Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 12:28


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 10 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Ajutor! Un cadou...
MesajScris: 11 Iun 2008, 17:25 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Imi pare rau ca trebuie sa deschid un nou topic dar am nevoie de ajutorul vostru fetelor, pentru ca eu sunt in pana de idei.

Trebuie sa cumpar un cadou unei profesoare sa zic asa, preda contabilitatea....va zic pe scurt cate ceva despre ea (are intre 40-45 de ani, e roscata, arata bine la varsta asta...nu cred ca e casatorita dar are un baiat; are un ceas pe mana stanga, poata bijuterii...cam de toate,argint, aur, margele...se imbraca foarte ok dupa parerea mea, nu e demodata...tot ce ne-a zis ea, a fost sa nu-i cumparam vaza de flori ca are foarte multe).

S-au strans 170 lei pentru ea, dar nici fetele din grupa nu au nici o idee...

Daca aveti vreo idee va rog frumos sa-mi spuneti. Am nevoie de ajutorul vostru!

Va multumesc :drool:

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor! Un cadou...
MesajScris: 11 Iun 2008, 17:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
Imi pare rau ca trebuie sa deschid un nou topic dar am nevoie de ajutorul vostru fetelor, pentru ca eu sunt in pana de idei.

Trebuie sa cumpar un cadou unei profesoare sa zic asa, preda contabilitatea....va zic pe scurt cate ceva despre ea (are intre 40-45 de ani, e roscata, arata bine la varsta asta...nu cred ca e casatorita dar are un baiat; are un ceas pe mana stanga, poata bijuterii...cam de toate,argint, aur, margele...se imbraca foarte ok dupa parerea mea, nu e demodata...tot ce ne-a zis ea, a fost sa nu-i cumparam vaza de flori ca are foarte multe).

S-au strans 170 lei pentru ea, dar nici fetele din grupa nu au nici o idee...

Daca aveti vreo idee va rog frumos sa-mi spuneti. Am nevoie de ajutorul vostru!

Va multumesc :drool:


Mama mea e directoare la un liceu din Bucuresti si cu ocazia ultimilor clopotei de anul acesta a primit mai multe cadouri. In general, icoane argintate sau din argint (nu stiu sa fac diferenta...:~*) Dar noua (mie si ei, adica) cel mai mult ne-a placut o veioza mai ciudatica asa de la IKEA. Era ceva orginal si util... :D

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor! Un cadou...
MesajScris: 11 Iun 2008, 20:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

Mama mea e directoare la un liceu din Bucuresti si cu ocazia ultimilor clopotei de anul acesta a primit mai multe cadouri. In general, icoane argintate sau din argint (nu stiu sa fac diferenta...:~*) Dar noua (mie si ei, adica) cel mai mult ne-a placut o veioza mai ciudatica asa de la IKEA. Era ceva orginal si util... :D
interesant!eu am primit de la copii un lantic de aur.e dragut,imi place,cred ca a si costat destul,doar ca eu nu prea port nimic la gat.in fine,pe acesta o sa-l port.daca pare ca ii plac bijuteriile,eu zic sa incercati.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor! Un cadou...
MesajScris: 12 Iun 2008, 11:34 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
ne-am gandit si noi la ceva bijuterii....doar ca cu lant de aur nu am vazut-o si ne gandeam sa-i luam un pandativ...ca si de lant nu ne-ar ajunge banii...dar daca ii luam si lant nu are si pana la urma nu il va purta? :D


la o iconita de aia argintata m-am gandit si io....am vazut cam pe la 70-80 de ron.


ma gandeam la un portofel dragut de piele, da poate are :P e nasol cand nu cunosti foarte bine persoana si nu stiice iar placea..

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor! Un cadou...
MesajScris: 13 Iun 2008, 13:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
ne-am gandit si noi la ceva bijuterii....doar ca cu lant de aur nu am vazut-o si ne gandeam sa-i luam un pandativ...ca si de lant nu ne-ar ajunge banii...dar daca ii luam si lant nu are si pana la urma nu il va purta? :D


la o iconita de aia argintata m-am gandit si io....am vazut cam pe la 70-80 de ron.


ma gandeam la un portofel dragut de piele, da poate are :P e nasol cand nu cunosti foarte bine persoana si nu stiice iar placea..


si eu subscriu la ideea corei. mergi pana in ikea si vei vedea multe lucruri neobisnuite si folositoare pentru casa si cred ca le-ar aprecia. o veioza, un set de farfurii haioase sau un set de castroane mai interesante..trebuie sa vezi tu cu ochii tai si poate iti "surade" ceva de acolo.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor! Un cadou...
MesajScris: 13 Iun 2008, 14:29 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

si eu subscriu la ideea corei. mergi pana in ikea si vei vedea multe lucruri neobisnuite si folositoare pentru casa si cred ca le-ar aprecia. o veioza, un set de farfurii haioase sau un set de castroane mai interesante..trebuie sa vezi tu cu ochii tai si poate iti "surade" ceva de acolo.



dar nu stiu unde este ikea in cluj :D
ma ajuta careva?

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor! Un cadou...
MesajScris: 13 Iun 2008, 14:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:


dar nu stiu unde este ikea in cluj :D
ma ajuta careva?


Pai nu e... :( E doar in Bucuresti, din cate stiu eu... Daca stai in Cluj, cred ca e mai simplu sa te duci in Ungaria la Ikea... Desigur, nu pentru o veioza :)

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor! Un cadou...
MesajScris: 13 Iun 2008, 15:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:


dar nu stiu unde este ikea in cluj :D
ma ajuta careva?


pai nu este ikea in cluj.numai in bucuresti.
sau ....in austria, ungaria...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor! Un cadou...
MesajScris: 13 Iun 2008, 15:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Pai nu e... :( E doar in Bucuresti, din cate stiu eu... Daca stai in Cluj, cred ca e mai simplu sa te duci in Ungaria la Ikea... Desigur, nu pentru o veioza :)


cora intra si tu mai des ca ne e dor de tine.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Ajutor! Un cadou...
MesajScris: 13 Iun 2008, 18:39 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
mnoh ghinionul meu atunci :D desi am vazut si in cluj ceva veioze foarte frumoase....:D nu stiu, ma mai orientez...daca mai aveti ceva idee scrieti va rog frumos :P

multumesc oricum!

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 10 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 28 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România