Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 15:21


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 10 Dec 2006, 20:08 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Baloane =MacDonald's=:wokno:=kids' party


Gusturile oamenilor nu se discuta!

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 11 Dec 2006, 04:53 
Senior

Membru din: 05 Oct 2006, 04:56
Mesaje: 164
Citat:
Baloane =MacDonald's=kids' party

Baloane (nice)=MacDonald's(apetisant)=kids'(cea mai frumoasa perioada a vietii) party
Cu baloane e :neyes: fara baloane la fel....fiecare isi amenajeaza sala dupa placere si dupa stilul dorit...


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 02 Feb 2007, 19:50 
Veteran

Membru din: 30 Iun 2006, 19:20
Mesaje: 475
Citat:
la capitolul decoratiuni stam destul de rau deocamdata.stiu ca o sa aleg alb cu auriu nu stiu inca cat costa,anul trecut tipa cu care o sa lucrez eu lucra cu 30.000/scaun,acum nu stiu nimic inca.la masa mirilor vreau flori si in spatele mesei doua inimi de baloane dar in restul salii cum sa fac?sa pun flori pe toate mesele?mi se pare risipa de bani:-`si chiar nu as vrea sa arunc banii pe geam,baloanele cu heliu prin sala se mai poarta?ajutati ma:nbump:


mai bine renunti la baloane si inimi din baloane si le inlocuiesti cu floricele, lumanari sau orice altceva. Baloanele, am mai zis-o, imi amintesc de petrecerile de tip MacDonald's. In locul inimilor din spate poti pune un aranjament floral pe masa mirilor.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 03 Feb 2007, 02:41 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
nu trebuie neaparat sa platesti o firma sa-ti faca aranjamentele florale pt mese...cumperi flori de sezon, daca faci vara flori de camp care sunt fff ieftine si rogi prietene ssa te ajute. ca sa nu se ofileasca le dai cu fixativ(petalele). eu am ales sa fac figurine din ananas...multa bafta cu pregatirile


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 05 Feb 2007, 16:54 
Nou Venit

Membru din: 03 Feb 2007, 16:26
Mesaje: 8
Citat:
la capitolul decoratiuni stam destul de rau deocamdata.stiu ca o sa aleg alb cu auriu nu stiu inca cat costa,anul trecut tipa cu care o sa lucrez eu lucra cu 30.000/scaun,acum nu stiu nimic inca.la masa mirilor vreau flori si in spatele mesei doua inimi de baloane dar in restul salii cum sa fac?sa pun flori pe toate mesele?mi se pare risipa de bani:-`si chiar nu as vrea sa arunc banii pe geam,baloanele cu heliu prin sala se mai poarta?ajutati ma:nbump:
depinde de ceea ce va place voua in primul rand si mai apoi de cat vrei sa cheltui pe decoratiuni


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 05 Feb 2007, 17:33 
Nou Venit

Membru din: 03 Feb 2007, 16:26
Mesaje: 8
Citat:
mie baloanele mi se par foarte copilaresti si deja cred ca s-au invechit:ndance:. mi se par mult mai elegante aranjamentele florare, chiar daca sunt mai scumpe ... totusi e o ocazie mult prea speciala ca sa nu merite investitia:heart:
daca stai sa faci un calcukl diferenta intre decoratiile cu baloane si cele cu flori nu e mare (daca alegi flori de sezon) si da, sunt mult mai elegante


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 06 Feb 2007, 17:39 
Diva

Membru din: 17 Iul 2006, 22:34
Mesaje: 757
Citat:
baloanele mai au un dezavantaj: daca sunt copii la nunta (si cum la orice nunta sunt si copii) totul o sa se transforme intr-un spatiu de joaca! nu-ti mai spun cat de enervant e cand incep unii sa sparga baloanele............. FLORILE SUNT CEA MAI BUNA OP


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 06 Feb 2007, 20:14 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
mie nu mi se pare asa ingrozitor daca sparge cineva baloanele


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 07 Feb 2007, 15:07 
Nou Venit

Membru din: 30 Sep 2006, 14:30
Mesaje: 18
Citat:
ne-a povestit fotograful o faza tare: la o nunta cand s-a spart jumbo-ul in timpul dansului mirilor i-a cazut mirelui pe fata o bucata mare din balon.va dati seama cum arata saracul cu ditamai plasticul pe fata. :gun::-`


anu trecut am fost la o nunta fara baloane fara flori fara nimic........asa de urat a fost.....m-am simtit ca la o mormantare..... nu vreau sa plece nimeni de la nunta mea cu senzatia pe care am avut-o eu atunci ...... desi nu o sa avem foarte multi bani pt decoratiuni da o sa facem in asa fel sa fie bine:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 14 Feb 2007, 13:30 
Nou Venit

Membru din: 09 Iun 2006, 11:09
Mesaje: 23
Eu am nunta in 1 sept 2007,dar parerea mea este ca baloanele sunt demodate frate deja,o sala poate arata bine decorata cu flori si materiale!Baloanele sunt chiar naspa si iarasi nu suport ideea asta din cauza copiilor de la nunti care aduna baloanele si le sparg !(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 15 Feb 2007, 12:10 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
La un subiect asemanator:
Stefania26:

Citat:
Avem nunta pe 1 Sept 2007 ,as vrea sugestii despre amenajarea salii,si as vrea sa fac ceva mai deosebit un moment distractiv ceva...dar nu am nici o idee!


alessia:
Citat:
Buna stefania, si noi avem nunta pe 1 septembrie si ne-am gandit sa ne "imbracam" sala in perdele de lumini, la intre o arcada din material cu flori ,inima tot asa iar la deschiderea dansului deasupra ringului se va "sparge" un jumbo (singurele baloane pe care le vom avea) si vom avea masina de fum si balonase,asa sa dea atmosfera de basm.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 18 Feb 2007, 11:39 
Nou Venit

Membru din: 26 Iun 2006, 13:39
Mesaje: 4
Citat:
La un subiect asemanator:
Stefania26:



alessia:

Buna! De unde iei masina de fum si balonase? Inchiriaza cineva? Eu am nunta pe 22 aprilie si inca nu stiu cum o sa fie sala! Sunt tare stresata din cauza asta! pupici!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 20 Feb 2007, 01:53 
Nou Venit

Membru din: 03 Feb 2007, 16:26
Mesaje: 8
masina de fum si de balonase sunt bonus la pachetul de decoratiuni pe care la fac cu firma respectiva.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 22 Feb 2007, 01:52 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
Citat:
masina de fum si de balonase sunt bonus la pachetul de decoratiuni pe care la fac cu firma respectiva.




cool....imi place si mie ideea


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 26 Feb 2007, 23:54 
Veteran

Membru din: 16 Noi 2006, 01:31
Mesaje: 285
in sfarsit am semnat contractul cu firma care ne va organiza nunta....sunt un pic cam scumpi...sper ca-si vor merita banii


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 12, 13, 14, 15, 16, 17, 18, 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 16 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România