Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 06:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 733 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 33, 34, 35, 36, 37
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 28 Aug 2008, 18:56 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
pai nu stiu...as vinde-o...dar cui?nu tin neaparat sa o pastrez,nu prea am unde si oricum in timp se va degrada...zic eu...chiar nu stiu...

Am fost si eu la prima proba. Imi place cum iese. Este asa cum voiam, foarte usoara, comoda. Cat despre ce se va intampla cu ea mai tarziu, eu as da-o cuiva. Daca se va ivi ocazia, si ii va placea cuiva, ii va fi si buna... La ce sa o tin? Sa devin melancolica din cand in cand? Noroc ca nefiind cu crinolina nu ocupa prea mlt loc in sifonier. Sau, pentru ca materialul e foarte frumos, reusesc sa o transform, sa fac altceva din ea. O sa o intreb pe coritoreasa...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 28 Aug 2008, 21:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
sa ne pui poze cu ea cand este gata ca m-ai facut curioasa.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 28 Aug 2008, 22:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
pai nu stiu...as vinde-o...dar cui?nu tin neaparat sa o pastrez,nu prea am unde si oricum in timp se va degrada...zic eu...chiar nu stiu...


Eu o pastrez, nu vreau sa o dau nici in ruptul capului :D, mi-e prea drag de ea !

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 30 Aug 2008, 23:46 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

Eu o pastrez, nu vreau sa o dau nici in ruptul capului :D, mi-e prea drag de ea !


da, da simie mi-e draga. si acum sta pe canapea, ca si cand ar fi o persoana. si eu trec dimineata prin sufragerie si o salut. sau cand ma intorc acasa, o privesc zambind si o intreb ce mai face. dar asta mai rar, ca sunt obo cand ajung acasa dupa ora 20 mai mereu.
am sa o dau la curatat. ideea cu spalatul oricat de calduta sau necalduta ar fi apa nu-mi prea surade. si cat poate sa coste sa o dai la curatatorie? merita oricum, saraca..(numa sa existe curatatorii care sa faca asta) si la cat am tarait-o saraca in noaptea nuntii... am curatat cateva alei din herastrau bine de tot :-` cand am ajuns dimineata acasa erau la frunze prinse de trena, pe dedesubt...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 31 Aug 2008, 00:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

da, da simie mi-e draga. si acum sta pe canapea, ca si cand ar fi o persoana. si eu trec dimineata prin sufragerie si o salut. sau cand ma intorc acasa, o privesc zambind si o intreb ce mai face. dar asta mai rar, ca sunt obo cand ajung acasa dupa ora 20 mai mereu.
am sa o dau la curatat. ideea cu spalatul oricat de calduta sau necalduta ar fi apa nu-mi prea surade. si cat poate sa coste sa o dai la curatatorie? merita oricum, saraca..(numa sa existe curatatorii care sa faca asta) si la cat am tarait-o saraca in noaptea nuntii... am curatat cateva alei din herastrau bine de tot :-` cand am ajuns dimineata acasa era la frunze prinse de trena, pe dedesubt...


si eu am sters cu ea aleile din herastrau, cand am avut sedinta foto, iar dimineata saraca vb ta aveam detoate pe ea:D

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 31 Aug 2008, 01:57 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

si eu am sters cu ea aleile din herastrau, cand am avut sedinta foto, iar dimineata saraca vb ta aveam detoate pe ea:D


he he..fetele de herastrau..:rofl:
acum am vazut ca am scris ca analfabeta..sau ca agramata mai bine zis.."era frunze" ..dar din greseala..adica am tastat si "U" dar nu l-a luat :~*:~*:~* acum am corectat. sorrrrryyy

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 14 Noi 2008, 17:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
sasha23:
Citat:
Buna fetelor!Eu am avut nunta vara asta si m-am ocupat personal de organizarea ei.M-am inspirat din toate site-urile si revistele posibile si mi-a iesit exact cum am vrut.Piesa de rezistenta a fost rochita mea.Nu m-am visat mireasa cand eram mica si nici nu am avut un ideal de rochie.Dar momentul in care am vazut-o pe site-ul de la San Patrick am ramas vrajita.Era perfecta pentru mine.As vrea sa o pun in bazar dar nu reusesc.
Oricum daca este o viitoare mireasa care este interesata de ea o astept cu comentarii.
PS poze gasiti pe www.sanpatrick.com colectia 2008 chic modelul Basera.Oricum am sa pun si poze de la nunta mea sa o vedeti.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 18 Noi 2008, 18:27 
Nou Venit

Membru din: 28 Oct 2008, 16:20
Mesaje: 7
Citat:
gata...am si eu rochia acasa (de fapt acasa la socrii ca inca n-am ajuns la noi acasa, ne-am oprit la ei)...

fetelor, stiu ce o sa ziceti voi...ca conteaza ce simt eu dar...ieri cand am mers sa o luam (o vazuse doar mama mea si ieri am chemat-o pe soacra si pe sora ei cu mine) m-am necajit tare rau...nu le-a placut...am probat-o si le-am chemat sa ma vada...am vazut pe fata lor cat sunt de dezamagite...pe urma mi-au tot spus chestii de genul...orice mireasa e frumoasa, ca e frumoasa rochia dar se asteptau la altceva....bla bla...m-am simtit ca naiba mai ales ca conta parerea mamei lui...desi apreciez parerile sincere cred ca de data asta ma lipseam...acum, nu stiu...ma tot uit la rochie parca sa ma conving ca e frumoasa...ca eu am ales bine si de fapt ele nu stiu ce inseamna o rochie simpla si eleganta...
abia astept sa ajung cu ea acasa, sa o imbrac si sa vad ce o sa zica sora mea...stiu ca mamei i se pare superba, ca am ales-o impreuna...cred ca am mare nevoie de aprecieri pozitive...:)

nu pune tu la suflet ca asa st soacrele....:p ideea e sa te simti tu bine in ea pt ca tu o porti. te pup si multa fericire:*
cat despre rochie.....am asa o idee stilul princess.....corset transparent...nu foarte incarcata, mai simpluta. am vazut una superba pe saitul unei case de moda dar am uitat cum se numeste:)) dar poza o am in calculator...oricum. mai e un pic pana la targul de mirese.o sa ma inspir de acolo. apropo ce parere aveti de 2 rochii de mireasa? :-? mie imi cam place ideea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 19 Noi 2008, 13:55 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
nu pune tu la suflet ca asa st soacrele....:p ideea e sa te simti tu bine in ea pt ca tu o porti. te pup si multa fericire:*
cat despre rochie.....am asa o idee stilul princess.....corset transparent...nu foarte incarcata, mai simpluta. am vazut una superba pe saitul unei case de moda dar am uitat cum se numeste:)) dar poza o am in calculator...oricum. mai e un pic pana la targul de mirese.o sa ma inspir de acolo. apropo ce parere aveti de 2 rochii de mireasa? :-? mie imi cam place ideea


Cheltuiala dubla...
Dar asta e doar parerea mea. Daca tu nu te poti hotari, mai bine iei doua si porti doua decat sa iti para rau dup-aia... :D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 19 Noi 2008, 14:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Cheltuiala dubla...
Dar asta e doar parerea mea. Daca tu nu te poti hotari, mai bine iei doua si porti doua decat sa iti para rau dup-aia... :D


nici eu nu vad rostul .eu sincer nici nu cred ca aveam timp sa ma schimb...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 22 Noi 2008, 01:15 
Nou Venit

Membru din: 26 Iun 2007, 15:00
Mesaje: 15
Citat:
sasha23:


Mie mi se pare extraordinar de frumoasa :love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 20 Feb 2009, 13:37 
Nou Venit

Membru din: 17 Apr 2008, 20:32
Mesaje: 7
Am o rochie de mireasa noua de la maggie sottero modelul Lana ,culoare alba,este buna pentru marimile 38-46 datorita corsetului.
Daca este cineva interesat sa ma contacteze la (intreaba-ma pe privat) fara spatii!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 24 Feb 2009, 20:39 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Fetelor am inchis acest topic ca deja sunt prea multe pagini. Ne vedem la Vol. VI

Vol. VI este aici:
http://ghidulmiresei.ro/forum_display.p ... &mid=81641

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 733 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 33, 34, 35, 36, 37

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România