Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 13:44


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 315 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 11 Mar 2007, 06:45 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
din cate stiu eu, mireasa intra in biserica acoperita cu voalul, semnificand puritatea si iesea cu el dat pe spate...femeie maritata...




eu nu tin sa respect traditiile...eu imi fac nunta asa cum vreau eu, sa fiu eu multumita si fericita...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 13 Mar 2007, 20:44 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:



eu nu tin sa respect traditiile...eu imi fac nunta asa cum vreau eu, sa fiu eu multumita si fericita...


Nici eu nu am avut voal si sa stii ca imi pare rau cateodata...:)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 14 Mar 2007, 02:01 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:

Nici eu nu am avut voal si sa stii ca imi pare rau cateodata...:)

nu stiu daca e ceva simbolic acest voal pus pe fata..mie personal nu imi place..imi da o alta senzatie macabra..cum se pune voalul pe fata mortilor...:gun:..
si in plus de ce sa acopar minunatie de fata frumoasa....eu inca nu m-am hotarat daca vreau voal...dar daca o sa am, cu siguranta va fi la spate...:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 14 Mar 2007, 17:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 24 Feb 2006, 14:34
Mesaje: 4964
Localitate: Bucuresti
Citat:
nu stiu daca e ceva simbolic acest voal pus pe fata..mie personal nu imi place..imi da o alta senzatie macabra..cum se pune voalul pe fata mortilor...:gun:..
si in plus de ce sa acopar minunatie de fata frumoasa....eu inca nu m-am hotarat daca vreau voal...dar daca o sa am, cu siguranta va fi la spate...:D


SUNT PERFECT DE ACORD CU TINE, SI EU AM AVUT VOALUL PE SPATE SI PT NICI O SECUNDA NU MI-A TRECUT PRIN CAP SA-L PUN PE FATA. DE CE SA-MI ACOPAR FATA? EU AM VRUT SA SE VADA TOATA FERICIREA PE FATA MEA :ndance::ndance::ndance:

_________________
ImagineImagineImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 10 Apr 2007, 08:33 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
si eu vreau un voal prins la spate,nu cred sub nici o forma ca m-ar avantaja un voal peste fatza...si asa sunt cam micutza la inaltzime,mai asta mi-ar lipsi...si in plus e si normal sa il am prins la spate ca doar de aia o sa imi fac un machiaz dragut sa imi puna in valoare toate trasaturile frumoase...iar pt manushi m-am gandit la niste manusi lungi si cu degete...dar nu prea cred ca o sa gasesc eu asa ceva care sa mi se potriveasca...si poate pt sfarsitul lunii iunie e si asa destul de cald si mai bine imi iau manushi care sa imi fie comode si care se prind doar de degetul din mijloc...voi ce imi sugerati?ca tare mi-ar prinde bine nishte sfaturi :p

pai sfat nu-ti dau caci tu singura trebuie sa hotarasti ce vei purta in ziua nuntii tale...in schimb iti spun parerea mea O:)eu personal imi voi prinde voalul la spate...in privinta manuselor...m-am gindit ca daca si daca ma voi decide sa port manusi imi voi lua ceva finut pina la incheietura minii adica sa acopere cit palmele...caci cu caldura care va fi in august nu cred ca voi suporta ceva lung pe mina...si cam asta...cred ca manusile in general se poarta la biserica sau la civil daca faci in aceeasi zi...dar la petrecere le scoti nu mai ai nevoie de ele...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 10 Apr 2007, 13:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Eu voi avea manusi scurte din dantela.Sunt foarte sexy(de la A***) si voal foarte scurt care nu imi ajunge pe fata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 10 Apr 2007, 13:22 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
cred ca e chestie de gusturi cu voalul pe fata.Fiecare face cum vrea.Din cate stiu eu la greco-catolici si la catolici se obisnuieste sa se intre in biserica cu voalul pe fata.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 13 Apr 2007, 13:11 
Junior

Membru din: 01 Mar 2007, 13:05
Mesaje: 66
eu am voalul lung si manusile scurte :D din danteluta , nu am degand sa intru cu voalul pe fata in biserica, in schimb vreau sa fac poze cu el pe fata(da o tenta de mister), oricum la restaurant mi-l voi da jos, am nunta pe 22 iulie si la caldura aia nu vreau sa ma mai deranjeze si voalul (si vreau sa se vada bine decolteul din spate);)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 22 Apr 2007, 02:27 
Diva

Membru din: 13 Noi 2006, 02:00
Mesaje: 2182
Citat:
eu am voalul lung si manusile scurte :D din danteluta , nu am degand sa intru cu voalul pe fata in biserica, in schimb vreau sa fac poze cu el pe fata(da o tenta de mister), oricum la restaurant mi-l voi da jos, am nunta pe 22 iulie si la caldura aia nu vreau sa ma mai deranjeze si voalul (si vreau sa se vada bine decolteul din spate);)(X)(X)




eu inca nu m-am haotarat nici asupra voalului dar nici in ceea ce priveste manusile, dar cred ca cel mai sigur manusi nu imi voi lua, pt ca nu voi putea sta prea mult cu ele...la biserica trebuie sa le dai jos pt verigheta si la petrecere oricum nu le mai porti...si mie imi plac cele scurte din danteluta...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 24 Apr 2007, 20:11 
Nou Venit

Membru din: 11 Feb 2007, 02:02
Mesaje: 1
vad ca sunt mai noua pe aici. Ce vroiam sa zic este ca nu are rost sa tineti cont ca "vai decolteu in biserica", "am voal sau nu"........in fine....faceti exact cum vreti si cum credeti ca v-ati simtii mai bine.
Apropo eu cununia religioasa o tin afara in gradina restaurantului care la randul lui se afla pe un deal intr-o livada. In concuzie port ce vreau, unde vreau si cat vreau.
:p:-`. Asta e sunt transanta dar pana la urma dece atata stres?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 26 Apr 2007, 12:01 
Senior

Membru din: 07 Mar 2007, 18:50
Mesaje: 190
voalul nu o sa il port pe fata iar in legatura cu manusile imi voi lua dar ca sa nu le dau jos in biserica imi voilua manusi care se rind doar pe un deget asa voi avea degetele libere ptr verigheta.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 06 Iul 2007, 01:44 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
eu cu siguranta nu voi purta manusi pentru ca nu prea imi plac...voal nu stiu, eu ma gandeam la o palarie mi se pare mai elegant...sau cel putin asa visez eu de cand eram mica :) ma mai gandesc, mai este vreme...depinde si de ce gasesc nu numai de dorintele mele.

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 06 Iul 2007, 18:04 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2007, 20:07
Mesaje: 16
SI EU O SA AM UN VOAL SCURT,PE CARE O SA-L PRIND LA SPATE.MANUSI NU ,PENTRU CA NU MI-AU PLACUT NICIODATA.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Voalul acopera fata...sau nu?; manusi sau nu?
MesajScris: 06 Iul 2007, 19:56 
Diva

Membru din: 07 Iun 2007, 11:53
Mesaje: 868
eu n-am nici voal,nici manusi...ceea ce am e tul muuult pe mina,ca un fel de esarfa,lungaaa si roz,deci manusile nu merg,voalul nici atit.doar tiara in par


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 315 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 8, 9, 10, 11, 12, 13, 14 ... 16  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România