Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 15:30


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 293 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 21 Iul 2006, 16:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Eu tocmai pt ca am mai fost nu as vrea sa ma duc si in luna de miere.Vreau sa fie ceva first time sa raman impresionata.
Si eu am fost exact unde ai fost tu si in mirabilandia ce frumos era.Dar nu pt luna mea de miere.


Intr-adevar e ok sa mergi in luna de miere undeva sa fie first time. Dar sincer sa mergi undeva si sa stai 2 saptamani, cat am fost eu, cu burta la soare, cred ca e plictiseala curata. Dar, cand mai ai ceva de vizitat, chiar daca ai mai fost, e mult mai super.
Asta e parerea mea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 22 Iul 2006, 01:52 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Intr-adevar e ok sa mergi in luna de miere undeva sa fie first time. Dar sincer sa mergi undeva si sa stai 2 saptamani, cat am fost eu, cu burta la soare, cred ca e plictiseala curata. Dar, cand mai ai ceva de vizitat, chiar daca ai mai fost, e mult mai super.
Asta e parerea mea.


Normal ca nu merg in luna de miere sa stau numai cu burta la soare.Avem de ales in final intre egipt si tunisia.Vrem scufundari, safari, vizite etc.Deci nu va fi pic de plictiseala.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 02 Aug 2006, 12:11 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Normal ca nu merg in luna de miere sa stau numai cu burta la soare.Avem de ales in final intre egipt si tunisia.Vrem scufundari, safari, vizite etc.Deci nu va fi pic de plictiseala.


Pentru safari si vizite puteti merge in Tunisia dar daca vreti si scufundari trebuie sa mergeti in Egipt pentru ca in Tunisia nu se fac scufundari cu turistii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 02 Aug 2006, 14:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:

Fetelor mare rugaminte ce am sie eu.CAut o agentie serioasa, vreau sa plec in Grecia in luna de miere>stiu ce o sa ziceti ca m-am trezit prea tarziu, dar eu am dat avans la o agentie acum 1 luna si mi-au zis ca in 3 zile am confirmarea de mutare de data(in loc sa plec pe 20.08 cat aveau ei intrarea in hotel vroiam pe 22.08), si dupa 1 luna ca nu , cu vrajeli ca nu e nici o problema sa imi spuna ca nu se poate si sa vin sa imi iau banii.Asa ca daca stiti vreo agentie cu care ati plecat si este serioasa dati-mi si mie un mesaj pe privat .Multumesc mult.


ti-am trimis PM.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 07 Aug 2006, 21:37 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Azi am dat avansul pt luna de miere.Am ales Tunisia-Hotel Amir Palace 5* all inclusive.Initial pretul era de 1400E pt 2 pers, dara zi cand am fost sa dau avansul se ieftinise-900E.Asa ca pot spune ca am luat o super oferta.Abia asteptam.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 08 Aug 2006, 17:08 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Super oferta. Noi mergem in Antalya la hotel de 5 stele cu All Inclusiv cu 1500 EURO.


Destul de scump pt antalya.Si noi am vrut tot acolo, dar eu am mai fost in turcia si vroiam ceva deosebit.Oricum s-a dezvoltat f mult in ultimul timp.Petrecere frumoasa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 08 Aug 2006, 17:13 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Merci mult. Si tie la fel


Sa fie..ca eu una abia astept sa ma plimb cu camila si sa iau cina cu beduinii....ca-n documentarele discovery.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 08 Aug 2006, 17:23 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

eu de abia astept sa stau pe marginea piscinei sau pe malul marii si sa sorb un cockteil.;):lol:


Corect...si nu numai unul...ci cate vrei ca doar ai all inclusive.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 08 Aug 2006, 17:45 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Problema cu All Inclusive este cu mancare. Nu cred ca o sa mananc de 3 ori pe zi si cu gustari. Si cat o sa pot sa beau?!?! Doar n-o sa-mi petrec toata luna de miere facand ture pana la baie si inapoi?:lol: Nu?


Corect.Bei cat iti trebuie, nu ca romanu scapat din lanturi.Si la fel si cu mancarea.Eu am mai fost in croatia la bufet suedez si era super.Mancam cat imi trebuia, iar gustarile sunt pt gurmandele ca mine...lol, ca de 3 ori oricum mananc.
Lasa grijile si enjoy ai sa vezi ca o sa fie bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 08 Aug 2006, 18:52 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
daca mi-ati dat apa la moara ma visez si eu deja plecata in luna de miere eu in schimb voi avea parte de pizza si alte chestii italienesti tare sunt curioasa ce e pe la ei e prima data cand merg nu am iesit decat anul trecut la greci si m-am indragostit de tara lor poate patesc la fel si anul asta(X)oricum clar o sa vreau sa dureze o vesnicie vacanta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 09 Aug 2006, 16:46 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:

Problema cu All Inclusive este cu mancare. Nu cred ca o sa mananc de 3 ori pe zi si cu gustari. Si cat o sa pot sa beau?!?! Doar n-o sa-mi petrec toata luna de miere facand ture pana la baie si inapoi?:lol: Nu?


Regimul "all inclusive" nu tine numai la mancare ci si celelalte servicii oferite de hotel, de ex: prosoape, saltele, sezlonguri la piscina, sala de fitness, biliard, tenis, biciclete, etc ... depinde de fiecare hotel.
La acestea se adauga cele 3 mese principale, gustarile intre mese si bauturile locale.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 09 Aug 2006, 17:16 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Regimul "all inclusive" nu tine numai la mancare ci si celelalte servicii oferite de hotel, de ex: prosoape, saltele, sezlonguri la piscina, sala de fitness, biliard, tenis, biciclete, etc ... depinde de fiecare hotel.
La acestea se adauga cele 3 mese principale, gustarile intre mese si bauturile locale.


Iti dai seama ca stiu deja.M-am interesat sa stiu ce primesc de banii astia.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 293 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7 ... 15  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România