Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 02:50


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ajutor !!!
MesajScris: 23 Mai 2006, 00:56 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Fetelor...ajutati-ma cu niste sfaturi...
Sambata e ziua de nastere a soacrei mele, implineste 50 de ani...ce sa-i cumpar? As vrea sa fie ceva personal, ceva de suflet dar habar n-am ce...mi-ar placea mult sa o impresionez dar...cum? Mai ales ca e o varsta asa deosebita...
Voi ce i-ati cumpara soacrei (pentru o soacra draga, nu una acra :))...orice sfat e binevenit in situatia asta disperata in care ma aflu...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor !!!
MesajScris: 23 Mai 2006, 15:04 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:


Da, cum ii intra cineva in casa, primul lucru cu care se lauda e poza.:D E adevarat ca e si foarte reusita ca eram la o nunta si aveam si noi aspect mai comercial, asa...:D:D:D


coincidenta..... si eu am facut o poza cu noi de la o nunta si tot asa am inramat-o si e la ei acasa si acelasi efect l-a avut:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor !!!
MesajScris: 23 Mai 2006, 15:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Anul trecut a facut si soacra mea 50 de ani si i-am luat o pereche de cercei de aur, frumosi tare. Ii poarta din acea zi si e tare mandra de cerceii de la copii ei!
E super ok si o poza cu voi, inramata!
Sau un parfum fin.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor !!!
MesajScris: 23 Mai 2006, 18:36 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Anul trecut a facut si soacra mea 50 de ani si i-am luat o pereche de cercei de aur, frumosi tare. Ii poarta din acea zi si e tare mandra de cerceii de la copii ei!
E super ok si o poza cu voi, inramata!
Sau un parfum fin.


m-am gandit si la o poza dar nu mi se pare potrivit ca la o aniversare de-a ei sa-i dam o poza cu noi...fara ea...eventual daca gasesc o poza cu noi si ea...
dar poza nu ajunge, e prea deosebita ocazia...cred ca o bijuterie totusi dar si aici e greu...cercei are dar ma tem ca nu o sa nimeresc o pereche care sa-i si placa...inele nu poarta...lantisoare are 2...iar pe unul are un medalion tot de la noi, de la alta aniversare...are o bratara subtirica...si m-am gandit ca o alta bratara ar merge...una mai speciala...
n-as vrea lucruri utile ci ceva care sa-i mearga la suflet...

of of...ce greu e...si voi aveti problema asta? mie intotdeauna mi-e greu cand trebuie sa aleg un cadou...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor !!!
MesajScris: 23 Mai 2006, 18:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

m-am gandit si la o poza dar nu mi se pare potrivit ca la o aniversare de-a ei sa-i dam o poza cu noi...fara ea...eventual daca gasesc o poza cu noi si ea...
dar poza nu ajunge, e prea deosebita ocazia...cred ca o bijuterie totusi dar si aici e greu...cercei are dar ma tem ca nu o sa nimeresc o pereche care sa-i si placa...inele nu poarta...lantisoare are 2...iar pe unul are un medalion tot de la noi, de la alta aniversare...are o bratara subtirica...si m-am gandit ca o alta bratara ar merge...una mai speciala...
n-as vrea lucruri utile ci ceva care sa-i mearga la suflet...

of of...ce greu e...si voi aveti problema asta? mie intotdeauna mi-e greu cand trebuie sa aleg un cadou...


eu i-as cumpara un compleu ...mai special...sau ceva care sa-i faca viata mai usoara ....de ex daca petrece mult prin bucatarie ....ia-i un robot de bucatarie...o masina de spalat vase.....daca e mai fancy ...si petrece mult timp prin oras sau cu prietenele ei - >> bijuterii, ceva de imbracat, un telefon mobil...etc! Depinde si de personalitatea ei!!Sincer ....eu i-as lua soacrei mele ceva super misto de imbracat (chiar si un material ...ca ea sa-si-l faca orice model vrea ea) si o electrocasnica smechera!!:p:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor !!!
MesajScris: 23 Mai 2006, 19:34 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

daca te ajuta:
Eu i-am luat nasei de ziua ei o oglinda si o cutie pentru bijuterii din argint

%%-


da...asa ceva ar merge...dar nu prea cred ca gasesc...

gina...soacra mea e...altfel...e femeie de afaceri dar e si gospodina totodata...si..imagineaza-ti, are tot ce vrea...de aceea e asa greu...dar bine macar ca nu e o femeie super pretentioasa si fitoasa...e simpla si cu bani multi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor !!!
MesajScris: 23 Mai 2006, 19:47 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
Citat:
Fetelor...ajutati-ma cu niste sfaturi...
Sambata e ziua de nastere a soacrei mele, implineste 50 de ani...ce sa-i cumpar? As vrea sa fie ceva personal, ceva de suflet dar habar n-am ce...mi-ar placea mult sa o impresionez dar...cum? Mai ales ca e o varsta asa deosebita...
Voi ce i-ati cumpara soacrei (pentru o soacra draga, nu una acra :))...orice sfat e binevenit in situatia asta disperata in care ma aflu...:)



Draga mea, eu una i-as lua soacrei mele ceva cosmetice pt ca stiu ca ii plac (i-am mai luat si a fost foarte incantata) pe langa asta, o icoana frumoasa cu un set de lumanari si o fotografie de a noastra care pot fi puse toate in acelasi loc. Daca ar fi dupa ea, nu ar trebui sa ii luam nimic, asa ca tot timpul a fost multumita de ce i-am trimis. Idei pt un cadou sunt multe dar acum depinde si cat sunteti voi dispusi sa cheltuiti. Cum a spus si GinaAngelina si electrocasnicele pot fi de folos pt ca ii face munca mai usoara. Gandeste-te si tu ce ii place dansei si ia o hotarare, insa cred ca oricare va fi acea hotarare pana la urma ar trebui sa o multumeasca, pt ca gestul conteaza.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor !!!
MesajScris: 23 Mai 2006, 20:06 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Eu as opta pentru o bijuterie mai deosebita, unicat de preferinta. Plus o carte mai rara... muzica ei preferata pe un cd... nu stiu, lucruri mai personale, care sa denote ca ai pus suflet in cadou si ca o cunosti.

Daca are bani, eu n-as merge pe linia electrocasnice, ca femeia poate sa si le permita si singura. ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor !!!
MesajScris: 23 Mai 2006, 21:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
soacra mea e...altfel...e femeie de afaceri dar e si gospodina totodata...si..imagineaza-ti, are tot ce vrea...de aceea e asa greu...dar bine macar ca nu e o femeie super pretentioasa si fitoasa...e simpla si cu bani multi...


so...se schimba datele problemei....va trebui sa fie ceva care sa aibe o semnificatie emotionala....in contextul in care ea isi poate cumpara orice si-ar dori ...nu stiu ce sa mai zic...ori gasesti un obiect rar (ceva de pe net....care nu se afla pe piata la noi) ori ii faci cadou un album ...poze....un filmulet pe caseta sau CD cu voi....aici m-a incuiat!! Cauta niste chestii marunte , dar cu un impact piternic asupra ei!! Tu stii mai bine....sau vb cu viitorul sot...cred ca si el iti poate da o idee...caci e mama lui pana la urma!!:wok::wok:multa bafta%%-%%-%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor !!!
MesajScris: 24 Mai 2006, 12:51 
Veteran

Membru din: 31 Mar 2006, 15:54
Mesaje: 252
Citat:
Tu stii mai bine....sau vb cu viitorul sot...cred ca si el iti poate da o idee...caci e mama lui pana la urma!!:wok::wok:


Daca e ca al meu... te-ai scos! :mellow: Eu sunt mereu responsabila cu achizitionarea de cadouri pentru familie, prieteni. Bine, imi si place, nu zic nu. :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor !!!
MesajScris: 24 Mai 2006, 15:55 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Daca e ca al meu... te-ai scos! :mellow: Eu sunt mereu responsabila cu achizitionarea de cadouri pentru familie, prieteni. Bine, imi si place, nu zic nu. :D



da, exact asa e...e vorba de mama lui nu a mea dar tot eu ma stresez...el doar aproba sau nu !

oricum...am cautat azi cate ceva si mi-am mai facut o idee...
m-am gandit la inceput la un stilou (avand in vedere ca semneaza multe acte) cu penita de aur...ceva mai special...singurul pe care l-am gasit e peste 10 milioane...cam mult, totusi...(si mai si risc sa zica socrul ca n-am avut bani sa-i luam "decat" un stilou,:) )

m-am mai uitat la casete pt bijuterii...sunt destul de multe modele...combinatie de lemn cu argint...si preturi intre 1 mil si 3 mil...e ok, zic eu, dar nu pot sa ii duc o caseta de bijuterii goala...ma gandesc la o bratara subtirica de aur pusa intr-o caseta din acelea...
plus ca vrem sa facem un tort (care de fapt sa fie si proba pt tortul de nunta)...

merge, nu ?


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 45 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 35 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România