Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 21:38


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1355 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 68  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 19 Iun 2011, 22:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 14:32
Mesaje: 1077
Localitate: bucuresti
buna seara fetele :)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 19 Iun 2011, 23:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
serene scrie:
buna seara fetele :)


buna! am revenit si eu de la tara

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 09:39 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
buna,fetelor!
Am ajuns si eu asta noapte de la mures...am febra musculara si in cap numai rafale...azi odihna clar!Laura,n-am ajuns nicaieri sa mananc,am luat doar inghetata de la un mini-market :wall: si apa plata, iar din oras ,n-am vazut altceva decat unitatea si drumurile din imprejurimi,cele dinspre poligon-nu a fost timp...Singurul lucru relaxant a fost drumul,desi ne incalciseram la un momentdat spre Toplita :nlol: ,iar la intoarcere ne-a plouat bine,acasa m-am "murat" de la masina la scara blocului


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 09:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
mariko scrie:
buna,fetelor!
Am ajuns si eu asta noapte de la mures...am febra musculara si in cap numai rafale...azi odihna clar!Laura,n-am ajuns nicaieri sa mananc,am luat doar inghetata de la un mini-market :wall: si apa plata, iar din oras ,n-am vazut altceva decat unitatea si drumurile din imprejurimi,cele dinspre poligon-nu a fost timp...Singurul lucru relaxant a fost drumul,desi ne incalciseram la un momentdat spre Toplita :nlol: ,iar la intoarcere ne-a plouat bine,acasa m-am "murat" de la masina la scara blocului


buna dimineata....lasa ca nu ai pierdut nimic.Sunt restaurante si la tine acasa. :ok: :~* Bine ca ai ajuns cu bine , la ce furtuni au fost ieri.
Fetelor, eu mi-am inceput saptamana cu noroc...sper.Alexandru si-a aruncat un adidas la gunoi ..si Ionut a l-a dus dimineata cand a plecat la birou.Noroc ca mi-am dat seama la timp ca era celalalt aruncat in mijlocul camerei si am vrut sa ii pun la locul lor.Asa ca ...am cautat in tomberon de buna dimineata....si l-am gasit. :~*

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 09:54 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
laura_sandu scrie:

buna dimineata....lasa ca nu ai pierdut nimic.Sunt restaurante si la tine acasa. :ok: :~* Bine ca ai ajuns cu bine , la ce furtuni au fost ieri.
Fetelor, eu mi-am inceput saptamana cu noroc...sper.Alexandru si-a aruncat un adidas la gunoi ..si Ionut a l-a dus dimineata cand a plecat la birou.Noroc ca mi-am dat seama la timp ca era celalalt aruncat in mijlocul camerei si am vrut sa ii pun la locul lor.Asa ca ...am cautat in tomberon de buna dimineata....si l-am gasit. :~*

:nlol: esti tare! eu cred ca nu ma bagam in tomberon :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 09:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
pai nici eu nu am vrut...imi venea sa plang...dar tocmai dusese Ionut gunoiul si era pus iontr-o cutie care era chiar deasupra.M-am bagat doar cu mainile...nu cu totul.Pentru 100 de lei cat erau adidasii....daca nu gaseam din prima nu ma stresam nici eu :lol:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 09:58 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
eu mai am un pic si ma doboara lenea...am hainele de ieri ude,aruncate in baie,restul din bagaj la fel,super murdare,pline de pamant,iarba,zici ca-s zdrente,bocancii de la 2 kg /bucata cred ca au 4/bucata,de uzi ce sunt,si eu n-am chef sa-i scot la uscat in balcon...stau si vegetez ca o soparla la soare in fata calculatorului :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 09:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
mariko scrie:
eu mai am un pic si ma doboara lenea...am hainele de ieri ude,aruncate in baie,restul din bagaj la fel,super murdare,pline de pamant,iarba,zici ca-s zdrente,bocancii de la 2 kg /bucata cred ca au 4/bucata,de uzi ce sunt,si eu n-am chef sa-i scot la uscat in balcon...stau si vegetez ca o soparla la soare in fata calculatorului :~*


lasa ca ai timp toata ziua.Stai si bea cafeaua linistita.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 10:02 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
laura_sandu scrie:

lasa ca ai timp toata ziua.Stai si bea cafeaua linistita.

sa stii ca asa e...savurez o ciocolata calda,talibanul e plecat in vacanta,al meu e la unitate...citesc presa de scandal :lol: maine nu stiu ce ma asteapta,asa ca profit azi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 13:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
laura_sandu scrie:
Fetelor, eu mi-am inceput saptamana cu noroc...sper.Alexandru si-a aruncat un adidas la gunoi ..si Ionut a l-a dus dimineata cand a plecat la birou.Noroc ca mi-am dat seama la timp ca era celalalt aruncat in mijlocul camerei si am vrut sa ii pun la locul lor.Asa ca ...am cautat in tomberon de buna dimineata....si l-am gasit. :~*


eu n-am avut parte de "placeri" din astea asa ca nu stiu cum ii :)) il certi dupa ce face? sau ii explici ca nu ii voie? acum ar trebui sa inteleaga ce si cum cat de cat :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 13:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 16 Dec 2009, 00:13
Mesaje: 1189
Localitate: Brasov
laura_sandu scrie:
pai nici eu nu am vrut...imi venea sa plang...dar tocmai dusese Ionut gunoiul si era pus iontr-o cutie care era chiar deasupra.M-am bagat doar cu mainile...nu cu totul.Pentru 100 de lei cat erau adidasii....daca nu gaseam din prima nu ma stresam nici eu :lol:


:))bine ca l-ai gasit usor. Cand am luat masina de spalat, cei care ne-au adus-o acasa au despachetat-o in fata blocului. Sotul a dus la gunoi ambalajul si printre ele era o chestie din plastic care se punea in spate la masina fara de care nu function masina de spalat. Dupa cate ore si-a dat seama sotul meu si a fost nevoit sa il caute in gunoi ( bine ca nu venise masina de gunoi :D ). a tot asteptat el vreun boschetar sa-i dea niste bani sa o caute el dar.....pana la urma tot a trebuit sa caute in gunoi. O pereche de adidasi o inlocuiesti, dar piesa respectiva cu greu :rofl:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 15:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Bamba scrie:

eu n-am avut parte de "placeri" din astea asa ca nu stiu cum ii :)) il certi dupa ce face? sau ii explici ca nu ii voie? acum ar trebui sa inteleaga ce si cum cat de cat :)


Il cert...dar nu prea ii pasa... :-S

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 15:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
Il cert...dar nu prea ii pasa... :-S

eu cred ca fac mai rau daca ii certi....le poti explica sunt sigura ca inteleg, dar peste 5 min aceeasi poveste :lol: ......stai sa mai creasca sa poti aplica pedeapsa.....la coltul de rusine sau nu te uiti la desene,te inchid in baie si mai stiu eu ce :rofl: :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 15:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
pai nici eu nu am vrut...imi venea sa plang...dar tocmai dusese Ionut gunoiul si era pus iontr-o cutie care era chiar deasupra.M-am bagat doar cu mainile...nu cu totul.Pentru 100 de lei cat erau adidasii....daca nu gaseam din prima nu ma stresam nici eu :lol:

eu ma duceam si daca costau 50 lei,atata timp cat erau noi si ii purta copilul.....de ce sa-ti fie rusine,orice copil face traznaii....ai avut totusi noroc ca era decat sacul vostru de gunoi si erau in cutie chiar deasupra :lol:
unde l-ai lasat pe nazdravan cat timp ai mers la tomberon? singur in casa?

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 15:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elyt1000 scrie:
eu cred ca fac mai rau daca ii certi....le poti explica sunt sigura ca inteleg, dar peste 5 min aceeasi poveste :lol: ......stai sa mai creasca sa poti aplica pedeapsa.....la coltul de rusine sau nu te uiti la desene,te inchid in baie si mai stiu eu ce :rofl: :rofl:


Il pun si acum la colt ...si se uita cu coada ochiului la noi si rade.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 15:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
elyt1000 scrie:
eu ma duceam si daca costau 50 lei,atata timp cat erau noi si ii purta copilul.....de ce sa-ti fie rusine,orice copil face traznaii....ai avut totusi noroc ca era decat sacul vostru de gunoi si erau in cutie chiar deasupra :lol:
unde l-ai lasat pe nazdravan cat timp ai mers la tomberon? singur in casa?


pai pusesem 2 saci de gunoi intr-o cutie .Si adidasul era in cutie, asa ca nu am cautat in saci :-S
Oricum, important e ca l-am gasit ca imi plac prea mult ca sa renunt asa repede la ei :ok:
Da, l-am lasat singur in casa, la Tv la desene.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 17:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:

Il pun si acum la colt ...si se uita cu coada ochiului la noi si rade.

:lol: :lol: eram sigura.....eu cred ca in gandul lui spune: hehehe ma puneti voi la colt degeaba,ca tot ca mine o sa fac :rofl:

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 17:53 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 4056
Localitate: Houtigehage
laura_sandu scrie:
pai pusesem 2 saci de gunoi intr-o cutie .Si adidasul era in cutie, asa ca nu am cautat in saci :-S
Oricum, important e ca l-am gasit ca imi plac prea mult ca sa renunt asa repede la ei :ok:
Da, l-am lasat singur in casa, la Tv la desene.

pai sigur.....era si pacat de ei.....hai mai ca ai scapat usor atunci .....nu ai avut prea mult de cautat :lol: :lol: dar ce a facut,la pus pur si simplu in cutie?
mie imi este cam teama sa o las singurica pe Veronique in casa.....mai intind rufe cateodata afara si o las la desene si vin de 5 ori si ma uit pe geam la ea

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 20 Iun 2011, 21:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
pot fi pusi la colt - aici este o regula...cate un minut de stat la colt pt fiecare an din varsta care o au...la noi, cam pe cand s-a apropiat de 2 ani si a inceput sa dea semne de "terrible twos" cum ii numesc astia aici (cand au personalitatea lor si fac crize daca nu li se face pe plac), a functionat destul de bine pusul la colt...si a invatat relativ usor ce are voie sa faca si ce nu...depinde si de expresia care o vede pe fata ta....ca ne citesc atat de usor de nici nu ne vine sa credem...si faza ca "nu stiu ce fac" ii expirata de cand se nasc...stiu din prima clipa ce si cum...si ce butoane ne pot apasa ca sa obtina ce vor...din pacate, pt noi :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Discutii generale Vol. 8
MesajScris: 21 Iun 2011, 01:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
http://www.youtube.com/watch?v=FtbaOOrDQvY


fetelor....cand aveti timp si chef va recomand sa va alocati 2 ore pt acest documentar.Sunt sigura ca unele o sa fiti incantate :)

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1355 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 59, 60, 61, 62, 63, 64, 65 ... 68  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 7 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România