Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 11:21


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Mai 2008, 15:26 
Nou Venit

Membru din: 16 Apr 2008, 16:13
Mesaje: 10
Citat:
in primul rand...nu disper pentru ca stiu ca o sa am rochia asa cum o visez...nu ma las eu...:)inca n-am probat nici o rochie dar stiu cam cum mi-ar placea sa fie...stiu ca o vreau simpla, fara aplicatii, doar cu ceva broderie...neaparat cu bretelute...neaparat alba...si cu o mica trena...desi trebuie sa ma interesez daca exista vreo metoda de prindere a trenei in timpul dansului, mersului, etc...

in martie nu vin la Cluj, ma duc la targul din Oradea iar de cel din aprilie nu stiu nimic, cand e si unde se tine...vreau sa vad cat mai mult modele inainte de a-mi lua rochia...si mi-ar placea sa imi iau si celelalte accesorii impreuna cu rochia...sa fie un intreg...

Buna,
sunt din Suceava si am nunta pe 19 iulie2008.Eu deja mi-am luat rochita...e simpla..cu trena si nu cu ff multe aplicatii pe ea...am dat doar 500 ron.
Dc nu vrei o rochie ff scumpa (o rochie "de marca" te-as sfatui sa dai o fuga pana la noi in Suceava ("in bazarul sin Suceava") pentru ca sunt o groaza de modele (facute in Cernauti) si sunt mai ieftine decat la casele de moda bine cunoscute....(la urma urmei trebuie sa iti placa rochita si sa te simti bine in ea, si nu trecuie sa platesti numele casei de moda si sa cheltui foarte mult pe o rochie care o porti o singura data.....)
Bafta cu pregatirile.:wok::wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Mai 2008, 15:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Buna,
sunt din Suceava si am nunta pe 19 iulie2008.Eu deja mi-am luat rochita...e simpla..cu trena si nu cu ff multe aplicatii pe ea...am dat doar 500 ron.
Dc nu vrei o rochie ff scumpa (o rochie "de marca" te-as sfatui sa dai o fuga pana la noi in Suceava ("in bazarul sin Suceava") pentru ca sunt o groaza de modele (facute in Cernauti) si sunt mai ieftine decat la casele de moda bine cunoscute....(la urma urmei trebuie sa iti placa rochita si sa te simti bine in ea, si nu trecuie sa platesti numele casei de moda si sa cheltui foarte mult pe o rochie care o porti o singura data.....)
Bafta cu pregatirile.:wok::wok:


da, pe de-o parte trebuie sa iti placa rochita si sa te simti cea mai speciala in ea. dar pe de alta parte, sa stii ca la firmele de specialitate nu platesti neaparat numele..ci si materialul, lucratura, modelul de rcohie realizat mai complicat...etc.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Mai 2008, 16:00 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
apropo daria tu ti-ai cumparat rochia?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 24 Mai 2008, 22:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
apropo daria tu ti-ai cumparat rochia?


nop :~* stiu..mai sunt 2 luni..dar vreau sa fiu sigura ca rochia pe care mi-o iau e "a mea". oricum sigur saptamana viitoare merg si dau comanda. de cum dau comanda va scriu si va povestesc. mersi de intrebare maria :-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 24 Mai 2008, 23:25 
Nou Venit

Membru din: 04 Mai 2008, 20:45
Mesaje: 23
nici eu nu am probat nici o rochie...de fapt nici nu stiu ce vreau...merg pa ideea ca o stiu atunci cand o voi vedea.In afara de restaurant,muzica si fotograf nu am facut nimic:nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 25 Mai 2008, 00:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
nici eu nu am probat nici o rochie...de fapt nici nu stiu ce vreau...merg pa ideea ca o stiu atunci cand o voi vedea.In afara de restaurant,muzica si fotograf nu am facut nimic:nbump:


stai linistita ca nu e tragic ca ai facut doar restaurantul, muzica si fotograful. noi mai avem 2 luni si am rezervat restaurantul, biserica si am facut invitatiile. atat. in rest...le vom face in ritmul nostru. este timp. daca ai si ajutor de la parinti, va fi chiar fara grija bine. noi ne descurcam singuri si ne mai panicam din cand in cand; insa am incredere si speranta ca va iesi totul super.
vei vedea ca si la tine va fi bine. aveti voi ritmul vostru. cat despre rochie..va aparea ea. insa trebuie sa te duci si tu sa o cauti nitel..ca altfel nu te poate gasi doar ea :nwink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 25 Mai 2008, 15:15 
Nou Venit

Membru din: 04 Mai 2008, 20:45
Mesaje: 23
Citat:

stai linistita ca nu e tragic ca ai facut doar restaurantul, muzica si fotograful. noi mai avem 2 luni si am rezervat restaurantul, biserica si am facut invitatiile. atat. in rest...le vom face in ritmul nostru. este timp. daca ai si ajutor de la parinti, va fi chiar fara grija bine. noi ne descurcam singuri si ne mai panicam din cand in cand; insa am incredere si speranta ca va iesi totul super.
vei vedea ca si la tine va fi bine. aveti voi ritmul vostru. cat despre rochie..va aparea ea. insa trebuie sa te duci si tu sa o cauti nitel..ca altfel nu te poate gasi doar ea :nwink:


mda...sper sa fie bine...sii dupa rochie o sa merg peste vreo luna ca... am slabit 4 kg luna asta si cine stie ce o mai fi nu vreau sa mai fac modificari apoi...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 25 Mai 2008, 18:56 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2008, 22:08
Mesaje: 42
Citat:

mda...sper sa fie bine...sii dupa rochie o sa merg peste vreo luna ca... am slabit 4 kg luna asta si cine stie ce o mai fi nu vreau sa mai fac modificari apoi...

nu e nici o problema ca nu esti hotarata pe un moedel; o sa inecepi s aprobezisi o sa se "faca lumina"; eu eram fixata pe rochia printesa si cand am probat un al gen mai pe corp mi-am schimat total parerea; sfatul meu este sa probezi mai multe genuri..si ce-i al tau e pus deoaparte:p..succes


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 26 Mai 2008, 01:31 
Nou Venit

Membru din: 04 Mai 2008, 20:45
Mesaje: 23
stie cineva vreun magazin de unde se pot inchiria rochii de mireasa mai deosebite?:nbump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 28 Mai 2008, 02:21 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

mda...sper sa fie bine...sii dupa rochie o sa merg peste vreo luna ca... am slabit 4 kg luna asta si cine stie ce o mai fi nu vreau sa mai fac modificari apoi...


4 kile intr-o luna..ai grija..sunt cam multe kilograme. ai vrut sa slabesti sau de la stres? sa ai grija de tine sa nu te imbolnavesti ca esti vulnerabila acum..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 03:22 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2007, 18:18
Mesaje: 10
Eu am inceput saptamana asta cautarile. Azi am fost si am probat 2( nu ceea ce vroiam ca nu aveau in magazin). Oricum am ramas dezamagita ca ceea ce vazusem pe site nu aveau pe stoc iar pe comanda dureaza 4 luni . :((
Intrebare: daca ati vedea pe net o rochie super si nu ati putea sa o probati ati cumpara-o? Ma confrunt cu o asa dilema si nu stiu ce sa fac.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 10:50 
Diva

Membru din: 04 Sep 2007, 14:17
Mesaje: 1072
eu una sincer nu
nu fac asemenea experimente.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 13:43 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Eu am inceput saptamana asta cautarile. Azi am fost si am probat 2( nu ceea ce vroiam ca nu aveau in magazin). Oricum am ramas dezamagita ca ceea ce vazusem pe site nu aveau pe stoc iar pe comanda dureaza 4 luni . :((
Intrebare: daca ati vedea pe net o rochie super si nu ati putea sa o probati ati cumpara-o? Ma confrunt cu o asa dilema si nu stiu ce sa fac.


felicity..e greu sa dam un asemenea sfat, ca tine de dorinta si gustul fiecareia. ideea e ca la san patrick si la pronovias (sper sa nu fie reclama ca am vazut ca exista subiecte cu aceste marci chiar pe site), deci ideea este ca eu am vazut rochii frumoase la ambele ..si la pronovias si la san patrick, in catalog; insa cand sa probez (prin iarna modelele) nu mi se potriveau. si nu ca marime, ci mai mult ca model, croiala, material, etc. si am avut surpriza ca rochite din catalog asupra carora nici nu ma uitasem sa imi vina superb. acum...eu zic sa te agndesti bine la ce vrei si macar orientativ sa probezi o rochie care s-ar apropia de modelul pe care il vrei. ca sa vezi cum iti vine..cum iti sta cum se aranjeaza pe corp, daca iti place..

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 14:08 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Citat:
Eu am inceput saptamana asta cautarile. Azi am fost si am probat 2( nu ceea ce vroiam ca nu aveau in magazin). Oricum am ramas dezamagita ca ceea ce vazusem pe site nu aveau pe stoc iar pe comanda dureaza 4 luni . :((
Intrebare: daca ati vedea pe net o rochie super si nu ati putea sa o probati ati cumpara-o? Ma confrunt cu o asa dilema si nu stiu ce sa fac.


Felicity esti din acelasi oras ca si mine? Unde ai probat rochite? Ai fost la magazinul Mireasa?

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 14:11 
Veteran
Avatar utilizator

Membru din: 31 Mai 2007, 02:23
Mesaje: 413
Citat:
nici eu nu am probat nici o rochie...de fapt nici nu stiu ce vreau...merg pa ideea ca o stiu atunci cand o voi vedea.In afara de restaurant,muzica si fotograf nu am facut nimic:nbump:


Lally vorbeste si la biserica, noi am vb la biserica cu 6 luni inainte, fa-ti invitatiile, tortul, vb cu firma de amenajari asta daca nu are restaurantul, mult succes ia-le incet si nu te stresa. :love::-*

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 15:22 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
eu nu te sfatuiesc,am fost sa vad la un magazin ce am vz pe site si era f mare diferentza,si in ceea ce pv materialul si in primul rand tb sa vezi cum vine exact cand o probezi.
eu ma duc vineri sa probez,mi-am ales vreo 10 modele si intr-adevar mi-au zis ca pt nunat in oct tb sa merg acum sa o aleg.
sper sa nu fiu dezamagita si sa arate ca pe site.
eu imi doresc tare mult rochia cu trena insa nu stiu cat de greu e sa rezisti cu ea toata seara...


Citat:
Eu am inceput saptamana asta cautarile. Azi am fost si am probat 2( nu ceea ce vroiam ca nu aveau in magazin). Oricum am ramas dezamagita ca ceea ce vazusem pe site nu aveau pe stoc iar pe comanda dureaza 4 luni . :((
Intrebare: daca ati vedea pe net o rochie super si nu ati putea sa o probati ati cumpara-o? Ma confrunt cu o asa dilema si nu stiu ce sa fac.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 17:27 
Nou Venit

Membru din: 28 Iun 2007, 20:15
Mesaje: 18
Citat:
eu nu te sfatuiesc,am fost sa vad la un magazin ce am vz pe site si era f mare diferentza,si in ceea ce pv materialul si in primul rand tb sa vezi cum vine exact cand o probezi.
eu ma duc vineri sa probez,mi-am ales vreo 10 modele si intr-adevar mi-au zis ca pt nunat in oct tb sa merg acum sa o aleg.
sper sa nu fiu dezamagita si sa arate ca pe site.
eu imi doresc tare mult rochia cu trena insa nu stiu cat de greu e sa rezisti cu ea toata seara...

Ciao andiandi,si eu am fost sa probez ceva rochii pe la mijlocul lui mai, si imagineaza-ti ca mi-am si gasit rochia,dar era rochia care eu nu vroiam sa o probez.Si eu eram inainte sa ma duc la proba ptr rochiile cu trena,dar cu trena din rochie,nu aplicabila, si am incercat acolo si una cu trena si imediat am renuntat la idee,ptr ca trena desfacuta o tii doar la biserica,la rest.o sa otii prins si e foarte incomod.Parca zici ca te trage tot tmp-ul cineva de rochie in spate,acum depinde de cat de mare e trena...succes in cont si casa de piatra


:njump::kiss::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 17:29 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
eu vroiam cu trena din rochie,ca arata f frumos in imaginile pe care le-am vazut....:(
dar acum sa vad cand probez....
ca daca nu poti dansa cu ea...si nu stiu daca se prinde.
mai e o idee:sa imi iau voal din acela f lung,sa fac trena din voal..dar cine stie cat costa...



Citat:
:njump::kiss::-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 18:34 
Nou Venit

Membru din: 28 Iun 2007, 20:15
Mesaje: 18
Citat:
eu vroiam cu trena din rochie,ca arata f frumos in imaginile pe care le-am vazut....:(
dar acum sa vad cand probez....
ca daca nu poti dansa cu ea...si nu stiu daca se prinde.
mai e o idee:sa imi iau voal din acela f lung,sa fac trena din voal..dar cine stie cat costa...




da e o idee, daca iti place cand o sa probezi atunci bafta:ok:m-am uitat si eu pe net si am vzt multe modele cu astfel de vuoal brodate pe margine....arata frumos dar mie una nu cred ca mi s-ar potrivi:njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 18:53 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
mie imi place tare mult cu voalul acela lung,insa ai dreptate:pana nu probez...

Citat:
da e o idee, daca iti place cand o sa probezi atunci bafta:ok:m-am uitat si eu pe net si am vzt multe modele cu astfel de vuoal brodate pe margine....arata frumos dar mie una nu cred ca mi s-ar potrivi:njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 14, 15, 16, 17, 18, 19, 20 ... 23  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 6 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România