Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 12:02


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 5 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Caut hotel/motel
MesajScris: 21 Iul 2008, 19:54 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Imi pare rau ca deschid un nou topic, dar nu era nici un topic deschis asemanator pe care sa mai scriu.
...daca ati fost plecate prin Munchen si Viena...si puteti sa imi recomandati un hotel/motel (defapt 2 unul in Munchen si unul in Viena)....nu foarte scump dar nici ieftin :P pana in 100E pe noapte.


Multumesc.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caut hotel/motel
MesajScris: 24 Iul 2008, 22:49 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
Imi pare rau ca deschid un nou topic, dar nu era nici un topic deschis asemanator pe care sa mai scriu.
...daca ati fost plecate prin Munchen si Viena...si puteti sa imi recomandati un hotel/motel (defapt 2 unul in Munchen si unul in Viena)....nu foarte scump dar nici ieftin :P pana in 100E pe noapte.


Multumesc.


recomandari exacte nu pot sa-ti dau, dar noi cand plecam in concedii cautam pe site-uri de genul hostelworld.com sau lonelyplanet.com (sper ca asta nu e considerata reclama :D) sau pe google "hostel review".
gasesti tot ce ai nevoie. sunt comentarii de la cei care au stat in hotelurile sau hostelurile respective, preturi, daca au liber, cand si ce camere si poti rezerva online, uneori la preturi mai bune decat pe site-ul hotelului respectiv sau decat la agentii.
f importante sunt comentariile si notele celor care au stat acolo. mi s-a intamplat sa mi se ofere cazari la hoteluri care aratau super, dar cautate pe site-urile de mai sus aveau comentarii de la prost la foarte prost.
de cativa ani de cand facem asa n-am fost niciodata dezamagiti. si ne-am plimbat muuuult!!
spor la cautat.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caut hotel/motel
MesajScris: 24 Iul 2008, 22:56 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

recomandari exacte nu pot sa-ti dau, dar noi cand plecam in concedii cautam pe site-uri de genul hostelworld.com sau lonelyplanet.com (sper ca asta nu e considerata reclama :D) sau pe google "hostel review".
gasesti tot ce ai nevoie. sunt comentarii de la cei care au stat in hotelurile sau hostelurile respective, preturi, daca au liber, cand si ce camere si poti rezerva online, uneori la preturi mai bune decat pe site-ul hotelului respectiv sau decat la agentii.
f importante sunt comentariile si notele celor care au stat acolo. mi s-a intamplat sa mi se ofere cazari la hoteluri care aratau super, dar cautate pe site-urile de mai sus aveau comentarii de la prost la foarte prost.
de cativa ani de cand facem asa n-am fost niciodata dezamagiti. si ne-am plimbat muuuult!!
spor la cautat.

E o idee buna. Si noi facem la fel. Dar n-am fost inca decat la Paris. M-au ajutat comentariile gasite si voi recomanda hotelul in care am stat celor care cauta ceva mai ieftin si bun totusi. Acum cautam la fel pentru Egipt.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caut hotel/motel
MesajScris: 25 Iul 2008, 18:29 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
multumesc foarte mult, o sa caut sa vad ce gasesc acolo...am mai cautat asa pe google, dar una e ce vezi pe internet si alta e ce e acolo, de aceea am intrebat :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Caut hotel/motel
MesajScris: 25 Iul 2008, 20:34 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 16:47
Mesaje: 283
Citat:
multumesc foarte mult, o sa caut sa vad ce gasesc acolo...am mai cautat asa pe google, dar una e ce vezi pe internet si alta e ce e acolo, de aceea am intrebat :D


una din partile faine la site-urile astea e ca cei care au fost clienti pun si poze facute de ei cu camerele respective.
si dc au luat teapa gen prezentare frumoasa - realitate neplacuta spun si dau note mici. chiar mi se pare un lucru f frumos si ma gandeam ca ar fi cazul sa fac si eu la fel. nu de alta, dar cele spuse de fostii clienti chiar m-au ajutat enorm. ..si n-am vazut nicaieri comentarii scrise de romani :p


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 5 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 36 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România