Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 09:43


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 175 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 29 Mar 2008, 23:51 
Junior

Membru din: 31 Ian 2008, 18:37
Mesaje: 51
Citat:
Gata, am gasit. Sper sa iti fie de folos.
http://ghidulmiresei.ro/articles.php?ai ... &filter=-1


Am avut ocazia sa merg la 2 nunti in strainatate, unde doamnelor si domnisoarelor li s-au oferit bauturi foarte fine cum ar fi:lichior Blue Curacao, Sheridan's, cocktail Pina Colada(preferatul meu, servit si la nunta mea)sau Baileys. Sper ca 'topul meu 4' sa va inspire.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 19 Mai 2008, 04:27 
Nou Venit

Membru din: 18 Mai 2008, 14:39
Mesaje: 1
Citat:

cu placere :flowers:... si daca mai aveti intrebari, va raspund cu draga inima (daca stiu :love:)...


buna! eu m-am tot uitat pe aici, dar nu am vazut nimic scris de whisky gen "Ballantines" sau "J&B". Si din cate am inteles, nu prea se pun pe masa. E adevarat? sa pun sau sa nu pun? Multumesc
:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 19 Mai 2008, 13:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

buna! eu m-am tot uitat pe aici, dar nu am vazut nimic scris de whisky gen "Ballantines" sau "J&B". Si din cate am inteles, nu prea se pun pe masa. E adevarat? sa pun sau sa nu pun? Multumesc
:unsure:


noi am avut wisky, dar nu am avut nici o bautura pusa pe masa.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 28 Noi 2008, 21:12 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

buna! eu m-am tot uitat pe aici, dar nu am vazut nimic scris de whisky gen "Ballantines" sau "J&B". Si din cate am inteles, nu prea se pun pe masa. E adevarat? sa pun sau sa nu pun? Multumesc
:unsure:

Ba da se pun pe masa, eu la toate nuntile la care am fost , erau puse pe masa...asa ca omul poate sa isi mai puna oricand vrea ....nu este conditionat de un singur pahar.Bine nici sa exagereze , dar cred ca in momentul in care va mai vrea un pahar , ii va fi rusine sa spuna....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 03 Dec 2008, 02:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Ba da se pun pe masa, eu la toate nuntile la care am fost , erau puse pe masa...asa ca omul poate sa isi mai puna oricand vrea ....nu este conditionat de un singur pahar.Bine nici sa exagereze , dar cred ca in momentul in care va mai vrea un pahar , ii va fi rusine sa spuna....


eu nu am vazut la nici una la care am fost in ultima vreme, pusa bautura pe masa.nici nu e elegant.
la noi a servit chelnerul cand se termina paharul.nu a ramas cu paharul gol..

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 03 Dec 2008, 17:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:

eu nu am vazut la nici una la care am fost in ultima vreme, pusa bautura pe masa.nici nu e elegant.
la noi a servit chelnerul cand se termina paharul.nu a ramas cu paharul gol..


Nici eu nu am vrut cu niciun chip sa las bauturile pe masa, desi multa lume m-a criticat spunand ca o sa le fie oamenilor jena sa ceara sa li se umple paharul.
Solutia pe care am folosit-o noi a fost sa asezam bauturile pe o masuta mai mica din dreptul fiecarei mese... Restaurantul oricum asa era gandit.

O alta solutie ar fi fost sa utilizam frapiere, dar nu a mai fost nevoie...

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 06 Dec 2008, 22:04 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:

Nici eu nu am vrut cu niciun chip sa las bauturile pe masa, desi multa lume m-a criticat spunand ca o sa le fie oamenilor jena sa ceara sa li se umple paharul.
Solutia pe care am folosit-o noi a fost sa asezam bauturile pe o masuta mai mica din dreptul fiecarei mese... Restaurantul oricum asa era gandit.

O alta solutie ar fi fost sa utilizam frapiere, dar nu a mai fost nevoie...

Nici la noi nu au fost lasate pe masa. Pe chelneri i-am instruit sa fie atenti la paharele goale... Dupa cum s-a consumat bautura nu cred ca le-a fost jena sa ceara ospatarilor Ne-a ramas intr-adevar Garone. Am luat cam mult. Trebuia sa ne gandim ca femeile nu beau cine stie ce. In schim la noi s-a terminat sucul...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 09 Dec 2008, 02:34 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
e urat sa fie bautura pe masa. noi am avut la fiecare masa cate un chelner. si in plus au fost meniuri asa ca fiecare a comandat exact ce si cat a vrut. e mai elegant


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 09 Dec 2008, 13:13 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
e urat sa fie bautura pe masa. noi am avut la fiecare masa cate un chelner. si in plus au fost meniuri asa ca fiecare a comandat exact ce si cat a vrut. e mai elegant

foarte interesant....dar cred ca va costat si mult:D
Eu nus tiu depinde si de cum asezi pe masa...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 09 Dec 2008, 19:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
foarte interesant....dar cred ca va costat si mult:D
Eu nus tiu depinde si de cum asezi pe masa...

a fost o nunta mica asa ca ne-am permis sa avem la fiecare masa cate un chelner iar meniul de bauturi a fost 20 euro de persoana. incluzand spirtoase, vin, sucuri acidulate, sucuri de fructe, apa plata si minerala, bere si freshuri


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 10 Dec 2008, 14:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
a fost o nunta mica asa ca ne-am permis sa avem la fiecare masa cate un chelner iar meniul de bauturi a fost 20 euro de persoana. incluzand spirtoase, vin, sucuri acidulate, sucuri de fructe, apa plata si minerala, bere si freshuri

A costat un pic dupa parerea mea...Eu la toate nuntile la care am fost in mijloc la mesele rotunde au fost puse cate 2 sticle de wiscky si la fiecare persoana cate 2 sticle de suc si apa minerala.Mie nu mi s-pa parut urat, chiar mi-a placut....Eu voi avea pe masa si pietricele decorative si pene decorative cred ca va arata bine:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 10 Dec 2008, 16:02 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
A costat un pic dupa parerea mea...Eu la toate nuntile la care am fost in mijloc la mesele rotunde au fost puse cate 2 sticle de wiscky si la fiecare persoana cate 2 sticle de suc si apa minerala.Mie nu mi s-pa parut urat, chiar mi-a placut....Eu voi avea pe masa si pietricele decorative si pene decorative cred ca va arata bine:)

in dreptul fiecarei parsoane cate 2 sticle de suc? nu era masa cam incarcata?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 10 Dec 2008, 19:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:
in dreptul fiecarei parsoane cate 2 sticle de suc? nu era masa cam incarcata?
Nu era incarcata sau nu 2 mi se pare ca erau cate una si mai aducea dupa ce se termina...dar nu parea incarcata delok


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 10 Dec 2008, 21:56 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Nu era incarcata sau nu 2 mi se pare ca erau cate una si mai aducea dupa ce se termina...dar nu parea incarcata delok


depinde si cat sunt de mari mesele.Mie sincer....nu imi plac bauturile pe mese.si nu pentru ca incarca masa.Dar e mai elegant sa te serveasca un chelner decat sa iti pui tu in pahar

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Bauturile...vol II
MesajScris: 13 Dec 2008, 15:47 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 10 Sep 2008, 13:38
Mesaje: 1947
Citat:

depinde si cat sunt de mari mesele.Mie sincer....nu imi plac bauturile pe mese.si nu pentru ca incarca masa.Dar e mai elegant sa te serveasca un chelner decat sa iti pui tu in pahar

bineinteles ca e mai elegant....Dar depinde de mai multe chestii...si de chelneri de cat atenti sunt


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 175 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 5, 6, 7, 8, 9

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 15 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România