Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 00:35


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: O miresica are nevoie de sustinerea noastra!
MesajScris: 08 Noi 2005, 03:33 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
O miresica dintre noi are nevoie sa ne simta alaturi :heart: .


Este vorba de Katalina.
Saracuta este tare amarata si suparata. Tatal ei e in spital si se simte foarte rau. A fost internat cu o hemoragie puternica, a pierdut extrem de mult sange. A fost operat in seara asta si in tiompul operatiei a pierdut si mai mult sange. Avea nevoie urgenta de sange ca altfel doctorii nu-i dadeau sanse pana dimineata fara acest sange. In spital nu aveau nici o punga...le-au sugerat celor din familie ca prin pile sau cum pot sa caute la alte spitale. Katalina si familia au gasit donatori destui, dar centrul de hematologie e deschis doar intre 8 si 13:30, iar spitalul nu poate primi decat sange colectat si verificat acolo. Cu greu au reusit la disperare sa faca rost de 2 pungi de sange. Vai vai :gun: ingrozitor! Cred ca are nevoie de incurajarile noastre. Pana revine pe site o sa-i citesc eu pe telefon. Acum este la spital, langa tatal ei, care sper sa se simta mai bine in urma transfuziilor de sange!

CATALINA, noi suntem alaturi de tine! Sa-l ajute Dumnezeu pe tatal tau, si asa cum ati reusit in seara asta sa gasiti si sange...asa o sa va ajute Dumnezeu sa se termine cel mai bine tot episodul asta dramatic!

Fetele de aici te vor sustine si ele, sunt sigura!

Sa fii tare asa cum te stim! Si optimista cum numai tu poti fi!

%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: O miresica are nevoie de sustinerea noastra!
MesajScris: 08 Noi 2005, 15:21 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Katalina, sa-ti dea Doamne-Doamne putere, tarie sa treci peste toate aceste greutati .
Ai incredere si gandeste pozitiv!
Totul se va termina cu bine!!
Pup :lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O miresica are nevoie de sustinerea noastra!
MesajScris: 08 Noi 2005, 16:03 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Citat:
Katalina, sa-ti dea Doamne-Doamne putere, tarie sa treci peste toate aceste greutati .
Ai incredere si gandeste pozitiv!
Totul se va termina cu bine!!
Pup :lips:


Nu am nici o noutate. Dimineata se simtea un pic mai bine tatal ei, dar vad ca pana la ora asta katalina nu a mai dat nici un semn de viata. Cum aud ceva va anunt si pe voi, mi-e cam jena sa o deranjez...poate e cu doctorul acolo, stiu si eu!?

Ma rog sa fie totul bine si sa treaca cu bine peste. Nu stiu nici daca mai e nevoie de sange! Va multumesc pentru sustinere in numele katalinei. O sa-i spun despre mesajele voastre daca vb cu ea la telefon azi.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O miresica are nevoie de sustinerea noastra!
MesajScris: 09 Noi 2005, 12:55 
Junior

Membru din: 04 Oct 2005, 04:36
Mesaje: 56
Katalina, iubita... inteleg perfect prin ce treci. Acum doi ani... am trecut prin exact acelasi lucru. Timp de patru zile pana cand tata s-a pus oarecum pe picioar... am stat lipita de patul de spital si am plans non-stop. Chiar la un moment dat doctorii nu vroiau sa-mi mai dea drumul in spital pentru ca dadeam tuturor o stare foarte proasta de spirit. Si stiu cum e si cand nu exista sange. Pentru ca am intampinat aceeasi problema, din pacate:( .
Si am adunat multi prieteni care sa doneze sange. Imi aduc aminte, totusi, cu tristete, dezinteresul asistentelor cand nu era sange, iar, tatal meu avea extrem de mare nevoie. :( Am facut foarte mare scandal atunci.

Dar, Katalina... iti doresc din tot sufletul ca tatal tau sa fie iarasi sanatos... asa cum si tatal meu si-a revenit.

II MULTUMESC DIN SUFLET DOMLUI DOCTOR... PENTRU CARE TATAL MEU TRAIESTE ASTAZI!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O miresica are nevoie de sustinerea noastra!
MesajScris: 09 Noi 2005, 17:01 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Fetelor, am noutati!

Se pare ca tatal katalinei a depasit momentul critic, acum slava Domnului a primit si sangele necesar si i s-a oprit hemoragia. Este la terapie intensiva si doctorul spune ca nu a depasit nici pe departe momentul dificil. Dar macar nu mai este in acel punct critic in care era acum 40 de ore!

Va incepe o lupta grea! Probabil operatii (dupa ce se mai intremeaza), tratament! Mai multe ne va spune katalina cand va ajunge in fata calculatorului. Dar pentru moment situatia este ceva mai roza!

Va multumesc in numele ei, si am un mesaj primit ieri de la ea care suna asa: "va multumesc din suflet pentru tot. sper sa ne bucuram curand de insanatosirea tatalui meu. cu recunostinta, a voastra catalina".

%%- ,-pentru noroc!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O miresica are nevoie de sustinerea noastra!
MesajScris: 10 Noi 2005, 20:17 
Nou Venit

Membru din: 04 Oct 2005, 04:49
Mesaje: 17
%%- Fetelor am revenit cu multa speranta in inima mea.
Cum se stie nimic nu e intamplator pe lumea asta, dar cum a constatat si doctorul tatalui meu, toata lumea s-a rugat si a incercat sa gandeasca pozitiv pentru ca acest final de poveste sa fie(in curand)unul fericit.%%-
Va multumesc din suflet pentru incurajari si stiu sigur ca fiecare gand bun al vostru a mai daruit inca o sansa de viata tatalui meu.:flowers:
Toti oamenii care s-au rugat pentru tatal meu, toti cei care s-au oferit sa doneze sange, toata sustinerea pe care am primit-o au facut din 0 sanse de supravietuire, mai mult de 70% sanse de a se face bine.
:heart::heart:
Nu exista cuvinte sa multumesc celor care au fost alaturi de mine si mai ales doctorului VLAD CONSTANTIN,care a salvat viata tatalui meu, dar si echipei cu care a a lucrat.%%-%%-
La capatuiul tatalui meu, i-am soptit "sa aiba putere sa lupte pentru viata lui, ca eu il astept sa ma vada MIREASA si sa-si vada si nepotica pe care am de gand sa i-o daruiesc.

Va pupicesc pe toate!
Si NU UITATI CA SANATATEA E CEA MAI IMPORTANTA!
:flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O miresica are nevoie de sustinerea noastra!
MesajScris: 11 Noi 2005, 16:41 
Nou Venit

Membru din: 04 Oct 2005, 04:49
Mesaje: 17
Citat:
Iti tin pumnii in continuare, Katalina!
Fii tare!
Spring


Multumesc din suflet pentru incurajari!:flowers:

Pup toate miresele acestui site si nu uitati ca este adevarat si pentru totdeauna juramantul facut in biserica " ....la bine si la rau......pana moartea va va desparti...."

Pana la urma, indiferent ce discutii si certuri apar intr-o familie, acest juramant ramane SFINT.
%%-
SFAT: Nu irositi timpul cu certuri, discutii si vorbe in vant! Fiecare clipa ce s-a scurs nu se mai intoarce niciodata. Nu mai este timp sau loc de intors si mai ales nu mai poti recupera ceea ce ai pierdut.
IUBITI-VA CURAT SI AVETI GRIJA UNUL DE ALTUL!:flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O miresica are nevoie de sustinerea noastra!
MesajScris: 06 Feb 2006, 13:28 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Buna liana si bine ai venit...
Imi pare foarte rau pentru tatal tau si sper din suflet sa fie bine si sa te vada mireasa...:flowers:
Daca ai nevoie de un sfat...sau daca te putem ajuta cu ceva....suntem aici...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: O miresica are nevoie de sustinerea noastra!
MesajScris: 27 Feb 2006, 17:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
subiectul asta de pe forum este foarte trist....am un nod in gat cand citesc....sper ca totul sa fie bine..si sa fim cu totii fericiti alaturi de cei dragi!!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 21 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România