Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 08:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 484 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 20 Ian 2006, 16:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
La nunta mea...meniul va cumprinde caviar, fructe de mare, rechin la gratar, si alte ciudatenii de acest gen! Nu ma pot hotari, in schimb la platoul cu fructe ce anume sa contina.....smochine, mango, avocado, rodii sau fructul pasiunii???
Glumesc....bineinteles...cam multe fitze.(!):x
Totusi ....suntem romani....asa ca hai sa ramanem cat de cat traditionali.:mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 20 Ian 2006, 21:21 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
vreau si eu sa vin la nunta ta, daca ai asa mancare...:heart:gaby

Chiar te risti sa mananci friptura de rechin? ... Si eu m-as risca; nu stiu daca va fi si pe gustul meu, dar ce mai conteaza ... daca tot glumim.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 23 Ian 2006, 02:39 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Am fost in acest weekend la restaurant si n-au spus ca pentru stabilirea meniului sa venim la sfarsitul lunii iulie (noi avem nunta pe 19 august); pe 9 august o sa mergem sa facem o proba, atunci se vor face ultimele schimbari in meniu (daca este necesar) si tot atunci trebuie sa anuntam numarul de confirmari al invitatiilor ca sa aiba timp pentru aprovizionare. Se accepta o marja de "+"/"-" 5 sau 10 persoane (maxim).
Am aflat ca au acoperit terasa, asta inseamna ca avem mai mult spatiu, cam pentru 250 persoane dar noi avem cam 100. O sa fie loc destul. ;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 24 Ian 2006, 01:03 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Eu o sa ma duc la restaurant week-end-ul asta si o sa discut tot ce e de discutat.

Daca te duci acolo, incearca sa discuti si despre servire ... am auzit ca acesta nu este deloc punctul lor forte (si nu fac diferente intre un simplu invitat si unul de onoare).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 24 Ian 2006, 15:21 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
La mine? La Millenium?:gun::,:ninja:

Din pacate da! Si am auzit asta din surse foarte diferite, implicate mai mult sau mai putin in nunta. De aceea va sfatuiesc sa discutati acest aspect, foarte important de altfel, pentru ca voi le dati niste bani, nu putini, iar ei trebuie sa se preteze ca atare.
Sper sa nu te supere (imi cer scuze daca da), dar eu m-am gandit ca mai bine sa afli acum si sa luati masuri decat sa va treziti la nunta cu o astfel de problema.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 24 Ian 2006, 16:13 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
cine a mai stabilit eu meniu?
mai vreau si eu exemple...ca sunt in pana de idei..

Pai la mine meniul nu este stabilit 100%; ne-au spus ca pana la vara vor mai schimba una-alta prin el, il mai imbunatatesc. Abia la sfarsitul lui iulie am sa stiu sigur.
Deocamdata s-a stabilit doar pretul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 26 Ian 2006, 00:45 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
da? cat te-a ajuns?
gaby

1.200.000 in care intra fructele, pateuri, cele 4 feluri de mancare, 2 cafele, tort si prajituri, o sticla de apa minerala (1L), una de suc (1/2L) si un pahar de tarie. Restul de bauturi: vinul, apa si sucurile, bauturile spirtoase se platesc separat, in functie de consumatie.
Noi am facut un calcul si am ajuns la concluzia ca ne va costa in jur de 1.500.000.
Destul!!! :huh:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 26 Ian 2006, 06:28 
Nou Venit

Membru din: 06 Noi 2005, 01:20
Mesaje: 44
Apropo: de curiozitate...cat pune o pereche la nunta?cu cat cinsteste?:-`Ca aici la noi un meniu mediu la o nunta e intre 500.000-1000000.Socrii pun cam 1000E, nasii cam 20-30mil, fratii 10-15mil, iar o pereche nici foarte apropiata nici foarte indepartata pune cam intre 4000.000si 6000000.Aici la o nunta de 150-200 pers intr-un caz fericit ramai cu vreo 10000Euro. E bine...si cum sunt:
1.nunta de la care sa ramai cu ceva
2.nunta dupa care sa fii la egal cu ce ai cheltuit si cu ce ai primit
3.nunta dupa care sa mergi acasa dupa bani ca nu ti-au ajuns cat s-au strans(sunt si cazuri de astea da' sa ne fereasca Doamne-Doamne!:,)
Mai bine sa ramai cu ceva banuti de o masinuta, de un avans la o casuta...ceva...
Asa ca de curioasa as vrea sa stiu, ca eu una nu mi-as permite un meniu f scump.Si in plus cine te intreaba cat te-a costat meniul ca sa stie cat sa iti puna la nunta?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 26 Ian 2006, 20:41 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Am si eu o intrebare...meniurile astea cu 4 feluri de mancare sunt pt nunti de zi sau nunti care tin toata noaptea? Daca noi vrem sa facem nunta intr-o duminica am inteles ca nu o sa tina toata noaptea. Cine ma poate ajuta sa imi clarific chestia asta?

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 26 Ian 2006, 23:57 
Veteran

Membru din: 20 Oct 2005, 04:47
Mesaje: 364
anu trecut a fost 1mil meniul-4 feluri de mancare,fructe,2 cafele-si va creste in fuctie de -inflatie-..asa ca ma astept la 1mil juma..vezi ca este raluk24 din gl care isi face nunta tot duminica..zic sa vb cu ea..nu ma pricep


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Meniu
MesajScris: 26 Ian 2006, 23:59 
Nou Venit

Membru din: 15 Ian 2006, 13:38
Mesaje: 18
am mincat carne de rechin si este foarte buna asa ca daca ai sansa incearca, cu toata increderea! pofta buna!


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 484 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5 ... 25  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 2 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România