Ultima vizită a fost: Acum este 18 Apr 2024, 06:32


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1355 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 68  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 17 Iun 2011, 17:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Ayrun scrie:

daaa si eu am comis-o la faza asta, dar arata fata intr-un mare fel, n-ai fi crezut ca nu e gravi :nlol: (23 ani)

Salutare Clara , drum bun diseara :)



Lasa ca am patit si eu asa la vreo 3 luni dupa ce am nascut.M-a intrebat un prieten care nu ma vazuse demult si ne-am intalnit intamplator cat mai am pana nasc :wall:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 17 Iun 2011, 19:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
clarut scrie:
e periculos, asa e. si aia cu "felicitari, esti insarcinata!" si raspunsul "nu, am mancat doar prea multe prajituri" :)

si pe asta am comis-o o data......"cat mai ai pana nasti?''.....''dar nu sunt gravida''...oeps :wall:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 17 Iun 2011, 19:57 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
elyt1000 scrie:
si pe asta am comis-o o data......"cat mai ai pana nasti?''.....''dar nu sunt gravida''...oeps :wall:



:) se mai intampla..

eu incerc cat de mult sa fac astfel de complimente "vai draga ce ai slabit" sau "ai mai pus pe tine" ...asta e, suntem oameni si ne modificam tot timpul, poate avem o problema, poate am mancat prea mult ca am avut o perioada proasta...sau mai stiu eu ce :P

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 17 Iun 2011, 19:57 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
clarut scrie:
f frumos din partea ta...eu acum am 30. 35 mi se pare acum o varsta f frageda:D



Drum bun sa ai Clarut :)

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 14:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
buna fetele...ce plictiseala la mine....afara ploua torential si e friguletz ....stam in casa toata ziua,beac...
voi ce faceti in week-end?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 15:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
elyt1000 scrie:
buna fetele...ce plictiseala la mine....afara ploua torential si e friguletz ....stam in casa toata ziua,beac...
voi ce faceti in week-end?


la noi e super cald, vreo 35 de grade , stam la terasa la racorica

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 16:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Ayrun scrie:
la noi e super cald, vreo 35 de grade , stam la terasa la racorica

in ambele cazuri e beac.....dar prefer 35 de grade si sa stau la racorica decat ploaia asta torentiala si un vant pe masura :wall:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 16:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
vorbaretelor ce sunteti...in schimb cum vine weekendul, cum nu mai zice nimeni nimic :))

la noi ii cald deocamdata dar se anunta tunete mai incolo...imi astept barbatul sa vina din cursa si nu avem nimic planificat pe weekend...vreau sa ma apuc sa fac ceva de mancare pe cand ajunge el acasa...

poate o ducem pe Alexia iar sa vada moo-moo cows cum le zice ea :)) ca i-a placut acum 2 zile tare mult...ii ceva muzeu facut de o fabrica de lactate de aici din zona, cu toata istoria lor, explica despre lapte, inghetata...are tot felul de jocuri pt copiii..si atractia lui Alexia, au 3 vacute pe care le pot mulge copiii...si curge apa din ele, ma rog...lapte pt ei :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 16:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
vorbaretelor ce sunteti...in schimb cum vine weekendul, cum nu mai zice nimeni nimic :))

la noi ii cald deocamdata dar se anunta tunete mai incolo...imi astept barbatul sa vina din cursa si nu avem nimic planificat pe weekend...vreau sa ma apuc sa fac ceva de mancare pe cand ajunge el acasa...

poate o ducem pe Alexia iar sa vada moo-moo cows cum le zice ea :)) ca i-a placut acum 2 zile tare mult...ii ceva muzeu facut de o fabrica de lactate de aici din zona, cu toata istoria lor, explica despre lapte, inghetata...are tot felul de jocuri pt copiii..si atractia lui Alexia, au 3 vacute pe care le pot mulge copiii...si curge apa din ele, ma rog...lapte pt ei :))

vai ce super fain....da sunt sigura ca atat copii cat si parintii sunt incantati....e super sa vezi asa ceva..
gabi pot sa te intreb cu ce se ocupa sotul tau,de mai tot timpul e plecat? daca e secret,nu-mi spune :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 17:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
nu ii secret :))) el are un trucking business...camioane din alea mari de transport...si pe unul din ele conduce el acum din februarie impreuna cu inca un sofer...trebuie sa fie team si inca nu am gasit o echipa de doi...ii o cursa dedicata si pleaca in fiecare marti si se intoarce sambata...si tot asa in fiecare sapt...pana acum pleca cate 3 sapt o data si il vedeam mai rar...acum e mai bine...dar oricum are termen pana in decembrie cand trebuie sa nasc sa isi gaseasca soferi pe toate camioanele ca el o sa stea acasa cu bebe ca sa pot eu sa imi vad de business-ul meu :)

eu duc copilul 40 de sapt dupa care ii jobul lui sa aiba grija de el :)) glumesc...dar cat is plecata in inspectii am nevoie de el sa stea acasa cu el...asa am facut si cu alexia :)

asa ca asta ii secretul :) el are business-ul lui, eu al meu :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 18:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
nu ii secret :))) el are un trucking business...camioane din alea mari de transport...si pe unul din ele conduce el acum din februarie impreuna cu inca un sofer...trebuie sa fie team si inca nu am gasit o echipa de doi...ii o cursa dedicata si pleaca in fiecare marti si se intoarce sambata...si tot asa in fiecare sapt...pana acum pleca cate 3 sapt o data si il vedeam mai rar...acum e mai bine...dar oricum are termen pana in decembrie cand trebuie sa nasc sa isi gaseasca soferi pe toate camioanele ca el o sa stea acasa cu bebe ca sa pot eu sa imi vad de business-ul meu :)

eu duc copilul 40 de sapt dupa care ii jobul lui sa aiba grija de el :)) glumesc...dar cat is plecata in inspectii am nevoie de el sa stea acasa cu el...asa am facut si cu alexia :)

asa ca asta ii secretul :) el are business-ul lui, eu al meu :))

fff tare.....interesant job,dar cred ca si ff obositor,sa conduci atat....ce transporta de obicei?
sotul prietenei mele are ceva in genul cred :lol: dar el transporta( sa nu razi) boi si vaci......si ne povesteste cum le baga inauntru si tot felu de peripetii :rofl: :rofl: ......dar dupa o cursa este super obosit......
mi se pare normal asa.....trebuie si barbatii sa se implice in cresterea unui copil,atata timp cat femeia are afacerea ei si vrea sa se ocupe de ea....sunt super de acord
sper sa-si gasesca sofer pana in decembrie......e musai :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 18:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
transporta tot felul, nu are aceeasi incarcatura in fiecare sapt, numai pct de plecare si cel de sosire e acelasi, dar load-urile sunt diferite...merge pana aproape de granita cu Mexic si aduce tot felul incoace pe coasta de Est :)

el zice ca nu e obositor, i se pare mai obositor cu masina mica acum...si cum e aceeasi cursa, stii drumul si tot probabil ca e mai usor pt ei...il oboseste cred mai mult celalalt sofer ca vb f mult :))))

Adi a fost f implicat cat a fost Alexia mica, numai de cand a crescut si-a mai pierdut rabdarea si nu mai sta sa se joace atat cu ea...dar cand a fost bebe mic a fost nota 10...poate prea mult implicat cateodata :))) cand imi zicea sa ii dau lapte praf ca nu se satura cu laptele meu de m-a facut sa nu am asa incredere in mine totdeauna :)))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 21:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
transporta tot felul, nu are aceeasi incarcatura in fiecare sapt, numai pct de plecare si cel de sosire e acelasi, dar load-urile sunt diferite...merge pana aproape de granita cu Mexic si aduce tot felul incoace pe coasta de Est :)

el zice ca nu e obositor, i se pare mai obositor cu masina mica acum...si cum e aceeasi cursa, stii drumul si tot probabil ca e mai usor pt ei...il oboseste cred mai mult celalalt sofer ca vb f mult :))))

Adi a fost f implicat cat a fost Alexia mica, numai de cand a crescut si-a mai pierdut rabdarea si nu mai sta sa se joace atat cu ea...dar cand a fost bebe mic a fost nota 10...poate prea mult implicat cateodata :))) cand imi zicea sa ii dau lapte praf ca nu se satura cu laptele meu de m-a facut sa nu am asa incredere in mine totdeauna :)))

am inteles acum.....nu e greu sa aveti 2 afaceri total diferite? ma bucur ca va faceti timp de vacante......daca ar fi dupa al meu ar lucra 12 luni din 12 luni.......bine ca toata lumea are aici obligat fortat o luna vacanta.....eu cred ca si corpul are nevoie de relax ......
uiii daca are unul care vb ca moara hodoragita si mai repete si de 5 ori acelasi lucru,cred si eu ca e obositor :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 21:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
mai bine decat sa avem acelasi business...daca unul nu merge bine, merge celalalt...sau cel putin asa ar fi ideal...plus ca ne-am scoate ochii sa lucram impreuna :) am incercat...:))))

ne place la amandoi sa calatorim asa ca ne facem vreme de 3-4 vacante pe an :) de aia am si vrut sa fim flexibili si sa nu depindem de servicii, concedii etc

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 21:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Foarte bine, Gabi!Cred ca asa e cel mai bine.Sa nu lucrati impreuna.Mereu apar discutii.Asa fiecare isi face treaba lui.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 21:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
daaa.. am incercat o vreme dupa ce s-a nascut alexia, ba inca adi se gandea sa se train cu mine...iti dai seama doi berbeci, lucrand impreuna si eu sa il invat pe barbatul meu meserie...dezastru total..:)))))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 22:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:
daaa.. am incercat o vreme dupa ce s-a nascut alexia, ba inca adi se gandea sa se train cu mine...iti dai seama doi berbeci, lucrand impreuna si eu sa il invat pe barbatul meu meserie...dezastru total..:)))))


Eu l-am cunoscut pe Ionut la job.Lucram in aceeasi companie.Dar pe divizii diferite, nu aveam tangenta unul cu celalalt.Dar, cam la 6 luni dupa ce am inceput sa iesim impreuna eu am plecat.Si de atunci suntem separat.
Dar...daca am avea o firma impreuna cred ca am avea discutii, desi imi place tare mult ca e organizat si isi face treaba bine.Nu cred ca mi-ar placea.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 23:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
mai bine decat sa avem acelasi business...daca unul nu merge bine, merge celalalt...sau cel putin asa ar fi ideal...plus ca ne-am scoate ochii sa lucram impreuna :) am incercat...:))))

ne place la amandoi sa calatorim asa ca ne facem vreme de 3-4 vacante pe an :) de aia am si vrut sa fim flexibili si sa nu depindem de servicii, concedii etc

da sunt super de acord cu tine.... ma gandeam la cu totul altceva cand am pus aceea intrebare....nu la a lucra impreuna,cred ca e cel mai mare dezastru sa lucrezi impreuna cu sotul tau/partenerul tau de viata,eu sincer il ajut cu una cu alta,dar nu am nici o treaba cu firma lui si cu tot ce tine de ea....
ma gandeam ca e greu ptr o familie sa aiba 2 companii deschise,taxe alea alea....la asta m-am referit
dar e super bine ca va faceti timp de vacante si intr-adevar nu depinzi de nimeni,esti propriul tau sef......

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 18 Iun 2011, 23:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
da in privinta actelor pt amandoua companiile, da ii greu si trebuie sa stau tot timpul pe ele sa nu raman in urma...si n-am vreme intotdeauna...ar trebui sa invat un software de contabilitate si n-am nici un chef...tot aman de la un an la altul :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 19 Iun 2011, 00:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
Bamba scrie:
da in privinta actelor pt amandoua companiile, da ii greu si trebuie sa stau tot timpul pe ele sa nu raman in urma...si n-am vreme intotdeauna...ar trebui sa invat un software de contabilitate si n-am nici un chef...tot aman de la un an la altul :)

da la asta m-am referit...stiu cat e de greu aici si cate acte ,acte si iar acte trebuie sa faci in fiecare luna.....dar se poate dupa cum se vede......tinete-o tot asa :wok:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1355 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 58, 59, 60, 61, 62, 63, 64 ... 68  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România