Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 14:34


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1506 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Ian 2011, 22:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
laura_sandu scrie:
Momentan, doar daca stiti chirie in Drumul Taberei sau in Militari.Un apartament cu 2 camere, sau 3 la un pret rezonabil.


stiu ca in drumul taberei un apartament de 2 camere mobilat este in jur de 250 euro. dar de ce vreti neaparat zonele astea?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Ian 2011, 22:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anidaaa scrie:

stiu ca in drumul taberei un apartament de 2 camere mobilat este in jur de 250 euro. dar de ce vreti neaparat zonele astea?


e o chirie foarte buna, mai putin decat ma asteptam.
Vrem in zona asta pt ca biroul lui Ionut este in Mogoasoaia, si dupa geografia mea...sunt aproape si ok , cu verdeata....Cartierul Drumul Taberei il stiu cat de cat si imi place.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Ian 2011, 23:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
laura_sandu scrie:
e o chirie foarte buna, mai putin decat ma asteptam.
Vrem in zona asta pt ca biroul lui Ionut este in Mogoasoaia, si dupa geografia mea...sunt aproape si ok , cu verdeata....Cartierul Drumul Taberei il stiu cat de cat si imi place.


am inteles. te intrebam pt ca apartamentele in zona asta sunt mici iar blocurile sunt vechi. main aproape ce mogosoaia sunt zonele crangasi, turda.... o chestie proasta este ca nu aveti metrou si crede-ma asta chiar conteaza, dimineata nu o sa te poti misca.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 23 Ian 2011, 21:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:

Vrem in zona asta pt ca biroul lui Ionut este in Mogoasoaia, si dupa geografia mea...sunt aproape si ok , cu verdeata....Cartierul Drumul Taberei il stiu cat de cat si imi place.


e mai aproape de mine decat de drumul taberei sau militari :), de acolo poti ajunge doar pe centura sa zicem mai repede, dc nu cautati chiar in mogosoaia, bucurestii noi, pajura sau chiar baneasa:D, astea chiar sunt aproape de mogosoaia, voi stiti mai bine ce vreti

aaaa sau vb adinei, crangasi

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 24 Ian 2011, 00:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:
e mai aproape de mine decat de drumul taberei sau militari :), de acolo poti ajunge doar pe centura sa zicem mai repede, dc nu cautati chiar in mogosoaia, bucurestii noi, pajura sau chiar baneasa:D, astea chiar sunt aproape de mogosoaia, voi stiti mai bine ce vreti

aaaa sau vb adinei, crangasi


pai atunci...help....care sunt zone relativ aproape, cu metrou....., cu verdeata, parcuri....si fara tigani si boschetari....si chirii rezonabile.cer prea mult? :~* O:)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 24 Ian 2011, 11:39 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
laura_sandu scrie:

pai atunci...help....care sunt zone relativ aproape, cu metrou....., cu verdeata, parcuri....si fara tigani si boschetari....si chirii rezonabile.cer prea mult? :~* O:)

nu te stresa,Laura,ca te gaseste casa pe tine,noi asa am patit anul trecut, eram ingrozita sa nu fie tigani, si am nimerit in centru,la 5 min de primarie,2 min de serviciu si peste drum de faleza ,parc pentru cel mic si esplanada linga noi:lol: Si tot prin prieteni am gasit,asa ca asculta fetele,ele stiu mai bine.Bafta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 24 Ian 2011, 12:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
mariko scrie:
nu te stresa,Laura,ca te gaseste casa pe tine,noi asa am patit anul trecut, eram ingrozita sa nu fie tigani, si am nimerit in centru,la 5 min de primarie,2 min de serviciu si peste drum de faleza ,parc pentru cel mic si esplanada linga noi:lol: Si tot prin prieteni am gasit,asa ca asculta fetele,ele stiu mai bine.Bafta!


de-asta si intreb pe ghid.Pentru ca am nevoie de ajutor :)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 24 Ian 2011, 13:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:


pai atunci...help....care sunt zone relativ aproape, cu metrou....., cu verdeata, parcuri....si fara tigani si boschetari....si chirii rezonabile.cer prea mult? :~* O:)


Pai zone cu metrou ar fi crangasi, dar nu garantez pt tigani si boschetari, din cate stiam erau destui prin zona, poate s-a mai schimbat situatia, apoi herastrau, baneasa (metrou aurel vlaicu), mijloace de transport RATB , Piata Baneasa , Aeroportul Baneasa , Baneasa Shoping City, dn1, parc herastrau preturile insa sunt mai mari, adica undeva in jur de 350 apt 2 camere, poate si mai jos, dar cam astea sunt aici, bucurestii noi nu are metrou, are parc si mijl. ratb, nu stiu preturi la chirii si nici zona ff bine ca sa-ti spun cat de populata de boschetari este

ma mai interesez :)

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 24 Ian 2011, 13:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
multu , Anca!

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 25 Ian 2011, 00:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
mai Laura, tigani gasesti in toate zonele bucurestiului fara exceptie. acum na, daca nu ai nimic de impartit cu ei, nu te afecteaza foarte tare. plus ca aveti avantajul chiriei, daca nu va convine va puteti oricand muta.
zonele de care ti-am zis eu si anca clar sunt mai aproape de mogosoaia asa ca mai bine orienteaza-te spre ele decat militari si dr. taberei.
si -ti mai dau un sfat...mai bine tigani decat drogati cum sunt acolo.

intra pe anuntul telefonic si fa-ti o parere despre chirii. zonele baneasa, turda, 1 mai, calea plevnei, crangasi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 25 Ian 2011, 09:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anidaaa scrie:
mai Laura, tigani gasesti in toate zonele bucurestiului fara exceptie. acum na, daca nu ai nimic de impartit cu ei, nu te afecteaza foarte tare. plus ca aveti avantajul chiriei, daca nu va convine va puteti oricand muta.
zonele de care ti-am zis eu si anca clar sunt mai aproape de mogosoaia asa ca mai bine orienteaza-te spre ele decat militari si dr. taberei.
si -ti mai dau un sfat...mai bine tigani decat drogati cum sunt acolo.

intra pe anuntul telefonic si fa-ti o parere despre chirii. zonele baneasa, turda, 1 mai, calea plevnei, crangasi.


da, cred ca gasesc ...dar sa nu fie o zona rau famata....gen cele celebre pe care le stiu si eu de aici...Rahova, Ferentari .Poate fabulez in necunostinta de cauza si de fapt nu e asa de grav pe cat pare din exterior.Dar vreau sa traiesc intr-o zona in care sa nu imi fie frica sa ma duc acasa seara.
In Cluj stau in zona de case.....asa ca incerc macar cat de cat sa inlocuiesc linistea de aici daca ma mut intre betoane. :~*
Pentru inceput o sa stau in zona Iancului o perioada, pana gasesc o chirie care sa ma satisfaca.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 25 Ian 2011, 17:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
laura_sandu scrie:

da, cred ca gasesc ...dar sa nu fie o zona rau famata....gen cele celebre pe care le stiu si eu de aici...Rahova, Ferentari .Poate fabulez in necunostinta de cauza si de fapt nu e asa de grav pe cat pare din exterior.Dar vreau sa traiesc intr-o zona in care sa nu imi fie frica sa ma duc acasa seara.
In Cluj stau in zona de case.....asa ca incerc macar cat de cat sa inlocuiesc linistea de aici daca ma mut intre betoane. :~*
Pentru inceput o sa stau in zona Iancului o perioada, pana gasesc o chirie care sa ma satisfaca.


eee, rahova si ferentari nici nu intrau in discutie :) , iancului e o zona buna, ai si parc aproape, doar ca-s blocuri d'alea de 10 etaje de care mie mi-e frica :nlol: , si daria parca la 9 statea si tot in iancului, e placut cat nu te plimbi pe la sosea atata tot, dar na, peste tot sunt avantaje si dezav

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 25 Ian 2011, 21:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

eee, rahova si ferentari nici nu intrau in discutie :) , iancului e o zona buna, ai si parc aproape, doar ca-s blocuri d'alea de 10 etaje de care mie mi-e frica :nlol: , si daria parca la 9 statea si tot in iancului, e placut cat nu te plimbi pe la sosea atata tot, dar na, peste tot sunt avantaje si dezav


Daaa...si eu urasc blocurile de 10 etaje si lifturile.....
Apartamentul nostru este cumparat la etajul 1 din 2 , intr-un bloc cu 15 apartamente.Sper sa ma obisnuiesc in Bucuresti ..desi sincer cred ca imi va lua mult timp sa ma acomodez.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 25 Ian 2011, 21:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
rahova si ferentari intr-adevar sunt zone mai rau- famate dar depinde si aici unde anume. ai mei stau in rahova pe o strada cu case. nu a fost decat o singura data un furt. tigani nu sunt...asa ca depinde. cred ca ai auzit de ghetourile din rahova si ferentari. acolo da este periculus sa stai.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 25 Ian 2011, 21:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anidaaa scrie:
rahova si ferentari intr-adevar sunt zone mai rau- famate dar depinde si aici unde anume. ai mei stau in rahova pe o strada cu case. nu a fost decat o singura data un furt. tigani nu sunt...asa ca depinde. cred ca ai auzit de ghetourile din rahova si ferentari. acolo da este periculus sa stai.


de-asta zic...eu vorbesc din auzite, fara sa stiu nici macar unde sunt cartierele astea.Asa si eu cand am venit in Cluj fugeam de cartierul in care stau acum.Erau si aici niste strazi pline de gasti de derbedei.Intre timp, lucrurile s-au schimbat .Oricum, din punctul meu de vedere, in Cluj te poti plimba pe strazi oricand , la orice ora...aproape oriunde.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 27 Ian 2011, 01:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Fetelor, ajutati si voi cu orice suma.
http://www.mariaeva.ro/


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 30 Ian 2011, 09:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 01:09
Mesaje: 1488
Localitate: Tulcea
anidaaa scrie:
Fetelor, ajutati si voi cu orice suma.
http://www.mariaeva.ro/

Promit sa contribui si prin transfer bancar(apelul l-am dat)...tot astept de pe 15 sa ia iubi salariu care vad ca intarzie rau luna asta :(

_________________
"Este pustie lumea fara tine
Si cerul de deasupra ei
Si vantura oceanul de scantei,
Nemaiavand la cine sa se-nchine" (pentru mami...vesnic in inima mea !!!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 30 Ian 2011, 16:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
SimoBobo scrie:
Promit sa contribui si prin transfer bancar(apelul l-am dat)...tot astept de pe 15 sa ia iubi salariu care vad ca intarzie rau luna asta :(


eu tot astept sa faca chestia cu paypal-ul :( saracutza...mi-a topit inima filmuletzul ala din spital :((

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 31 Ian 2011, 01:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
si mie mi-a rupt sufletul...cata suferinta pe un copilas. si noi am donat, daca r contribui toti cu o suma cat de mica, poate ar avea o sansa


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 31 Ian 2011, 07:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
si noi am donat...amandoi :) s-au strans destul de multi bani intr-un timp asa de scurt...cand ai postat prima data abia aveau ceva strans...azi in schimb au ajuns deja la 25000 de euro...sa speram ca o sa gaseasca o solutie sa o mute la o clinica unde sa primeasca tratamentul de care are nevoie :(

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1506 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 70, 71, 72, 73, 74, 75, 76  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 17 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România