Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 12:14


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 22 Mar 2006, 18:57 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


O sa-ti spun ceva, dar n-as vrea sa te superi pe mine. Cred ca pana acum ai observat ca nu sunt rautacioasa...

De ce v-ati hotarat ca anul asta sa faceti nunta? De ce n-ati asteptat sa terminati cu casa, sa va mutati acolo, va luati tot ce va trebuia si planuri de nunta faceati anul viitor, linistiti, fara sa fie nevoie sa faceti compromisuri.
Pana la urma ai doar 20 de ani, n-ar fi fost o tragedie daca ati fi facut nunta anul viitor.
Esti asa de tanara si ar fi pacat sa nu ai o nunta asa cum meriti. Eu stiu ca o casa e mai importanta si eu gandesc la fel, dar cred ca v-ati grabit cu decizia de a face nunta.... Si la anu ar fi fost la fel de bine...

Si pe de alta parte, n-ar mai trebui sa te superi si sa sa stai bosumflata si sa-ti para rau de deciziile pe care le luati legat de nunta....Asta e! Le luati in urma unei conventii pe care ati facut-o cand au inceput toate....

Mai exista si varianta sa va ocupati acum de nunta si sa faci totul cum ai visat si cu banutii pe care ii faceati la nunta incepeati casa.

Solutii exista, dar voi ati fost prea curajosi, dupa parerea mea.


as fi chiar suparacioasa daca as zice ca m-a suparat comentariul tau dar sincer nu ma supara nimic in momentul de fata.
am vrut sa facem nunta anul asta pt ca asa ne-am dorit pt ca anul asta esact in august facem 2 ani de cand suntem impreuna si sincer asta mi-am si dorit si imi doresc in continuare sa ma marit anul asta,e adevarat ca se suprapune si casa peste nunta dar nu e o tragedie pt noi. deja ne-am uitat ce mobila sa ne luam pt casuta si suntem destul de multumiti.
nu conteaza ca eu 21 ani si voi vreo intre 25-30 ,nu conteaza varsta . iubirea nu tine cont de varsta ci ceea ce iti doresti cu adevarat. eu asta imi doresc cu adevarat sa am nunta frumoasa cum cred ca vrea fiecare in parte. probabil ai fost rautacioasa un pic dar nu sunt genul sa pun la inima.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 22 Mar 2006, 19:29 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Iarta-ma, chiar nu am vrut.
Da n-am inteles de ce ati luat decizia asta care va solicita atat de mult si financiar si psihic si fizic, chiar.


am luat decizia asta sa facem si nunta si sa ne mobilam si casa sa facem mai multe lucruri de o data sa nu stam dupa nunta sa aranjam sa mobilam cand atunci sa venim in casuta noua aranjata sa mergem si noi linistiti in luna de miere.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 22 Mar 2006, 23:55 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

nu prea a exagerat ca vezi tu eu nu sunt ca majoritatea fetelor de pe forum care se marita dar ele avand un apartament al lor deja,voi faceti decat nunta. in schimb eu pe langa nunta mai trebuie sa ne mobilam si casa unde vom sta dupa nunta si aranjat zugravit tot. deci si asta necesita bani asa ca nu ma pot arunca la niste bani aiurea.


anca...nu prea e asa...cred ca cel mai multe dintre noi stam in locuinte cu chirie...mady, gabriela, angelina (daca nu ma insel),eu...si avem planuri pentru credite...
nu consideram ca aruncam banii aiurea...e nunta noastra, e momentul cel mai deosebit din toata viata noastra si ne dorim sa fie asa cum visam...
pe urma o sa avem toata viata inainte sa le facem pe toate...cel putin eu asa gandesc...merit ca nunta mea sa fie cel mai frumos lucru de pe pamant chiar daca dupa, o sa inceapa cu adevarat viata...de familie...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 01:41 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
vedeti voi eu mi-am inceput mai demult viata de familie , am trecut prin greutati prin necazuri si nu ma consider o nestiutoare cu toate ca poate asta credeti voi uitandu-va la varsta mea. putea si noi sa stam impreuna dar am vrut mai intai sa ne casatorim in fata lui Dumnezeu si a familiei noastre , a parintilor a surorii mele care nu este in romania. probabil nu ma intelegeti,fiecare cu parerea lui. cu toate ca le fac pe amandoua si casa si nunta,sincer nu fac compromisuri. am luat pana acuma cam tot ce ne trebuie pt la nunta.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 01:59 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
vedeti voi eu mi-am inceput mai demult viata de familie , am trecut prin greutati prin necazuri si nu ma consider o nestiutoare cu toate ca poate asta credeti voi uitandu-va la varsta mea. putea si noi sa stam impreuna dar am vrut mai intai sa ne casatorim in fata lui Dumnezeu si a familiei noastre , a parintilor a surorii mele care nu este in romania. probabil nu ma intelegeti,fiecare cu parerea lui. cu toate ca le fac pe amandoua si casa si nunta,sincer nu fac compromisuri. am luat pana acuma cam tot ce ne trebuie pt la nunta.;)



nu-i vorba ca nu te intelegem...e de admirat ceea ce faci tu...eu as vrea doar sa cred ca si tu simti ca nunta e un eveniment unic care merita compromisuri...ar fi pacat sa iti para rau mai incolo ca ceva nu a iesit exact cum ti-ai dorit...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 15:36 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Si rochita????...cum e rochita????
:D:D;);)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 16:41 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Da rochita?...Vorba Kareliei...:D

Karelia is tigarile :p - io mi-s doar Krelia..da' nu-i nimik..ca acu bate Pastele la usa :D
:lips:

apropos de rokitza...a mea va fi ivory :~* cu floricele plicate roz-lila si cu frunzulitze..o frumushatza :-`


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 16, 17, 18, 19, 20, 21  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România