Ultima vizită a fost: Acum este 28 Mar 2024, 23:33


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 22 Mai 2008, 16:47 
Nou Venit

Membru din: 25 Apr 2008, 00:44
Mesaje: 15
Citat:
a mea sala e portocalie si ei mi-o decoreaza am fost sa vad da mi s-a parut destul d simplu habar nu am ce sa mai adaug si imed e nunta:nbump:


Daca poti spune ce au ei deja ... poate te putem ajuta. Si la mine o sa fie cu portocaliu ... ar da bine, alaturi de flori portocalii si albe/crem, citrice si/sau dovlecei decorativi .. cu ori fara cele clasice precum lumanari, vaze, pietricele etc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 22 Mai 2008, 17:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 27 Ian 2006, 15:05
Mesaje: 1300
Localitate: Bucuresti
Citat:
a mea sala e portocalie si ei mi-o decoreaza am fost sa vad da mi s-a parut destul d simplu habar nu am ce sa mai adaug si imed e nunta:nbump:


Daca ai cont pe theknot.com ai acolo o gramada de poze cu chestii portocalii:
http://www.theknot.com/keywords/sc_158_527.shtml
(apasa pe orange receptions)
Daca nu ai, fa-ti. :D E gratuit.

_________________
Administrator Site Ghidul Miresei


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 23 Mai 2008, 00:06 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:

Daca poti spune ce au ei deja ... poate te putem ajuta. Si la mine o sa fie cu portocaliu ... ar da bine, alaturi de flori portocalii si albe/crem, citrice si/sau dovlecei decorativi .. cu ori fara cele clasice precum lumanari, vaze, pietricele etc.


de ce nu incerci portocaliu cu lila?arata foarte bine...

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 23 Mai 2008, 21:52 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 5
Baloanele dau intotdeauna o nota de veselie atmosferei. Se poarta stalpisorii din baloane - simplii sau decorati cu voal/tull, arcada in forma de inimioara, buchetele din 5 baloane asezate in sala si nu pe mese. De asemenea noutatea anului este plasa din 500 de baloane (e senzationala).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 23 Mai 2008, 22:04 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 13 Ian 2006, 09:43
Mesaje: 2277
Citat:
Baloanele dau intotdeauna o nota de veselie atmosferei. Se poarta stalpisorii din baloane - simplii sau decorati cu voal/tull, arcada in forma de inimioara, buchetele din 5 baloane asezate in sala si nu pe mese. De asemenea noutatea anului este plasa din 500 de baloane (e senzationala).


mie nu imi plac baloanele defel...sa fim seriosi...e nunta nu petrecere de ziua de nastere a unui copilas de 1 an ca sa avem baloane...florile mi se par mult mai elegante...just my 2 cents :)

_________________
Imagine
Imagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 23 Mai 2008, 22:40 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Baloanele dau intotdeauna o nota de veselie atmosferei. Se poarta stalpisorii din baloane - simplii sau decorati cu voal/tull, arcada in forma de inimioara, buchetele din 5 baloane asezate in sala si nu pe mese. De asemenea noutatea anului este plasa din 500 de baloane (e senzationala).



asta de unde ai mai scos-o ca se poarta baloanele?????mi nu mi se pare ca dau nici o nota de veselie atmosferei....dimpotriva.

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 24 Mai 2008, 02:13 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:


asta de unde ai mai scos-o ca se poarta baloanele?????mi nu mi se pare ca dau nici o nota de veselie atmosferei....dimpotriva.

Si eu sunt pentru aranjamente florale. NU baloane!. Astea-s pentru petrecerile de copii. Desigur, este parerea mea. Fiecare face insa cum ii place.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 24 Mai 2008, 02:33 
Nou Venit

Membru din: 23 Mai 2008, 16:51
Mesaje: 5
Decoratiunile cu baloane sunt o varianta mai ieftina pentru cine nu poate investi o suma considerabila pe flori. Bineinteles ca sunt impresionante aranjamentele de flori in veze inalte din sticla transparenta, sfesnicele cu 5 brate, perdelele de lumini, faldurile, drapajele, etc.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 24 Mai 2008, 15:00 
Diva

Membru din: 22 Aug 2007, 20:51
Mesaje: 857
Citat:
Decoratiunile cu baloane sunt o varianta mai ieftina pentru cine nu poate investi o suma considerabila pe flori. Bineinteles ca sunt impresionante aranjamentele de flori in veze inalte din sticla transparenta, sfesnicele cu 5 brate, perdelele de lumini, faldurile, drapajele, etc.

Sigur. Dar eu zic ca pana la urma totul depinde de gusturile mirilor. Si indeosebi ale miresei, ca in general cam noi ne ocupam de chestiile astea. Uite eu, daca va fi cazul sa fac economii, n-as apela la baloane, ci tot la flori. Una dintre colegele mele de serviciu a facut asa: a cumparat din piata de la oameni flori mai ieftine, de toate felurile, de gradina... ce a gasit. A luat niste vase pentru aranjamente, vase din sticla, niste bopluri pe care le poate folosi si acasa apoi si impreuna cu prietenele si fetele din familie au facut niste aranjamente foarte dragute.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 24 Mai 2008, 17:14 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
Citat:

Daca poti spune ce au ei deja ... poate te putem ajuta. Si la mine o sa fie cu portocaliu ... ar da bine, alaturi de flori portocalii si albe/crem, citrice si/sau dovlecei decorativi .. cu ori fara cele clasice precum lumanari, vaze, pietricele etc.



ms fetele, pai uite am fost azi acolo acuma am ajuns acasa si mi-a placut intrarea p un covor de tramdafiri p urma inima de trandafiri in care stau miri si cinstesc cu sampanie astea sunt super ok..masa mirilor e portocalie si in centru un aranjament cu crini portocalii si sunt puse si pietricele in spate un fel d arcade aurii cu buchete de flori totusi mi se pare mult prea portocaliu si nu erau flori p mese ca cica sunt prea incarcate(!)mie una nu mi se pare totusi sunt curioasa unde intra in sala aia 250 d pers ca mi se pare ca un pic o sa fie ingramadite):(:D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 24 Mai 2008, 17:24 
Junior

Membru din: 22 Ian 2008, 21:34
Mesaje: 65
Citat:

Daca ai cont pe theknot.com ai acolo o gramada de poze cu chestii portocalii:
http://www.theknot.com/keywords/sc_158_527.shtml
(apasa pe orange receptions)
Daca nu ai, fa-ti. :D E gratuit.



msms uite acuma mi-am facut si ma uit:nwink:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 19 Aug 2008, 21:17 
Nou Venit

Membru din: 10 Iul 2007, 20:57
Mesaje: 3
Sigur. Dar eu zic ca pana la urma totul depinde de gusturile mirilor. Si indeosebi ale miresei, ca in general cam noi ne ocupam de chestiile astea. Uite eu, daca va fi cazul sa fac economii, n-as apela la baloane, ci tot la flori. Una dintre colegele mele de serviciu a facut asa: a cumparat din piata de la oameni flori mai ieftine, de toate felurile, de gradina... ce a gasit. A luat niste vase pentru aranjamente, vase din sticla, niste bopluri pe care le poate folosi si acasa apoi si impreuna cu prietenele si fetele din familie au facut niste aranjamente foarte dragute.
de la baloane nu mi place decat balonul ala mare e super , dar anul asta sunt florile in vazele de sticla.
*** RECLAMA


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 12 Mar 2009, 15:29 
Nou Venit

Membru din: 10 Feb 2009, 20:01
Mesaje: 2
Buna fetelor..Cu agentia j'adore events a lucrat cineva la decoratiuni si aranjamente?va pup


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 13 Apr 2009, 23:40 
Veteran

Membru din: 01 Feb 2009, 03:16
Mesaje: 229
Citat:
Buna fetelor..Cu agentia j'adore events a lucrat cineva la decoratiuni si aranjamente?va pup

Decaorarea salii va fi simpla. Fiind vorba despre o sala noua, cu candelabre care pleaca din tavan, cu spoturi in tavanul fals, tablouri foarte frumoase, la locul lor, fara a da impresia unui muzeu, am renuntat la balonul jumba, la baloanele care nu se incadreaza in atmosfera salii. De aceea ne bazam pe flori care vor da nota aceea distinsa salii, si ambianta creeata de melodia pe care se va face intrarea in sala. Fetele de masa nu vor fi din satin si cu naproane, asa ca ...iar altceva decat am vazut noi la alte nunti. Culoarea fetelor de masa si a huselor de pe scaune va fi crem iar nota de culoare este data de fundele grena, servetelele de aceeasi culoare grena. Florile vor fi in vaze transparente, lungi care vor fi umplute cu bilute din acelea de se umfla in apa, tot grena, iar floarea este crin alb. :flower:(X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 14 Apr 2009, 03:01 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 05 Mar 2007, 00:58
Mesaje: 9882
Citat:
Decaorarea salii va fi simpla. Fiind vorba despre o sala noua, cu candelabre care pleaca din tavan, cu spoturi in tavanul fals, tablouri foarte frumoase, la locul lor, fara a da impresia unui muzeu, am renuntat la balonul jumba, la baloanele care nu se incadreaza in atmosfera salii. De aceea ne bazam pe flori care vor da nota aceea distinsa salii, si ambianta creeata de melodia pe care se va face intrarea in sala. Fetele de masa nu vor fi din satin si cu naproane, asa ca ...iar altceva decat am vazut noi la alte nunti. Culoarea fetelor de masa si a huselor de pe scaune va fi crem iar nota de culoare este data de fundele grena, servetelele de aceeasi culoare grena. Florile vor fi in vaze transparente, lungi care vor fi umplute cu bilute din acelea de se umfla in apa, tot grena, iar floarea este crin alb. :flower:(X)


hnmmmm..ai ales crin?nu zic ca nu e elegant, dar ai mari sanse sa se intoxice lumea daca nu e aerisita bine sala

_________________
ImagineImagine


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 15 Apr 2009, 11:27 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:

hnmmmm..ai ales crin?nu zic ca nu e elegant, dar ai mari sanse sa se intoxice lumea daca nu e aerisita bine sala


ai dreptate. cand mai primesc crini ii las in balcon si balconul deschis. miros prea puternic.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 15 Apr 2009, 11:30 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 23 Mar 2008, 02:20
Mesaje: 3205
Citat:
Decaorarea salii va fi simpla. Fiind vorba despre o sala noua, cu candelabre care pleaca din tavan, cu spoturi in tavanul fals, tablouri foarte frumoase, la locul lor, fara a da impresia unui muzeu, am renuntat la balonul jumba, la baloanele care nu se incadreaza in atmosfera salii. De aceea ne bazam pe flori care vor da nota aceea distinsa salii, si ambianta creeata de melodia pe care se va face intrarea in sala. Fetele de masa nu vor fi din satin si cu naproane, asa ca ...iar altceva decat am vazut noi la alte nunti. Culoarea fetelor de masa si a huselor de pe scaune va fi crem iar nota de culoare este data de fundele grena, servetelele de aceeasi culoare grena. Florile vor fi in vaze transparente, lungi care vor fi umplute cu bilute din acelea de se umfla in apa, tot grena, iar floarea este crin alb. :flower:(X)



nu ar fi mai elegant ca in vaza sa nu mai pui bilutele? nu e prea mult?
crinul care este o floare destul de eleganta nu prea merge cu bilute..


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 17 Mar 2012, 16:18 
Nou Venit

Membru din: 17 Mar 2012, 18:06
Mesaje: 1
Buna fetelor,

In curand voi fi si eu mireasa, mai exact in luna iulie a acestui an:D Din pacate la capitolul timp stau f f f prost,am un job foarte solicitant si nu voi avea timp sa ma ocup eu de decoratiunile salii,flori si tot ce implica.Cu toate astea, stiu exact ceea ce vreau,m-am gandit la o tematica, la cum vreau sa aratae buchetul,rochita se lucreaza la ea:-)
Ceea ce imi doresc acum,deoarece timpul incepe sa ne preseze este o agentie care sa se poata mula pe ideile si cerintele noastre si care sa ne poata oferi toate serviciile necesare,si sa se poata incadra in bugetul pe care noi l-am alocat. Asa ca fac apel la miresicile care au trecut de momentul pregatirii si care au fost multumite de agentia cu care au colaborat :-)

V-as fi f f f f recunoscatoare ptr orice sfat si raspuns aveti ptr mine :D si promit ca am sa va impartasesc din experienta mea!:-)
Pupici!


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 21 Mar 2012, 14:52 
Nou Venit

Membru din: 21 Mar 2012, 16:44
Mesaje: 5
mie imi plac aranjamentele florale... prefer sa am ca tema mov :D


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 20 Apr 2012, 16:14 
Nou Venit

Membru din: 20 Apr 2012, 19:00
Mesaje: 4
hehe, ce frumos :X:X


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1 ... 15, 16, 17, 18, 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 4 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
cron
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România