Ultima vizită a fost: Acum este 29 Mar 2024, 02:10


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1506 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 76  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 22:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
vai mai fetelor cat ati vorbit azi... :)

nu neaparat de bine dar ma rog....

in alta ordine de idei....cum vine asta 2 femei in pat in spital????!!!! eu sunt socata! in pat din ala de o persoana...bolnave si una si alta?? mintea mea nu concepe asa ceva...

Nico...eu nu stiu ce sa zic de problema voastra dar eu as lua toata lista care a postat-o Anca si as suna la fiecare din spitalele alea...ca har domnului sunt o gramada si ma indoiesc ca nu exista un pat, un medic care sa ii faca cezariana...pt sfantul ca nici tara aia nu ii chiar din lumea a treia cat sa lase o femeie gravida, cu copilul neintors, sa nu nasca...si sa o trimita acasa inca 3 zile ca n-avem loc....penibil...

Adina dar esti ok? sau nu pt tine te-ai dus la spital? ca eu numai cu asta am ramas in cap dupa ce am citit tot ce ati scris azi...:)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 22:35 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
normal ca mi-am luat bagajelul si m-am dus la sp militar la is...vb de spitalul privat ca nu mi-a acceptat ceea ce deja facusem si nu voiau decit monitorizarea sarcinii 9 luni la ei,cu plata a tot ce presup asta,nu doar operatia de cezariana si cazarea...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 22:37 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
anidaaa scrie:
cred alina, ca tinea doa de tine daca vrei sau nu sa mai faci inca o data analizele iar cele pe care le-ai mentionat gen toxoplasma etc se fac doar o data in viata respectiv la prima sarcina. cel putin eu cand le-am fac ut si le-am aratat medicului mi-a zis sa le pastrez pt ca la urmatoarea sarcina sa nu mai fiu nevoita sa le refac

corect,Adina,erau analize pe care le facusem si la prima sarcina...mi s-au parut ciudati la niste lucruri,la unele abordari,gen de ce am 54 de kg la 12 sapt ...cit voiau sa am?100?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 22:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Bamba scrie:
Adina dar esti ok? sau nu pt tine te-ai dus la spital? ca eu numai cu asta am ramas in cap dupa ce am citit tot ce ati scris azi...:)


da. pediatrul lui Andrei e dr. la giulesti. andrei are o viroza si cum mi-era frica de vreo complicatie, am zis sa-l vada neaparat ieri. pt o asistenta medicala si un sistem defect nu trebuie acum sa evitam unul dintre cele mai performante spitale din tara


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 22:40 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
multa sanatate! si al meu are un inceput de viroza,sper sa nu o faca...riscul gradinitei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 22:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
mariko scrie:
multa sanatate! si al meu are un inceput de viroza,sper sa nu o faca...riscul gradinitei



multumim la fel!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 22:41 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
[quote="Bamba"]da,am stat 2 in pat in iulie,mureai de cald in salon si asist tipa sa inchidem noaptea geamul....sistem romanesc de cacao


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 22:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
anidaaa scrie:

da. pediatrul lui Andrei e dr. la giulesti. andrei are o viroza si cum mi-era frica de vreo complicatie, am zis sa-l vada neaparat ieri. pt o asistenta medicala si un sistem defect nu trebuie acum sa evitam unul dintre cele mai performante spitale din tara


multa sanatate piticotului, Adina!
Si eu am aceeasi parere despre Giulesti.Se putea intampla oriune..sa fim serioase.Peste tot se mai trage chiulul din pacate...indiferent ce spital alegi.Dar nu toti au ghinionul sa se intample o tragedie cand sunt la tigara sau la distractie.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 22:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
mariko scrie:
da,am stat 2 in pat in iulie,mureai de cald in salon si asist tipa sa inchidem noaptea geamul....sistem romanesc de cacao



ce nasol! despre sistem ma abtin.parerea mea o stiti


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 22:47 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
la giulesti a iesit scandal pt ca a fost incendiu.la is nu recunosc ca bintuie stafilococul auriu si mor bebelusii sin cauza asta-am o colega de la frontiera care a stat cu bb 1 luna in spital pt a-i trata stafilococul ,iar bb a murit...va inchipuiti.alt caz,o fata a avut nevoie de transfuzie in maternitate la cezariana si s-a ales cu hepatita c,sigele era infestat...si s-au musamalizat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 23:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
mariko scrie:
...vb de spitalul privat ca nu mi-a acceptat ceea ce deja facusem si nu voiau decit monitorizarea sarcinii 9 luni la ei,cu plata a tot ce presup asta,nu doar operatia de cezariana si cazarea...


serios? eu nu am mai auzit asa, adica merg la dr-a mea la controale si la spital si la privat, dar aleg sa nasc unde vreau cu ea, ori stat , ori privat indiferent unde am facut analizele, am avut si mareeee noroc cu cardul de la sv, ca mi-a acoperit tot ce inseamna analize

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 23:05 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
asa e super...eu cu prima sarcina am facut la privat tot ce insemna analize si consultatii (platite toate)si doar am nascut la stat,cu acelasi medic.pina sa nasc nu calcasem pe acolo


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 23:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
mariko scrie:
asa e super...eu cu prima sarcina am facut la privat tot ce insemna analize si consultatii (platite toate)si doar am nascut la stat,cu acelasi medic.pina sa nasc nu calcasem pe acolo


La fel am facut si eu.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 23:09 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
desi treb sa am gratuitate ,ca student,in 2004...in lege asa scrie,ca ai dreptul la consultatii gratuite in sarcina.acum cu sarcina pierduta ,dupa 3 consultatii la spit privat,mi-am luat trimitere la gineco la militar si n-am mai platit nimic,dr ok,dar am avut ghinion in maternitate,alt medic,alte idei si uite asa am pierdut fetita


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 23:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
mariko scrie:
asa e super...eu cu prima sarcina am facut la privat tot ce insemna analize si consultatii (platite toate)si doar am nascut la stat,cu acelasi medic.pina sa nasc nu calcasem pe acolo


eu merg, pt ca e foarte aproape si pt ca avem o relatie mai apropiata acum, la privat am fost doar pt eco pt ca sunt mult mai dotati, la spital merg la control, intre eco, iar la prima sarcina la cat de rau mi-a fost, am ajuns obligat fortat la spital :nlol:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 23:12 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
bine ca acum esti bine ,asta e cel mai important...stiu cum e sa stai prin spitale


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 23:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
mariko scrie:
bine ca acum esti bine ,asta e cel mai important...stiu cum e sa stai prin spitale


eheee, acum a fost floare la ureche, cu toate ca primele luni am fost cam leguma, dar nu ca data trecuta, fereasca, nu doresc niciuneia asa ceva

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 23:15 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
inteleg faza cu leguma...parca nu eram de pe lumea asta,asa rau imi era...acum sper sa scap de anexita si sa vina acasa al meu,ca nu pot face copii prin corespondenta :nerv: si sper sa nu mai am ghinion,cred ca ma incui in casa 9 luni


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 23:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
mariko scrie:
inteleg faza cu leguma...parca nu eram de pe lumea asta,asa rau imi era...acum sper sa scap de anexita si sa vina acasa al meu,ca nu pot face copii prin corespondenta :nerv: si sper sa nu mai am ghinion,cred ca ma incui in casa 9 luni


nici chiar incuiata in casa, tre sa te comporti normal, asa si in casa se pot intampla multe

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Off-topic miresici de iulie 2010 (VI)
MesajScris: 22 Sep 2010, 23:21 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
am ramas cu sechele mari,Anca...macar sa fi avut ceva si sa constientizez ca se putea intimpla raul,dar asa...ma doare sufletul si mi-e tare dor de ea


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1506 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9 ... 76  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 12 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România