt pe calea dorobanti vis-a-vis de ase, mon amour e dupa british council pe colt. pt mine e bine pe 22


d, il stiu, era si pe vremuri acolo. cand eram studenta adica :) pai pe la ce ora? cine mai vine?

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
elyt1000 scrie:
oeps.....si eu care credeam ca raman ultima pe site care intra in randul viitoarelor mamici :nlol: :nlol: .....binenteles cu exceptia Carlitei care n are de gand sa faca pasul asta deocamdata


nu e nicio competitie! cand o sa vina o sa fie f bine! :hug:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:55 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
:nlol: .....binenteles cu exceptia Carlitei care n are de gand sa faca pasul asta deocamdata


ooo...pai mai e Oana, Ramona, Serene :p ....eu inca sunt prea tanara si de maritat si tu vrei sa fac copii? :nlol:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
clarut scrie:

nu e nicio competitie! cand o sa vina o sa fie f bine! :hug:


asta ar mai lipsi...un concurs care ramane mare repede insarcinata...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
clarut scrie:
nu e nicio competitie! cand o sa vina o sa fie f bine! :hug:


hei glumeam si eu.....fetelor nu se mai poate glumi cu voi? sunteti f serioase si putin cam certarete.....acum in ajun de sarbatori.........
stiu carlita ca mai sunt si alte fete pe site care inca nu sunt mamici.....dar tu esti cea mai tinerica si ai spus f clar ca inca nu iti doresti un bb de aceea te-am dat ex.(scuze daca te-a deranjat) :hug:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:
la Stat...ce buton...ce rasfat???intr-una din turele de noapte erau niste nesimtite cu care m-am certat de numa.M-am dus la ele in spate ca nu mai venisera de 4 ore in salon desi trebuia sa faca vizita de seara si deja era ora 10.30.Si ele se uitau la telenovele si mancau seminte.Va dati seama ce a fost la gura mea.....Si jur ca au venit de 3 ori in noaptea aia sa vada daca am nevoie de ceva.Si dimineata si-au luat la revedere...nesimtitele.


asa cum ai spus tu, ai avut ghinion! si in elias sunt butoane in toate saloanele, la fiecare pat, nu numai in rezerve

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 17:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:

asta ar mai lipsi...un concurs care ramane mare repede insarcinata...


iti dai seama ca e absurd :nlol: :nlol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 18:01 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
hei glumeam si eu.....fetelor nu se mai poate glumi cu voi? sunteti f serioase si putin cam certarete.....acum in ajun de sarbatori.........
stiu carlita ca mai sunt si alte fete pe site care inca nu sunt mamici.....dar tu esti cea mai tinerica si ai spus f clar ca inca nu iti doresti un bb de aceea te-am dat ex.(scuze daca te-a deranjat) :hug:



eee...cum sa ma deranjezi :nlol:
sincer eu as vrea un bebe...sa stau cu el cand is singura si ma plictisesc :nlol:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 18:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
elyt1000 scrie:

hei glumeam si eu.....fetelor nu se mai poate glumi cu voi? sunteti f serioase si putin cam certarete.....acum in ajun de sarbatori.........
stiu carlita ca mai sunt si alte fete pe site care inca nu sunt mamici.....dar tu esti cea mai tinerica si ai spus f clar ca inca nu iti doresti un bb de aceea te-am dat ex.(scuze daca te-a deranjat) :hug:


ba da, mi-am dat seama ca e o gluma :) incercam si eu sa te incurajez. da' nu prea mi-a iesit :lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. III
MesajScris: 09 Dec 2009, 18:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:

poate unele nu sunt facute sa fie mame ,dar se obisnuiesc cu statutul mai greu.Daca ma plang, sau daca nu am avut trusa de epidurala cumparata nu inseamna ca sunt o mama denaturata sau ca imi iubesc copilul mai putin decat o faci tu.
Si daca mamele noastre au nascut primitiv nu inseamna ca si noi trebuie sa o facem la fel.Medicina a evoluat si nu imi doresc sa nasc ca pe vremea bunicii.Asa cum ,....daca eu m-am nascut intr-o garsoniera nu inseamna ca ma multumesc cu acelasi lucru si pt pisoiul meu.


dar cine a spus ca esti o mama denaturata? am spus ca trebuie sa fii pregatit pt orice, drept dovada, chiar daca spui ca nu trebuie sa trecem si noi prin ce au trecut mamele noastre, uite ca inca se mai intampla. sunt convinsa ca iti iubesti copilul enorm nici nu contest acest lucru

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2032 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 34 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România