Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 15:09


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 144 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Torturi de nunta - vol II
MesajScris: 02 Iul 2006, 18:34 
Admin Ghidul Miresei

Membru din: 14 Apr 2003, 03:00
Mesaje: 486
Haideti sa continuam discutiile despre torturi.

Prima parte a discutiilor a fost aici:
https://www.ghidulmiresei.ro/forum_displ ... 3&mid=5119

Spor la barfe!!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturi de nunta - vol II
MesajScris: 11 Aug 2006, 12:45 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Am fost si noi azi dimineata sa comandam tortul la un anume laborator din ctza. am avut "placerea" de a da acolo peste o cucoana foarte necooperanta, care il luase pe NU in brate. Orice i-am fi spus in legatura cu preferintele noastre pentru tort, ea dadea ochii peste cap si spunea: "nu se poate". m-a umplut de draci. noi am vrea sa avem tort maresal. nu stiu daca vreuna din voi a mancat prajitura cu acelasi nume, dar noua ni s-a parut foarte buna! probabil si pt ca era proaspata... in sfarsit, ne-ar fi placut sa imbrace acest tort in glazura alba. am aflat ca nu se poate, pentru ca respectiva glazura este prea grea pt compozitia tortului... singura varianta de imbracare a tortului este frisca, si drept sa spun nu ma incanta enorm varianta asta. in sfarsit, pana la urma am optat pt frisca, dar, din nou, la toate preferintle noastre cucoana dadea ochii peste cap si facea niste figuri de parca ii ceream luna de pe cer... nu stiu ce sa fac, sunt cam dezamagita .....:((


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturi de nunta - vol II
MesajScris: 11 Aug 2006, 12:54 
Diva

Membru din: 28 Iun 2006, 15:46
Mesaje: 807
Buna dimineata!
Inca nu am comandat tortul! e vreo problema?!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturi de nunta - vol II
MesajScris: 11 Aug 2006, 15:01 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Citat:
Nu e nici o problema, tortul se comanda cu maxim 2 saptamani inainte de nunta.
Pentru doamnele cu "nu se poate", mie mi-au putut face tort jumatate mascota si jumatate diplomat cu fructe imbracat in fondant (poza e la galerie). Asa ca se poate orice, doar competenta si bunavointa sa fie.
Bafta fetelor, si cautati alte cofetarii, ca trebuie sa mai fie.%%-

treaba e ca am dat deja avans 1 mil... problema e ca din toate cofetariile unde am fost si pe unde am testat prajiturile, aici erau cele mai bune. nu mi-am imaginat ca nu vor fi cooperanti. dar daca am deschis gura, am aflat ca o colega de birou are cunostinte destul de apropiate la laboratorul respectiv, si s-ar putea sa ne ajute respectivii. am rasuflat usurata. sper sa fie ok si sa poata face ce vrem noi! altfel tortul nu va fi asa frumos, doar bun la gust. ne-am mai gandit la servit sa punem pe feliile de tort si doua cupe de inghetata,una de frisca si una de fistic. cred ca va fi foarte bun! :wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturi de nunta - vol II
MesajScris: 11 Aug 2006, 18:57 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
eu am gasit in zona Tineretului respectiv piata Norilor o cofetarie (mi-a zis cineva ca e ok la ei si a avut dreptate) unde e 250.000kg tort eu am ales diplomat cu fructe si cu crema de ciocolata (partea de jos care in general e alba) in care sunt si nuci, am luat unul mic de proba si a trecut testul sunt foarte dragute si au suporturi mai speciale cum mi-am dorit si transport gratis pe raza Bucurestiului la ce depaseste parca 10 kg. (})


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturi de nunta - vol II
MesajScris: 11 Aug 2006, 19:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
eu am gasit in zona Tineretului respectiv piata Norilor o cofetarie (mi-a zis cineva ca e ok la ei si a avut dreptate) unde e 250.000kg tort eu am ales diplomat cu fructe si cu crema de ciocolata (partea de jos care in general e alba) in care sunt si nuci, am luat unul mic de proba si a trecut testul sunt foarte dragute si au suporturi mai speciale cum mi-am dorit si transport gratis pe raza Bucurestiului la ce depaseste parca 10 kg. (})
:heart::wok: sa fie intr-un ceas bun! Bine ca ai gasit si tu!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturi de nunta - vol II
MesajScris: 11 Aug 2006, 19:11 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:
:heart::wok: sa fie intr-un ceas bun! Bine ca ai gasit si tu!

multumesc la fel!!!! (X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Torturi de nunta - vol II
MesajScris: 14 Aug 2006, 15:04 
Veteran

Membru din: 26 Oct 2005, 14:58
Mesaje: 322
Citat:


au si piscoturi? Eu caut piscoturi.:-`:unsure::rolleyes:

sincer nu stiu daca ai drum pe acolo merita sa incerci dar eu piscoturi am vazut intr-un timp la hipermarketuri (Metro, Selgros) la preturi f bune


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 15 Mar 2007, 20:17 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Oct 2006, 16:53
Mesaje: 552
Dragi mirese care atzi avut tort de inghetata lasati-ne o poza pe undeva sa ne facem si noi o idee cam cum arata..pls..:unsure:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 18 Mar 2007, 02:22 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
Eu cred ca nu prea merge, decat daca ai incredere in cei de la restaurant, ca ti-l pastreaza bine la rece. Altfel, poti sa ai surprize.
Alta solutie ar fi: tort+ inghetata ulterior. Noi asa am avut (luna aug.)

desi am si eu nunta tot vara,nu m-as risca sa aleg tortul de inghetata.ideea ta cu inghetata dupa tort mi se pare k:wok: asa cred ca o a fac si eu


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: tort
MesajScris: 18 Mar 2007, 02:44 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
desi am si eu nunta tot vara,nu m-as risca sa aleg tortul de inghetata.ideea ta cu inghetata dupa tort mi se pare k:wok: asa cred ca o a fac si eu

Fetelor spuneti-mi si mie suportul pe care sta tortul e al cofetariei sau tu il cumperi sau ti-l da cu chirie sau ti-l dau cu tot cu tort...sau...cum? am vazut o nunta cum i-au cazut tortul de bun ce era suportul si stringeau tortul de pe jos...atita mai lipseste...ahh


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 144 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2, 3, 4, 5 ... 8  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 3 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România