Ultima vizită a fost: Acum este 05 Mai 2024, 21:03


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 143 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: va place vreun restaurant?
MesajScris: 16 Feb 2006, 16:45 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

La Hanul lui Manuc a fost o prietana si cica nu i-a placut servirea, si nu m-as duce totusi. La Inter am fost la o nunta pe vremea lui Ceasca si era superb, dar cred ca-i scump acolo. O verisoara de a mea mi-a spus ca o vecina de a ei face nunta la Capsa si tacamul este de 68 euro, deci la Inter tb sa fie tot pe acolo tacamul.


Adik Interul e mai scump decat Marriott-ul??(X)(X)(X):o


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: va place vreun restaurant?
MesajScris: 17 Feb 2006, 01:49 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Noi o sa mergem in mai la o nunta la restaurantul hotelului Majestic si am auzit ca este foarte frumos acolo.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: va place vreun restaurant?
MesajScris: 17 Feb 2006, 12:30 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2006, 16:36
Mesaje: 7
buna
va rog sa-mi spuneti si mie (sunt incepatoare-abia m-am apucat de pregatiri-oricum mai este ceva timp pana la nunta) cum se procedeaza cu localul? am inteles ca trebuie sa vorbesc cu un an inainte pentru inchirierea lui. :x sincer nici nu stiu de unde sa incep cu cautarile...as vrea ceva nu foarte scump astfel incat sa reusim sa ne recuperam macar o parte din cheltuieli (in conditiile in care noi platim toata nunta). stie cineva vreun local care sa aiba in jur de eu stiu 30-40 eur/meniu?pe voi cat v-a costat inchirierea localului?
multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri

ps.am auzit ca unele restaurante te obliga sa alegi una din formatiile de lautari pe care le au.noi ne gandeam insa sa luam un dj :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: va place vreun restaurant?
MesajScris: 17 Feb 2006, 13:12 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2006, 16:36
Mesaje: 7
Citat:
hanul drumetului


cat te costa meniul la hanul drumetului? am auzit ca e super...si aproape de mine...te obliga sa iei lautarii lor?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: va place vreun restaurant?
MesajScris: 17 Feb 2006, 21:49 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
buna
va rog sa-mi spuneti si mie (sunt incepatoare-abia m-am apucat de pregatiri-oricum mai este ceva timp pana la nunta) cum se procedeaza cu localul? am inteles ca trebuie sa vorbesc cu un an inainte pentru inchirierea lui. :x sincer nici nu stiu de unde sa incep cu cautarile...as vrea ceva nu foarte scump astfel incat sa reusim sa ne recuperam macar o parte din cheltuieli (in conditiile in care noi platim toata nunta). stie cineva vreun local care sa aiba in jur de eu stiu 30-40 eur/meniu?pe voi cat v-a costat inchirierea localului?
multumesc anticipat pentru eventualele raspunsuri

ps.am auzit ca unele restaurante te obliga sa alegi una din formatiile de lautari pe care le au.noi ne gandeam insa sa luam un dj :-`

Pai in primul rand totul depinde de locul unde iti vei face nunta": in Bucuresti sau in provincie? Am observat ca preturile variaza destul de mult.
De ex. noi facem nunta in Buzau; am dat avans anul trecut (in mai) 10 mil iar meniul ma costa 35 euro + bautura.
La noi singura chestie impusa de restaurant este aranjamentul salii, in rest totul ramane la latitudinea noastra.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: va place vreun restaurant?
MesajScris: 23 Feb 2006, 17:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Am fost de curand la deschiderea unui restaurant italienesc unde se pot organiza si nunti, Ai Vecchi Amici. Au un spatiu generos de multe locuri. E un restaurant tare cochet, boem as putea spune. Mancarea este ff buna. Iar terasa ar fi cel mai frumos loc unde poti petrece in timpul verii. Este chiar aproape o bisericuta de unde fuguta, ajungi la locul petrecerii.
Daca doriti detalii va pot da pe privat.


crezi tu ca la ora asta mai au zile libere pentru nunti?? sau ..o sa iasa bine o nunta la ei?? fiind deschisi de curand nu prea au experienta cu nuntile...cred eu..B)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: va place vreun restaurant?
MesajScris: 25 Feb 2006, 19:17 
Nou Venit

Membru din: 09 Feb 2006, 16:36
Mesaje: 7
buna as vrea sa fac si eu nunta in 2007 la hanul drumetului.a facut cineva acolo sau face in curand? poate sa-mi spuna si mie cineva care sunt conditiile? taxa local,la ce te obligi (eu stiu muzica impusa de ei, decoratiile lor etc), ce aduci de acasa, pana la ce ora poti sa stai, cat trebuie sa dai spaga la chelneri si tot ce considerati ca am omis si este important din contractul semnat cu ei. a si cat trebuie dat avans.
(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: va place vreun restaurant?
MesajScris: 27 Feb 2006, 18:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
buna as vrea sa fac si eu nunta in 2007 la hanul drumetului.a facut cineva acolo sau face in curand? poate sa-mi spuna si mie cineva care sunt conditiile? taxa local,la ce te obligi (eu stiu muzica impusa de ei, decoratiile lor etc), ce aduci de acasa, pana la ce ora poti sa stai, cat trebuie sa dai spaga la chelneri si tot ce considerati ca am omis si este important din contractul semnat cu ei. a si cat trebuie dat avans.
(X)



Scumpy....mai e o groaza de timp pana in 2007..de ce nu te duci tu cu iubitelul tau la acest restaurant....si intre o ciorba de burta si un pahar de vin...intrebati un chelner sau un sef de sala ce, cum, cat costa, si toate celelalte detalii. Una e cand vorbesti personal si alta cand trimiti izmene pe calator!!;);)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: va place vreun restaurant?
MesajScris: 08 Mar 2006, 13:19 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

cam greu acum...trebuia sa te duci mai devreme sa cauti,daca aud ceva te anunt.


asa e....deja am ajuns in martie!!:o


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 143 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 3, 4, 5, 6, 7, 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România