Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 04:00


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 172 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 28 Dec 2005, 13:56 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Continuam aici discutia despre targuri. Deocamdata, va pot spune urmatoarele:

Targ Romexpo, in perioada 3-5 februarie 2006, organizat de catre Ideal Mariaj,

Targul de nunti Sofitel 2006 se va desfasura in perioada 10-12 februarie.

Targul de nunti Marriot 2006 se va desfasura in perioada:
17-19 februarie 2006
Si va fi structurat pe 2 locatii:
- Casa Poporului - rochii, invitatii, pantofi, decoruri restaurante , dj, etc)
- Marriot - firmele care intermediaza serviciile, reprectiv cateva agentii.

Asteptam informatii noi, detalii referitor la orele de vizitare :ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 29 Dec 2005, 00:49 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
avand in vedere ca nu ma intereseaza contactarea unei firme organizatoare de nunti,la care targ sa ma duc-sunt din gl si nu pot veni la ambele-la sofitel sau la marriot?care e mai complex..rochii,invitatii..etc?..:huh:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 29 Dec 2005, 14:51 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Draga Livia,
te sfatuiesc sa iti faci timp sa ajungi la Expo Mariage 2006 organizat la JW Marriott. Aici ai sa gasesti casele de moda, producatorii din domeniul vestimentatiei de nunta, furnizori de servicii.
Poti admira flori, buchete, mese festiv decorate, rochiile de mireasa (cu miile, nu exagerez!), verighete, accesorii vestimentare, invitatii, torturi, stilisti, albume foto, fotografii.
Poti gasi chiar si vinuri, porumbei sau dansatori profesionisti dispusi sa predea mirilor primii pasi de vals.
Asa ca ... eu cred ca merita efortul de a bate un drum pana in capitala. O sa pleci cu o gramada de idei. Iti garantez. :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 29 Dec 2005, 15:41 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by mihaela
Buna , fetelor! Sunt nou venita pe acest site, dar totusi, ma gandesc ca ma puteti ajuta. Am nunta in octombrie 2006 si as dori sa stiu daca la aceste targuri de nunti mi - as pute cumpara accesorii de nunta, eventual rochie de mireasa si costum de mire sau aceste targuri sunt facute doar pentru expozitii? Exista avantaje in ceea ce priveste organizarea acestor targuri? Care ar fi acestea?

Multumesc,
Mihaela


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 29 Dec 2005, 16:09 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Mihaela,
citeste primul mesaj si vei vedea ca acolo Krelia ne-a informat cu targurile de nunti care vor fii la inceputul anului.
Pentru mai multe informatii si detalii asteapta sa apara si revista "Mireasa" in ianuarie. La sfarsitul revistei vei gasi cateva pagini numai cu adrese importante atat din Bucuresti cat si din tara.
Te sfatuiesc sa o cumperi.

Gabriela


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 31 Dec 2005, 00:58 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Mihaela, aceste targuri, in general sunt facute si pentru ca ei, expozantii sa castige ceva....nu?
Gandeste-te ca si la un targ de turism, unii oameni pleaca de acolo cu concediul gata rezervat....asa ca....evident si tu poti pleca cu invitatiile comandate, sau cu rokitza cumparata si impachetata si multe multe altele....
Avantaje pentru noi, miresicile, ar fi, desigur..si anume, ca unele firme practica reduceri de pret la imbracaminte, de ex. anul acesta agnes toma oferea un cupon de 10% reducere valabil pana in iulie, cu care trebuia sa te prezantezi in magazinul lor si primeai acea reducere la cumpararea fie a rochitei, fie a costumului de ginerica.

Daca odata venita la targ, vei gasi ce-ti place, poti achizitiona rochita, costumul de mire, accesorii, invitatii, verighete, DJ-ul, iti poti rezerva chiar croaziera pt luan de miere :D (anu' asta a venit o astfel de firma de turism, care facea croaziere - da', iti dai seama ca csota de-o ciorba...)....marturii....porumbei.....artificii....etc. etc.....tot ce vrei....
PS....stand si reluand filmul...nu-mi aduc aminte sa fi vazut pantofaraie...dar...se poate sa-mi fi scapat mie....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 03 Ian 2006, 16:25 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Achizitionarea rochitei de la un astfel de targ nu mi se pare a fi o alegere prea buna mai ales pentru miresicile tarzii (adica cele care au nunti spre sfarsitul anului).
Motive: modele noi apar in fiecare luna iar casele de moda devin din ce in ce mai performante in asocierea rochitei cu stilul nuntii sau a voalului cu mimica fetei, etc. In timp, este posibil ca modelul sa nu ti se pare cel mai potrivit (la cat de vulnerabile si schimbatoare suntem in aceasta perioada) si in plus trebuie sa ai mare grija de cum se pastreaza pana la marele eveniment: praf, miros, ingalbenire daca ai ales o rochita alba, s.a.m.d.
Pot fii doar orientative.

Insa ... sunt ideale pentru cele care se casatoresc prin aprilie, mai, cel tarziu iunie (mai ales daca sunt si reduceri).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 03 Ian 2006, 19:14 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by gabriela
Achizitionarea rochitei de la un astfel de targ nu mi se pare a fi o alegere prea buna mai ales pentru miresicile tarzii (adica cele care au nunti spre sfarsitul anului).

Da, si eu sunt in dilema....sa o iau de la targ...si sa profit de reducerea de 10%...sau sa mai astept..tinand cont ca nunta e la sfarsitul lui august si din februarie pana atunci...ohohoh..destul..vorba ta...frica de a nu se ingalbeni e destul de mare...
cred ca ma voi rezuma daor la accesorii aranjamente si invitatii...de la targ...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 03 Ian 2006, 20:33 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Exact ... noi am hotarat ca, de la Targul de nunti, el sa isi cumpere costumul de ginere (in cazul in care va gasi unul cum si-l doreste), sa ne cumparam verighetele si poate invitatiile si albumul foto.
Pe acestea punem accent. In cazul in care mai gasim si alte accesorii importante care sa ne si placa, le vom lua.
Insa, nu vrem sa ne grabim la cumparaturi pentru ca mai tarziu sa regretam alegerea facuta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 15 Ian 2006, 01:00 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Acolo exista posibilitatea sa probezi rochiile? sau costumele?

Eu stiu ca da ... este la fel ca si in magazin iar modelele de proba eu stiu ca acelea nu se vand, sunt doar mostre (pentru probat).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 15 Ian 2006, 05:21 
Junior

Membru din: 29 Noi 2005, 16:01
Mesaje: 79
imi spune si mie cineva unde este hotelul marriot? eu sunt din constanta si trebuie oricum sa ajung in febr in bucuresti. si nu prea stiu in ce perioada, macar sa nu vin degeaba. am inteles ca cel din 17-19 febr e cel mai complet? este cumva hotelul acesta pe 13 septembrie, sau confund eu?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 15 Ian 2006, 12:59 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by gloria_75
Buna fetelor!
... Ce nu am gasit e acea carte pentru oaspeti. Aveti idee de unde pot sa fac rost?:

Pai...in general, cred ca firmele care se "ocupa" cu invitatii, carduri de amsa/confirmare, card-holdere, meniuri, albume fotografii....au si acea carte de invitatii...parerea mea:ermm::rolleyes:
:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 15 Ian 2006, 13:02 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Posted by gloria_75

In legatura cu prezenta la targurile de nunti va pot spune ca la toate participa aceleasi firme, nu rateaza ele ocazia sa-si faca publicitate!!!

Nu chiat toate...daca se "terezesc" tarziu si nu-si mai gasesc stanf pt inchiriat :D...insa marea majoritate, sunt aceleasi, desigur...
Uite, iti dau in singur exemplu, in 2005, fara a face absolut nici o reclama...(X), Mariaj Lux (importator Demetrios) a participat numai la Sofitel, la cel de la Marriott nemaigasind loc :D
Pup.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Marriott
MesajScris: 15 Ian 2006, 19:58 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
imi spune si mie cineva unde este hotelul marriot?

JW MARRIOTT BUCHAREST GRAND HOTEL
Calea 13 Septembrie 90 (Piata Arsenalului)
Tel. 403.00.00
Fax 403.00.01
Prefixul de Bucuresti 021.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 16 Ian 2006, 02:29 
Nou Venit

Membru din: 10 Ian 2006, 21:51
Mesaje: 3
Citat:
avand in vedere ca nu ma intereseaza contactarea unei firme organizatoare de nunti,la care targ sa ma duc-sunt din gl si nu pot veni la ambele-la sofitel sau la marriot?care e mai complex..rochii,invitatii..etc?..:huh:


si eu cred ca ar trebui sa mergi la marriot. targul asta are traditie si intotdeauna au fost multe case de moda acolo. sunt convinsa ca vor fi si acum


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Targuri de nunti 2006
MesajScris: 16 Ian 2006, 02:32 
Nou Venit

Membru din: 10 Ian 2006, 21:51
Mesaje: 3
Citat:
Continuam aici discutia despre targuri. Deocamdata, va pot spune urmatoarele:

Targ Romexpo, in perioada 3-5 februarie 2006, organizat de catre Ideal Mariaj,

Targul de nunti Sofitel 2006 se va desfasura in perioada 10-12 februarie.

Targul de nunti Marriot 2006 se va desfasura in perioada:
17-19 februarie 2006
Si va fi structurat pe 2 locatii:
- Casa Poporului - rochii, invitatii, pantofi, decoruri restaurante , dj, etc)
- Marriot - firmele care intermediaza serviciile, reprectiv cateva agentii.

Asteptam informatii noi, detalii referitor la orele de vizitare :ok:


la marriot nu se duc doar agentiile, si si celelalte firme


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 172 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 27 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România