Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 09:17


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 01 Apr 2008, 11:19 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
ma bucur
abia astept sa ne povestesti cum a fost, si daca ti-ai gasit ceva care sa iti placa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 01 Apr 2008, 22:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
vorba bibicutzei..am mai ramas putine la povestit cum cautam rochia. noroc cu voi fetelor ca ne mai varsam si noi off-ul :nbump:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 03 Apr 2008, 19:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
eu am probat 3 pana acum.sambata ma duc la targ in mamaia si o sa probeeeez,pana o sa o gasesc!:njump::njump::njump:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 03 Apr 2008, 19:39 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
LA FEL AM FACUT SI EU: AM PROBAT 3 ROCHII SI PE ULTIMA AM CUMPARAT-O:ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 07 Apr 2008, 13:54 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
LA FEL AM FACUT SI EU: AM PROBAT 3 ROCHII SI PE ULTIMA AM CUMPARAT-O:ndance:


deci mihaela ai rochita? bravooo. felicitari, sa o porti sanatoasa. si sa ai o nunta ca in povesti.
poze ceva? sau ne pastram pentru dupa nunta :nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 07 Apr 2008, 14:31 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
Citat:

deci mihaela ai rochita? bravooo. felicitari, sa o porti sanatoasa. si sa ai o nunta ca in povesti.
poze ceva? sau ne pastram pentru dupa nunta :nblink:


multumesc. poze dupa nunta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 07 Apr 2008, 20:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

multumesc. poze dupa nunta


:nlol:scurt si cuprinzator.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 12 Apr 2008, 22:13 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 13:32
Mesaje: 31
eu am probat doar una iar pe a doua am cumparat-o.
nu m-am dus prin magazine sa bantui sa vad modele si sa ametesc:nlol:.
m-am uitat in schim pe net de am capiat. mi-am dat seama ca imi plac rochiile sirena, sotului meu la fel (eram casatoriti civil) si am luat magazinele la rand. nu prea mi-a fost greu sa gasesc deoarece la noi se fac si se aduc foarte multe rochii printesa si prea putine sirena.
asa ca ieseam super repede din majoritatea magazinelor.
chiar daca aveau cate un model de sirena la 10 printesa, ori nu-mi placea, ori nu aduceau decat foarte tarziu acel model, ca sunt slabuta si mignona.
intr-un magazin era pe un stativ rochia visurilor mele, deoarece era marime mica si era sirena:ndance: si romancele isi iau rochii printesa.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 13 Apr 2008, 01:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
eu am probat doar una iar pe a doua am cumparat-o.
nu m-am dus prin magazine sa bantui sa vad modele si sa ametesc:nlol:.
m-am uitat in schim pe net de am capiat. mi-am dat seama ca imi plac rochiile sirena, sotului meu la fel (eram casatoriti civil) si am luat magazinele la rand. nu prea mi-a fost greu sa gasesc deoarece la noi se fac si se aduc foarte multe rochii printesa si prea putine sirena.
asa ca ieseam super repede din majoritatea magazinelor.
chiar daca aveau cate un model de sirena la 10 printesa, ori nu-mi placea, ori nu aduceau decat foarte tarziu acel model, ca sunt slabuta si mignona.
intr-un magazin era pe un stativ rochia visurilor mele, deoarece era marime mica si era sirena:ndance: si romancele isi iau rochii printesa.


romancele isi iau tot felul de rochii. nu cred ca ar trebui sa generalizezi, atat de brutal si sa desconsideri rochiile sau gusturile romancelor. pana una alta..la noi sunt foarte multe modele aduse din afara, de toate tipurile, de la rochiile tip secolul XVII-XVIII (cele cu pense sau cu trena) pana la rochiile moderne scurte in fata lungi in spate sau cele tip sirena. si sa stii ca ai fi uimita sa vezi ca sunt multe mirese care in ultimul timp nu mai opteaza pentru modelele de printesa.
pana la urma....o rochie tip printesa nu ai ocazia sa o porti oriunde, pe cand pe o rochie tip printesa o poti purta in mult mai multe ocazii.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 13 Apr 2008, 13:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
deci,cred ca am devenit campioana la probat:6 pana acum si inca nu am cumparat-o.sunt singura asa de nehotarata?ca incep sa ma ingrijorez..(?)

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 15 Apr 2008, 01:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
deci,cred ca am devenit campioana la probat:6 pana acum si inca nu am cumparat-o.sunt singura asa de nehotarata?ca incep sa ma ingrijorez..(?)


nu esti singura :) si mie mi se intampla...e foarte important sa simti ca e rochia ta. si sa ai rabdare si incredere ca o vei gasi. de teama ca sunt indecisa era sa fac si eu un mic compromis. dar acum imi pare bine ca am mai asteptat; nici eu nu mi-am luat rochia astept sa mai probez cateva saptamanile viitoare. dar eu am simtit la o rochita ca e a mea..ca vreau sa pasesc in biserica imbracata in acea rochita. insa din aceasi indicezie...mai stau pana sa o iau.si sa stiu ca am incercat tot. nu ca am luat-o pe prima care mi-a iesit in cale..indecisa fiind. ulta bafta si iti tin pumnii sa iti gasesti rochita.:nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 16 Apr 2008, 19:05 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 15 Mar 2008, 18:05
Mesaje: 1777
Localitate: Constanta
Citat:

nu esti singura :) si mie mi se intampla...e foarte important sa simti ca e rochia ta. si sa ai rabdare si incredere ca o vei gasi. de teama ca sunt indecisa era sa fac si eu un mic compromis. dar acum imi pare bine ca am mai asteptat; nici eu nu mi-am luat rochia astept sa mai probez cateva saptamanile viitoare. dar eu am simtit la o rochita ca e a mea..ca vreau sa pasesc in biserica imbracata in acea rochita. insa din aceasi indicezie...mai stau pana sa o iau.si sa stiu ca am incercat tot. nu ca am luat-o pe prima care mi-a iesit in cale..indecisa fiind. ulta bafta si iti tin pumnii sa iti gasesti rochita.:nwink:
:rolleyes:m-am mai linistit!mai caut si eu acu ca stiu ca nu sunt singura care nu are inca rochita acasa...mersic de incurajari!:-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 18 Apr 2008, 21:36 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 13:32
Mesaje: 31
Citat:

romancele isi iau tot felul de rochii. nu cred ca ar trebui sa generalizezi, atat de brutal si sa desconsideri rochiile sau gusturile romancelor. pana una alta..la noi sunt foarte multe modele aduse din afara, de toate tipurile, de la rochiile tip secolul XVII-XVIII (cele cu pense sau cu trena) pana la rochiile moderne scurte in fata lungi in spate sau cele tip sirena. si sa stii ca ai fi uimita sa vezi ca sunt multe mirese care in ultimul timp nu mai opteaza pentru modelele de printesa.
pana la urma....o rochie tip printesa nu ai ocazia sa o porti oriunde, pe cand pe o rochie tip printesa o poti purta in mult mai multe ocazii.


Oooohhoo, dar n-am desconsiderat pe nimeni, si eu sunt romanca si m-as fi desconsiderat pe mine, in primul rand. Doar ca as vrea sa vad mai multe rochii originale in pozele noastre, nu cele puse de pe diverse site-uri, ci pozele mireselor reale. Ultima fraza nu am inteles-o, in ambele parti ale frazei ai folosit rochia printesa. O poti purta sau nu in mai multe ocazii? Mai poti purta rochia de mireasa ulterior? Nu prea cred, chiar daca e sirena sau printesa. Poate daca o vopsesti...Dar nici asa...Majoritatea sunt prea frumoase, prea spectaculoase, prea deosebite ca sa le mai poti purta ulterior, parerea mea...:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 18 Apr 2008, 21:41 
Nou Venit

Membru din: 14 Ian 2008, 13:32
Mesaje: 31
Si in ultima vreme chiar am vazut rochii originale si foarte frumoase! Si nu am fost deloc brutala :(, scuza-ma te rog daca asa ti s-a parut.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 23 Apr 2008, 22:05 
Diva

Membru din: 05 Ian 2008, 15:43
Mesaje: 666
Citat:
Si in ultima vreme chiar am vazut rochii originale si foarte frumoase! Si nu am fost deloc brutala :(, scuza-ma te rog daca asa ti s-a parut.

eu am rochie printesuca:D:p mie de exemplu nu cred ca mi-ar fi stat bine cu altceva si sincer:~*modestia e in floare...voi fi cea mai frumoasa:nlol::nlol::nlol:ca de nu, iau pusca:ninja::p:gun:
Dariuci inteleg ca nici acu nu ai rochie? te las putintel singurica, sigura fiind ca rezolvi problema si tu...(?)tu micutza, dar voalul visurilor tale l-ai luat?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 24 Apr 2008, 01:31 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
eu am rochie printesuca:D:p mie de exemplu nu cred ca mi-ar fi stat bine cu altceva si sincer:~*modestia e in floare...voi fi cea mai frumoasa:nlol::nlol::nlol:ca de nu, iau pusca:ninja::p:gun:
Dariuci inteleg ca nici acu nu ai rochie? te las putintel singurica, sigura fiind ca rezolvi problema si tu...(?)tu micutza, dar voalul visurilor tale l-ai luat?


nici voalul nu l-am luat :rolleyes:pentru ca mi-am dat seama ca totusi trebuie sa fie precum rochia....in linii mari. dar sper ca pe 26 mai cand vine mama cu mine la magazin sa vada rochia care mi-a placut mie cel mai mult...sa iau si voalul. te pup si mersi mult de incurajari. esti o dulce

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 07 Mai 2008, 12:48 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
eu stiu doar ca vreau ca rochia sa aiba broderie jos si am probat 2 pana acum,dar mie teama ca daca imi iau de acum mai tarziu vad alta si o sa-mi para rau.am probat o rochie si aproape ca nu intram pe usa dar era foarte frumoasa insa mi s-a parut prea pretentioasa si prea grea ca avea o groaza de straturi pe dedesubt:D o sa mai caut,am fost si pe la targuri dar nu am gasit nimic asa ca imi ramane sa merg prin magazine.tineti-mi pumnii


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 08 Mai 2008, 15:50 
Nou Venit

Membru din: 29 Apr 2008, 19:03
Mesaje: 18
Citat:
eu stiu doar ca vreau ca rochia sa aiba broderie jos si am probat 2 pana acum,dar mie teama ca daca imi iau de acum mai tarziu vad alta si o sa-mi para rau.am probat o rochie si aproape ca nu intram pe usa dar era foarte frumoasa insa mi s-a parut prea pretentioasa si prea grea ca avea o groaza de straturi pe dedesubt:D o sa mai caut,am fost si pe la targuri dar nu am gasit nimic asa ca imi ramane sa merg prin magazine.tineti-mi pumnii


salutare
eu nu am probat decat o rochie ...:njump:
o veau si abia astept sa fie gata...nu va fi cu volanase, nici cu prea multe dantela..dar va fi superba ca pentru fiecare dintre noi...

unde ai fost sa probezi rochii??


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 11 Mai 2008, 13:13 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
Citat:

salutare
eu nu am probat decat o rochie ...:njump:
o veau si abia astept sa fie gata...nu va fi cu volanase, nici cu prea multe dantela..dar va fi superba ca pentru fiecare dintre noi...

unde ai fost sa probezi rochii??

am probat la darfil si il creatore si erau f frumoase.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Mai 2008, 15:25 
Nou Venit

Membru din: 16 Apr 2008, 16:13
Mesaje: 10
Citat:
in primul rand...nu disper pentru ca stiu ca o sa am rochia asa cum o visez...nu ma las eu...:)inca n-am probat nici o rochie dar stiu cam cum mi-ar placea sa fie...stiu ca o vreau simpla, fara aplicatii, doar cu ceva broderie...neaparat cu bretelute...neaparat alba...si cu o mica trena...desi trebuie sa ma interesez daca exista vreo metoda de prindere a trenei in timpul dansului, mersului, etc...

in martie nu vin la Cluj, ma duc la targul din Oradea iar de cel din aprilie nu stiu nimic, cand e si unde se tine...vreau sa vad cat mai mult modele inainte de a-mi lua rochia...si mi-ar placea sa imi iau si celelalte accesorii impreuna cu rochia...sa fie un intreg...

Buna,
sunt din Suceava si am nunta pe 19 iulie2008.Eu deja mi-am luat rochita...e simpla..cu trena si nu cu ff multe aplicatii pe ea...am dat doar 500 ron.
Dc nu vrei o rochie ff scumpa (o rochie "de marca" te-as sfatui sa dai o fuga pana la noi in Suceava ("in bazarul sin Suceava") pentru ca sunt o groaza de modele (facute in Cernauti) si sunt mai ieftine decat la casele de moda bine cunoscute....(la urma urmei trebuie sa iti placa rochita si sa te simti bine in ea, si nu trecuie sa platesti numele casei de moda si sa cheltui foarte mult pe o rochie care o porti o singura data.....)
Bafta cu pregatirile.:wok::wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19 ... 23  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România