Ultima vizită a fost: Acum este 27 Apr 2024, 19:11


Ora este UTC + 2 [ DST ]




Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Următorul
Autor Mesaj
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 30 Ian 2006, 21:28 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
Fetelor eu am o problema. Cei de la restaurant s-au cam suparat ca vreau sa vin eu cu o firma care sa decoreze sala, asta pt. ca se ocupa si ei si e normal ca nu vor sa piarda niste bani. Oricum au preturi mari si nu imi place cum decoreaza! Voua vi s-a impus sau va alegeti voi cu ce firma sa va decorati sala?:ermm:

Si in cazul nostru cei de la restaurant ne-au impus sa decoreze sala ei, de fapt se ocupa sotia patronului. Insa am auzit ca face treaba buna, dar nu stiu cat de scumpa este ... si oricum la noi in oras nu prea ai de unde alege.
In cazul vostru, daca pana la urma ei nu renunta la idee, trebuie sa ii convingeti sa va lase si pe voi sa participati ... sa le spuneti clar ceea ce vreti voi iar ei sa se conforme dorintelor voastre. Voi dati un ban pentru asta si tinand cont ca nici nu va lasa sa aduceti pe altcineva ... nici nu ar trebui sa se bosumfle.
Si puteti sa le spuneti ca daca nu ies aranjamentele asa cum doriti voi nu le mai da-ti o parte din bani (sa ramana doar cu avansul, de aceea se da!!!).


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 06 Feb 2006, 19:24 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
Eu o sa decorez numai cu flori pt ca o sa-mi aduca fratele meu flori aproape gratis.
Asa ca nu am nevoie decat de imbracatul scaunelor pentru ca am cine sa-mi faca toate aranjamentele din flori.(X);)


Si eu am adoptat aceeasi politica ca si tine...huse pentru scaune..am deja o firma care se ocupa ( asta ar insemna cam 100 de euro ) ...de baloane nici nu vreau sa aud( ca nu e petrecere pt. tzanci...e nunta mea ) si mai ramane de cautat o firma care sa-mi faca niste decoratiuni cu flori de asezat pe mese.Patronul voia sa-mi bage pe gat si baloanele, dar i-am revizuit ideile ...:huh::kiss:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 06 Feb 2006, 23:33 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
mai nou si eu ma gandesc sa renunt la baloane in favoarea florilor...dar inca nu am nici o oferta tentanta asa ca o sa mai vad....oricum, cu baloane cred ca ar fi prea incarcata...problema e ca puiului meu ii plac baloanele...si inca nu i-am spus ca as vrea sa renunt la ele...am discutat doar cu mama lui...si ei ii plac mai mult florile...:)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 10 Feb 2006, 13:22 
Diva

Membru din: 13 Ian 2006, 23:13
Mesaje: 975
Citat:
si eu pun special pt el cateva baloane cu heliu, ca se amuza tare cu prietenii lui cand gasesc baloane-- ca niste copii mici ---:love:
gaby


si in rest folosesti doar flori? si in spatele mesei mirilor ce faci? inimioare din baloare sau arcada de flori?


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 10 Feb 2006, 13:25 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

si in rest folosesti doar flori? si in spatele mesei mirilor ce faci? inimioare din baloare sau arcada de flori?



Ia spuneti-mi si mie ceva....eu am la restaurant , in spatele "prezidiului " o oglinda mare ....orizontala...nu o sa pun nici o decoratiune, e clar, dar e vreo problema ca am oglinda?? Eventual sa le spun sa mute masa (X)(X)(!)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 10 Feb 2006, 13:35 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:

Si la mine la restaurant e o oglinda mare in spatele "prezidiului". Dar nu vad de ce ar fi problema. Numai daca te incurca la decorat. Eu sunt in dubiu, ca nici noi nu prea vrem baloane,(decat deasupra ringului de dans vrem sa punem) si aranjamentele florale sunt destul de scumpe. Trebuie o idee buna de decorare a salii :rolleyes:


Eu voi pune doar huse la scaune si flori pe mese...am vrut baloane insa m-am razgandit...:~*


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 10 Feb 2006, 18:31 
Diva

Membru din: 02 Feb 2006, 18:21
Mesaje: 890
fetelor,am si eu o intrebare. cum se procedeaza ,restaurantul decoreaza sala sau trebuie sa venim noi cu cineva sau aranjam noi? stiti cumva? as vrea sa se ocupe restaurantul dar cred ca trebuie sa mai alti bani in plus nu? (X)


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 10 Feb 2006, 18:38 
Diva
Avatar utilizator

Membru din: 20 Ian 2006, 15:40
Mesaje: 3043
Citat:
fetelor,am si eu o intrebare. cum se procedeaza ,restaurantul decoreaza sala sau trebuie sa venim noi cu cineva sau aranjam noi? stiti cumva? as vrea sa se ocupe restaurantul dar cred ca trebuie sa mai alti bani in plus nu? (X)


La mine restaurantul decoreaza...au ei parteneri o firma care se ocupa cu asta ....si da..e un cost suplimentar...cam nasol..:wacko:


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 10 Feb 2006, 20:40 
Diva

Membru din: 15 Dec 2005, 02:43
Mesaje: 742
Citat:
La mine restaurantul decoreaza...au ei parteneri o firma care se ocupa cu asta ....si da..e un cost suplimentar...cam nasol..:wacko:

Si daca aduci tu o alta firma pentru decorare tot trebuie sa platesti si tot cost inseamna ... important este cat reprezinta aceste costuri, gratis nu le face nimeni.


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 11 Feb 2006, 21:35 
Nou Venit

Membru din: 17 Ian 2006, 19:34
Mesaje: 2
...bani in plus pentru decoratiuni sala oricum dati..eu v-as sfatui sa nu lasati restaurantul sa se ocupe de decoratiuni pt ca majoritatea o fac superficial ..o fac dar nu asa cum trebuie ..asta depinde doar de voi cum vreti sa iasa .daca vreti sa iasa bine faceti cu o firma specializata si iesiti si mai ieftin ..garantat


Sus
Neconectat Profil  
 
 Subiectul mesajului: Re: DECORATIUNI SALA
MesajScris: 11 Feb 2006, 22:30 
Nou Venit

Membru din: 17 Ian 2006, 19:34
Mesaje: 2
acele huse despre care spuneti vin fixe pe scaun .ele sunt croite direct pe scaun .sunt husele restaurantului .nu gasiti decit daca restaurantul respectiv care l-ati inchiriat pt nunta are huse facute pe scaun.


Sus
Neconectat Profil  
 
Afişează mesajele de la anteriorul:  Sortează după  
Scrie un subiect nou Răspunde la subiect  [ 361 mesaje ]  Du-te la pagina Anterior  1, 2, 3, 4, 5, 6 ... 19  Următorul

Ora este UTC + 2 [ DST ]


Cine este conectat

Utilizatorii ce navighează pe acest forum: Niciun utilizator înregistrat şi 21 vizitatori


Nu puteţi scrie subiecte noi în acest forum
Nu puteţi răspunde subiectelor din acest forum
Nu puteţi modifica mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi şterge mesajele dumneavoastră în acest forum
Nu puteţi publica fişiere ataşate în acest forum

Căutare după:
Mergi la:  
Powered by phpBB © 2000, 2002, 2005, 2007 phpBB Group
Theme created StylerBB.net & kodeki
Translation/Traducere: phpBB România