Ultima vizită a fost: Acum este 29 Apr 2024, 08:26


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 293 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 09 Apr 2008, 23:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
eu sunt mai modesta asa de felul meu...nu vreau nici in egipt nici la paris.:nlol::nlol::nlol:eu vreau in tara,pe transfagarasan,nu stiu unde sa stam exact.nu am vazut zona.daca stiti pensiuni,cabane cu privelistea din jur superba...:npray:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 11 Apr 2008, 17:35 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
eu sunt mai modesta asa de felul meu...nu vreau nici in egipt nici la paris.:nlol::nlol::nlol:eu vreau in tara,pe transfagarasan,nu stiu unde sa stam exact.nu am vazut zona.daca stiti pensiuni,cabane cu privelistea din jur superba...:npray:


Abia asteptam sa plecam in luna de miere vara asta, am fi mers acum dar sotul meu a fost chemat la datorie...Ne gandeam sa mergem in UK, intr-un orasel foarte linistit Norwich in care am fost chiar inainte de nunta, in Grecia(Creta sau Corfu, am inteles ca e mult mai fain decat pe continent cu toate ca am fost si vara trecuta in Paralia Katerini si a fost frumos) sau de ce nu Dubai!!!! trebuie sa economisim mai mult ce-i drept in cazul in care vom opta pentru ultima destinatie dar sunt sigura ca se merita.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 15 Apr 2008, 01:53 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
eu sunt mai modesta asa de felul meu...nu vreau nici in egipt nici la paris.:nlol::nlol::nlol:eu vreau in tara,pe transfagarasan,nu stiu unde sa stam exact.nu am vazut zona.daca stiti pensiuni,cabane cu privelistea din jur superba...:npray:

Eu cred ca aici nu se pune problema de modestie. Sunt totusi niste locuri pe care e pacat sa nu le vezi. Si civilizatii pe care e pacat sa nu le descoperi. Noi am fost la Paris si am vizitat toate obiectivele celebre intr-o saptamana. Dupa cum am mai povestit, ne-a costat cam 1200 de euro, 2 persoane. Nu mi se pare deloc o suma enorma si pentru Paris merita.Am vazut pe viu toate monumentele pe care le stiam doar di povesti. Am vazut oameni civilizati, am vazut ce inseamna sa-ti respecti cetatenii, am vazut o retea de transport in comun care m-a dat pe spate. Acolo, poate numai sa vrei cu adevarat, reusesti sa te ratacesti. Si mie imi place la noi, ador Branul, Rucarul, dar pe astea le pot vedea intr-un week-end. Noi suntem hotarati sa incercam sa vedem in fiecare an un oras din acesta celebru. Si, ca sa va spun sincer, ne gandim foarte serios sa incercam in octombrie dupa nunta, un fel de luna de miere prescurtata, sa mergem la Sankt Petersburg. Am auzit ca e superb. Am intrat si pe internet... minunatii. 5 zile, cat se da liber dupa nunta, e numai bine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 17 Apr 2008, 18:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Eu cred ca aici nu se pune problema de modestie. ei,acu glumeam si eu cu modestia ca nu sunt sigura ca ne permitem sa plecam din tara...Bineinteles ca stiu ca nu are nicio legatura,dar ce sa zic si eu?de aceea pusesem :nlol:Si ai mare dreptate in msg tau,stiu....:ok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 19 Apr 2008, 03:16 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Eu cred ca aici nu se pune problema de modestie. ei,acu glumeam si eu cu modestia ca nu sunt sigura ca ne permitem sa plecam din tara...Bineinteles ca stiu ca nu are nicio legatura,dar ce sa zic si eu?de aceea pusesem :nlol:Si ai mare dreptate in msg tau,stiu....:ok:

:nblink: poate va face cineva cadou luna de miere? Doamne Ajuta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 19 Apr 2008, 13:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:
:nblink: poate va face cineva cadou luna de miere? Doamne Ajuta!
:ndance::ndance::ndance:ce imi place cum gandesti!sa te auda D-zeu!:nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 24 Apr 2008, 17:07 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Noi inca nu stim pe unde sa ne petrecem luna de miere dar cert e ca vrem sa fie ceva de neuitat si sa traim clipe magice. Pe multi ai aud ca vor sa vada Parisul, Barcelona, Amsterdam....dar e un oras aglomerat. Si niste prieteni de-ai nostri au fost in luna de miere intr-unul din orasele astea si au zis ca au vizitat multe si ajungeau obositi inapoi la hotel. Miresicilor dar luna de miere nu persupune si SEX ? Chiar vreti sa vedeti un oras aglomerat? Sa vizitati magazine sua cladiri de diverse arhitecturi?
Noi vrem ceva pe o insula, pe o plaja; sa ne relaxam; sa ne rasfatam unul pe altul; sa ne alintam dupa cum ne pofteste inimioara. Am zis sa incercam sa ne surprindem cu cate ceva placut si specific lunii de miere; sa ne plimbam relaxati; sa ne facem masaj unul altuia. Vrem oricum ceva deosebit; prin tara putem merge oriunde si-n fiecare an aproape. Mi-a placut mult si Grecia, in insulele Skiatos (nu mai stiu exact cum se scrie) unde am primit si inelul de logodna. In total pe amandoi ne-a ajuns cam 1300euro cu tot cu cheltuielile pe care le-am mai facut pe-acolo. Pana la urma ce doriti sa faceti in luna de miere ?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 24 Apr 2008, 17:33 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Citat:
Noi inca nu stim pe unde sa ne petrecem luna de miere dar cert e ca vrem sa fie ceva de neuitat si sa traim clipe magice. Pe multi ai aud ca vor sa vada Parisul, Barcelona, Amsterdam....dar e un oras aglomerat. Si niste prieteni de-ai nostri au fost in luna de miere intr-unul din orasele astea si au zis ca au vizitat multe si ajungeau obositi inapoi la hotel. Miresicilor dar luna de miere nu persupune si SEX ? Chiar vreti sa vedeti un oras aglomerat? Sa vizitati magazine sua cladiri de diverse arhitecturi?
Noi vrem ceva pe o insula, pe o plaja; sa ne relaxam; sa ne rasfatam unul pe altul; sa ne alintam dupa cum ne pofteste inimioara. Am zis sa incercam sa ne surprindem cu cate ceva placut si specific lunii de miere; sa ne plimbam relaxati; sa ne facem masaj unul altuia. Vrem oricum ceva deosebit; prin tara putem merge oriunde si-n fiecare an aproape. Mi-a placut mult si Grecia, in insulele Skiatos (nu mai stiu exact cum se scrie) unde am primit si inelul de logodna. In total pe amandoi ne-a ajuns cam 1300euro cu tot cu cheltuielile pe care le-am mai facut pe-acolo. Pana la urma ce doriti sa faceti in luna de miere ?


100% de acord cu tine!!!! Si noi la fel gandim sa fie sapt noastra de miere la propriu, sa ne alintam, rasfatam, masaje, pe insule pe nisip dragoste, frumos. Trebuie sa ne intretinem dragostea. :-`:ok::kiss:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 24 Apr 2008, 17:47 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:

100% de acord cu tine!!!! Si noi la fel gandim sa fie sapt noastra de miere la propriu, sa ne alintam, rasfatam, masaje, pe insule pe nisip dragoste, frumos. Trebuie sa ne intretinem dragostea. :-`:ok::kiss:


Abia astept! Mai sunt 3 luni si ceva; parca nu-mi vine sa cred. c etrece timpul.

love is in the air :kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 24 Apr 2008, 17:54 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Citat:

Abia astept! Mai sunt 3 luni si ceva; parca nu-mi vine sa cred. c etrece timpul.

love is in the air :kiss:

da asa e ce frumos

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 24 Apr 2008, 18:00 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:
da asa e ce frumos



Vad ca esti din Braila. Suntem aproape deoarece sunt din Galati. Stii cumva vreo cofetarie pe la voi la care sa fac comanda de un tort de nunta pe care tb sa-l transport tocmai la munte? Noi facem nunta la Lepsa si o sa ne fie mai greu cu tortul. Am intrebat la multe cofetarii pe aici si au zis ca nu s-au complicat cu asa ceva pana acum; le-am zis ca le asigur transportul dar vreau macar sa ajung cu tortul intreg pana la restaurant.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 24 Apr 2008, 19:11 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Citat:


Vad ca esti din Braila. Suntem aproape deoarece sunt din Galati. Stii cumva vreo cofetarie pe la voi la care sa fac comanda de un tort de nunta pe care tb sa-l transport tocmai la munte? Noi facem nunta la Lepsa si o sa ne fie mai greu cu tortul. Am intrebat la multe cofetarii pe aici si au zis ca nu s-au complicat cu asa ceva pana acum; le-am zis ca le asigur transportul dar vreau macar sa ajung cu tortul intreg pana la restaurant.


Draguta eu m-am interesat la o cofetarie la care cu siguranta o sa si mi-l fac acolo si mi-a zis ca tortul mi-l aduce la orice ora din zi si noapte, Daca e pana in 6 40 de lei si peste 12 noapte 150 de lei. Dar nu stiu sigur daca pana la lepsa.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 25 Apr 2008, 01:06 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2007, 23:27
Mesaje: 47
Citat:

Draguta eu m-am interesat la o cofetarie la care cu siguranta o sa si mi-l fac acolo si mi-a zis ca tortul mi-l aduce la orice ora din zi si noapte, Daca e pana in 6 40 de lei si peste 12 noapte 150 de lei. Dar nu stiu sigur daca pana la lepsa.


Sper sa rezolvam si probl asta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 25 Apr 2008, 20:48 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Citat:

Sper sa rezolvam si probl asta.


Dar la lepsa nu te-ai interesat? nu e nici o cofetarie? eu zic sa incerci totusi. multa bafta:wok:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 14 Mai 2008, 13:40 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Noi vrem in Grecia. Sper sa mai gasdim ceva ca abia acum ne-am apucat de cautat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 14 Mai 2008, 16:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Noi vrem in Grecia. Sper sa mai gasdim ceva ca abia acum ne-am apucat de cautat.


in grecia sunt multe oferte si ietine.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 14 Mai 2008, 23:55 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

in grecia sunt multe oferte si ietine.

Noi ne-am hotarat la Egipt. Cu agentia internationala de cazari cu care am mers si la Paris: 5 nopti la un hotel de 3 stedle in centru in Cairo = 127 euro camera dubla (cu mic dejun). Si la Ahrm El Sheik, 5 nopti hotel de 4 stele, camera dubla, mic dejun si cine 155 euro. Mai mult ne va costa avionul. Acum o sa caut si ofertele pe la companiile aeriene.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 17 Mai 2008, 01:43 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Noi plecam in Antalya la hotelul Kremlin.. all inclusive - de data asta dam cu banii dupa ei!:nmusic:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 02 Sep 2008, 11:39 
Senior

Membru din: 14 Dec 2006, 12:49
Mesaje: 106
noi in luna de miere am fost doar la cumparaturi la nasi in vizita in italia, dar anul acesta mergem in luna de miere dupa nunta finilor, asa ca facem noi luna inaintea lor :)) phai, azi e un an de la nunta noastra :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 02 Sep 2008, 15:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
noi in luna de miere am fost doar la cumparaturi la nasi in vizita in italia, dar anul acesta mergem in luna de miere dupa nunta finilor, asa ca facem noi luna inaintea lor :)) phai, azi e un an de la nunta noastra :(

noi ne-am hotarat sa mergem in tunisia pt ca eu vreau mare, soare etc si in octombrie nu prea gasesti decat in tarile astea mai exotice. initial am vrut sa mergem in egipt dar cum mai multi din grupul nostru vroiam sa mergem de 2 ani acolo si nu am ajuns am zis ca o sa mergem apoi cu toti.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 293 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 11, 12, 13, 14, 15  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 34 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România