Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 05:07


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 733 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 21 Iul 2006, 00:27 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Fetelor primele parti sunt:

vol 1:
https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... 3&mid=1794

vol 2:
https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... 3&mid=6910

vol 3:
https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... &mid=11511

vol 4:
https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... &mid=16607

Aici puteti continua discutiile despre rochii!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 27 Iul 2006, 19:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
:D:D:D:D

nu ti-ai pus poza inca mai?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 02 Aug 2006, 20:09 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
gata...am si eu rochia acasa (de fapt acasa la socrii ca inca n-am ajuns la noi acasa, ne-am oprit la ei)...

fetelor, stiu ce o sa ziceti voi...ca conteaza ce simt eu dar...ieri cand am mers sa o luam (o vazuse doar mama mea si ieri am chemat-o pe soacra si pe sora ei cu mine) m-am necajit tare rau...nu le-a placut...am probat-o si le-am chemat sa ma vada...am vazut pe fata lor cat sunt de dezamagite...pe urma mi-au tot spus chestii de genul...orice mireasa e frumoasa, ca e frumoasa rochia dar se asteptau la altceva....bla bla...m-am simtit ca naiba mai ales ca conta parerea mamei lui...desi apreciez parerile sincere cred ca de data asta ma lipseam...acum, nu stiu...ma tot uit la rochie parca sa ma conving ca e frumoasa...ca eu am ales bine si de fapt ele nu stiu ce inseamna o rochie simpla si eleganta...
abia astept sa ajung cu ea acasa, sa o imbrac si sa vad ce o sa zica sora mea...stiu ca mamei i se pare superba, ca am ales-o impreuna...cred ca am mare nevoie de aprecieri pozitive...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 02 Aug 2006, 20:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
gata...am si eu rochia acasa (de fapt acasa la socrii ca inca n-am ajuns la noi acasa, ne-am oprit la ei)...

fetelor, stiu ce o sa ziceti voi...ca conteaza ce simt eu dar...ieri cand am mers sa o luam (o vazuse doar mama mea si ieri am chemat-o pe soacra si pe sora ei cu mine) m-am necajit tare rau...nu le-a placut...am probat-o si le-am chemat sa ma vada...am vazut pe fata lor cat sunt de dezamagite...pe urma mi-au tot spus chestii de genul...orice mireasa e frumoasa, ca e frumoasa rochia dar se asteptau la altceva....bla bla...m-am simtit ca naiba mai ales ca conta parerea mamei lui...desi apreciez parerile sincere cred ca de data asta ma lipseam...acum, nu stiu...ma tot uit la rochie parca sa ma conving ca e frumoasa...ca eu am ales bine si de fapt ele nu stiu ce inseamna o rochie simpla si eleganta...
abia astept sa ajung cu ea acasa, sa o imbrac si sa vad ce o sa zica sora mea...stiu ca mamei i se pare superba, ca am ales-o impreuna...cred ca am mare nevoie de aprecieri pozitive...:)


fata!!! Mai bine nu o aratai la nimeni!:D:D:D Eu am facut poze la prototip ...si p-alea le-am aratat la toata lumea! Si maica-mea a comentat, da ea vb. si tot ea auzea!! Kkt! Important e sa-ti placa tie , da? Comentarii vor fi tot timpul (vezi cazul meu ...ca am tot postat critici pe la galerie) ..nu cred ca scopul nostru in viata e sa-i multumim pe cei din jur....ci sa ne multumim pe noi insisi!! Cui nu -i place ...sa nu se uite (:D:D:D m-a apostrofat pe mine o utilizatoare la un mom dat:p:p:p ii spusesem eu ca nu-mi plac rochiile cu tul....la mine tul=tifon.....si replica a fost : "nici nu trebuie" ....si avea dreptate! Da' mi-am dat si eu cu parerea, na! ) ........so ..concluzi e asta: "Nici nu trebuie sa le placa"! Daca iti place tie e suficient! Sa o porti iubita!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 02 Aug 2006, 20:48 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
gata...am si eu rochia acasa (de fapt acasa la socrii ca inca n-am ajuns la noi acasa, ne-am oprit la ei)...

fetelor, stiu ce o sa ziceti voi...ca conteaza ce simt eu dar...ieri cand am mers sa o luam (o vazuse doar mama mea si ieri am chemat-o pe soacra si pe sora ei cu mine) m-am necajit tare rau...nu le-a placut...am probat-o si le-am chemat sa ma vada...am vazut pe fata lor cat sunt de dezamagite...pe urma mi-au tot spus chestii de genul...orice mireasa e frumoasa, ca e frumoasa rochia dar se asteptau la altceva....bla bla...m-am simtit ca naiba mai ales ca conta parerea mamei lui...desi apreciez parerile sincere cred ca de data asta ma lipseam...acum, nu stiu...ma tot uit la rochie parca sa ma conving ca e frumoasa...ca eu am ales bine si de fapt ele nu stiu ce inseamna o rochie simpla si eleganta...
abia astept sa ajung cu ea acasa, sa o imbrac si sa vad ce o sa zica sora mea...stiu ca mamei i se pare superba, ca am ales-o impreuna...cred ca am mare nevoie de aprecieri pozitive...:)


Vrem si noi poze, sa ne putem spune parerea.
Poate te vor ajuta si parerile noastre.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 02 Aug 2006, 21:09 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:



Asa se intampla la rochiile simple. Lumea se asteapta sa ne "impodobim" ca un pom de craciun:gun:

In concluzie, nu te necaji!!!:ok::lol::wok:


rochia mea "simpla" inseamna doar ca e lipsita de dantela, n-are tul pe deasupra (da angelino, nici mie nu-mi place)(de fapt, daca o iau pe dos, adica cu jupoanele pe deasupra cred ca o sa placa mai mult) si n-are nici aplicatii de flori sau mai stiu eu ce...rochia mea e doar o rochie dintr-un material foarte fin (tafta adusa din strainatate), ampla, cu niste aplicatii de margelute marunte si cu trena...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 02 Aug 2006, 21:20 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Iar mie mi se pare absolut superba rochia ta din descrierea facuta. Exact asa o sa imi iau si eu, iar eu in schimb o sa aleg un model cu bretele. Nu-mi plac de nici o culoare cele fara bretele.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 02 Aug 2006, 21:26 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Iar mie mi se pare absolut superba rochia ta din descrierea facuta. Exact asa o sa imi iau si eu, iar eu in schimb o sa aleg un model cu bretele. Nu-mi plac de nici o culoare cele fara bretele.


esti foarte draguta...:)

rochia mea are bretele...n-am zis nicaieri ca nu are pentru ca si eu le prefer pe cele cu bretele...
abia astept sa va pun poze cu ea...sa va spuneti si voi parerea...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 02 Aug 2006, 21:27 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

Vrem si noi poze, sa ne putem spune parerea.
Poate te vor ajuta si parerile noastre.


va rog sa nu va suparati...dar poze doar din 20 august (promit ca in dimineata de dupa nunta va si pun)...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 02 Aug 2006, 21:27 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Sincera sa fiu, si eu consider ca parerea mamei lui conteaza, dar pun mai mare pret pe parerea mea si in special a mamei mele, care intotdeauna a fost obiectiva in privinta hainelor mele. Imi spune sincer daca-i place sau nu, si am incredere in ea. Si plus de asta, daca tie iti place, nu mai cauta motive sa ti se para frumoasa. Fa altceva: fa-i o poza cu telefonul, sau ceva, si arat-o mirelui :ok: si daca lui ii place, (iar lui sigur o sa-i placa altfel... :gun:) e totul perfect.
Nu mai fii trista, ca a avut totusi dreptate. Orice mireasa e frumoasa, dar de data asta nu ea e mireasa, asa ca nu avea de ce sa se astepte la ALTCEVA, pentru ca nu poarta ea. Punct.
Distreza-te bine la nunta.:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 03 Aug 2006, 13:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

rochia mea "simpla" inseamna doar ca e lipsita de dantela, n-are tul pe deasupra (da angelino, nici mie nu-mi place)(de fapt, daca o iau pe dos, adica cu jupoanele pe deasupra cred ca o sa placa mai mult) si n-are nici aplicatii de flori sau mai stiu eu ce...rochia mea e doar o rochie dintr-un material foarte fin (tafta adusa din strainatate), ampla, cu niste aplicatii de margelute marunte si cu trena...


Asa a fost si a mea. Simpla si cu cateva margelute pe o parte din corset si toata lumea a laudat-o. Asa ca nu fii suparata, sunt sigura ca si a ta e superba. Soacra ta e soaca de fapt si prin definitie ele intotdeauna au ceva de comentat.
Cea mai importanta esti tu si daca tie iti place, sa nu te intereseze alte pareri.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 04 Aug 2006, 00:32 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
fetelor...va multumesc mult...voi si sora mea m-ati ajutat mult...sa imi revin...si intr-adevar, chiar cred ca rochia mea e superba, in ciuda tuturor...abia astept sa o imbrac...si sa va arat si voua poze...

va multumesc mult pentru sustinere...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia de mireasa - vol V
MesajScris: 04 Aug 2006, 14:59 
Junior

Membru din: 06 Ian 2006, 18:11
Mesaje: 67
Citat:

Mai, pe bune, eu nu va inteleg! Bineinteles ca iti cumperi ce-ti place , mai ales cand este vorba despre rochia ta de mireasa.
Eu mi-am luat rochia de mireasa impreuna cu sotul meu. Doar noi 2 si am probat-o pe cea care mi-a placut si am zis ca ASTA ESTE, PE EA O VREAU!
Mie cand imi place ceva, nu mai caut, iau si gata! Poate sa gasesc mai ieftin sau mai scump o chestie dar daca mie mi-a placut ceva foarte mult, IAU nu mai stau pe ganduri.
Hai ca va pup:lips:

hey hey.. eu mi-am luat doua.. unora le place mai mult prima altora mai mult a doua:)) mie imi plac amandoua ; invitatii o sa poate sa se decida care e mai frumoasa..... ambele sunt crem.. prima ( care o voi purta la cununia religioasa si la primirea invitatiilor) este corset si fusta- cu crinolina....... cealalata este crem si este rochita cu un singur rand de jupon.. ca sa pot juca...:):-` Parerile sunt asa de impartite ca daca m-as lua dupa ele... ar tb sa imi mai iau inca trei:((


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 733 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 37  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România