Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 14:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 256 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Re: Rochia
MesajScris: 30 Dec 2005, 15:13 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2005, 13:30
Mesaje: 21
Citat:
mi-am ales si eu rochia...(X)

dar inca nu am cuparat nimic ca in feb vine colectia 2006, cine stie ce minunatii mai apare

gaby


De unde, ce rochie?? Vrem poze, descriere, pret......totul! (X)

Gaby, dar nu ti-e frica sa o iei asa de repede?

Mie mi-e cam frica ca pana la nunta o sa pun cate ceva pe :back:. Si nu o sa ma mai incapa rochia (ma rog, nu numai de :back: mi-e frica). Dar am auzit cazuri in care in ultimele 2 saptamani inaintea nuntii mireasa era pe cantar de 2 ori pe zi, cu nemancat total si sport 3 ore pe zi, ca pusese vreo 8 kg in alta tara si nu o mai incapea rochia (nu avea reglabila, ci cu fermoar).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Rochia de mireasa
MesajScris: 03 Ian 2006, 23:13 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Rochia am ales-o. Acum trebuie sa strang banii pentru ea, si nu-s putini deloc.
Daca nu voi reusi am sa caut o varianta mai ieftina dar voi merge pe acelasi model, dar mai simplu.

Aceasta este varianta care am gasit-o pe net:
https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1
Iar aceasta este poza scanata de mine din revista "Mireasa":
https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1

Rochia apartine casei de moda Gabriela (imi poarta numele) si anul trecut costa 1.235 euro.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 10 Ian 2006, 01:47 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
..si chiar ai de gand sa dai atatia bani pe rochia de mireasa?..:unsure:..stiu ca tre sa fim superbe ca o data te casatoresti prima oara..:rocker:..dar totusi..o porti pt o zi..parerea mea..oricum cred ca problema cu kg o avem toate..indiferent cat suntem de slabe,niciodata nu suntem indeajuns de slabe..:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 10 Ian 2006, 01:56 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Daca as castiga 1.000 euro as cumpara-o; dar pentru ca nu castig atata va trebui sa aleg cea de-a doua varianta - voi cauta un model similar, la o alta casa de moda si pe masura buzunarului. :((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 10 Ian 2006, 14:47 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
stie cineva macar un site unde pot gasi modele de rochii de mireasa scurte?..eu vreau ca rochia mea de mireasa sa fie scurta..si pana acum am gasit ceva la agnes toma,dar mai caut..oricum cred ca am s-o fac la comanda,o fac si cum vreau eu,cu materialul ales de mine si ies si mai ieftin..(!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 10 Ian 2006, 21:08 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
nu mai fii suparata, buzoianco!
sunt sigura ca poti sa gasesti un model similar mai ieftin.

Iti multumesc pentru incurajari ... si eu sunt sigura ca voi gasi o rochita la fel de frumoasa si mult mai ieftina. Imi pun sperantele in targurile de nunti.
Si pana la urma, degeaba dai o gramada de bani pe un model anume daca nu sta bine pe tine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 11 Ian 2006, 00:33 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Livia,

Uite aici un site unde am gasit cateva modele:
http://www.mariajlux.ro/demetrios_3.htm
sau
http://www.mariajlux.ro/demetrios_10.htm
Am atasat si eu un model la galerie. Vezi rochii de mireasa/accesorii.
Spor la ales!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 11 Ian 2006, 03:58 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
mersic mult iubita..pe astea le stiam..vreau ceva si mai scurt..sunt cam lungi pt ceea ce-mi doresc eu..:ok::lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 11 Ian 2006, 12:49 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
pai oricum o sa mi-o fac la comanda..problema e ca nu-s asa hotarata asupra modelului..am vazut acuma la tv videoclipul unei tipe adelline (romanca)..are o super rochie de mireasa,dar am cautat pe net videoclipul si nu-l gasesc..:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 11 Ian 2006, 21:55 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Am vazut atatea modele de rochite pentru mireasa pe internet incat simt nevoia sa nu mai caut nimic si sa astept targul de nunti. Acolo macar am ocazia sa le vad "live" daca se poate spune asa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 11 Ian 2006, 22:01 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
mersic mult iubita..pe astea le stiam..vreau ceva si mai scurt..sunt cam lungi pt ceea ce-mi doresc eu..:ok::lol:

Poti sa ne dai mai multe amanunte ... m-ai facut foarte curioasa si esti singura care isi doreste rochie scurta! Please!

Multumesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 11 Ian 2006, 23:59 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
pai uite de ex azi am vazut videoclipul unei noi cantarete Adelline-o noapte asa speciala..rochia de mireasa din videoclip e in principiu cam ceea ce vreau eu..numai ca nu gasesc nicaieri videoclipul(eu neavand talent in a explica..:rolleyes:)..pe site-ul ei am gasit ca rochia o gasesc la magazinul de mirese al mamei ei din buc..adelline..asa se cheama si mag..numai ca eu vreau sa-mi fac rochia la comanda (cand voi slabi..oare?)..si am inteles ca au preturi relativ maricele..(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa
MesajScris: 12 Ian 2006, 01:03 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
am gasit site-ul casei de moda adeline..rochia mea nu e..offf..nu mi-a placut nimic..


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 256 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 34 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România