Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:15


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Feb 2006, 21:15 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Ca sa revenim la subiect, :D, eu am probat 5 rochii si pe a 3-a am si cumparat-o. E cam devreme, dar rochia aia mi-a soptit ca a fost facuta pentru mine si nu am mai rezistat. Si deja o iubesc;)


Sa fii iubita si sa ai parte numai de bucurii ..Casa de Piatra!!%%-%%-


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Feb 2006, 21:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:



Da, dar daca o cunoaste personal......Cine stie?

Poate are parte de o reducere substantiala de 100 % (X)(X)(X)(X)(X)(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 21 Feb 2006, 21:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Pai atunci cred ca am sa fac si eu cunostinta cu ea :p!



(X);)(X);)(X);) ..si eu si eu......toata lumea....:-`:-`


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Feb 2006, 14:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

normal ca ti-a lsat un gust amar. am patit-o si eu, la aceeasi firma, doar ca in alt oras. am fost la magazinul din bacau si am dat peste o domnisoara (doamna?) foaaaaaarte suparata pe viata. am intrebat-o de o rochie pe care o vazusem cu 2 zile inainte in vitrina si mi-a raspuns plictisita ca "e in spate, unde ati vrea sa le punem pe toate?" :gun: am insistat si i-am spus ca vreau si eu marimea 46, sa o vad. stiti ce mi-a raspuns? "veniti intr-o zi cand vreti sa o cumparati si v-o aduc"!!!! stia aia daca am chef de cumparat sau nu atunci??? am crezut ca ii dau una. drept pt care am plecat ):(
in schimb, am trecut prin piatra neamt intr-o zi si am vrut sa intru sa vad rochia aceea (aveam si eu un fix :~*). nu aveam bani la mine, nu vroiam sa probez, doar sa o vad mai de aproape. am dat peste o tipa atat de draguta ca nu-mi venea sa cred. a insistat sa probez, desi i-am spus ca nu am de gand sa cumpar, nu am bani, etc... si mi-a zis "nu trebuie sa cumparati, dar trebuie sa fiti curioasa cum va sta in rochie de mireasa. de ce sa nu vedeti acum?" :o si mi-a adus 4 modele, m-a ajutat sa ma imbrac, m-a incaltat cu pantofi, mi-a pus voal, floricele in par, manusi pe maini si colier la gat. nu-mi venea sa cred!!!!
normal ca am dat comanda atunci de rochie :p. si abia astept sa ma duc sa o iau ;)


Buna!
Spune-ne si noua ce preturi pentru rochiile de mirese sunt in magazinul de creatie din Piatra Neamt? Se percepe vreo taxa suplimentara daca o faci la comanda dupa masurile tale? Mie mi-au spus, doamnele de la targul de nunti, ca daca e data la comanda costa cu 20% mai mult? E adevarat, tinand cont ca tu ai facut-o la comanda, ai platit acelasi pret cu una facuta deja?
Sunt f. nerabdatoare sa-mi raspunzi pt. ca daca e asa merg si eu la acel magazin, chiar daca e in Piatra-Neamt.
Mersi mult!!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Feb 2006, 15:30 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

Buna!
Spune-ne si noua ce preturi pentru rochiile de mirese sunt in magazinul de creatie din Piatra Neamt? Se percepe vreo taxa suplimentara daca o faci la comanda dupa masurile tale? Mie mi-au spus, doamnele de la targul de nunti, ca daca e data la comanda costa cu 20% mai mult? E adevarat, tinand cont ca tu ai facut-o la comanda, ai platit acelasi pret cu una facuta deja?
Sunt f. nerabdatoare sa-mi raspunzi pt. ca daca e asa merg si eu la acel magazin, chiar daca e in Piatra-Neamt.
Mersi mult!!!


am fost la magazinul lor din piatra neamt, n-am mai ajuns la atelier ca nu a mai fost cazul. ei bine, daca nu gasesti ceva sa-ti vina perfect in magazin (dupa tiparele exacte), ele iti iau masurile si ti-o fac la comanda (dureaza maxim o luna pana e gata). si mie mi s-a spus ca pt comanda te costa cu 20% mai mult. in cataloagele lor din magazin erau afisate ambele preturi (de magazin si de comanda). rochia pe care mi-am ales-o eu costa in catalog 11 milioane, iar pe mine ma va costa 13 milioane (mai exact 10.800.000 era in catalog si 12.960.000 pe comanda). acum am facut un calcul si e intr-adevar cu 20% mai scumpa.
sper ca am fost destul de clara in exprimare :wacko: (am o zi la serviciu... ma mir ca mai sunt in stare sa scriu ceva :() daca nu ai inteles ceva, mai scrie-mi si ma voi chinui sa fiu mai coerenta :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Feb 2006, 15:35 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:

am fost la magazinul lor din piatra neamt, n-am mai ajuns la atelier ca nu a mai fost cazul. ei bine, daca nu gasesti ceva sa-ti vina perfect in magazin (dupa tiparele exacte), ele iti iau masurile si ti-o fac la comanda (dureaza maxim o luna pana e gata). si mie mi s-a spus ca pt comanda te costa cu 20% mai mult. in cataloagele lor din magazin erau afisate ambele preturi (de magazin si de comanda). rochia pe care mi-am ales-o eu costa in catalog 11 milioane, iar pe mine ma va costa 13 milioane (mai exact 10.800.000 era in catalog si 12.960.000 pe comanda). acum am facut un calcul si e intr-adevar cu 20% mai scumpa.
sper ca am fost destul de clara in exprimare :wacko: (am o zi la serviciu... ma mir ca mai sunt in stare sa scriu ceva :() daca nu ai inteles ceva, mai scrie-mi si ma voi chinui sa fiu mai coerenta :D



aaaaa, si inca ceva. mi s-a spus la magazinul din piatra neamt ca TOATE magazinele au acelasi catalog, aceleasi modele si aceleasi preturi. in toata tara. pe mine chiar m-a intrebat tipa la final de ce nu am mers la magazinul din bacau, ca e excat acelasi lucru (rochiile sunt facute la piatra si transportate la magazinele din tara - nu te costa transportul, ca nu e treaba ta). asa ca nu stiu daca chiar e cazul sa mergi pana la piatra. eu am "aterizat" acolo total intamplator, dar e aproape de bacau (60 km). sincer, nu stiu daca merita efortul deplasarii...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Feb 2006, 16:26 
Senior

Membru din: 12 Noi 2005, 16:55
Mesaje: 118
Citat:


aaaaa, si inca ceva. mi s-a spus la magazinul din piatra neamt ca TOATE magazinele au acelasi catalog, aceleasi modele si aceleasi preturi. in toata tara. pe mine chiar m-a intrebat tipa la final de ce nu am mers la magazinul din bacau, ca e excat acelasi lucru (rochiile sunt facute la piatra si transportate la magazinele din tara - nu te costa transportul, ca nu e treaba ta). asa ca nu stiu daca chiar e cazul sa mergi pana la piatra. eu am "aterizat" acolo total intamplator, dar e aproape de bacau (60 km). sincer, nu stiu daca merita efortul deplasarii...

stii cumva daca au magazin si-n Galati?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Feb 2006, 16:33 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
stii cumva daca au magazin si-n Galati?


Gala


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Feb 2006, 16:35 
Senior

Membru din: 12 Noi 2005, 16:55
Mesaje: 118
Citat:

Gala


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Feb 2006, 16:41 
Diva

Membru din: 21 Dec 2005, 16:21
Mesaje: 1034
Citat:
mersi mult.dar nu stiu daca mai au in modern.oricum ma duc maine sa vad.multumesc.:-*


cu placere :flowers:
eu mi-am dorit o rochita simpla-simpla, dar frumoasa. am pus accent mai mult pe material, ca am mai vazut modele frumoase, dar cu materiale... slabute calitativ. mi-au mai placut rochitele din organza (in alte magazine), dar la masurile mele nu se recomanda materialele lucioase (ce sa-i faci, nu toate suntem 90-60-90 :~*). dar aici am gasit rochia in care arat foaaarte bine (cata modestie, domnule, cata modestie... :D)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Feb 2006, 18:29 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

cu placere :flowers:
eu mi-am dorit o rochita simpla-simpla, dar frumoasa. am pus accent mai mult pe material, ca am mai vazut modele frumoase, dar cu materiale... slabute calitativ. mi-au mai placut rochitele din organza (in alte magazine), dar la masurile mele nu se recomanda materialele lucioase (ce sa-i faci, nu toate suntem 90-60-90 :~*). dar aici am gasit rochia in care arat foaaarte bine (cata modestie, domnule, cata modestie... :D)
(X)(X)(X)(X)(X):heart::love::lips::cool::ok::wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Cate rochii ati probat?
MesajScris: 22 Feb 2006, 23:29 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
in sfarsit am reusit si eu sa merg in magazine (nu in Timisoara) sa ma uit de rochii de mireasa..ca pana acum site-urile de internet au fost singura sursa...din pacate o singura rochie a fost cat de cat pe gustul meu...si nici pe aia nu am probat-o...astept caldura si am sa ies in mod serios la "vanatoare" in oras ....


asa fac si eu...de fapt astept targul de la oradea din 10-12 martie si acolo sigur o sa probez ceva...abia astept.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 452 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 23  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 9 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România