Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 08:51


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 05 Iul 2006, 17:23 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

a pai, daca e asa merg si eu acolo;);)mi-au placut florile, dar ce e drept cam scumpe si am zis ca o sa mai caut(ce ziceau aia:'stai ca ne vin clieni hai sa-i prindem ca....' ma cam plictisisera.vroiua sa luam de la ei totul, dar sa mai astepte pana venim noi
merci pt sfat:flowers::flowers::flowers:


pt putin....mai incearca si la florariile de la periferie....si acolo poti gasi oferte mai "pamantene":lips::blink::lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 05 Iul 2006, 18:55 
Veteran

Membru din: 23 Iun 2006, 17:16
Mesaje: 271
Citat:

pt putin....mai incearca si la florariile de la periferie....si acolo poti gasi oferte mai "pamantene":lips::blink::lips::lips:

;);):flowers::flowers::flowers:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 18 Iul 2006, 19:49 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
apropo de decorare: am facut la o florarie niste mini globuri (pe un burete special si umed am infipt diverse flori-nu f scumpe si am adaugat un snur) pe care le voi agata de oglinzi! cam atat ca nu-mi plac lucrurile incrcate.
In schimb, am colectionat diverse ambalaje de tinichea pe care le agat la masina in spate.:lol:
Just for fun!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 18 Iul 2006, 19:59 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
apropo de decorare: am facut la o florarie niste mini globuri (pe un burete special si umed am infipt diverse flori-nu f scumpe si am adaugat un snur) pe care le voi agata de oglinzi! cam atat ca nu-mi plac lucrurile incrcate.
In schimb, am colectionat diverse ambalaje de tinichea pe care le agat la masina in spate.:lol:
Just for fun!


super tare ideea cu ambalajele din tinichea.
si noi vrem sa facem asa.
just for fun!!!:lol:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 19 Iul 2006, 21:43 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:

pt putin....mai incearca si la florariile de la periferie....si acolo poti gasi oferte mai "pamantene":lips::blink::lips::lips:


angelino...ti-ai schimbat avatarul...:) ai trecut la ceva mai "soft"...:cool::cool::cool::ok:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 20 Iul 2006, 13:33 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

angelino...ti-ai schimbat avatarul...:) ai trecut la ceva mai "soft"...:cool::cool::cool::ok:


:D:.:Dda....mai de leneveala asa!!:p:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 22 Oct 2006, 14:12 
Junior

Membru din: 06 Ian 2006, 18:11
Mesaje: 67
Citat:
eu as vrea ceva de genul https://www.ghidulmiresei.ro/gallery.php ... -1&open=-1
imi place la nebunie...:love:


Noi am avut asa ceva pe cele doua masini ale nasilor. In rest la ceilalti am avut funditie mici legate pe oglinda de la portiera. Pe masina miresei am avut un buchet de flori de acela cu ventuza.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 23 Oct 2006, 02:34 
Veteran

Membru din: 19 Sep 2006, 11:39
Mesaje: 236
eu am alta idee.....daca nu gasesc de cumparat ma apuc de confectionat....:D
doua inimi din sarma imbracate in tul......
ori lipite de capota ori pe un suport...desi nu stiu cat rezista in picioare sau cum va putea conduce soferul:p


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 23 Oct 2006, 15:23 
Veteran

Membru din: 08 Aug 2006, 15:02
Mesaje: 322
Citat:
eu am alta idee.....daca nu gasesc de cumparat ma apuc de confectionat....:D
doua inimi din sarma imbracate in tul......
ori lipite de capota ori pe un suport...desi nu stiu cat rezista in picioare sau cum va putea conduce soferul:p



Sa ai grija ca sarma sa fie bine impaturata cu tul ca altfel ai sa zgirii vopseaua de pe masina.
Si noi suntem tare ganditori in ceea ce priveste impodobitul masini, caci mergem cu o masina noua (doar de o saptamana) si nu vrem sa o zgariem :~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 23 Oct 2006, 20:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:



Noi am avut niste pampoane foarte mari din rafie pe capota si la oglinzi funde facute din tul...A dat foarte bine si a fost si destul de ieftin...

Se poate face si un aranjament floral mai mare pe care sa-l pui la masa mirilor la restaurant:ok:


Asa am avut si noi...un aranjament mare de flori care dupa aceea l-am pus pe masa mirilor...am impuscat 2 iepuri dintr-o lovitura! Cred ca am avut o poza la galerie acum ceva vreme...

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 24 Oct 2006, 02:03 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Asa am avut si noi...un aranjament mare de flori care dupa aceea l-am pus pe masa mirilor...am impuscat 2 iepuri dintr-o lovitura! Cred ca am avut o poza la galerie acum ceva vreme...


Si noi la fel.Si a rezistat cu stoicism.Il mai am si acum...lol


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 29 Oct 2006, 18:04 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
eu nu vreau sa decorez. nu imi place cum arata cu nimic. atata-s de fitoasa, de n-ai vazut asa ceva. am vazut ceva dragut ptr masina mirilor...fundite din rafie ...3 puse, in fata la numar si la oglinzi si prinsa rafie intre ele...parca asa ceva imi surade si mie LOL


Nici eu nu am decorat masinile cu nimic. orice arata cam ca dracu si kitchos. am pus decat niste tinichele prinse de spate cu niste fundite: pt good luck. :nwink: Chestie de gust.:nblink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: Decorarea masinilor
MesajScris: 30 Oct 2006, 11:29 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
la noi in zona era obiceiul(acum cativa ani)ca masinile sa fie decorate cu flori iar masina in care se afla mireasa avea asezata pe capota o papusa imbracata in mireasa si flori. am observat ca nu se mai "practica" decorarea masinilor deci, probabil nu le voi decora. oricum, era frumos obiceiul, pt ca toata lumea se uita dupa masina cu papusa pe capota ca sa vada mireasa.:-*


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 80 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 30 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România