Ultima vizită a fost: Acum este 16 Iun 2024, 08:20


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 28 Apr 2006, 15:44 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:


Si eu sper;););););)
Daca iese chiar asa cum o planific eu, sigur o sa fie cea mai frumoasa;);) Sper sa n-am surprize...:(

La mine..poate nu o sa iasa cea mai frumoasa nunta...dar vreau sa iasa cum vreau eu...cum imi place mie..si atunci pt mine e cea mai frumoasa...pt altii..nu ma intereseaza...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 28 Apr 2006, 17:05 
Veteran

Membru din: 17 Dec 2005, 02:34
Mesaje: 306
Citat:


Pai asta am gandit si eu. Poate ceilalti invitati au fost la nunti mai frumoase, dar a mea vreau sa fie cea mai frumoasa pentru mine...:ok:

:rocker::rocker::rocker::flowers::cool:
:lol::kiss:(X):wok::flower:
:rocker::rocker:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 09 Aug 2006, 20:55 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
nu s-a mai discutat de mult pe subiectul asta dar la mine acum e in actualitate...maine trebuie sa spun cum va fi totul...voi ati hotarat ce puneti in spatele mesei mirilor? eu am vrut doua inimi din tul cu flori dar parca acum nu mai stiu...perdea de lumini pune cineva? baloane in nici un caz...o sa avem doar pe ringul de dans cateva baloane cu heliu ca-i plac lui Marius...

voi ce faceti?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 09 Aug 2006, 21:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
nu s-a mai discutat de mult pe subiectul asta dar la mine acum e in actualitate...maine trebuie sa spun cum va fi totul...voi ati hotarat ce puneti in spatele mesei mirilor? eu am vrut doua inimi din tul cu flori dar parca acum nu mai stiu...perdea de lumini pune cineva? baloane in nici un caz...o sa avem doar pe ringul de dans cateva baloane cu heliu ca-i plac lui Marius...

voi ce faceti?

eu am in spatele mesei o oglinda.....mare!!! Nasii vor sta cu noi la masa! Decoratiuni am doar husele de la scaune si de la masa noastra! Eu voiam sa pun pe masa si aranjamente florale! Insa ...cica devine masa prea aglomerata : vor fi o sticla apa, una suc, si carafa de vin, plus scrumiere, plus farfuriutele cu alune si saratele,(ce am enumerat mai sus se dubleaza) iar in mijlocul mesei fructiera (o singura fructiera/masa)!!! Mentionez ca voi avea 6 mese de 10 persoane + masa noastra si a nasilor! So ...am mai scapat de o cheltuiala in plus! Toate florile pe care le primesc eu la civila ....le fac aranjament de pus pe prezidiu si gata! Baloane - nu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 10 Aug 2006, 00:56 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
nu s-a mai discutat de mult pe subiectul asta dar la mine acum e in actualitate...maine trebuie sa spun cum va fi totul...voi ati hotarat ce puneti in spatele mesei mirilor? eu am vrut doua inimi din tul cu flori dar parca acum nu mai stiu...perdea de lumini pune cineva? baloane in nici un caz...o sa avem doar pe ringul de dans cateva baloane cu heliu ca-i plac lui Marius...

voi ce faceti?


Eu am ales perdeaua de lumini in spatele si in fata mesei.In rest aranjamentul floral si fara baloane ca e atat de elegant restaurantul...
Iar mesele la noi nu vor fi incarcate ca bautura nu va fi pe mese ci pe un stativ, sau langa mese pe masute speciale si chelnerii servesc in continuu.Deci am scapat de grija asta, ca si eu o aveam(ideea de incarcat).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 10 Aug 2006, 13:48 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
si eu am scurtat-o ca sa zic asa cu decorul am doar husele de la restaurant alb-rosu si un aranjament floral pe masa noastra in centru iar din baloane o inima in spatele nostru si o arcada mica la intrare dar pe interior:) a si tot ca decor voi aseza marturiile in farfurii.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 15 Aug 2006, 19:48 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:

Eu o sa-mi fac arcada de baloane la intrare, dar aseara mi-am dat seama ca nu pot pune baloane pe tavan pentru ca sala e f inalta si nu are nici un rost.
O sa pun baloane pe mese cate 3-4 din loc in loc.
Prietenii mei se distreaza foarte tare cu baloanele umplute cu heliu.:p



poti pune baloane cu heliu, cu fundite sau ceva de agatat, lasate sa cada pana la nivelul capului, ca sa poata fi trase in jos cu usurinta, tragand de fundita.
am vazut asa in vreo cateva locuri si arata superb. dar ai grija ca funditele sa nu ajunga la nivelul umerilor, sau sa nu stea in fetele invitatilor, ca strica tot farmecul.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 15 Aug 2006, 19:51 
Junior

Membru din: 22 Mar 2006, 17:15
Mesaje: 83
Citat:
am vazut la un restaurant in sinaia (ce-i drept) niste huse de scaune doar partea de sus cu funda si din satin stie cineva unde gasesc asa ceva prin Bucuresti ca asi vrea sa evit impiedicatul in materialul acela alb care se pune pe scaun.....ceea ce am vazut eu era in forma greptunghiulara pe spatarul scaunul si cu o funda prinsa de partea din exterior ....nu stiu unde sa gasesc...:)


ai intrebat la vreo firma de ornat scaune? nu cumva chiar ele fac astfel de aranjamente?
dar sa stii ca eu am vazut acel material alb si mai scurt. si arata super si nici nu te impiedici de el. poate daca mai intrebi,... gasesti vreo firma care face asta.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14, 15 ... 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România