Ultima vizită a fost: Acum este 08 Mai 2024, 13:17


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 107 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 04 Sep 2006, 19:43 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Da,si eu am facut la fel.Am luat pahare pe care le-am decorat singura acasa,fara multe inflorituri si bris-bris-uri cum am vazut in comert


Noi am uitat complet de pahare dar am fost foarte norocosi pentru ca s-au pregatit cei de la restaurant si asa am iesit din incurcatura iar paharele chiar au fost frumos decorate. :flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 05 Sep 2006, 19:25 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
eu una am uitat complet de jarteluta.Abia dupa o saptamana de la nunta pe cand ma uitam pe antena 1 la nunti mi-am dat seama ca mie imi lipsea jarteluta.Asta e:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 06 Sep 2006, 14:32 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Noi am uitat complet de pahare dar am fost foarte norocosi pentru ca s-au pregatit cei de la restaurant si asa am iesit din incurcatura iar paharele chiar au fost frumos decorate. :flower:


Eu mi-am cumparat pahare dar cand am ajuns la local, ia-le de unde nu-s. Se dadea vina cand pe unul, cand pe altul. Verii intre ei, nu mai stiau in ce masina le-au pus. Au ajuns si paharele dupa vreo ora. Asta nu e o problema! Chestiile astea le stim doar noi. Va dati seama ca invitatii nu aveau de unde sa stie ce pahare pregatisem eu.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 06 Sep 2006, 18:16 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Eu mi-am cumparat pahare dar cand am ajuns la local, ia-le de unde nu-s. Se dadea vina cand pe unul, cand pe altul. Verii intre ei, nu mai stiau in ce masina le-au pus. Au ajuns si paharele dupa vreo ora. Asta nu e o problema! Chestiile astea le stim doar noi. Va dati seama ca invitatii nu aveau de unde sa stie ce pahare pregatisem eu.

eu am avut paharele la restaurant....insa a doua zi nu am mai gasit decat unul dintre ele...celalalt a dsiparut fara urma!:(


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 07 Sep 2006, 18:42 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Mai, eu parca is picata din luna cred:blink:, nici nu stiam de jarteluta ca tre sa ai ca mireasa. Stiam ca se fura mireasa si ca o descalta astia de un pantof dar de jartea... Oricum nu mi se pare frumos:D sa-ti vada si altul bulanul:o
Oare nu mi-ar placea?!:((:D:~*

ce-ai fata ca nu se vede nici un bulan!!Ca oricum nu-ti ridici poalele-n cap! Mirele se baga sub fuste!!:p:p si trage de jartelutza cu mainile la spate!:D:D:D Si nu vede nimeni nimik!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 11 Sep 2006, 16:13 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
ce-ai fata ca nu se vede nici un bulan!!Ca oricum nu-ti ridici poalele-n cap! Mirele se baga sub fuste!!:p:p si trage de jartelutza cu mainile la spate!:D:D:D Si nu vede nimeni nimik!!

La noi, cameramanul, a bagat si camera sub rochie ... bineinteles a fost ceva discret dar am avut ceva emotii pana am vazut inregistrarea. :rolleyes:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 14 Sep 2006, 12:10 
Veteran

Membru din: 07 Ian 2006, 14:23
Mesaje: 341
Citat:
eu vreau sa imi iau rosie...sa nu ma prinde deochiu LOL LOL LOL dar iuby nu vrea sa o scoata cu dintii (a zis ca ii e jena in public!!!) asa ca poate nu pun de loc ca nu are rost
cam asa imi spusese si mie Cris si cred ca de aia am si uitat sa mi-o cumpar


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 18 Sep 2006, 00:17 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
cam asa imi spusese si mie Cris si cred ca de aia am si uitat sa mi-o cumpar


noi n-am regizat deloc momentul acela, adica mirele meu tot zicea ca sarim peste, ca lui nu-i place...bla bla...sa vedeti ce show a iesit la nunta...a scos jarteluta cu dintii cand eu dansam pe masa si a si dansat cu ea in gura...ca un "catel" cuminte ce e...(X)...pana la urma mometul a fost super fain iar mirele meu m-a dat pe spate...e genul linistit, calm dar la nunta a fost un uragan...avea, dupa nunta, mai multe rani la picioare (de la pantofi) decat mine de la atata dansat...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 18 Sep 2006, 00:18 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
si...am avut jarteluta roz (nu imi plac alea albastre) imprumut de la cumnatica mea...si dragutul de mire, normal, ca sa respecte traditia, a aruncat jarteluta, a prins-o un amic de al lui si gata, am ramas fara ea...bine ca cumnata mea nu s-a suparat...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 30 Sep 2006, 04:00 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
La noi jarteluta a ramas la baiatul care a prins-o dar buchetul de mireasa l-am primit innapoi; nu ca l-as fi vrut musai ... oricum acuma este uscat de-a binelea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 16 Oct 2006, 22:36 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Mie nu-mi place jarteluta!
Pe vremea mea... ehe fetele "babei" nici nu se pomenea de asa ceva!
Americanii sunt de vina ... (stiti voi continuarea de la "Vama veche")


Ce importanta are de unde e obiceiul...e o chestie faina si lumea se distreaza de minune...a fost haios oricum cand mi-a scos jarteluta cu dintii si nu a fost nimic deplasat ca lumea nu a vazut nimic urat...rochia e lunga si infoiata destul cat sa fie un moment f decent (pt persoanele mai pudice)!!!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 15 Ian 2007, 19:24 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:
ce-ai fata ca nu se vede nici un bulan!!Ca oricum nu-ti ridici poalele-n cap! Mirele se baga sub fuste!!:p:p si trage de jartelutza cu mainile la spate!:D:D:D Si nu vede nimeni nimik!!


Ubi meu nu vrea sa scoata jarteluta. Pe motiv ca pana dimineata transpir de la atata dansat si nu-i place sa se bage sub fustele mele ude. :( Dar nu-i nimic. :~* Nu-mi pare rau. Nici mie nu-mi prea placea chestia asta cu scosul cu dintii. Dar tot o sa-mi iau una rosie, pentru placerea mea personala :-`:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Jarteluta
MesajScris: 15 Ian 2007, 20:09 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Ubi meu nu vrea sa scoata jarteluta. Pe motiv ca pana dimineata transpir de la atata dansat si nu-i place sa se bage sub fustele mele ude. :( Dar nu-i nimic. :~* Nu-mi pare rau. Nici mie nu-mi prea placea chestia asta cu scosul cu dintii. Dar tot o sa-mi iau una rosie, pentru placerea mea personala :-`:nwink:
nu prea vad eu cat de mult o sa transpiri! Exista aer conditionat ...eu la 38 de grade ... am transpirat numai pe fata, gat, umeri! Nicidecum pe picioare! Crinolina face ca aerul sa circule! Unde mai pui ca va fi noapte?!?!?!?! Pretexte pt pudici!:p:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 107 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România