Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 12:13


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 243 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
noi mai mult ca sigur vom merge in Tenerife. deja am primit oferta pentru anul acesta! aviz amatoarelor!:ok:


cat te duce oferta asta?? ca pret? (?)(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:28 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

pai sunt mai multe hoteluri cu preturi diferite. majoritatea se invart undeva la 1500-1700 euro: avion, cazare cu demipensiune, hotel 4 sau 5 stele, asistenta turistica si taxe aeroport care sunt undeva 115 euro de caciula.:)


cam scump 1500 de euro dar tinand cont ca e in insulele Tenerife se merita cred eu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:30 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:

cam scump 1500 de euro dar tinand cont ca e in insulele Tenerife se merita cred eu.
dar oluna dew miere in Romania cum suna?eu as vrea undeva la mare....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:



Mamaia...


eu va zic de pe acum : am 2 alternative : cu nasii intr-un tur de europa ....sau eu cu el ....la Tuzla ...pe malul marii o saptamana singuri!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:33 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:



Mamaia...


uite unde ne ducem noi,in Eforie Nord,Neptun e frumos. dar mie tot Eforie il prefer.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:40 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


La Neptum mergeam si noi dar anul trecut am fost dezamagita.Atata galagie, manele, aglomeratie....Mi-a parut rau ca n-am mers la Mamaia...Oricum sper s anu mai fac vreun concediu pe litoralul romanesc...:ermm:


pacat ca ti-ai facut impresia asta proasta despre litoral. :(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 20:04 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

al meu a facut armata la constanta si i s-a acrit de mare, asa ca nici dc ma ruga nu mergeam lol :)


daca voua va place in alta parte,mergeti unde vreti voi ca de aia e luna de miere. sa va rasfatati.:ok:;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 20:13 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

el vrea la munte neaparat si nici mie nu imi displace ideea :) deci sinaia sau busteni va fi, am timp in vara sa vad preturile :)


da si la munte e frumos mai ales ca tu ai nunta in noiembrie atunci chiar e frumos in perioada aceea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 20:14 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
am si eu o problema cu luna de miere,stiu unde vrem sa mergem,dar nu stiu cum e mai convenabil sa rezerv prin internet sau sa ma duc acolo la ei. cum se face? ca eu as vrea sa rezerv bilete pt un sejur la mare ,dar asta peste o luna si ceva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 20:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
am si eu o problema cu luna de miere,stiu unde vrem sa mergem,dar nu stiu cum e mai convenabil sa rezerv prin internet sau sa ma duc acolo la ei. cum se face? ca eu as vrea sa rezerv bilete pt un sejur la mare ,dar asta peste o luna si ceva.


ce pot sa zic....teoretic ...cei care isi fac rezervarea prin agentie ..au un pret mai mik! Vrajala ...pt. ca in el; intra si pretul practicat de jotel plus comisiuonul agentiei! Mai bine suni direct la hotelul respectiv si negociezi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 20:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
am si eu o problema cu luna de miere,stiu unde vrem sa mergem,dar nu stiu cum e mai convenabil sa rezerv prin internet sau sa ma duc acolo la ei. cum se face? ca eu as vrea sa rezerv bilete pt un sejur la mare ,dar asta peste o luna si ceva.


ce pot sa zic....teoretic ...cei care isi fac rezervarea prin agentie ..au un pret mai mik! Vrajala ...pt. ca in el; intra si pretul practicat de jotel plus comisiuonul agentiei! Mai bine suni direct la hotelul respectiv si negociezi


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 20:18 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

am lucrat in agentie de turism si cel mai bun sfat este sa te duci sa rezervi cu mana ta la hotel. la agentie iti ia bani in plus, pe net in Romania eu nu am curaj prea mult. asa ca suna la hotel si intreba cum sa faci, daca fac rezervarile prin telefon sau pe mail la ei sau trebuie sa mergi acolo


aha mersi mult.sa vedem cum facem.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 20:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

am lucrat in agentie de turism si cel mai bun sfat este sa te duci sa rezervi cu mana ta la hotel. la agentie iti ia bani in plus, pe net in Romania eu nu am curaj prea mult. asa ca suna la hotel si intreba cum sa faci, daca fac rezervarile prin telefon sau pe mail la ei sau trebuie sa mergi acolo


hihihih ce coincidenta .....eu am lucrat intr-un hotel...si stiu ca preturile vin umflate!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Luna de miere
MesajScris: 22 Mar 2006, 20:25 
Nou Venit

Membru din: 27 Ian 2006, 07:09
Mesaje: 38
Citat:

aha mersi mult.sa vedem cum facem.


nu stiu exact cum functioneaza agentiile din Romania, dar stiu ca orice agentie care se respecta negociaza preturi mai bune decat daca le iei pe cont propriu (doar pentru ca hotelurile nu iti ofera tie acelasi pret pe care il ofera agentiilor - un fel de en gros). Acum dat fiind ca din ce stiu in alte domenii in Romania lucrurile merg exact pe dos, nu as exclude ca de fapt agentiile nu au preturi mai avantajoase. Si chiar nu stiu, in Ro as prefera oricand sa stau la o pensiune doar pentru ca hotelurile sunt overpriced pentru serviciile mediocre in majoritate pe care le ofera. Referitor daca sa mergi la agentie in persoana sau pe net... as face searchul pe net si le-as cere cotatii, si apoi as merge in persoana doar la agentiile care au cele mai interesante oferte.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 243 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România