Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 13:57


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 30 Oct 2006, 15:21 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:


Si mie mi se parea de prost gust papusa aia...N-as fi pus nici daca mai era la moda.... :ermm:
mie una imi placea cand eram mica asa ca puteti spune ce vreti. face parte din amintirile frumoase din copilarie cand auzeam masinile claxonand si ma uitam dupa masina cu papusa pe ea si vedeam mireasa si ma vedeam pe mine in locul ei. sunt mai romantica de fel.dar masinile nu vor fi decorate cu nimic pt ca nu-mi plac fundele care se pun acum pe masini.:njump:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 30 Oct 2006, 15:22 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:


Si mie mi se parea de prost gust papusa aia...N-as fi pus nici daca mai era la moda.... :ermm:
apropos, pe ce te bazezi cand spui ca e de prost gust? ce anume e de bun gust? funda aia mare?:unsure:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 30 Oct 2006, 15:50 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:


Bunul gust si prostul gust sunt chestiuni relative...Depind de fiecare...Eu mi-am spus parerea si n-am facut-o sa supar pe cineva.

De bun gust, de exemplu, mi se pare un aranjament floral... Eu nu mi l-am permis, asa ca am gasit o solutie de compromis si am decorat masinile cu funde de rafie si de tul.....

Dar faptul ca acum nu se poarta masinile decorate cu papusi n-ar trebui sa te impidice pe tine sa faci asta.
Eu am spus de nenumarate ori aici ca fiecare face ce vrea la nunta ei...Suntem mirese o singura data, nunta e un eveniment important la care visam toata viata asa ca fiecare ar trebui sa faca orice, indiferent de moda, gusturile sau parerile altora...

Spor la pregatiri:lips:
tocmai asta este ideea. ca nu am spus ca imi voi decora masina cu papusa. am spus doar ca, atunci cand eram mica era obiceiul asta si ca, pe atunci ma fascina. e doar o amintire din copilarie. nu trebuie sa sariti ca e de prost gust. o fi de prost gust, dar pentru asta, atunci era considerat ceva foarte frumos in mintea mea de copil de 10-11 ani. la fel de mult imi placeau pe atunci si nuntile momarlanilor cu cai impodobiti si ei imbracati in costume populare impodobite de sarbatoare, dar asta nu inseamna ca asa va fi nunta mea. p.s. nu m-am suparat, pt ca nu am de ce sa ma supar.:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 30 Oct 2006, 23:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Noi am pus un aranjament mare pe masina in care am fost eu iar celelalte masini au avut numai niste hartie din aia creponata sau cum ii zice prinsa de portiera (daca au avut nici nu mai tin minte)...da celelalte masini asa nu au nici o importanta in ziua aia, nici nu o sa bagati de seama...masina miresei e cea care e importanta zic eu...

Aici e aranjamentul meu...

https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 31 Oct 2006, 00:03 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
nici eu nu pun nici funda, nici aranjament floral pe capota pt ca eu il vad pe acesta din urma ca pe o coroana facand parte dintr-un cortegiu funerar :nscmoll: ufff ce naspa le interpretez :rolleyes: astfel ca nici pe masa noastra nu vreau aranjament de ala mare si rotund/oval etc ci altceva..sper sa iasa bine. iar pe masini nimic decat putin tulle sau voal agatat de oglinda in lateral si o floare. atat. si nu la toate masinile ci poate doar la doua.


Eu am avut aranjamente florale pe capotele masinilor(2) si flori la oglinzile celorlalte masini. Am pus poze la galerie la aranjamente florale, dar nu sunt aprobate inca, maine le puteti vedea.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 01 Noi 2006, 20:53 
Nou Venit

Membru din: 19 Ian 2006, 13:44
Mesaje: 6
daca stiti vre-un loc de unde se poate cumpara tul si organza mai ieftin, va rog sa-mi spuneti si mie.....referitor la decoratul amsinilor, eu m-am gandit sa fac coronite de flori si sa le pun la oglinzile masinilor,legate cu funda de voal sau tul...vad eu....flori o sa iau de la piata de flori de la cosbuc sau din gradina de la soacra-mea,daca infloresc pana atunci:))


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 05 Noi 2006, 22:03 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Hello, hello!!! I am back. :nwink:
Noi am avut doar pe masina miresei un aranjament din flori cu ventuza (care s-a prins foarte bine pe masina si nici nu a zgariat vopseaua), pe care apoi l-am pus la noi la masa.
La restul masinilor am avut fundite la oglinzii.
Suficient a fost.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 06 Noi 2006, 13:23 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
Hello, hello!!! I am back. :nwink:
Noi am avut doar pe masina miresei un aranjament din flori cu ventuza (care s-a prins foarte bine pe masina si nici nu a zgariat vopseaua), pe care apoi l-am pus la noi la masa.
La restul masinilor am avut fundite la oglinzii.
Suficient a fost.
bine ai revenit. sper ca te-ai distrat la nunta. casa de piatra si sa va iubiti:love::love:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 11 Dec 2006, 05:30 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
bine ai revenit. sper ca te-ai distrat la nunta. casa de piatra si sa va iubiti:love::love:

da da casa de piatra!!!:ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 20 Aug 2007, 12:48 
Moderator Ghidul Miresei
Avatar utilizator

Membru din: 14 Aug 2006, 13:19
Mesaje: 5976
Localitate: Cluj-Napoca
Citat:
Noi am pus un aranjament mare pe masina in care am fost eu iar celelalte masini au avut numai niste hartie din aia creponata sau cum ii zice prinsa de portiera (daca au avut nici nu mai tin minte)...da celelalte masini asa nu au nici o importanta in ziua aia, nici nu o sa bagati de seama...masina miresei e cea care e importanta zic eu...

Aici e aranjamentul meu...

https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1



e frumos, mie imi place :D

_________________
Moderator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 21 Aug 2007, 02:12 
Junior

Membru din: 18 Mar 2007, 04:03
Mesaje: 75
Am avut o problema cu decorarea masinilor. Initial voiam 2 aranjamente florale dar mi-au iesit ca pret mai scumpe decat cele 2 buchete, adica vreo 4.000.000. Asa ca am renuntat si am cautat alta varianta. Un aranjament cu tul in forma de fundita si prins in lateral de oglinzi iese la 300.000 lei, cu mult mai convenabil decat florile. Adjudecat!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 21 Aug 2007, 15:20 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:


e frumos, mie imi place :D


si mie imi place. Din aceste flori vreau sa-mi fac si eu aranjament si pe masina si la sala. poate si buchetul meu ma mai gandesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 21 Aug 2007, 15:21 
Veteran

Membru din: 18 Mai 2007, 13:48
Mesaje: 243
Citat:
Am avut o problema cu decorarea masinilor. Initial voiam 2 aranjamente florale dar mi-au iesit ca pret mai scumpe decat cele 2 buchete, adica vreo 4.000.000. Asa ca am renuntat si am cautat alta varianta. Un aranjament cu tul in forma de fundita si prins in lateral de oglinzi iese la 300.000 lei, cu mult mai convenabil decat florile. Adjudecat!


nici eu nu as da atatia bani. Mi se par totusi prea piperate preturile avand in vedere cat e un fir de floare.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 21 Aug 2007, 19:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:

si mie imi place. Din aceste flori vreau sa-mi fac si eu aranjament si pe masina si la sala. poate si buchetul meu ma mai gandesc


Noi am folosit aranjamentul asta pt masina si apoi a fost mutat pe masa mirilor...deci am avut 2 in 1 :nwink:

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 22 Aug 2007, 01:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Noi am folosit aranjamentul asta pt masina si apoi a fost mutat pe masa mirilor...deci am avut 2 in 1 :nwink:


la fel fac si eu

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România