Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 13:48


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2036 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
vai fetelor ce suparata sunt!!! pe niste asa zisi prieteni pe care eu i-am crezut apropiati si cu care ne-am inteles tare bine de cativa ani incoace...inca unul din ei ni-i nas de cununie...si acum m-au dezamagit ingrozitor cu o faza...

Nasul a adus fata sa stea la prietenii astialalti in loc sa o lase sa vina la noi o sapt acum ca ii in vacanta...si el a stat o noapte aici in oras (la ei acasa) si nici macar nu a dat un telefon sa vina sa ne vada pe mine si Alexia cu toate ca stie ca Adi nu ii acasa si eu alt program nu am...el sta in California si ne vedem o data la 2 ani...iar prietenii astia, nici ei nu au dat nici un telefon si nu au scos o vb cum ca vine fata sa stea la ei :(( fff dezamagita sunt de treaba asta


Eiiii.....dezamagiri din astea traim toata viata de la persoane la care nu ne asteptam.
Si eu am fost dezamagita la botez, ca nu au venit finii nostri.In conditiile in care noi am nasit fara obligatie, i-am ajutat cand nu aveau nasi si noi nici nu au fost la nunta noastra...nu au venit nici la botez.
Ma asteptam sa imi faca o surpriza si sa apara, mai ales ca sunt asa ieftine acum biletele de avion.
Oricum, chiar daca sunt sigura ca tin la noi, nu ne suna o data sa ne intrebe cum suntem, sa ne intrebe de sanatate.....Asta este.
Nu pune la suflet, Gabi.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
vai fetelor ce suparata sunt!!! pe niste asa zisi prieteni pe care eu i-am crezut apropiati si cu care ne-am inteles tare bine de cativa ani incoace...inca unul din ei ni-i nas de cununie...si acum m-au dezamagit ingrozitor cu o faza...

Nasul a adus fata sa stea la prietenii astialalti in loc sa o lase sa vina la noi o sapt acum ca ii in vacanta...si el a stat o noapte aici in oras (la ei acasa) si nici macar nu a dat un telefon sa vina sa ne vada pe mine si Alexia cu toate ca stie ca Adi nu ii acasa si eu alt program nu am...el sta in California si ne vedem o data la 2 ani...iar prietenii astia, nici ei nu au dat nici un telefon si nu au scos o vb cum ca vine fata sa stea la ei :(( fff dezamagita sunt de treaba asta

da,te poti astepta la orice in ziua de azi.oameni sunt asa schimbatori.....totusi ma gandesc ca o fi avut vreun motiv intemeiat de a tinut totul secret si in plus nu a venit sa va viziteze,nu si-a lasat fetita la voi in vacanta.....fff ciudat,eu in locul tau i-as intreba ce s-a intamplat si de ce meriti doar atat respect din partea lor

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
crede-ma ca si faptul ca o ai pe soacra ta acolo te va ajuta foarte mult.Si eu o prefer pe mama...dar 4-5 ore pe zi nu mi-ar fi greu sa il las la soacra-mea cu siguranta cand am nevoie.

da si asta e ff adevarat,a mea soacra abia astepta sa-l/o las la ei,si-a cumparat si patutz,sa aiba si ea unul acasa la ei ptr bebe :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:17 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
laura_sandu scrie:
Eiiii.....dezamagiri din astea traim toata viata de la persoane la care nu ne asteptam.
Si eu am fost dezamagita la botez, ca nu au venit finii nostri.In conditiile in care noi am nasit fara obligatie, i-am ajutat cand nu aveau nasi si noi nici nu au fost la nunta noastra...nu au venit nici la botez.
Ma asteptam sa imi faca o surpriza si sa apara, mai ales ca sunt asa ieftine acum biletele de avion.
Oricum, chiar daca sunt sigura ca tin la noi, nu ne suna o data sa ne intrebe cum suntem, sa ne intrebe de sanatate.....Asta este.
Nu pune la suflet, Gabi.



Eu chiar aveam impresia ca va intelegeti bine, foarte urat din partea lor ca nu au venit la botez :curse:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
elyt1000 scrie:
da,te poti astepta la orice in ziua de azi.oameni sunt asa schimbatori.....totusi ma gandesc ca o fi avut vreun motiv intemeiat de a tinut totul secret si in plus nu a venit sa va viziteze,nu si-a lasat fetita la voi in vacanta.....fff ciudat,eu in locul tau i-as intreba ce s-a intamplat si de ce meriti doar atat respect din partea lor


nici eu nu inteleg de ce atata secret...ca doar m-au chemat pe la ei sambata sa se joace fetele si am stat acolo nu stiu cate ceasuri si tot nu au zis nimic...iar de tatal fetei, nici cu el nu stiu care ii problema ca doar pana acum 2 sapt avusese bani luati imprumut de la noi, el cu sotul vb daca nu in fiecare zi, tot la 2 zile la telefon...

cred ca asta m-a socat mai mult...faptul ca nu m-am asteptat sa se intample din partea nici unuia dintre ei...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
laura_sandu scrie:
pai a plans prima data pentru ca nu era obisnuita.E normal.
Eu l-am lasat de la inceput pe Alexandru cu alte persoane si chiar nu are treaba.Daca nu are probleme de alta natura, nu are o problema cu cine sta.Normal ....ma prefera pe mine :~* :love: , dar in lipsa mea accepta si inlocuitor.


statea la ei in brate fara probleme...in mod normal....dar in seara aia o durea burta cred...si ai mei s-au speriat mai tare decat ea si au panicat

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:


Eu chiar aveam impresia ca va intelegeti bine, foarte urat din partea lor ca nu au venit la botez :curse:


pai nu ne-am certat niciodata :)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
statea la ei in brate fara probleme...in mod normal....dar in seara aia o durea burta cred...si ai mei s-au speriat mai tare decat ea si au panicat


pai vezi...?nu a plans pt ca statea cu ei....probabil si ei aveau emotii ca era prima data cand au stat cu ea si le era frica sa nu planga din cauza lor.
te-ai si obisnuit sa stai mereu cu ea.ce te faci cand iti pleaca noaptea la chef?sau in tabara? :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:34 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
laura_sandu scrie:
pai nu ne-am certat niciodata :)



pai nu ma refer la asta....da noh :D ...ar fi fost frumos din partea lor sa va faca o surpriza, mai ales ca voi i-ati nasit fara obligatii, si ati facut tot ce ati putut ca sa fie bine atat pentru ei cat si pentru voi.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
carlita scrie:


pai nu ma refer la asta....da noh :D ...ar fi fost frumos din partea lor sa va faca o surpriza, mai ales ca voi i-ati nasit fara obligatii, si ati facut tot ce ati putut ca sa fie bine atat pentru ei cat si pentru voi.



exact.
Oricum, niciodata nu o sa stie ca m-a deranjat.Probabil isi vor da seama singuri la vara cand vin in tara.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:

exact.
Oricum, niciodata nu o sa stie ca m-a deranjat.Probabil isi vor da seama singuri la vara cand vin in tara.

in ce tara locuiesc finii tai laura? pai ar merita acelasi tratament

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Dec 2007, 15:28
Mesaje: 1470
Localitate: Arad
laura_sandu scrie:
pai vezi...?nu a plans pt ca statea cu ei....probabil si ei aveau emotii ca era prima data cand au stat cu ea si le era frica sa nu planga din cauza lor.
te-ai si obisnuit sa stai mereu cu ea.ce te faci cand iti pleaca noaptea la chef?sau in tabara? :lol:

merge cu ea. :lol:
si vara-mea a facut la fel..a mers fetita in tabara..i-a cumparat si celular sa poata vorbi cu ea,a avut si celularul lu doamna invatatoare..si dupa ce s-a urcat fata in autocar si a plecat..au mers acasa si au ajuns la concluzia..vai oare ce face fata..s-au imbarcat in masina si au mers si ei..si au ajuns autocarul,si au stat si ei in excursie. :rofl: fata nu a vrut sa coboare sa mearga cu ei,ca ea a vrut cu copii..si la celular a zis sa nu o tot sune atata ca ea e ocupata. :rofl:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elyt1000 scrie:
in ce tara locuiesc finii tai laura? pai ar merita acelasi tratament


In Italia, Milano

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:44 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
corina1 scrie:
merge cu ea. :lol:
si vara-mea a facut la fel..a mers fetita in tabara..i-a cumparat si celular sa poata vorbi cu ea,a avut si celularul lu doamna invatatoare..si dupa ce s-a urcat fata in autocar si a plecat..au mers acasa si au ajuns la concluzia..vai oare ce face fata..s-au imbarcat in masina si au mers si ei..si au ajuns autocarul,si au stat si ei in excursie. :rofl: fata nu a vrut sa coboare sa mearga cu ei,ca ea a vrut cu copii..si la celular a zis sa nu o tot sune atata ca ea e ocupata. :rofl:



eh, nici chiar asa...

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
corina1 scrie:
merge cu ea. :lol:
si vara-mea a facut la fel..a mers fetita in tabara..i-a cumparat si celular sa poata vorbi cu ea,a avut si celularul lu doamna invatatoare..si dupa ce s-a urcat fata in autocar si a plecat..au mers acasa si au ajuns la concluzia..vai oare ce face fata..s-au imbarcat in masina si au mers si ei..si au ajuns autocarul,si au stat si ei in excursie. :rofl: fata nu a vrut sa coboare sa mearga cu ei,ca ea a vrut cu copii..si la celular a zis sa nu o tot sune atata ca ea e ocupata. :rofl:

oo doamne fere.....asta chiar e extrem,nu e normal...sincer sper sa nu fiu asa mamoasa,saraca fetita,ce rusine....mi se pare mult prea mult
cati ani are fetita?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
In Italia, Milano

dar v-au trimis macar un cadou ptr alexandru la botez, daca totusi nu au ''putut'' sa ajunga?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elyt1000 scrie:
dar v-au trimis macar un cadou ptr alexandru la botez, daca totusi nu au ''putut'' sa ajunga?


nu......dar nu de-asta vroiam sa vina.Alexandru are tot ce isi doreste, chiar mai mult.
Era vb de gest.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:51 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
laura_sandu scrie:
nu......dar nu de-asta vroiam sa vina.Alexandru are tot ce isi doreste, chiar mai mult.
Era vb de gest.



Adevarul e ca fata de un vecin nu ai nici un fel de obligatie, iar atunci cand stii ca a nascut vecina tot te duci si iei o salopeta, un buchet de flori si te duci la ea in vizita, ca dovada de respect si bun simt pentru ca asa este frumos. Dar atunci cand deja este o legatura fini-nasi, mi se pare foarte urat, chiar daca nu puteau sa ajunga, ca au probleme, nu pot pleca de la servici...sau alte motive importante si nu bagate aiurea, puteau sa trimita un pachet cu un cadou pentru Alexandru chiar daca el deja are tot ceea ce isi doreste sau tot ceea ce are nevoie pentru varsta lui, prin asta macar se scuzau pe jumatate.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
nu......dar nu de-asta vroiam sa vina.Alexandru are tot ce isi doreste, chiar mai mult.
Era vb de gest.

o doamne,nici nu m-am gandit vreo secunda ca alexandru nu ar avea tot ceea ce isi doreste,dar cred ca un cadouas tot ar fi putut trimite,mi se pare lipsa de respect....si aici nu ma refer la bani,ma refer la ceva simbolic ptr piticot,adica dupa ce nu vii la botez mai esti si fara obraz
s-a intamplat sa nu pot ajunge nici eu la botezul fetitei fratelui meu,pur si simplu nu s-a putut,dar sincer i-am trimis cadou nepotelei mele si mi-am cerut si mii de scuze,desi mi-as fi dorit sa fiu acolo cu toata inima mea

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. VI
MesajScris: 30 Iun 2010, 15:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:

Adevarul e ca fata de un vecin nu ai nici un fel de obligatie, iar atunci cand stii ca a nascut vecina tot te duci si iei o salopeta, un buchet de flori si te duci la ea in vizita, ca dovada de respect si bun simt pentru ca asa este frumos. Dar atunci cand deja este o legatura fini-nasi, mi se pare foarte urat, chiar daca nu puteau sa ajunga, ca au probleme, nu pot pleca de la servici...sau alte motive importante si nu bagate aiurea, puteau sa trimita un pachet cu un cadou pentru Alexandru chiar daca el deja are tot ceea ce isi doreste sau tot ceea ce are nevoie pentru varsta lui, prin asta macar se scuzau pe jumatate.

:clap: :clap: :clap: exact .....ca bine ai mai zis

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2036 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 97, 98, 99, 100, 101, 102  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 26 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România