Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:01


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2069 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 100, 101, 102, 103, 104  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 01:00 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Ayrun scrie:
si eu vreau zapada anul acesta, tocmai ce i-am comandat lui Sabin o saniuta super, abia astept sa vina si am gasit si cercei pt Isabela :had_d:

super fain....sigur va fi anul asta zapada in Romania...daca a nins aici,e imposibil sa nu ninga si acolo....putem sa vedem si noi cercelusi?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 02:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
elyt1000 scrie:
super fain....sigur va fi anul asta zapada in Romania...daca a nins aici,e imposibil sa nu ninga si acolo....putem sa vedem si noi cercelusi?


da Ely, o sa le fac o poza, sunt extrem de simpli :)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 11:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Ayrun scrie:
da Ely, o sa le fac o poza, sunt extrem de simpli :)

cu cat mai simpli cu atat mai frumosi......abia astept sa o vad pe Isabela la urechiuse cu ei......hai ca mai ai putin si faci cunostinta cu minunea voastra,emotionant.....cum te mai simti?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 11:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
buna dimineata !!
fetelor,socrul meu este internat de miercuri in spital,are cip la inima si ptr un minut i s-a oprit,deci in concluzie si inima lui a incetat ptr un minut sa mai bata......binenteles ca l-au internat de urgenta.....pana ieri cand a fost mutat a fost la spitalul la care am nascut si eu,acum l-au transferat la Centrul Universitar de Medicina Gronigen.......aseara am fost cu sotul in vizita la el,fetelor am avut un soc teribil......nu am vazut in viata mea asa ceva.....un spital imens cat un orasel,mai ceva ca aeroportul Schipol......parcare subterana pe 3 nivele....am urcat cu liftul sa ajungem in ''spital'''......o frumusete,magazine,supermarketuri,coafor,restaurante...o curatenie si un lux de nedescris.....va imaginati ca ne-a plimbat cam 45 min ca sa ii gasim camera socrului meu,cu intrebari in stanga si in dreapta......salon imens unde poti sta cu vizitele tale ,poti bea cafea,ceai,ciocolata calda,totul gratis,cu terase care sunt in interiorul cladirii,Doamne ,nu mi-am imaginat niciodata asa ceva.....incredibil,dar adevarat......si ptr sotul meu a fos prima oara,am fost placut surprinsi si impresionati
luni asteptam sa ii scoata cipul vechi si sa vada cu ce i-a afectat inima si apoi ii introduce un altul nou.....totul este pe calculator ,cu laser,aparatura de ultima generatie.....am trait sa vad si asa ceva....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 12:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Noi 2008, 17:39
Mesaje: 900
buna,fetelor!ce mai faceti?
am mai intrat si eu putin sa vad ce mai faceti si sa va salut...
nu am avut mai avut nici timp si nici dispozitia necesara,asa multe s-au intamplat....dar acum suntem bine!
va pup!
p.s.ador luna decembrie cu sarbatorile de iarna..e minunata!!!!!!!

_________________
Imagine
miresica de mai...9 mai 2009


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 12:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
elyt1000 scrie:
cu cat mai simpli cu atat mai frumosi......abia astept sa o vad pe Isabela la urechiuse cu ei......hai ca mai ai putin si faci cunostinta cu minunea voastra,emotionant.....cum te mai simti?


da, dar cu toate ca sunt marimea cea mai mica, eu cred ca va arata ca o maimuta cu ei :nlol: , adica vor fi mari pt urechiusele ei mici :D , eu, sunt asa si asa, am zile si zile, uneori ma simt de zici ca m-a batut cineva, de arsuri am mai scapat, mai am ceva greturi de cateva zile, spat, nici nu mai stiu, dar in general sunt bine . uite ti-am facut poza :D


Fişiere ataşate:
cercei 020.jpg
cercei 020.jpg [ 120.32 KiB | Vizualizat de 11341 ori ]

_________________
ImagineImagineImagineImagine
Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 12:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
krysstynna scrie:
buna,fetelor!ce mai faceti?
am mai intrat si eu putin sa vad ce mai faceti si sa va salut...
nu am avut mai avut nici timp si nici dispozitia necesara,asa multe s-au intamplat....dar acum suntem bine!
va pup!
p.s.ador luna decembrie cu sarbatorile de iarna..e minunata!!!!!!!


dar ce ati patit? ca si data trecuta ai intrat si nu ne-ai zis nimic :)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 13:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Ayrun scrie:
da, dar cu toate ca sunt marimea cea mai mica, eu cred ca va arata ca o maimuta cu ei :nlol: , adica vor fi mari pt urechiusele ei mici :D , eu, sunt asa si asa, am zile si zile, uneori ma simt de zici ca m-a batut cineva, de arsuri am mai scapat, mai am ceva greturi de cateva zile, spat, nici nu mai stiu, dar in general sunt bine . uite ti-am facut poza :D

:lol: :lol: hai ca m-ai facut sa rad,maimutica cu cercei.....sunt ffff frumusei.....cred ca prima data o sa ti se para mari ptr urechiusele ei dar dupa te vei obisnui,ea va creste si va fi totul bine
bine ca ai scapat de arsuri,doamne sunt groaznice,ai manca si ai face orice numai sa treaca....greturi de la ce? lasa ca la sarcina asta ai fost parfum fata de cea cu Sabin.....daca e asa si la mine ,mai fac unul :lol: ....poate difera,la tine la baiat a fost mai rau si la fetita mai bine la mine o fi invers :lol: cine stie? in visele mele :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 13:44 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
buna dimineata !!
fetelor,socrul meu este internat de miercuri in spital,are cip la inima si ptr un minut i s-a oprit,deci in concluzie si inima lui a incetat ptr un minut sa mai bata......binenteles ca l-au internat de urgenta.....pana ieri cand a fost mutat a fost la spitalul la care am nascut si eu,acum l-au transferat la Centrul Universitar de Medicina Gronigen.......aseara am fost cu sotul in vizita la el,fetelor am avut un soc teribil......nu am vazut in viata mea asa ceva.....un spital imens cat un orasel,mai ceva ca aeroportul Schipol......parcare subterana pe 3 nivele....am urcat cu liftul sa ajungem in ''spital'''......o frumusete,magazine,supermarketuri,coafor,restaurante...o curatenie si un lux de nedescris.....va imaginati ca ne-a plimbat cam 45 min ca sa ii gasim camera socrului meu,cu intrebari in stanga si in dreapta......salon imens unde poti sta cu vizitele tale ,poti bea cafea,ceai,ciocolata calda,totul gratis,cu terase care sunt in interiorul cladirii,Doamne ,nu mi-am imaginat niciodata asa ceva.....incredibil,dar adevarat......si ptr sotul meu a fos prima oara,am fost placut surprinsi si impresionati
luni asteptam sa ii scoata cipul vechi si sa vada cu ce i-a afectat inima si apoi ii introduce un altul nou.....totul este pe calculator ,cu laser,aparatura de ultima generatie.....am trait sa vad si asa ceva....




Multa sanatate socrului tau Eli.

Eu sunt putin trista, un foarte bun prieten de-al nostru a avut accident de masina si este in coma de 3 zile :mellow: .

Foarte frumoasa experienta voastra, ca ati vazut cum arata acel spital, foarte frumos din descrierea facuta de tine.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 13:45 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
krysstynna scrie:
buna,fetelor!ce mai faceti?
am mai intrat si eu putin sa vad ce mai faceti si sa va salut...
nu am avut mai avut nici timp si nici dispozitia necesara,asa multe s-au intamplat....dar acum suntem bine!
va pup!
p.s.ador luna decembrie cu sarbatorile de iarna..e minunata!!!!!!!



Buna Krys, Ce s-a intamplat? Mai intra sa mai povestesti cu noi :flowers:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 13:45 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Ayrun scrie:
da, dar cu toate ca sunt marimea cea mai mica, eu cred ca va arata ca o maimuta cu ei :nlol: , adica vor fi mari pt urechiusele ei mici :D , eu, sunt asa si asa, am zile si zile, uneori ma simt de zici ca m-a batut cineva, de arsuri am mai scapat, mai am ceva greturi de cateva zile, spat, nici nu mai stiu, dar in general sunt bine . uite ti-am facut poza :D



Foarte frumosi cercelusii :love:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 14:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
carlita scrie:
Multa sanatate socrului tau Eli.

Eu sunt putin trista, un foarte bun prieten de-al nostru a avut accident de masina si este in coma de 3 zile :mellow: .

Foarte frumoasa experienta voastra, ca ati vazut cum arata acel spital, foarte frumos din descrierea facuta de tine.

multumesc carlita.....asemeni ptr prietenul vostru,sper din tot sufletul sa-si revina,cum s-a intamplat accidentul?.....in ultimele ore numai vesti proaste,matusa sotului e in coma si ea....asteptam sa ne anunte trista veste,are cancer la plamani,e chestie de ore la ea acum....si toate astea acum inainte de sarbatori....

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 15:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
buna fetelor!
multa sanatate socrului si matusii Ely!
ce super ca aveti un spital ca acesta...cu siguranta nu te pictisesti si nu vi acasa deprimat si mai bolnav decat pleci fata de ce avem noi in tara...sa te fereasca D-zeu sa ajungi pe acolo ca morii cu zile...
foarte faini cercelusii...si noi avem ceva in genul acesta numai ca jumatate sunt cu pietricele roz si alb si jumatate cu inimioare...mie nu mi se par deloc mari cei pe care ii are Erika si ii sta chiar frumos cu ei...acum nu-mi dau seama daca ai tai sunt mai mari sau la fel ca ai nostri...sa-i poarte sanatoasa :love:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 16:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
lily scrie:
buna fetelor!
multa sanatate socrului si matusii Ely!
ce super ca aveti un spital ca acesta...cu siguranta nu te pictisesti si nu vi acasa deprimat si mai bolnav decat pleci fata de ce avem noi in tara...sa te fereasca D-zeu sa ajungi pe acolo ca morii cu zile...

multumesc lily.....pai asta ii spuneam si eu aseara sotului.....nu ai nici o sansa sa te plictisesti....am uitat sa va spun ca sunt si laptopuri conectate la internet la care au acces si vizitatori.......mama cand a fost in spital internata a iesit mai bolnava de acolo si cu psihicul la pamant,avea o doamna in camera cu ea care nu se putea misca,urla de durere si asistentele nici nu se uitau la ea,mama cat a stat in spital i-a dat sa manance si a avut grija de ea,spune si tu....
intr-adevar lux,bravo lor....or fi asigurarile de sanatate colosale sa le platesti luna de luna dar se vede domnule,conditii de 5 stele

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 16:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
elyt1000 scrie:
multumesc lily.....pai asta ii spuneam si eu aseara sotului.....nu ai nici o sansa sa te plictisesti....am uitat sa va spun ca sunt si laptopuri conectate la internet la care au acces si vizitatori.......mama cand a fost in spital internata a iesit mai bolnava de acolo si cu psihicul la pamant,avea o doamna in camera cu ea care nu se putea misca,urla de durere si asistentele nici nu se uitau la ea,mama cat a stat in spital i-a dat sa manance si a avut grija de ea,spune si tu....
intr-adevar lux,bravo lor....or fi asigurarile de sanatate colosale sa le platesti luna de luna dar se vede domnule,conditii de 5 stele

tu, macar acolo platesti asigurarea si sti ca daca se intampla ceva poti sta linistit ca ai totul asigurat...la noi platim asigurare dar daca se intampla ceva si ajungi in spital nu primesti mai nimic gratis si contitiile sunt asa cum sunt...la noi cand ajungi in spital trebuie sa platesti medic, asistente, infirmiere ca sa te bage in seama, platesti medicamente si mancare ti-o aduci de acasa ca nu poti sa mananci ce iti dau ei...asa ca mai bine platesti o suma mai mare pe luna decat toti bani odata si nici asa nu se stie daca scapi cu zile, ca cine stie pe mana cui ajungii

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 17:30 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
multumesc carlita.....asemeni ptr prietenul vostru,sper din tot sufletul sa-si revina,cum s-a intamplat accidentul?.....in ultimele ore numai vesti proaste,matusa sotului e in coma si ea....asteptam sa ne anunte trista veste,are cancer la plamani,e chestie de ore la ea acum....si toate astea acum inainte de sarbatori....



nu stiu foarte multe nici eu Eli..

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 18:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
lily scrie:
...mie nu mi se par deloc mari cei pe care ii are Erika si ii sta chiar frumos cu ei...acum nu-mi dau seama daca ai tai sunt mai mari sau la fel ca ai nostri...sa-i poarte sanatoasa :love:



pai eu nu vorbesc pentru varsta pe care o are Erika acum, eu vb pentru nou nascut, adica masura cea mai mica care exista pt copii

mrs frumos, la fel si voi

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 18:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
si eu m-am uitat dupa cercelusi...aici primii care ii pun in urechi sunt bobite...de fapt asa ii fac gaurile, ii impusca cercelusii in ureche...au capatul ascutit si cu aia ii fac gaura :(...sunt in mari dubii daca sa ii fac sau sa o mai las pana imi cere ea...tot ii arat pe ai mei si o intreb daca vrea si ea si zice ca nu...asa ca ma gandesc sa nu o fortez...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 19:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Ayrun scrie:


pai eu nu vorbesc pentru varsta pe care o are Erika acum, eu vb pentru nou nascut, adica masura cea mai mica care exista pt copii

mrs frumos, la fel si voi

am inteles ca tu te referi pt nou nascut...si eu tot la asta m-am referit cand am spus ca nu mi se par (pareau) mari...este vina mea ca nu m-am exprimat corect...
eu pt nou nascut nu prea sunt de acord cu bobitele...mi se par cam incomode chiar si pt varsta mea...uneori ma deranjeaza pe mine dar pe ele...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 7
MesajScris: 04 Dec 2010, 19:41 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Bamba scrie:
si eu m-am uitat dupa cercelusi...aici primii care ii pun in urechi sunt bobite...de fapt asa ii fac gaurile, ii impusca cercelusii in ureche...au capatul ascutit si cu aia ii fac gaura :(...sunt in mari dubii daca sa ii fac sau sa o mai las pana imi cere ea...tot ii arat pe ai mei si o intreb daca vrea si ea si zice ca nu...asa ca ma gandesc sa nu o fortez...



Mai bine o lasi asa, cand o sa mai creasca daca o sa vrea o sa-ti spuna...macar atunci o sa suporte mai bine durerea, ca putin..putin doare.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 2069 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 100, 101, 102, 103, 104  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 13 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România