Ultima vizită a fost: Acum este 25 Apr 2024, 10:49


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 243 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 10 Ian 2006, 20:59 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Initial am ales Ibitza dar ne-am razgandit. Un cuplu de prieteni casatoriti vara trecuta au fost acolo in luna de miere si dupa povestiri nu se potriveste prea bine cu ideea de luna de miere: romantica si plina de nebunii.
Acum ne orietam catre Croatia dar nu este nimic sigur.
Oricum va fii undeva in afara granitelor Romaniei; este mai frumos si la fel de convenabil la pret.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 12 Ian 2006, 01:08 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Treaba sta cam asa:eu vreau sa plecam din Romania in luna sau saptaman,ce-o fi ea.El nu vrea.Zice ca nu avem bani si sincer chiar nu sunt.Asa ca probabil, nunta urmand sa aiba loc in ocombrie, vom merge la munte.E iarna(anotimpul nostru preferat), e la munte(destinatia de vis oricand pt noi)si suntem doi.
Ia imagineaza-ti:munti,munti si iar munti.Cabana ta e intr-o vale micutza.E seara si ninge cu fulgi mari si desi.Iar noi.....noi ne iubim in casa, la caldura, cu un vin fiert in fata, admirand fulgii care se incapataneaza sa cada.Parca ar vrea sa ne ingroape pe noi doi in cabana aia, sa ramanem impreuna pt totdeauna, ocrotiti de focul din soba.
:gun::gun::gun:M-AM PIERDUT IN VISE!!!DE CE NU MA TREZESTE NIMENI?(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 12 Ian 2006, 01:13 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
Initial am ales Ibitza dar ne-am razgandit. Un cuplu de prieteni casatoriti vara trecuta au fost acolo in luna de miere si dupa povestiri nu se potriveste prea bine cu ideea de luna de miere: romantica si plina de nebunii.
Acum ne orietam catre Croatia dar nu este nimic sigur.
Oricum va fii undeva in afara granitelor Romaniei; este mai frumos si la fel de convenabil la pret.

GRESIIIIIT!!!!!Este mult mai convenabil sa pleci in afara!Nimic altceva decat tristul adevar!!!
Noi vrem sa mergem la munte,dar asta doar pt ca are el un unchi care e de acord sa ne lase casa pe maini in luna de miere.Si de altfel,acolo mergem de cate ori vrem sa ne relaxam.Asta pentru ca locul unde e construita casa e rupt de lume.Si dupa balamuc cu sute de invitati galagiosi,numai plaje pline de lume prin hawaii imi mai trebuie!!!!:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 12 Ian 2006, 22:42 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
GRESIIIIIT!!!!!Este mult mai convenabil sa pleci in afara!Nimic altceva decat tristul adevar!!!

Pai asta spuneam si noi ... sa plecam in afara pentru ca nu se stie cand o sa mai avem ocazia iar "luna" de miere este foarte speciala. Macar o data sa te rasfeti si tu, in limita posibilitatilor, bineinteles!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 13 Ian 2006, 21:01 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Gaby, incearca sa vezi niste oferte si pentru afara, pentru ca s-ar putea sa-ti convina mai mult.

M-am exprimat gresit??? pentru ca vad ca ma indrumati sa caut oferte pentru strainatate iar eu exact asta am si specificat; voi pleca in luna de miere "undeva in afara granitelor Romaniei; este mai frumos si la fel de convenabil la pret."
Noi vrem sa mergem la mare iar de statiunile de la noi din tara ne-am luat gandul. Vrem ceva deosebit pe masura evenimentului. :flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 14 Ian 2006, 23:26 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Am aflat ca un concediu in Grecia te poate costa 500 euro (de pereche) cu cazare la hotel si demipensiune, in cazul in care alegi sa ajungi acolo cu autocarul. Ori mie mi se pare a fi o suma foarte rezonabila comparand cu un concediu in Romania care te poate costa chiar si mai mult daca alegi o statiune mai selecta, gen Mamaia.
Si in Turcia sunt cateva statiuni foarte frumoase si cu preturi la fel de rezonabile ca in Grecia; dar acum, de frica gripei aviare, turismul a fost compromis.
Si cred ca si Italia poate fi o alegere foarte buna si ca destinatie, dar si ca preturi. :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 16 Ian 2006, 04:19 
Veteran

Membru din: 11 Ian 2006, 10:39
Mesaje: 256
Citat:
Am aflat ca un concediu in Grecia te poate costa 500 euro (de pereche) cu cazare la hotel si demipensiune, in cazul in care alegi sa ajungi acolo cu autocarul. Ori mie mi se pare a fi o suma foarte rezonabila comparand cu un concediu in Romania care te poate costa chiar si mai mult daca alegi o statiune mai selecta, gen Mamaia.
Si in Turcia sunt cateva statiuni foarte frumoase si cu preturi la fel de rezonabile ca in Grecia; dar acum, de frica gripei aviare, turismul a fost compromis.
Si cred ca si Italia poate fi o alegere foarte buna si ca destinatie, dar si ca preturi. :-`

Gandeste-te ca tocmai datorita gripei aviare o sa fie mai ieftin.Iar ca te imbolnavesti...nici sa nu te gandesti!Zazavaturi-zarzavaturi-zarzavaturi(si mai si slabesti)
Pupici:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 16 Ian 2006, 21:06 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Daca e cineva interesat, ii pun la dispozitie mai multe informatii precum si numele unei agentii de incredere prin care am fost eu. Recomand Croatia cu caldura!!! Merita!

Buna ... eu vreau Croatia pentru luna de miere; sunt mai bine de 2 luni de cand caut oferte, am trimis o gramada de mail-uri pe la diferite agentii dar nu am primit nici un raspuns concret pana acum.
Daca ne-ai putea ajuta cu cateva informatii/detalii ai face 2 oameni foarte fericiti.
Astept cu nerabdare!

Multumesc.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 243 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România