Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 02:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1292 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 13 Iul 2007, 23:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Propun sa deschidem un subiect nou si sa vedem care din miresicile din 2006 planuiesc (cu rezultate...sau nu) un bebelus in viitorul apropiat...

Noi incercam oficial din ian 2006 si nimic deocamdata...:(

De DJ si de Oana25 stim cu toatele...cine se mai anunta aspiranta?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 14 Iul 2007, 02:17 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:
Propun sa deschidem un subiect nou si sa vedem care din miresicile din 2006 planuiesc (cu rezultate...sau nu) un bebelus in viitorul apropiat...

Noi incercam oficial din ian 2006 si nimic deocamdata...:(

De DJ si de Oana25 stim cu toatele...cine se mai anunta aspiranta?


felicitari si multa bafta%%-eu sint deja mamica si viitoare mireasa:Dam cam pus carul inaintea boilor,cum se spune.avem bebe mare,de 2 ani si 7 luni si am incercat alti 2 inainte...asa k nu dispera.dr ne'a spus k pot sa nu ramin dak ma stressez si doar la asta ma gindesc,asa k m'am calmat si uite'ne acum parinti de baiat mare(})


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 15 Iul 2007, 00:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

felicitari si multa bafta%%-eu sint deja mamica si viitoare mireasa:Dam cam pus carul inaintea boilor,cum se spune.avem bebe mare,de 2 ani si 7 luni si am incercat alti 2 inainte...asa k nu dispera.dr ne'a spus k pot sa nu ramin dak ma stressez si doar la asta ma gindesc,asa k m'am calmat si uite'ne acum parinti de baiat mare(})


Bamba nu fii suparata, toate se intampla la timpul potrivit. Sunt sigura ca si tu vei deveni mamica in curand si vei fii o mamica super.:nwink::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 15 Iul 2007, 22:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Eu pot sa iti spun de doua foste miresici care incearca sa devina mamici: Tweety_mem si Malinka.


Tweety_mem parca stiam ca incearca acum ceva vreme...nici ea n-a ramas inca? :((

Pacat ca nu mai dau nici un semn de viata pe forum nici una din ele...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 15 Iul 2007, 22:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Bamba nu fii suparata, toate se intampla la timpul potrivit. Sunt sigura ca si tu vei deveni mamica in curand si vei fii o mamica super.:nwink::-*


mda Oana...chestia asta a functionat in primele luni de incercari nereusite....dar deja de ceva vreme nu prea e nici o consolare sa imi repet ca "o sa se intample candva" sau ca "vine cand nu te astepti" sau "bebe vine cand vrea el nu cand vreti voi"...:)

dar in schimb am observat ca ajuta la moral discutiile intre persoane care sunt in aceeasi situatie (hence motivul pt care am deschis topicul :nwink:)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 00:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Daca nu iese saptamana viitoare testul pozitiv, inseamna ca nu inca. Daca aflu ceva va anunt.


ii tin pumnii :npray::npray:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 01:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Si noi ne-am pus pe treaba:ndance:, maine dimineata ma duc si la doctor pt cateva analize mai amanuntite, acum asteptam rezultate:njump::njump::njump:, Va urez mult succes !!!!!!!!!!!

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 02:31 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
Si noi ne-am pus pe treaba:ndance:, maine dimineata ma duc si la doctor pt cateva analize mai amanuntite, acum asteptam rezultate:njump::njump::njump:, Va urez mult succes !!!!!!!!!!!



Multa bafta tuturor aspirantelor!:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 13:50 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

ii tin pumnii :npray::npray:


dar ce ti-au spus medicii? adica poate ar tb sa faceti un tratament...sora cumnatului meu isi doreste de 3 ani si acum a gasit un ginecolog in bucuresti care se ocupa de pb d-astea...nu stiu dc a ramas insarcinata, dar o sa ma interesez..ma rog, imi inchipui ca in state gasesti doctori mai pregatiti, dar nu stii niciodata de unde sare iepurele..
bafta multa!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 13:51 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Si noi ne-am pus pe treaba:ndance:, maine dimineata ma duc si la doctor pt cateva analize mai amanuntite, acum asteptam rezultate:njump::njump::njump:, Va urez mult succes !!!!!!!!!!!


bravo voua! multa bafta!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 17:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

dar ce ti-au spus medicii? adica poate ar tb sa faceti un tratament...sora cumnatului meu isi doreste de 3 ani si acum a gasit un ginecolog in bucuresti care se ocupa de pb d-astea...nu stiu dc a ramas insarcinata, dar o sa ma interesez..ma rog, imi inchipui ca in state gasesti doctori mai pregatiti, dar nu stii niciodata de unde sare iepurele..
bafta multa!


Sunt in tratament de un an si jumatate...de fapt ianuarie 2006 a fost prima vizita la doctor...ca noi de fapt incercam din sept 2005 (dar eu lunile pana sa ma duc la doctor nu le mai calculez ca sa nu ma deprim)...in momentul de fata am mai multe sanse decat am avut acum 4 luni de ex...problema mea este ca nu am ovulatie...si am incercat 2 feluri de tratamente si abia la al doilea am raspuns...si acum ii ok...azi ma duc la inca un test sa vada daca traiesc "inotatorii" inauntru sau daca nu cumva ii omor :))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 18:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Sunt in tratament de un an si jumatate...de fapt ianuarie 2006 a fost prima vizita la doctor...ca noi de fapt incercam din sept 2005 (dar eu lunile pana sa ma duc la doctor nu le mai calculez ca sa nu ma deprim)...in momentul de fata am mai multe sanse decat am avut acum 4 luni de ex...problema mea este ca nu am ovulatie...si am incercat 2 feluri de tratamente si abia la al doilea am raspuns...si acum ii ok...azi ma duc la inca un test sa vada daca traiesc "inotatorii" inauntru sau daca nu cumva ii omor :))


aham...inseamna ca sunteti pe drumul cel bun:nwink: hai, inca putina rabdare! eu astept cu nerabdare sa ne dai veste cea buna!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 18:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Bamba nu-ti pierde speranta. Eu am niste cunostinte care incearca de 11 ani si cand am ramas insarcinata parca imi era jena sa le spun, ca stiam ca vor suferi. Dar s-au bucurat si ei spera in continuare.
Iti tin pumnii sa fie bine de data aceasta.:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 22:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Bamba nu-ti pierde speranta. Eu am niste cunostinte care incearca de 11 ani si cand am ramas insarcinata parca imi era jena sa le spun, ca stiam ca vor suferi. Dar s-au bucurat si ei spera in continuare.
Iti tin pumnii sa fie bine de data aceasta.:-*


Nu-mi pierd inca...abia de 3 luni am ovulatie normala...azi la test a iesit ca totul e normal si mititeii lui rezista acolo :))au zis ca daca nu iese nici luna asta mai mult ca sigur ca o sa faca o inseminare artificiala luna viitoare...

Stiu exact prin ce au trecut cunostiintele tale...o prietena de a mea si-a facut inseminare in ian si a ramas...a fost cumplit pt mine sa imi spuna...ea mai imi ridica moralul stiind ca suntem in aceeasi situatie...din pacate a pierdut sarcina la 19 sapt asa ca acum suntem iar sprijin moral una pt cealalta...dar oricum e groaznic sa ai femei insarcinate in jurul tau cand iti doresti sa fii si tu :(

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 22:54 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
Citat:

Nu-mi pierd inca...abia de 3 luni am ovulatie normala...azi la test a iesit ca totul e normal si mititeii lui rezista acolo :))au zis ca daca nu iese nici luna asta mai mult ca sigur ca o sa faca o inseminare artificiala luna viitoare...

Stiu exact prin ce au trecut cunostiintele tale...o prietena de a mea si-a facut inseminare in ian si a ramas...a fost cumplit pt mine sa imi spuna...ea mai imi ridica moralul stiind ca suntem in aceeasi situatie...din pacate a pierdut sarcina la 19 sapt asa ca acum suntem iar sprijin moral una pt cealalta...dar oricum e groaznic sa ai femei insarcinate in jurul tau cand iti doresti sa fii si tu :(


trebuie sa fii puternica,sa crezi k totul va fi bine si asa va fi...stai calma k vine si bebe,indiferent prin ce metoda:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 22:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

trebuie sa fii puternica,sa crezi k totul va fi bine si asa va fi...stai calma k vine si bebe,indiferent prin ce metoda:-*


incerc sa fiu...multumesc pt incurajari! :-*

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 16 Iul 2007, 23:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:

incerc sa fiu...multumesc pt incurajari! :-*


Asa este, bebe va veni si la voi:flower:, important este sa fi relaxata si linistita :ok:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Aspirante la titlul de mamica
MesajScris: 17 Iul 2007, 00:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Asa este, bebe va veni si la voi:flower:, important este sa fi relaxata si linistita :ok:


asa si sunt...cea mai mare parte a timpului :ndance:...pana se apropie perioada de testat daca sunt sau nu...:))

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 1292 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 65  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 33 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România