Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 06:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 293 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 13 Iul 2006, 13:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:

Buna Cristina! Salutare fetelor!
Mi s-a spus de la agentii ca pentru sfarsitul lui oct. nu se mai organizeaza curse charter cu autocarul si nici cu avionul pentru Grecia intrucat vremea nu mai este potrivita pentru o vacanta la mare.
:(
Nu stiu ce sa fac...
Miresicile de octombrie unde merg in luna de miere?
Ce se gaseste avantajos pentru perioada aceea?



imi pare rau. acum am intrat pe site-ul lor si am vazut ca ultima plecare este pe 6 octombrie.
ai mai cautat?

:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 13 Iul 2006, 14:15 
Junior

Membru din: 06 Iul 2006, 16:52
Mesaje: 96
Citat:
imi pare rau. acum am intrat pe site-ul lor si am vazut ca ultima plecare este pe 6 octombrie.
ai mai cautat?


Da, vom renunta la Grecia in conditiile astea dar nu stim catre ce sa ne orientam.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 13 Iul 2006, 18:40 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:

Da, vom renunta la Grecia in conditiile astea dar nu stim catre ce sa ne orientam.


In Tenerife. Acolo este cald tot timpul anului.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 13 Iul 2006, 18:46 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Noi nu plecam nicaieri in luna de miere! o sa ma gandesc la asta dupa nunta! poate ne facem luna de miere la anul! nu sunt sigura nici de asta ca dupa nunta demarez "operatiunea casa"! si cu ajutorul lui Doamne-Doamne sper ca la anul sa ne apucam de construit casa!
Mai sunt miresici care nu or sa plece in luna de miere dupa nunta?!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 13 Iul 2006, 19:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Noi nu plecam nicaieri in luna de miere! o sa ma gandesc la asta dupa nunta! poate ne facem luna de miere la anul! nu sunt sigura nici de asta ca dupa nunta demarez "operatiunea casa"! si cu ajutorul lui Doamne-Doamne sper ca la anul sa ne apucam de construit casa!
Mai sunt miresici care nu or sa plece in luna de miere dupa nunta?!


cred ca da...insa nu bag mana in foc!! Cred ca eu voi merge inainte :D:D:D cateva zile la mare ....chef ..apoi nunta! Prefer sa incerc sa cumpar un apartament decat sa ma distrez cu banii in luna de miere! Dar mai vedem!! Nu ramane nimik batut in cuie!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 13 Iul 2006, 19:46 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Citat:

cred ca da...insa nu bag mana in foc!! Cred ca eu voi merge inainte :D:D:D cateva zile la mare ....chef ..apoi nunta! Prefer sa incerc sa cumpar un apartament decat sa ma distrez cu banii in luna de miere! Dar mai vedem!! Nu ramane nimik batut in cuie!!


mi-ar placea si "luna de miere" dar avem multe de facut! mai mult ca sigur o sa o amanam - nasii nostrii de departe, vor sa ne i-a la ei, dar eu tin sa mi fac casa aici! in schimb stiu ceva sigur: asa cum imi organizez acum nunta, la fel de meticulos o sa organizez si luna de miere!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 17 Iul 2006, 17:43 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Asadar fetelor, ce se mai aude cu luna de miere?
Unde?
Eu m-am tot gandit la luna asta de miere.Initial am vrut ceva mai ieftin(turcia, grecia).Dar mi-a venit mintea la cap si am zis ca pt odata in viata(luna de miere) sa nu fac compromisuri si sa nu ma zgarcesc.Asa ca alegem intre tunisia, maldive,seychelles.In turcia, grecia, franta, italia pot merge oricand si am mai fost, asa ca se cade sa alegem ceva deosebit.M-am gandit ca o sa-mi para rau daca peste ani ma duc in locuri mai faine, o sa zic"uite m-am zgarcit desi puteam alege ceva special".


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 17 Iul 2006, 19:27 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Asadar fetelor, ce se mai aude cu luna de miere?
Unde?
Eu m-am tot gandit la luna asta de miere.Initial am vrut ceva mai ieftin(turcia, grecia).Dar mi-a venit mintea la cap si am zis ca pt odata in viata(luna de miere) sa nu fac compromisuri si sa nu ma zgarcesc.Asa ca alegem intre tunisia, maldive,seychelles.In turcia, grecia, franta, italia pot merge oricand si am mai fost, asa ca se cade sa alegem ceva deosebit.M-am gandit ca o sa-mi para rau daca peste ani ma duc in locuri mai faine, o sa zic"uite m-am zgarcit desi puteam alege ceva special".


Bravo, ai pus punctul pe I.
Si noi am gandit la fel ... si prin urmare o sa mergem in Egipt! D-abia astept. ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 17 Iul 2006, 19:58 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Bravo, ai pus punctul pe I.
Si noi am gandit la fel ... si prin urmare o sa mergem in Egipt! D-abia astept. ;)


AM vazut ca ati mai fost.Scufundarile erau in pretul all inclusive sau separat? Si cam cat costa?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 17 Iul 2006, 20:28 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:

AM vazut ca ati mai fost.Scufundarile erau in pretul all inclusive sau separat? Si cam cat costa?


Am mai fost doar eu in Egipt, nu impreuna.
In pret sunt incluse transportul, cazarea, si masa. Excursiile se platesc separat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 17 Iul 2006, 21:26 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Am mai fost doar eu in Egipt, nu impreuna.
In pret sunt incluse transportul, cazarea, si masa. Excursiile se platesc separat.


Si de curiozitate cat sunt scuundarile?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 18 Iul 2006, 14:01 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:

Si de curiozitate cat sunt scuundarile?


Am dat 40 euro pentru 2 scufundari, iar pe 2 pozele facute in apa 30 lire egiptene, echivalent a 6 dolari.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 18 Iul 2006, 15:13 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Am dat 40 euro pentru 2 scufundari, iar pe 2 pozele facute in apa 30 lire egiptene, echivalent a 6 dolari.


Ietin.Mersi.si io vreauuuuuuuuu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 19 Iul 2006, 13:11 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Eu tocmai m-am intors din luna de miere!
Noi am fost in Italia, la Rimini, e o statiune ca Mamaia, doar ca de cateva ori mai mare. Asa ca ne-am inegrit la soare, plaja lor nu se compara cu a nostra, adica: curatenie, locuri de joaca pentru copii, nisip fin, etc, dar ne-am si plimbat mult. Am fost la Venetia, San Marino, Roma, un parc de distractie si aqua park: Mirabilandia si la Italia in miniatura (unde toate lucrurile reprezentative ale Italiei erau facute in miniatura).
Totul a fost superb!!! Mi-am dorit sa nu se mai termine niciodata!
Noi am ales Italia pentru ca eu am mai fost si mi-a placut foarte mult si mi-am promis ca in luna mea de miere ma intorc acolo. Si, sincer ai atatea de vizitat ca ne-ar fi trebuit cel putin o luna sa vedem tot ce are frumos aceasta tara.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 19 Iul 2006, 15:44 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
Eu tocmai m-am intors din luna de miere!
Noi am fost in Italia, la Rimini, e o statiune ca Mamaia, doar ca de cateva ori mai mare. Asa ca ne-am inegrit la soare, plaja lor nu se compara cu a nostra, adica: curatenie, locuri de joaca pentru copii, nisip fin, etc, dar ne-am si plimbat mult. Am fost la Venetia, San Marino, Roma, un parc de distractie si aqua park: Mirabilandia si la Italia in miniatura (unde toate lucrurile reprezentative ale Italiei erau facute in miniatura).
Totul a fost superb!!! Mi-am dorit sa nu se mai termine niciodata!
Noi am ales Italia pentru ca eu am mai fost si mi-a placut foarte mult si mi-am promis ca in luna mea de miere ma intorc acolo. Si, sincer ai atatea de vizitat ca ne-ar fi trebuit cel putin o luna sa vedem tot ce are frumos aceasta tara.


Eu tocmai pt ca am mai fost nu as vrea sa ma duc si in luna de miere.Vreau sa fie ceva first time sa raman impresionata.
Si eu am fost exact unde ai fost tu si in mirabilandia ce frumos era.Dar nu pt luna mea de miere.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 19 Iul 2006, 18:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:


Si noi la fel.;) Tot in Antalya, tot la hotel de 5 stele, doar ca vom pleca la inceputul lui septembrie. Te astept sa vii sa povestesti cum a fost, ca sa stiu daca mai visez cockteil cu umbrelute pe mamul marii sau trebuie sa revin la realitate. :D


nu sunteti singurii care visati.deja ne vedem pe malul marii in grecia...cocktail-uri cu umbrelute, piscina...figuri...hhhheeeeee!!
noi mai avem de asteptat.
abia pe 12 septembrie plecam


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere...vol.III
MesajScris: 19 Iul 2006, 18:42 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
si eu...... simt ca nu mai pot de nerabdare abea pe 29 sept plecam ooofffff(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 293 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 15  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Google [Bot] şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România