Ultima vizită a fost: Acum este 26 Apr 2024, 23:31


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 262 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 17 Mar 2006, 16:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
cred ca este vorba de taxa la biserica pe care o platesti cand iti fixezi si ora iar taxa pt.civila o platesti cand depui actele.




luati un link ...si uitati-va la pozele unei nunti americane!! Astept pareri!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 17 Mar 2006, 16:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Ce link:blink:(?)


asta
http://www.pbase.com/danielweil/donna__alex&page=18

scuze am uitat sa-l adaug!!
cine ar avea la noi tupeul sa se imbrace in king arthur & guinevere????(X)(X)(X)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 17 Mar 2006, 16:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:



si asta http://www.pbase.com/danielweil/gusman-forney_wedding

cu tot tacamul ....zece cavaleri de onoare ...zece d-re de onoare ...bla bla


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 20 Mar 2006, 16:46 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
pana la urma noi vom face cununia civila la sect 6 cu toate ca noi suntem eu din 4 el din sect 5 dar sta la o strada distanta de cea din sect 6 (cred ca acolo e granita dintre sectoare) si am intrebat daca se poate si merge....cu sau fara viza de flotant merge si fara dar am inteles ca nici pomeneala sa ne programeze de acum:-` trebuie in august sept...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 20 Mar 2006, 16:57 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:


Eu cred ca o sa fac invitatiile acum, ca trebuie sa respectam graficul de cheltuieli:D si o sa le tiparesc in iulie cand o sa stiu exact detalii legate de ora si tot.
Ce ziceti(?) O fi bine(?)


pai e ok asa eu nu am trecut cununia civila pe invitatie dar daca o treci trebuie sa vezi la ce ora este programarea si merita sa incerci poate te programeaza din timp daca le spui ca ai de tiparit invitatiile:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 20 Mar 2006, 17:35 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:


Problema e ca noi suntem in Buzau numai de sambata pana duminica si nu stiu daca o sa bage in seama pe altcineva care se duce acolo:(


a deci trebuie sa faceti un drum acolo nu mi-am dat seama pai eventual cand il faceti sa aveti si actele sa le lasati...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 20 Mar 2006, 19:20 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

incearca cu un telefon din timp. sigur iti va spune cineva ce zile si ce ore sunt libere si iti sugerez sa va treceti pe lista.


si eu am fost sa vad daca se fac programari sau rezervari si nu se fac acuma.oricum la noi nu e bucuresti sau mai stiu eu ce oras,a zis sa ne ducem cu 2 saptamani inainte de cununie sa depunem actele si sa ne alegem ora,dar poate putem sa ne ducem cu o luna inainte sa ne alegem vreo ora ceva dar cred ca ar fi in zadar. eu o sa ma duc de dimineata cu 2 saptamani inainte de nunta cu actele . mai e timp sa vedem cu facem.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cununia civila
MesajScris: 21 Mar 2006, 15:42 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

eh eu sunt in Arad si deja erau programati 6 innainte noastra pentru 4 nov...asa ca ;) nu as conta pe faptul ca e orasul mai mic ;)


nu e vorba ca e orasul mic sau nu dar la noi sunt alte chestii. oricum de dus ne vom duce cu o luna inainte sa ne programam ora si ziua sa vedem cum e mai bine sa facem ca maica-mea s-a dus acum o luna si ceva si a trebat pe cineva care lucreaza la casacasatoriilor si a zis sa venim cu 2 saptamani inainte de nunta .


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 262 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 20 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România