Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 09:01


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: voi unde mergeti in luna de miere?
MesajScris: 19 Ian 2006, 02:20 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Nuntile de pe 2 sunt tot la BZ?

Mady, o nunta va fi la Galati si cealalta la Ramnicu Sarat.
Cat despre site, eu l-am recomandat tuturor prietenilor si colegilor si toti au fost incantati. Acuma depinde si cat de des ai acces la internet; eu sunt norocoasa ca am si la munca si acasa (bine ca la munca este cam restrictionat) dar ma descurc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voi unde mergeti in luna de miere?
MesajScris: 19 Ian 2006, 17:24 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:
servus miresucilor:flowers:
ma bucur tare mult ca am gasit acest site:wok: astfel am si eu cu cine mai povestii:D despre nunta mea
voi v ati ales unde mergeti in luna de miere?
eu inca nu sunt hotarata, dar am auzit ca in grecia (paralia) este f.f.f.frumos.
voi ce ziceti? aveti vreo idee?(?)
va pupppp


paralia este foarte ok am mers acolo e superb si ieftin pentru ceea ce ofera. Si iti recomand agentia Romadria pt grecia...poti sa mergi cu excursie organizata de acolo din paralia sau pe cont propriu noi am inchiriat un matiz cu 50 euro toata ziua si sa viztezi meteora...nu vei regreta si mai sunt si altele de vazut (Skiatos, Salonic,etc..)nu trebuie doar sa stai la plaja.....bafta...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voi unde mergeti in luna de miere?
MesajScris: 19 Ian 2006, 17:36 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
si eu visez la Egipt pt anul asta sau Venetia sunt destinatii de vis....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voi unde mergeti in luna de miere?
MesajScris: 20 Ian 2006, 22:48 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Eu vreau Croatia.
Mai vrea altcineva???


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Informatii utile despre luna de miere...
MesajScris: 23 Ian 2006, 02:09 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
1. Stabiliti bugetul pe care doriti sa-l alocati voiajului de nunta.
2. In functie de acest buget alegeti o destinatie. Daca nu va plac aventurile si nu vreti sa experimentati ceva nou este bine sa alegeti aceasta destinatie tinand cont de recomandarile prietenilor sau a unui agent de turism.
3. Daca alegeti o destinatie intr-o alta tara verificati cu cateva luni valabilitatea pasapoartelor si incepeti demersurile pentru a obtine viza, daca este cazul.
4. Daca va adresati unei agentii de turism cereti cat mai multe oferte.
5. Puteti sa economisiti bani! In anumite perioade din an biletele sunt reduse cu pana la 50% din valoarea lor. Chiar daca voiajul nu este imediat dupa nunta, oricand va fi binevenit, nu-i asa?
6. Daca ati ales o destinatie mai exotica nu uitati sa luati cu voi medicamente antialergice. Ar fi bine chiar sa va adresati medicului de familie care va poate prescrie si alte medicamente care va vor fi utile.
7. Incepeti sa impachetati pentru luna de miere cu o saptamana inainte!

Calatorie placuta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voi unde mergeti in luna de miere?
MesajScris: 23 Ian 2006, 18:36 
Senior

Membru din: 05 Ian 2006, 03:22
Mesaje: 166
buna ... va urez de pe acum tuturor o luna de miere cat mai romantica si plina de iubire. Si pt cele ce-si doresc, poate se intorc in 3 :ok:
noi nu ne-am hotarat inca, nici nu e cazul, mai e in jur de un an si ceva pana la cununia civila. Vom face cununia civila separat de cea religioasa, asa ca ne gandim la mai multe vacante. Dupa cununia civila, sa mergem pe la munte, la mare, pe delta, prin locurile frumoase din romania. Apoi ne gandim sa mergem prin mai multe tari unde avem diferiti prieteni. In Italia, undeva la vama cu Franta. Vom merge prin Monaco si Montecarlo, unde sunt niste plaje superbe. Apoi si la Venezia. In Spania, unde am niste rude si prin Turcia cu niste prieteni. Vacantzele astea vor veni pe urma, in concediile pe care ni le vom lua, cum putem si noi. Oricum sotiorul meu vrea sa mearga neaparat in Bahamas, asa ca acolo va fi prima destinatie, dupa plimbarea prin romania.
bafta voua, noi mai avem timp sa ne decidem!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voi unde mergeti in luna de miere?
MesajScris: 26 Ian 2006, 01:16 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Suntem tare bucurosi ... am aflat ca exista oferte si pentru zona in care ne dorim noi sa mergem; si este accesibila si calatoria cu masina (avionul era cealalta alternativa).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voi unde mergeti in luna de miere?
MesajScris: 26 Ian 2006, 13:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Eu vreau Croatia.
Mai vrea altcineva???

Eu mai am Croatia in plan. Nasii au promis ca... dupa nunta ...ne asigura luna de miere --> un fel de tur al Europei,incluzand si Croatia, bineinteles. Problema mea...care ma macina ( ca sa zic asa ) este alta : :o ce facem cu pasapoartele, si celelalte acte. Nu cred ca vor fi gata in timp util.:\ Damn..nu stiu cum se procedeaza. Cred ca dupa nunta trebuie sa mai stam vreo 2 sapt pana sunt gata toate ( trebuie schimbat permisul auto, buletinul, pasaportul ....tooooot)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voi unde mergeti in luna de miere?
MesajScris: 29 Ian 2006, 01:17 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
noi am vrea sa mergem la paris. cazarea nu va fi cine stie ce, dar ma omoara biletele de avion :wacko:
oare nu ne-am putea teleporta? :ok:

La Paris? Pe Coasta de Azur ... uuu ... cat de frumos poate fi! ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voi unde mergeti in luna de miere?
MesajScris: 09 Feb 2006, 00:38 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Si eu visez la Egipt.....
Ai vreo oferta?(X)

Peste o luna o sa ajung in Egipt ... am sa filmez, o sa fac fotografii si la sfarsit iti pot spune si cat a costat toata excursia per persoana, desi preturile de acum sunt mult mai mici, fiind in extrasezon ... dar asa estimativ.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voi unde mergeti in luna de miere?
MesajScris: 09 Feb 2006, 12:42 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:
Peste o luna o sa ajung in Egipt ... am sa filmez, o sa fac fotografii si la sfarsit iti pot spune si cat a costat toata excursia per persoana, desi preturile de acum sunt mult mai mici, fiind in extrasezon ... dar asa estimativ.


Buna, si eu astept detalii si informatii despre Egipt pt ca mi-ar place sa merg acolo in octombrie la inceput deci te astept.....;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: voi unde mergeti in luna de miere?
MesajScris: 09 Feb 2006, 13:27 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
Peste o luna o sa ajung in Egipt ... am sa filmez, o sa fac fotografii si la sfarsit iti pot spune si cat a costat toata excursia per persoana, desi preturile de acum sunt mult mai mici, fiind in extrasezon ... dar asa estimativ.


Si mie mi-ar placea sa ajung in Egipt dar nu in luna de miere,nu e indicat de mers acolo pe timp de vara din cauza temperaturii...acum e perioada cea mai propice...
gabriela...distractie placuta si sa ne povestesti si noua cum a fost...ce noroc pe tine...luna de miere si inainte si dupa :)


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 51 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România