Ultima vizită a fost: Acum este 19 Apr 2024, 05:05


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 16:56 
Veteran

Membru din: 11 Oct 2005, 14:30
Mesaje: 247
Citat:
Sorry:~*...

np! :flowers::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 17:56 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

aha, deci tu tii cont de altii...in fine, noi suntem mai moderne atunci si am preferat sa stim ce e aia statu impreuna cu tot cu greutati inainte sa zicem "da" in fata nimanui. ca doar nu primaira, biserica, mama, tata, catelu si purcelu conteaza ci fericirea noastra.


stii eu nu cred ca am fost rautacioasa cu vreuna dintre voi. treaba fiecaruia ca a vrut s alocuiasca cu iubitul inainte de nunta. probabil ca av intriga faptul ca am 21 ani si sunt tinara,asta sincer nu e treaba nimanui,puteam sa ma marit si peste 2 ani,dar am vrut de tinara sa nu stau si s ama marit la 30 ani. si voi fi si mamica tinara,pt ca asa simt eu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 18:14 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Si eu mi-as fi dorit sa fiu mamica tanara:-` Da din pacate nu se poate...


de ce draga? vrei mai intai sa mai copilaresti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 18:23 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Fata nu ti-am explicat ca noi n-avem casa?
Pana ne luam casa, pana o punem la punct, mai dureaza vreo 3-4 ani si uite-asa o sa fac primul copil la 28-29, cine stie? Ca ma tot uit in jurul meu si nici un cuplu pe care-l cunosc nu reuseste sa faca un copil in primul an in care incearca...Stiu pe unii care incearca de 4 ani...:(


nasol,stiu si eu ca sunt unele femei care raman grei insarcinate. chiar e rau sa nu poti ramane insarcinata atunci cand iti doresti.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 18:26 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:


Da, e chiar o tragedie...Da sper sa nu mi se intample si mie.... Si nici voua....la nici una:wok::lips::lips:


da . sper sa nu se intample la nimeni si sa ramanem toate usor insarcinate, nici sa stam 4 ani sa ramanem insarcinate.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 19:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Fata nu ti-am explicat ca noi n-avem casa?
Pana ne luam casa, pana o punem la punct, mai dureaza vreo 3-4 ani si uite-asa o sa fac primul copil la 28-29, cine stie? Ca ma tot uit in jurul meu si nici un cuplu pe care-l cunosc nu reuseste sa faca un copil in primul an in care incearca...Stiu pe unii care incearca de 4 ani...:(


ne vom lua de mnaa si ne vom nasi reciproc copilashii!!(X)(X):p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 19:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Fata nu ti-am explicat ca noi n-avem casa?
Pana ne luam casa, pana o punem la punct, mai dureaza vreo 3-4 ani si uite-asa o sa fac primul copil la 28-29, cine stie? Ca ma tot uit in jurul meu si nici un cuplu pe care-l cunosc nu reuseste sa faca un copil in primul an in care incearca...Stiu pe unii care incearca de 4 ani...:(


ne vom lua de mnaa si ne vom nasi reciproc copilashii!!(X)(X):p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 23 Mar 2006, 19:56 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

ne vom lua de mnaa si ne vom nasi reciproc copilashii!!(X)(X):p:p


sa stii ca nu e o idee rea,chiar mi-ar placea:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 24 Mar 2006, 16:29 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

bah mai rau e sa ramai cand nu iti doresti...as a ca...in fine, eu sunt de parere ca nu te mariti sa faci copii..dc iti doresti bine, daca nu, nuh si nu e o tragedie dc nu poti face cand iti doresti...exista si alte metode sa ai copii. inca o data, nu ma vad mama in curand si poate peste cativa ani ne vom schimba amandoi mentalitatea...poate, momentan nu


eu ma vad mama dar peste 2 ani vrem sa incepem sa ne apucam de treaba.(X):love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 24 Mar 2006, 17:56 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
si noi la fel,eu una as fi foarte nefericita sa vreau sa am un bebe acuma si sa nu pot sa raman insarcinata m-ar durea foartea tare acest lucru. mai bine e cand chiar nu te astepti la acest lucru,iti da putin planuri peste cap,dar te descurci pana la urma.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 24 Mar 2006, 18:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:


Eu cred ca e mai rau sa nu ramai cand iti doresti...E frustrant si incepi sa-ti faci 1000 de probleme...

Si cand ramai fara sa vrei e traumatizant (in cazul in care nu poti sa-l tii) dar eu cred ca as fi mai nefericita daca as vrea sa fac si n-as putea... Daca as ramane acum, de exemplu, ce-as putea sa mai facem? Ne vaitam un pic, ne plangem ca ne-a dat planurile peste cap si asta e! Ne apucam de cumparat hainute...:D Da cred ca as innebuni sa vreau sa fac si sa nu reusesc in primul an de incercari...


hai sa fim seriosi ...tu crezi ca ai nostri parinti au facut planul inainte de a ne avea pe noi??? pur si simplu s-a intamplat !! Pe vremea lui Ceausescu asa era! Pt. ca nimeni nu auzise de "planning" sau alta bazaconii!!Ramaneai bortoasa si asta era!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 24 Mar 2006, 18:08 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:

hai sa fim seriosi ...tu crezi ca ai nostri parinti au facut planul inainte de a ne avea pe noi??? pur si simplu s-a intamplat !! Pe vremea lui Ceausescu asa era! Pt. ca nimeni nu auzise de "planning" sau alta bazaconii!!Ramaneai bortoasa si asta era!!


pai da si acum se face mare circ ca ramai insarcinata. chiar daca s-ar intampla nu ar fi asa o tragedie .se intampla se intampla asta e.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 24 Mar 2006, 18:14 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
Citat:
Aici ai dreptate. Eu, de exemplu, am fost conceputa in luna de miere, in noiembrie s-au casatorit parintii si in august anul urmator am aparut eu...


e bine si asa dar vezi tu ca acum lumea nu prea se mai inghesuie sa faca copii ca pe vremea aia,acuma ba folosesc pastile anticonceptionale ba mai stiu ce.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Rochia - vol.II
MesajScris: 24 Mar 2006, 18:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

e bine si asa dar vezi tu ca acum lumea nu prea se mai inghesuie sa faca copii ca pe vremea aia,acuma ba folosesc pastile anticonceptionale ba mai stiu ce.


da....si cand se trezesc ca vor copii nu mai sunt in stare sa-i faca ..pt. ca e dat metabolismul peste cap ....:(:( Mai bine sa lasam asta in grija celui de sus!!Acu nu zic sa ne apucam de turnat plozi cu poala ....:p:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 414 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 17, 18, 19, 20, 21  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 8 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România