Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 13:17


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Artificii
MesajScris: 24 Iul 2006, 12:22 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Miresici, aveti vreuna din voi artificii la nunta? ma puteti ajuta si pe mine cu preturi, idei, sfaturi de orice fel?
Multumesc!
:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 24 Iul 2006, 15:18 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 29 Dec 2005, 16:17
Mesaje: 877
Citat:
Miresici, aveti vreuna din voi artificii la nunta? ma puteti ajuta si pe mine cu preturi, idei, sfaturi de orice fel?
Multumesc!
:lips:


Buna!
Eu am avut artificii la nunta, atat la valsul mirilor, cat si la final, artificii inalte de peste 3 m.
Iti trimit mail pe privat cu firma care mi-a organizat nunta, sa aflii mai multe detalii de la ei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 24 Iul 2006, 15:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Miresici, aveti vreuna din voi artificii la nunta? ma puteti ajuta si pe mine cu preturi, idei, sfaturi de orice fel?
Multumesc!
:lips:


noi o sa avem de interior si pe tort.
locatia nu ne permite sa avem si de exterior (este o benzinarie langa)...asa ca...
am vazut la cora artificii de interiro si de tort...ieftine.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 24 Iul 2006, 16:05 
Junior

Membru din: 06 Iul 2006, 16:52
Mesaje: 96
Citat:

noi o sa avem de interior si pe tort.
locatia nu ne permite sa avem si de exterior (este o benzinarie langa)...asa ca...
am vazut la cora artificii de interiro si de tort...ieftine.


Hello Cristina, cat costa artificiile de nterior de la Cora?
Auzisem ca nu le poti cumpara oarecum si ca le gasesti doar la firmele autorizate. Deocamdata noi ne-am cumparat doar pentru tort de la un magazinas (din spatele bisericii de la Cocor) unde aveau si foarte multe statuete de tort pentru toate buzunarele. Artificiile de tort costau parca 50.000 bucata (cele mari caci aveau 2 dimensiuni)
:flower:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 24 Iul 2006, 16:39 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:

Buna!
Eu am avut artificii la nunta, atat la valsul mirilor, cat si la final, artificii inalte de peste 3 m.
Iti trimit mail pe privat cu firma care mi-a organizat nunta, sa aflii mai multe detalii de la ei.


Trimite-mi si mie te rog un pm cu detalii.Si de ce erau numai de 3 m?Stiu ca alea de exterior sunt de 100 m.Asa am primit eu o oferta.Inalte...sa se vada.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 24 Iul 2006, 16:40 
Diva

Membru din: 13 Oct 2005, 02:34
Mesaje: 668
Citat:
Miresici, aveti vreuna din voi artificii la nunta? ma puteti ajuta si pe mine cu preturi, idei, sfaturi de orice fel?
Multumesc!
:lips:


Preturile variaza intre 3 si 4 milioane pe minut.Eu o sa am 3-4 minute.Inca nu m-am decis aupra firmei.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 24 Iul 2006, 17:47 
Senior

Membru din: 30 Ian 2006, 20:58
Mesaje: 181
Va multumesc tuturor pt raspunsuri! in constanta avem un singur magazin si in perioada asta sunt in concediu cei de acolo. sa vad poate gasim in magazine gen real sau sellgross.
pupici!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 26 Iul 2006, 13:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Hello Cristina, cat costa artificiile de nterior de la Cora?
Auzisem ca nu le poti cumpara oarecum si ca le gasesti doar la firmele autorizate. Deocamdata noi ne-am cumparat doar pentru tort de la un magazinas (din spatele bisericii de la Cocor) unde aveau si foarte multe statuete de tort pentru toate buzunarele. Artificiile de tort costau parca 50.000 bucata (cele mari caci aveau 2 dimensiuni)
:flower:


pls ...descre-mi si mie in detaliu unde se afla magazinul respectiv!:lips::lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 26 Iul 2006, 15:49 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:

Hello Cristina, cat costa artificiile de nterior de la Cora?
Auzisem ca nu le poti cumpara oarecum si ca le gasesti doar la firmele autorizate. Deocamdata noi ne-am cumparat doar pentru tort de la un magazinas (din spatele bisericii de la Cocor) unde aveau si foarte multe statuete de tort pentru toate buzunarele. Artificiile de tort costau parca 50.000 bucata (cele mari caci aveau 2 dimensiuni)
:flower:


cele mici pt tort costa 100.000 *4 buc), iar cele mari costa 160.000 (4 buc). au si baloane cu textul CASA DE PIATRA care noua ni s-au parut dragute.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 27 Iul 2006, 14:37 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 11 Oct 2005, 17:04
Mesaje: 611
Localitate: bucuresti
Citat:
Nu stiu de unde le-ai luat tu, dar eu am luat dintr-un hypermarket cu 40000 ROL artificii de tort mari.
Preturile pe care le-ai dat tu sunt similare cu cele din cofetarii.


nu le-am cumparat inca. le-am vazut in cora.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 27 Iul 2006, 22:24 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Unele firme care asigura decorarea salii sunt responsabile si cu distribuirea artificiilor. Intrebati acolo.
Noi am obtinut bonus 5 artificii de tort (care ar fi fost la 65.000 bucata) deoarece am lucrat cu ei pt huse, flori etc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 12 Mar 2008, 23:08 
Senior

Membru din: 26 Oct 2006, 23:33
Mesaje: 139
Citat:
Unele firme care asigura decorarea salii sunt responsabile si cu distribuirea artificiilor. Intrebati acolo.
Noi am obtinut bonus 5 artificii de tort (care ar fi fost la 65.000 bucata) deoarece am lucrat cu ei pt huse, flori etc.


eu nu vreau artificii pentru tort. strica aspectul tortului si pana la urma, s-au chinuit niste oameni sa-l faca, nu?
Dana.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 13 Mar 2008, 00:13 
Junior

Membru din: 07 Mar 2008, 02:53
Mesaje: 93
Citat:

eu nu vreau artificii pentru tort. strica aspectul tortului si pana la urma, s-au chinuit niste oameni sa-l faca, nu?
Dana.
Gandeste-te daca nu va fi prea intuneric in momentul in care intra tortul. La noi se obisnuieste sa se stinga lumina sa-l poata vedea lumea. Si oricum nu strica tortul. Cred ca se pot pune si pe langa el, pe masa cumva...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii
MesajScris: 13 Mar 2008, 23:23 
Senior
Avatar utilizator

Membru din: 25 Iul 2007, 21:23
Mesaje: 107
la nuntile la care am fost sa stii k s-a vazut super tortul....au stins luminile si ospatarii au adus tortul, au aprins artificiile si sa stii k dadeau bine...si noi am inceput sa cantam "multi ani traiasca!!!"....eu imi iau artificii d tort si vreau si pt ribgul d dans..dak stiti preturi ceva va astept....


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Artificii de interior la nunta
MesajScris: 19 Sep 2008, 11:40 
Nou Venit

Membru din: 19 Sep 2008, 11:28
Mesaje: 11
salut!
sunt o viitoare mireasa ce are nu una ci o multitudine de intrebari legate de organizarea evenimentului. ceea ce ma intereseaza in mod deosebit acum este parerea voastra despre efectele speciale, gen artificii, confetii, masini de bule de sapun. am vazut pe un site (din pacate nu mai reusesc sa ajung acolo sa descarc poza) o fotografie in care mirii dansau intr-un cerc de foc. scria la descriere ca, acel dans a fost primul dans al serii si ca in acelasi pachet se ofera si vulcani amplasati in sala sau exterior, vulcani ce vor fi pusi in functiune 12 noaptea.
as dori sa aflu parerile voastre si bineinteles daca aveti fotografii si se poate as dori sa le vad (sau chiar sa le salvez pt a le arata iubitului meu).
multumesc


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii de interior la nunta
MesajScris: 19 Sep 2008, 17:20 
Nou Venit

Membru din: 17 Iul 2008, 16:23
Mesaje: 41
Citat:
salut!
sunt o viitoare mireasa ce are nu una ci o multitudine de intrebari legate de organizarea evenimentului. ceea ce ma intereseaza in mod deosebit acum este parerea voastra despre efectele speciale, gen artificii, confetii, masini de bule de sapun. am vazut pe un site (din pacate nu mai reusesc sa ajung acolo sa descarc poza) o fotografie in care mirii dansau intr-un cerc de foc. scria la descriere ca, acel dans a fost primul dans al serii si ca in acelasi pachet se ofera si vulcani amplasati in sala sau exterior, vulcani ce vor fi pusi in functiune 12 noaptea.
as dori sa aflu parerile voastre si bineinteles daca aveti fotografii si se poate as dori sa le vad (sau chiar sa le salvez pt a le arata iubitului meu).
multumesc


Este foarte dragutza ideea ta...vulcanica. Problema este ca multe miresici au restrictii de la restaurant in a utiliza artificiile sau alte efecte pirotehnice.:(( Din pacate in categoria aia fac parte si eu. Poze cauta la Galerie...acolo pun miresicile noastre poze din alea:lips:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: artificii de interior la nunta
MesajScris: 19 Sep 2008, 17:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Iun 2008, 16:12
Mesaje: 2084
Citat:
salut!
sunt o viitoare mireasa ce are nu una ci o multitudine de intrebari legate de organizarea evenimentului. ceea ce ma intereseaza in mod deosebit acum este parerea voastra despre efectele speciale, gen artificii, confetii, masini de bule de sapun. am vazut pe un site (din pacate nu mai reusesc sa ajung acolo sa descarc poza) o fotografie in care mirii dansau intr-un cerc de foc. scria la descriere ca, acel dans a fost primul dans al serii si ca in acelasi pachet se ofera si vulcani amplasati in sala sau exterior, vulcani ce vor fi pusi in functiune 12 noaptea.
as dori sa aflu parerile voastre si bineinteles daca aveti fotografii si se poate as dori sa le vad (sau chiar sa le salvez pt a le arata iubitului meu).
multumesc

si mie imi plac foarte mult artificile si chiar o sa am la dansum miresei 4 vulcani care vor fi aprinsi in acelasi timp. am mai fost la nunti care au avut artificii la dansul mirilor si mi-a placut foarte mult. trebuie sa-ti gasesti artifici pt interior pt ca aceste nu scot fum si au flacara rece si nu te poti arde, asta daca vrei sa-i pui in restaurant.poze nu am sa-ti trimit dar mie imi plac foarte mult :rofl::ndance:

_________________
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 35 mesaje ]  Du-te la pagina 1, 2  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 25 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România