Ultima vizită a fost: Acum este 28 Apr 2024, 01:25


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 15 mesaje ] 
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: PE TOCURI DE MICA
MesajScris: 26 Noi 2008, 20:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Fetelot, am gasit un articol, care pe mine m-a cam enervat.
As vrea sa vad si parerile voastre.acesta este articolul:


Pe tocuri de mica
Autoare: Adina
Data: 2008 Iunie 18
Alte articole scrise de Adina

O adevarata lady este pe tocuri de mica. Dar cat de mica? Inca de la primele zile de la nastere. Atitudine, eleganta, maniere si

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: PE TOCURI DE MICA
MesajScris: 27 Noi 2008, 15:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
Fetelot, am gasit un articol, care pe mine m-a cam enervat.
As vrea sa vad si parerile voastre.acesta este articolul:


Pe tocuri de mica
Autoare: Adina
Data: 2008 Iunie 18
Alte articole scrise de Adina

O adevarata lady este pe tocuri de mica. Dar cat de mica? Inca de la primele zile de la nastere. Atitudine, eleganta, maniere si…..tocuri!

Heelarious shoes sunt papuceii chic care au starnit o adevarata moda in randul mamicilor. Cele mai indraznete dintre ele isi doresc o pereche de pantofiori amuzanti pentru cele care “le vor calca pe urme”. Fiindca venirea pe lume a fetitei tale este un moment important, cea mica nu-si poate face intrarea decat, la inaltime: pe tocuri, cum altfel!

Tocuri “de plus”

Britta Bacon si Hyden Porter au creat perechile de pantofi Heelarious pentru nou-nascuti. Dulci, haioase si comode. Ce poti sa-ti doresti mai mult? Arata identic cu pantofii tai - cu toc si trendy. Singura deosebire este materialul din care sunt confectionate. Nu exista pericolul ca fetita ta sa se raneasca, fiindca pantoful este moale, inclusiv tocul. La fel precum ursuletul de plus preferat cu care adoarme in fiecare seara.

Condurul magic

Faceti cunostinta cu cele sase variante Heelarious shoes: Brooke, Elle, Kate, Kyla, Shes’ a little lady si Sophie, gazduite pe siteul cu acelasi nume www.heelarious.com. Fiindca orice micuta lady trebuie sa se asorteze, pantofiorii vin in mai multe culori: roz pentru printese, negru pentru zanele rafinate, leopard pentru pisicute si alte cateva jocuri de imprimeu adorabile. Pentru doar 35$, printesa ta va fi o Cenusareasa mandra de condurul sau fermecat.

Her first high heels

Prima papusa, prima rochita…de ce sa nu-si aminteasca si de prima pereche de pantofi “Heelarious - her first high heels”? O noua moda pe piata de produse destinate bebelusilor si o campanie de promovare sub un nume si o idee jucausa si originala in acelasi timp.

Amuzant, extravagant sau intrigant? Tu ce parere ai?
Etichete: Heelarious shoes , pantofi , moda , bebelusi

Mie mi se pare ceva ciudat.Chiar nu isi au rostul acesti papucei sau pantofi zic eu....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 27 Noi 2008, 15:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
de ce te-a enervat?

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 27 Noi 2008, 15:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
de ce te-a enervat?


pai cum sa pui fetitele pe tocuri?o sa aiba probleme cu coloana...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 27 Noi 2008, 16:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

pai cum sa pui fetitele pe tocuri?o sa aiba probleme cu coloana...


pai zice ca tocurile sunt de plus... si tinand cont ca la varsta aceea, fetitele nici nu stiu sa mearga, nu au cum sa-si strice coloana. Din ce am inteles eu, sunt ca niste botosi in forma de pantofi cu toc... Ceea ce desigur e o prosteala... FITZE, daca ma intrebi pe mine :):p

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 27 Noi 2008, 17:55 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:

pai zice ca tocurile sunt de plus... si tinand cont ca la varsta aceea, fetitele nici nu stiu sa mearga, nu au cum sa-si strice coloana. Din ce am inteles eu, sunt ca niste botosi in forma de pantofi cu toc... Ceea ce desigur e o prosteala... FITZE, daca ma intrebi pe mine :):p



pai nici daca ar avea un an si ar fi inceput sa mearga nu iar putea purta...pentru ca le trebuie papuci pe glezna pentru ca multi inca nu o au formata....o mare prostie s-a mai inventat!

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 28 Noi 2008, 11:55 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
eu am fost manechin de la 13 la 22 de ani,deci obligat am mers pe tocuri de mica.si ce am cistigat?dureri lombare de la 25 de ani pina acum de uneori nu ma pot misca.acum port tocuri fff rar


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 28 Noi 2008, 13:52 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
eu am fost manechin de la 13 la 22 de ani,deci obligat am mers pe tocuri de mica.si ce am cistigat?dureri lombare de la 25 de ani pina acum de uneori nu ma pot misca.acum port tocuri fff rar

Tare nasol...dar sa stiti ca la urma uyrmei pe ei ii intereseaza sa isi vanda marfa nu de probleme care le putem avea noi dupa o anumita varsta...:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 28 Noi 2008, 14:41 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
m-am uitat si eu pe site-ul respectiv sa vad pantofiorii (ca de, sunt mama de fetita :D). e clar ca sunt de fitze, nu se pune problema sa mearga pe tocuri, ca aia nu-s de mers, ci de stat degeaba :D... dar mie mi se par urati si punct. categoric nu i-as cumpara fetitei mele pantofi cu toc pana pe la liceu. dar astia, chiar si asa, de fitze, mi se par urati :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 28 Noi 2008, 17:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
da...sunt uratei...dar repet si eu ce au zis fetele,nu pot merge bebele pe ele.sunt de stat...tocurile sunt din plus...eu am purtat tocuri cam din clasa a 6 a si nu am nicio problema...sau poate am si nu stiu...
dar ce am aflat mai nou e ca gravidele nu au voie sa poarte tocuri si ...pe aici am vazut ca mai poarta unele..deci...cum e???(?)(?)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 28 Noi 2008, 21:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
da...sunt uratei...dar repet si eu ce au zis fetele,nu pot merge bebele pe ele.sunt de stat...tocurile sunt din plus...eu am purtat tocuri cam din clasa a 6 a si nu am nicio problema...sau poate am si nu stiu...
dar ce am aflat mai nou e ca gravidele nu au voie sa poarte tocuri si ...pe aici am vazut ca mai poarta unele..deci...cum e???(?)(?)

si eu port tocuri de pe la 14 ani.Mi-a placut intotdeauna sa fiu eleganta , sa port tocuri....dar cateodata sa stii ca se simte.Ma doare tot spatele....am mai rarit un pic dar nu m-as lasa de tocuri de tot.Iar gfravidele din cate stiu eu nu ar trebui sa poarte tocuri , dar cum nu sunt medic.....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 28 Noi 2008, 23:26 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
si eu port tocuri de pe la 14 ani.Mi-a placut intotdeauna sa fiu eleganta , sa port tocuri....dar cateodata sa stii ca se simte.Ma doare tot spatele....am mai rarit un pic dar nu m-as lasa de tocuri de tot.Iar gfravidele din cate stiu eu nu ar trebui sa poarte tocuri , dar cum nu sunt medic.....



eu nici in liceu nu am purtat tocuri....la mine cam totul s-a limitat la adidasi :) uneori si ghetute...dar tot cu talpa...si acum port tocuri doar daca e un eveniment mai special...nunta, botez...aniversare eventual..

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 29 Noi 2008, 18:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
am intrat pe site-ul lor pt ca initial nu am inteles despre ce e vb ( toc de plus). oricum mi se par hidosi, oribili(X)(X)(X). in acceptiunea mea hainele si pantofii copiilor in nici un caz nu trebuie sa imite pe cei ale adultilor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 02 Dec 2008, 14:08 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
gravidele nu ar trebui sa poarte tocuri pentru ca dau dureri de spate. in timpul sarcinii, odata cu cresterea burticii, centrul de greutate se modifica si apar, de multe ori, durerile de spate. dureri ce nu ar trebui amplificate cu purtarea tocurilor. eu nu am purtat tocuri, dar am purtat incaltaminte cu talpa ortopedca, pentru ca nu pot sa merg cu incaltaminte cu talpa dreapta, mi se pare incomoda.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Pe tocuri de mica
MesajScris: 13 Dec 2008, 00:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 28 Dec 2007, 00:40
Mesaje: 580
Citat:
gravidele nu ar trebui sa poarte tocuri pentru ca dau dureri de spate. in timpul sarcinii, odata cu cresterea burticii, centrul de greutate se modifica si apar, de multe ori, durerile de spate. dureri ce nu ar trebui amplificate cu purtarea tocurilor. eu nu am purtat tocuri, dar am purtat incaltaminte cu talpa ortopedca, pentru ca nu pot sa merg cu incaltaminte cu talpa dreapta, mi se pare incomoda.

da gina ai dreptate,asa am auzit si eu...dar...am mai vazut pe aici ca lumea mai poarta...de aceea am intrebat:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Acest subiect este închis, nu puteţi modifica mesaje sau să scrieţi răspunsuri viitoare.  [ 15 mesaje ] 

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 32 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România