Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 06:35


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 18:58 
Veteran

Membru din: 06 Feb 2007, 18:27
Mesaje: 398
cel mai bine este sa probezi, una este ce vezi pe site si alta este ce vezi la fata locului. iti spun din propria experienta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 04 Iun 2008, 19:00 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
sunt convinsa,vineri ma duc la proba,sper macar sa nu fiu complet dezamagita...

Citat:
cel mai bine este sa probezi, una este ce vezi pe site si alta este ce vezi la fata locului. iti spun din propria experienta


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 05 Iun 2008, 01:25 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2007, 18:18
Mesaje: 10
Citat:

Felicity esti din acelasi oras ca si mine? Unde ai probat rochite? Ai fost la magazinul Mireasa?


Dap tot din Braila sunt, desi locuiesc in Bucuresti. Nu am apucat sa ma uit prin Braila/ Galati ca ajung destul de rar acasa si cand ajung is all booked.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 05 Iun 2008, 01:30 
Nou Venit

Membru din: 23 Sep 2007, 18:18
Mesaje: 10
Mersic mult de tot pentru sfaturi. :-* I'll keep searching, am mai aflat de cateva magazine asa ca mi-am facut program de weekend. :ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 05 Iun 2008, 01:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
Mersic mult de tot pentru sfaturi. :-* I'll keep searching, am mai aflat de cateva magazine asa ca mi-am facut program de weekend. :ndance:


sa incerci si la salon gabriela. au rochii frumoase si acolo . just in case...

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 05 Iun 2008, 15:57 
Nou Venit

Membru din: 28 Iun 2007, 20:15
Mesaje: 18
Citat:
sunt convinsa,vineri ma duc la proba,sper macar sa nu fiu complet dezamagita...


De ce sa fii dezamagita?nu are de ce sa fii si nu te du cu gandul acesta la proba:mellow::pEu de anul trecut am stabilit data nuntii ptr anul acesta si de anul trecut ma tot holbez pe net la rochii oho am vazut multe si eram const. ca una e sa le vezi pe net si una e sa le vezi live:nwink:si cand m-am dus sa probez nu m-am gandit ca o sa gasesc atunci sau nu o sa gasesc sau o sa fiu dezamagita.....nu....mergem cu incredere la probat:njump::-*am fost la 2 magazine la primul am prob doar 1 ptr ca nu era alt model care sa imi atraga atentia, si poi la cel de-al 2 lea am probat 4.Si am gasit-o....:nblink::nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 05 Iun 2008, 16:00 
Nou Venit

Membru din: 28 Iun 2007, 20:15
Mesaje: 18
Citat:
sunt convinsa,vineri ma duc la proba,sper macar sa nu fiu complet dezamagita...


sdi imagineaza-ti ca pe cea pe care am les-o la final tocmai pe aceea nu vroiam sa o probez(X)mi se parea simpla :ermm:si poi cand am imbracat-o......:lol:parca era facuta pe mine....deci ce e al tau e pus deoparte....ai sa vezi...bafta la probat:njump::rocker::ndance:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 05 Iun 2008, 16:07 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:
sdi imagineaza-ti ca pe cea pe care am les-o la final tocmai pe aceea nu vroiam sa o probez(X)mi se parea simpla :ermm:si poi cand am imbracat-o......:lol:parca era facuta pe mine....deci ce e al tau e pus deoparte....ai sa vezi...bafta la probat:njump::rocker::ndance:


si eu sunt de acord cu shtrumfi. adica..am patit-o si eu pana la un punct. am probat o rochie care nu-mi placuse, nici mavcar nu-mi atrasese atentia..si cand colo..statea superb pe mine. era tare faina. insa pana la urma mi-am luat alta rochita. mergi cu incredere in tine si in ceea ce iti doresti. vei vedea ca vei gasi rochita ta :nblink:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 05 Iun 2008, 16:39 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
DA,SPER SA IMI GASESC MAINE CA NU MAI AM TIMP PANA IN OCTOMBRIE SA TOT PROBEZ... :(
DAR CINE STIE,POATE VA FI CU NOROC


Citat:
De ce sa fii dezamagita?nu are de ce sa fii
si nu te du cu gandul acesta la proba:mellow::pEu de anul trecut am stabilit data nuntii ptr anul acesta si de anul trecut ma tot holbez pe net la rochii oho am vazut multe si eram const. ca una e sa le vezi pe net si una e sa le vezi live:nwink:si cand m-am dus sa probez nu m-am gandit ca o sa gasesc atunci sau nu o sa gasesc sau o sa fiu dezamagita.....nu....mergem cu incredere la probat:njump::-*am fost la 2 magazine la primul am prob doar 1 ptr ca nu era alt model care sa imi atraga atentia, si poi la cel de-al 2 lea am probat 4.Si am gasit-o....:nblink::nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 09 Iun 2008, 18:58 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
probare rochie-dezamagire!ce tb sa stiti de la inceput
buna dimineatza,am promis ca va spun impresiile de la probat rochite de mireasa!am fost f dezamagita.probabil ca fiecare dintre noi isi imagineaza ca va merge la aceste saloane renumite,cineva o va consilia acolo cu ce ii sta bine si cu ce nu ii sta bine si pe urma poti proba rochiile,nu?gresit,dnele de la Ma riage couture au o cu totul alta viziune:in primul rand se comportau de parca urmau sa iti dea rochiile pe gratis,cu o sila exemplara,ce consiliere,ce sa iti arate ce se potriveste...puteai sa arati ca un dovleac ca ele tot incercau sa te convinga ca e ok,ce daca voalul lung acopera toata dantela de la trena sau ce mai conteaza ca voalul e cusut cu argintiu si rochia cu auriu...banul sa iasa.te intreaba ce modele ai ales (dar poate ca tu te-ai orientat spre ceva ce nu iti vine bine,dar nu conteaza) si nu va faceti iluzii,ca nu poti proba mai mult de 3 rochii pt ca programarile sunt facute unele peste altele,chiar daca iti spun (abia cand vezi ca stau unii si bat din picior in fata ta) ca e alocata o jumatate de ora (din care probezi 20 min).mai vreti sa probati ceva?pai nu mai aveti ce sa probati,mai uitati-va pe site si mai faceti programare o data.
vreti partea de sus cu manecautza,nu-i nici o problema,va luati un bolerou...a....dar nu de la noi,ca nu avem,cautatzi dvs in oras (va dati seama,sa cauti nuantza,sa se potriveasca materialul...)
in fine....sa intreb de la inceput cat dureaza proba,cate modele puteti proba si nu va luati dupa indicatiile vanzatoarei.
va urez succes!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 09 Iun 2008, 23:00 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2008, 22:08
Mesaje: 42
Citat:
probare rochie-dezamagire!ce tb sa stiti de la inceput
buna dimineatza,am promis ca va spun impresiile de la probat rochite de mireasa!am fost f dezamagita.probabil ca fiecare dintre noi isi imagineaza ca va merge la aceste saloane renumite,cineva o va consilia acolo cu ce ii sta bine si cu ce nu ii sta bine si pe urma poti proba rochiile,nu?gresit,dnele de la Ma riage couture au o cu totul alta viziune:in primul rand se comportau de parca urmau sa iti dea rochiile pe gratis,cu o sila exemplara,ce consiliere,ce sa iti arate ce se potriveste...puteai sa arati ca un dovleac ca ele tot incercau sa te convinga ca e ok,ce daca voalul lung acopera toata dantela de la trena sau ce mai conteaza ca voalul e cusut cu argintiu si rochia cu auriu...banul sa iasa.te intreaba ce modele ai ales (dar poate ca tu te-ai orientat spre ceva ce nu iti vine bine,dar nu conteaza) si nu va faceti iluzii,ca nu poti proba mai mult de 3 rochii pt ca programarile sunt facute unele peste altele,chiar daca iti spun (abia cand vezi ca stau unii si bat din picior in fata ta) ca e alocata o jumatate de ora (din care probezi 20 min).mai vreti sa probati ceva?pai nu mai aveti ce sa probati,mai uitati-va pe site si mai faceti programare o data.
vreti partea de sus cu manecautza,nu-i nici o problema,va luati un bolerou...a....dar nu de la noi,ca nu avem,cautatzi dvs in oras (va dati seama,sa cauti nuantza,sa se potriveasca materialul...)
in fine....sa intreb de la inceput cat dureaza proba,cate modele puteti proba si nu va luati dupa indicatiile vanzatoarei.
va urez succes!

ai dreptate..si eu m-am izbit de "amabilitatea" doamnelor la acelasi magazin..doar ca mie mi s-a acordat mai mult timp.. era prin aprilie si probabil nu era asa aglomerat..dar nu te descuraja..am fost la 5 magazine mari in bucuresti si doar ele s-au purtat asa..restul au fost foarte dragute si proband mai multe genuri m-au ajutat sa-mi dau seama de ce mi se potriveste.
succes si poti riposta ..doar sunt banii tai):(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 10 Iun 2008, 23:26 
Junior

Membru din: 19 Mar 2006, 17:53
Mesaje: 85
eu pe unde am fost am dat de angajate amabile.acum am luat o pauza de la cautat caci am licenta luni si nu vreau sa le amestec.dar dupaia am timp sa colind magazinele si sper sa nu am parte de evenimente neplacute.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 11 Iun 2008, 13:37 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
Citat:
ai dreptate..si eu m-am izbit de "amabilitatea" doamnelor la acelasi magazin..doar ca mie mi s-a acordat mai mult timp.. era prin aprilie si probabil nu era asa aglomerat..dar nu te descuraja..am fost la 5 magazine mari in bucuresti si doar ele s-au purtat asa..restul au fost foarte dragute si proband mai multe genuri m-au ajutat sa-mi dau seama de ce mi se potriveste.
succes si poti riposta ..doar sunt banii tai):(


da,asa este,pana la urma am gasit o rochita asa cum imi doream,exact modelul care ma avantajeaza,la un salon de pe lipscani.si nici nu este mii de euro.ce daca e de pe lipscani?important e sa imi placa si sa imi vina bine.iar aceasta imi venea perfect.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 11 Iun 2008, 21:58 
Nou Venit

Membru din: 15 Apr 2008, 22:08
Mesaje: 42
Citat:

da,asa este,pana la urma am gasit o rochita asa cum imi doream,exact modelul care ma avantajeaza,la un salon de pe lipscani.si nici nu este mii de euro.ce daca e de pe lipscani?important e sa imi placa si sa imi vina bine.iar aceasta imi venea perfect.

ai dreptate..felicitari ca ti-ai gasit si sa ai o nunta cum iti doresti;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 11 Iun 2008, 23:52 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

da,asa este,pana la urma am gasit o rochita asa cum imi doream,exact modelul care ma avantajeaza,la un salon de pe lipscani.si nici nu este mii de euro.ce daca e de pe lipscani?important e sa imi placa si sa imi vina bine.iar aceasta imi venea perfect.

Bravo! Asa imi place! Felicitari ca ai gasit ceva pe placul tau, asta e cel mai important, faptul ca TU consideri ca este ceea ce iti trebuia si ca ti se potriveste perfect. Asta inseamna ca te vei simti foarte bine in ea. S-o porti sanatoasa si fericita!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 12 Iun 2008, 14:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 21 Sep 2007, 15:29
Mesaje: 2122
Citat:

da,asa este,pana la urma am gasit o rochita asa cum imi doream,exact modelul care ma avantajeaza,la un salon de pe lipscani.si nici nu este mii de euro.ce daca e de pe lipscani?important e sa imi placa si sa imi vina bine.iar aceasta imi venea perfect.


felicitari :napplause: si s-o porti iubita si sanatoasa. se spune ca rochia te imbraca dar si ca tu imbraci rochia..in sensul ca daca esti fericita si iti place, tu ii dai frumusete dubla rochitei tale. tine pana la urma si de atitudine.

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 12 Iun 2008, 17:09 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
Citat:
Bravo! Asa imi place! Felicitari ca ai gasit ceva pe placul tau, asta e cel mai important, faptul ca TU consideri ca este ceea ce iti trebuia si ca ti se potriveste perfect. Asta inseamna ca te vei simti foarte bine in ea. S-o porti sanatoasa si fericita!


multumesc!:nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 12 Iun 2008, 17:10 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
Citat:

felicitari :napplause: si s-o porti iubita si sanatoasa. se spune ca rochia te imbraca dar si ca tu imbraci rochia..in sensul ca daca esti fericita si iti place, tu ii dai frumusete dubla rochitei tale. tine pana la urma si de atitudine.


multumesc! :nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 12 Iun 2008, 17:10 
Junior

Membru din: 12 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 70
Citat:
ai dreptate..felicitari ca ti-ai gasit si sa ai o nunta cum iti doresti;)



multumesc! :nmarried:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 13 Iun 2008, 14:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Eu pana acum am fost in doua locuri la probat: la Avangarde Brides si la Venus Bridal. Cred ca in total am probat vreo 10 rochii, dar inca mai cautam, ca nu mi s-a lipit de inima niciuna... si am auzit ca asa tb sa fie.
In ambele locuri am fost tratata f bine, m-au lasat sa probez cat am vrut, sa fac poze, sa ma fatai de colo pana colo. M-au si sfatuit, dar chestii de bun simt. Oricum la mine e putin mai complicat, deoarece mie imi trebuie o rochie cu umerii acoperiti si e mai greu de gasit asa ceva. Probabil ca voi lua una fara bretele si o voi completa cumva din salul care vine odata cu ea... Mai vedem.
In orice caz, daca mai aveti intrebari despre aceste doua saloane... sunt pe aici... :nwink:

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19, 20, 21 ... 23  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România