Ultima vizită a fost: Acum este 29 Apr 2024, 04:52


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 09 Mai 2007, 19:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Cine se uita la emisiunea cu acelasi titlu? Cum vi se par "personajele principale"? Subiect de barfa deschis viitoarelor (si mai ales fostelor care despica firu-n-patru) mirese care trebuie sa bage la cap remarcile "asa da asa nu"! :nblink: ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 09 Mai 2007, 19:40 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
Cine se uita la emisiunea cu acelasi titlu? Cum vi se par "personajele principale"? Subiect de barfa deschis viitoarelor (si mai ales fostelor care despica firu-n-patru) mirese care trebuie sa bage la cap remarcile "asa da asa nu"! :nblink: ;)

de 2 categorii:
1. amarati carora chiar li se face o "pomana" (nu vreau sa sune dur sau rau) oferinduli-se posibilitatea aceasta;
2. genul manelisti, toparlani, brusc cu pretentii si figuri ca doar se vad la Tv


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 09 Mai 2007, 20:34 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:

Noi ne uitam (adica si eu si sotul) si ne amuza terbil... unele faze au fost memorabile (o mireasa cat usa care vroia rochie cu comete albastre, una care a facut crize de gelozie, o soacra plina de "nervi" pe mireasa etc).


Da, unu' si unu'. Parca desprinsi din Caragiale. Ma inteb pe ce criterii ii selecteaza....cine face cel mai mare circ, probabil.(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 09 Mai 2007, 21:15 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:

Da, unu' si unu'. Parca desprinsi din Caragiale. Ma inteb pe ce criterii ii selecteaza....cine face cel mai mare circ, probabil.(X)

...emisiunea asta (si nu numai ea) imi aduce aminte de niste vorbe spuse de Enstein (sper ca nu am gresit persona): " 2 lucruri sunt infinite: Universul si prostia omeneasca. De univers nu sunt sigur..."


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 09 Mai 2007, 21:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Da, unu' si unu'. Parca desprinsi din Caragiale. Ma inteb pe ce criterii ii selecteaza....cine face cel mai mare circ, probabil.(X)


Eu cred ca pe masura solicitarilor.Nu cred ca au niste criterii de selectie.Dar eu nu mi-as dori.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 09 Mai 2007, 22:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Mie imi aduce aminte de una din legile lui Murphy: "Suma coeficientelor de inteligenta de pe terra este constanta doar populatia e in continua crestere." Ideea e aceeasi.:-`


pai trebuie sa ai o doza de nebunie pentru emnisiunea asta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 09 Mai 2007, 22:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Nu neaparat. Cred ca un IQ suficient de modest si o lipsa de simt al ridicolului sunt de ajuns.


ai dreptate


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 09 Mai 2007, 23:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
sunt tare curioasa care e ratingul. :rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 10 Mai 2007, 12:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
de 2 categorii:
1. amarati carora chiar li se face o "pomana" (nu vreau sa sune dur sau rau) oferinduli-se posibilitatea aceasta;
2. genul manelisti, toparlani, brusc cu pretentii si figuri ca doar se vad la Tv


Da asa e, amarati carora li se face o pomana. Oricum emisiunea este o porcarie, din ceva ce ar trebui sa fie frumos, ei au reusit sa faca un serial de comedie cu oameni amarati care isi doresc o nunta si nu au posibilitati, asa ca accepta si asa ceva

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 10 Mai 2007, 12:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Oricum emisiunea chiar e idioata, cum sa faci o nunta in 48 de ore? (X)(X)(X) Aia nu mai e nunta, nici nu mai ai timp sa te bucuri

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 10 Mai 2007, 15:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Mi-aduc aminte ca a fost o emisiune in reluare .... si erau doi copilasi amarati de undeva de la tara .... si trebuiau sa respecte "tradiitile" ( ca daca nu le respectau nu i se mai "beep" "beep" in noaptea nuntii). In ce consta asa zisa traditie? Trebuiau sa aduca o galeata de apa de la unica fantana din sat! Imaginati-va! Mireasa imbracata, aranjata, machiata, in pantofi, pe un drum de tara, intr-o zi de noiembrie cu o ninsoare abundenta mergea cu mirele tinand amandoi o galeata de toarta! Pot sa zic ca fata aia a facut si anexita, si cistita in aceeasi zi. Nu mai luam in calcu si faptul ca dupa o asa aventura, arata ca o curca plouata, cu machiajul intins si cu rochia fleasca la poale! Dar daca nu tinea cont de "traditii" , va dati seama ce se intampla? Emisiunea lasa impresia unei unuti facuta in bataie de joc ..... asa ... sa dea la numar, sa nu zica mirii la 80 de ani ca nu au avut nunta!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 10 Mai 2007, 16:20 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
ce de tampenii mai apar! cand am venit ultima data in ro mi-am cumparat un brat de reviste (am un prost obicei de a frunzari reviste mondene) si am realizat cu uimire cate noi vedete au aparut! in ro e suficient sa apari la tv sau sa ai bani si ai statut de vedeta! asa ca sunt convinsa ca preselectiile la emisiunea asta au succes!

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 11 Mai 2007, 00:19 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
mie imi e mila de bietii oameni...accepta sa se umileasca pt a-si putea realiza un vis...sunt oameni fff amarati care nu si-ar permite niciodata sa-si faca nunta...mie suma de bani oferita mi se pare enorm de mica, ce sa mai zic de timp, dar pt ei reprezinta un vis devenit realitate....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 11 Mai 2007, 04:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
mie imi e mila de bietii oameni...accepta sa se umileasca pt a-si putea realiza un vis...sunt oameni fff amarati care nu si-ar permite niciodata sa-si faca nunta...mie suma de bani oferita mi se pare enorm de mica, ce sa mai zic de timp, dar pt ei reprezinta un vis devenit realitate....


eu zic ca nu sunt numai oameni amarati.Am vazut eu o emis cu un cuplu din buc, unde tipa era geloasa si a facut un scandal la cheful burlacilor.Aia nu pareau asa amarati.Erau doar penibili.
Dar cati bani le dau?Le platesc si meniul la rest?
Se cinsteste la nunta aia?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Nunta in 48 de ore!
MesajScris: 12 Mai 2007, 00:36 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
Din cate am inteles acopera meniul pentru 50 de persoane. Nu stiu daca miri mai primesc / accepta bani de la invitati.


mirii primesc 100milioane pt toata nunta( haine restaurant, bauturi etc) si eu cred ca iau bani si de la invitati ca ei la restaurant dau doar avansul, restul de bani ii iau de la invitati sau asa cred, si daca se incadreaza in timp si ce mai au ei de facut primesc 1000euro la sfarsit...


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 58 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România