Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 10:47


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 175 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 10 Dec 2006, 15:51 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
eu nu inteleg de ce atunci cand cineva isi exprima o parere, trebuie sa existe persoane care insista s-o convinga de exact contrariul! de ce e asa de greu de acceptat ca mai exista si alte pareri, care nu tin de obiceiuri, traditii sau regiuni?!


...ci de bunul simt al fiecaruia! as putea completa.:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 10 Dec 2006, 18:16 
Veteran

Membru din: 17 Noi 2006, 23:17
Mesaje: 243
Citat:
eu nu inteleg de ce atunci cand cineva isi exprima o parere, trebuie sa existe persoane care insista s-o convinga de exact contrariul! de ce e asa de greu de acceptat ca mai exista si alte pareri, care nu tin de obiceiuri, traditii sau regiuni?!

nu cred ca are nimeni intentia de a insista sa te convinga cu ceva..oricum fiecare face asa cum crede...
imi pare rau ca exista asemea discutii in contradictoriu...
in final...pt ca am bun simt..voi renunta de a mai comenta ceva...
spor la discutie fetelor..eu ma retrag...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 10 Dec 2006, 19:58 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

Subscriu si eu la ce a spus Oana.La noi asa se procedeaza si mi se pare mai draguta, sa ne astepte lumea pe noi ca doar noi suntem MIRII.
Acuma depinde de regiune, daca in acele parti nu se obisnuieste asa intr-adevar invitatii pot sa se supere.DAr in final alegerea este a ta si faci cum vrei.


Si la noi la nunta tot asa a fost. Invitatii au mers la sala la 7 si noi am ajuns acolo la 7.30. Asa se fac nuntile in Ardeal si toata lumea se asteapta la asa ceva deci nu au cum sa se supere. Si pe invitatie s-a specificat ora de la biserica si ora de la restaurant tocmai ca sa stie la cat sa vina. Parintii au mers la restaurant sa ii intampine cat noi ne-am mai plimbat si am facut pozele singuri. Nici nu pot sa descriu ce am simtit cand am intrat noi mirii pe muzica in aplauzele tuturor, atunci a fost prima data in ziua aia cand m-au coplesit emotiile. Multa lume nu venise la biserica si era prima data cand ne vedea, a fost ceva special...

Clarut nu cred ca a incercat nimeni sa te convinga de ceva, numai ti s-a relatat cum sunt traditiile in alte parti. Eu nu am auzit de nici o nunta in Ardeal pana acum in care mirii sa astepte invitatii la restaurant.

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 10 Dec 2006, 20:26 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
nu cred ca are nimeni intentia de a insista sa te convinga cu ceva..oricum fiecare face asa cum crede...
imi pare rau ca exista asemea discutii in contradictoriu...
in final...pt ca am bun simt..voi renunta de a mai comenta ceva...
spor la discutie fetelor..eu ma retrag...


Nu are sens sa te retragi.
Fiecare are o parere pe care si-o sustine, de aceea noi discutam, fara suparari, sper eu.;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 10 Dec 2006, 20:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

Si la noi la nunta tot asa a fost. Invitatii au mers la sala la 7 si noi am ajuns acolo la 7.30. Asa se fac nuntile in Ardeal si toata lumea se asteapta la asa ceva deci nu au cum sa se supere. Si pe invitatie s-a specificat ora de la biserica si ora de la restaurant tocmai ca sa stie la cat sa vina. Parintii au mers la restaurant sa ii intampine cat noi ne-am mai plimbat si am facut pozele singuri. Nici nu pot sa descriu ce am simtit cand am intrat noi mirii pe muzica in aplauzele tuturor, atunci a fost prima data in ziua aia cand m-au coplesit emotiile. Multa lume nu venise la biserica si era prima data cand ne vedea, a fost ceva special...

Clarut nu cred ca a incercat nimeni sa te convinga de ceva, numai ti s-a relatat cum sunt traditiile in alte parti. Eu nu am auzit de nici o nunta in Ardeal pana acum in care mirii sa astepte invitatii la restaurant.


Da, ai pus punctul pe i.
Asta incercam si eu sa spun.:napplause:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 11 Dec 2006, 04:44 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:

Da, ai pus punctul pe i.
Asta incercam si eu sa spun.:napplause:

Uhh...traditii sunt foarte multe...si daca ne gindim bine...fiecare isi inventeaza o traditie ...adica fiecare stie baza traditiei (din localitatea respectiva) dar si-o modifica dupa plac si astfel se nasc mii de traditii...nu?;):D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 11 Dec 2006, 12:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Uhh...traditii sunt foarte multe...si daca ne gindim bine...fiecare isi inventeaza o traditie ...adica fiecare stie baza traditiei (din localitatea respectiva) dar si-o modifica dupa plac si astfel se nasc mii de traditii...nu?;):D


Normal si fiecare face cum ii place, nu?;)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 11 Dec 2006, 19:08 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:



E foarte important sa gandesti asa pana la sfarsit si sa nu te lasi influentata de nimeni...:ok:

Astfel zic si eu...:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 19 Dec 2006, 14:06 
Nou Venit

Membru din: 11 Dec 2006, 16:10
Mesaje: 25
Pe mine ma intereseaza sa gasesc o modalitate cat mai urgenta de achizitzionare a vinului! cred ca voi apela la cei cu bannerul.......
nu vreau sa pierd vremea cautand prin metro sau alte alea! A colaboarat cineva cu ei? :nbump::nbump::ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 19 Dec 2006, 14:14 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:
Pe mine ma intereseaza sa gasesc o modalitate cat mai urgenta de achizitzionare a vinului! cred ca voi apela la cei cu bannerul.......
nu vreau sa pierd vremea cautand prin metro sau alte alea! A colaboarat cineva cu ei? :nbump::nbump::ok:


de la ce vine lempika?:blink:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 19 Dec 2006, 18:20 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

de la ce vine lempika?:blink:


Poate de la parfumul lolita lempika....:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 19 Dec 2006, 19:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 22 Noi 2005, 18:21
Mesaje: 4481
Localitate: Bruxelles
Citat:

Poate de la parfumul lolita lempika....:p

pai eu la asta m-am gandit:nbump: :lol:

_________________
People that hate cats will come back as mice in their next life. Faith Resnick


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 19 Dec 2006, 20:17 
Nou Venit

Membru din: 11 Dec 2006, 16:10
Mesaje: 25
Citat:
pai eu la asta m-am gandit:nbump: :lol:


Exact, nu prea am avut imaginatzie la alegerea userului shi am preferat asha!:blink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 20 Ian 2007, 22:29 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
vreau o sugestie pt a inlocui sampania de la intrare??? care oricum nu se bea, si dai si bani degeaba pe ea...
mie de fapt nu imi place , si vrem sa nu facem primire clasica...


eu nu as renunta la sampanie...eventual,ca sa schimb ceva, s da sampanie alba pt domni si roza pt doamne...si ca sa nu ramana nebauta,dupa cum am vazut la mai multe nunti
invitatii isi iau paharele la masa...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 20 Ian 2007, 22:38 
Nou Venit

Membru din: 23 Iul 2006, 14:47
Mesaje: 49
Citat:
Am gasit o solutie mult mai faina..si e mai interesanta dupa parerea mea:nblink:
vom face intrarea in mijlocul restaurantului, unde va fi o masa rotunda cu bauturi, si cu ceva antreuri, ca un dineu...
iar la intrarea principala, va fi cineva din personalul restaurantului care ii va invita inauntru...:ok:
asa am scapat de sampanie:njump:
am uitat sa va spun ca noi vom aparea la nunta abia dupa ce e toata lumea asezata la mese...vrem sa scapam de toate pupaturile si de statul in picioare la usa :D
si vreau sa fie altceva..am o multime de idei, pe care deja mama nu le aproba, da cine o baga in seama...ca doar e nunta mea:lol:



e adevarat:fiecare isi face nunta cum pofteste.gusturile nu se discuta.din pct meu de vedere este f important ca mirii sa-si intampine invitatii:este nunta lor!alaturi de noi as vrea sa fie parintii si nasii,fiecare dintre ei contribuind la conducerea oaspetilor la mese pt ca mirii trebuie sa fie in permanenta in intampinarea invitatilor.invitatii ii vom aseza in 4 'sectoare' : prietenii nostri,parintii,socrii,nasii.cam asa ne gandim noi sa procedam...:wok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 20 Ian 2007, 22:39 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:

eu nu as renunta la sampanie...eventual,ca sa schimb ceva, s da sampanie alba pt domni si roza pt doamne...si ca sa nu ramana nebauta,dupa cum am vazut la mai multe nunti
invitatii isi iau paharele la masa...



Exact asta este solutia cea mai buna.
Invitatii isi iau sampania cu ei la masa !:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 21 Ian 2007, 21:11 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:


Exact asta este solutia cea mai buna.
Invitatii isi iau sampania cu ei la masa !:nwink:

Nici eu nu renunt la sampanie....pentru mine sampania are o mare importanta...si nici nu mi-a trecut prin cap s-o scot de pe lista bauturilor...:wacko::mellow:


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 175 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 4, 5, 6, 7, 8, 9  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 19 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România